#21 2008-02-12 22:21:15

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Ciekawostki

Musze w koncu ten film obejzec.

Mavet napisał:

"skoro Bóg istnieje, to dlaczego każdego dnia na całym świecie umiera tyle niewinnych dzieci?"
Wina ludzi...i Przeznaczenia...

Raczej przypadku... jezor

"Najtrwalszymi zasadami wszechświata są przypadek i błąd."

Ostatnio edytowany przez m_jay (2008-02-12 22:23:10)


WoodenJesus.png

Offline

#22 2008-02-12 22:39:40

sajdak
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2007-02-22

Odp: Ciekawostki

Już dawno temu widziałem ten film i musze powiedzieć, że jesli choćby 50% z tego co zostało tam powiedziane jest prawdą, to "We're so screwed". Możnaby powiedziec, że żyjemy w takim Matrix'ie- wszystko opiera sie na kłamstwie. Wyobraźcie sobie co by było gdyby nagle cały świat sie o tym dowiedział i w to uwierzył...poprostu jedno wielkie JEBUDU. Wszystko by sie załamało. "Porządek" jaki znamy dzisiaj przestałby istnieć...to co zaczynamy rewoltę? Bedziemy robić takie akcje jak w Fight Club'ie, a kiedy już zapanujemy nad światem wprowadzimy w nim własny porządek oparty na naszych zasadach. Zakujemy wszystkich rysowników, reżyserów itp. w kajdany i każemy im tworzyc dla nas za free do końca życia MUAHAHAHAHA!!!

Ostatnio edytowany przez sajdak (2008-02-12 22:41:18)

Offline

#23 2008-02-12 22:59:33

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: Ciekawostki

I właśnie to jest najgorsze. Korupcja jest tak rozplewiona, że nie da się jej już wytępić. To jest po prostu niemożliwe. Zgroza.


EDIT
Ciekawa stronka.
Komentarze do pierwszego filmiku / obrazu rozbrajają smile_lol

Ostatnio edytowany przez marcin2 (2008-02-13 00:32:47)

Offline

#24 2008-02-12 23:28:22

postmaster
Zbanowany
Skąd: gdynia
Dołączył: 2008-01-06

Odp: Ciekawostki

film jest fajny.Tylko chyba tam pozmyślali ale mówię tylko chyba.tutaj nowe odkrycia da vincego

Offline

#25 2008-02-13 00:54:14

Rekid
Użytkownik
Skąd: Ełk
Dołączył: 2005-10-04

Odp: Ciekawostki

eeeeeee nie wiem czym sie, aż tak mocno podniecacie. Praktycznie wszystko co tam podali to różne fakty, mity i plotki połączone
w jedną całość. IMO to lanie wody, aby zarobić trochę kasy na naiwnych.


SZUKASZ INNYCH SPOSOBÓW ZARABIANIA PIENIĘDZY, ZGŁOŚ SIĘ DO MNIE !


rekid.gif >>> ANIME I KOMIKSY

Offline

#26 2008-02-13 01:05:32

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: Ciekawostki

Rekid napisał:

eeeeeee nie wiem czym sie, aż tak mocno podniecacie. Praktycznie wszystko co tam podali to różne fakty, mity i plotki połączone
w jedną całość. IMO to lanie wody, aby zarobić trochę kasy na naiwnych.

Rozumiem, że ci o Zeitgest chodzi. Wskaż więc tego, kto wg. ciebie na tym kasę robi[cojest] To nie jest żaden star trek. Nikt na nim dukatów nie stukał. Kwestię religii pozostawiam w spokoju, bo jednym filmem nie można wszystkiego ogarnąć. Co do WTC 11.09 - nie ma właściwie żadnych wątpliwości. Sam spotkalkem się już wcześniej z podobnymi ekspertyzami, które zawsze pokrywały i / lub uzupełniały się. Jeśli chodzi o te światowe korporacje, to najprawdopodobniej jest to prawda. Niestety. Tyle, że w naszym codziennym małostkowym życiu jest to po prostu niezauważalne, a co za tym idzie - nie mysli się o tym zbyt wiele.
Jak napisał ~sajdak, nawet jeśli tylko połowa z tego jest prawdą, to i tak jesteśmy wszyscy udup%%ni.

Ostatnio edytowany przez marcin2 (2008-02-13 01:08:48)

Offline

#27 2008-02-13 20:21:18

khadzad
Użytkownik
Skąd: POZNAŃ
Dołączył: 2006-11-04

Odp: Ciekawostki

[cytuj]skoro Bóg istnieje, to dlaczego każdego dnia na całym świecie umiera tyle niewinnych dzieci?... [/quote]

Dlaczego wszyscy ubzdurali sobie że Bóg musi być dobry?? jeśli wierzyć Bibli to Bóg jest największym z morderców

Pozatym...

~marcin2 ty chyba uwielbiasz teorie spiskowe...pewnie w to że ludzie byli na księżycu też nie wierzysz co? Co do religi większość w tym to racja...WTC?? Bullshit:) a dlaczego?? juz by to było podane do ONZ do zbadania:)
korporacje?? i tak za x lat bedzie tylko jedna korporacja władajaca wszystkim i wróci komunizm...a banki to zwykle pijawki..nie oszukujmy sie wiekszosc osob ktore wziely ost czasy kredyt jest w plecy;) oczywiscie mowie o tych co bezmyslnie go brali

Ostatnio edytowany przez khadzad (2008-02-13 20:25:52)

Offline

#28 2008-02-13 20:33:58

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Ciekawostki

Wiemy, khadzad, że jesteś ekspertem w każdej z wymienionych przez Ciebie dziedzin (w końcu wiesz, kto tak naprawdę rządzi ONZ, wiesz, że za niedługo wróci komunizm, ba, wiesz nawet, że biblia kłamie), ale proszę, nie podważaj od razu wszystkiego, bo nie będzie o czym dyskutować smile


"Skazany na zajebistość"

Offline

#29 2008-02-13 20:48:10

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: Ciekawostki

Zjadacz looknij tu -> http://zeitgeistmovie.com/ a dokładniej to TU film jest dostepny za darmo legalnie na Torrentach. Jeśli chce sie go mieć na DVD trza zaplacik kilka dolcow oczkod

Ostatnio edytowany przez DiamondBack (2008-02-13 20:49:15)


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#30 2008-02-13 20:52:16

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: Ciekawostki

~khadzad, nie mogę powiedzieć, że lubię teorie spiskowe. Tylko po prostu czasami - jak w przypadku tego filmu - warto jest wzbudzić trochę refleksji.

Offline

#31 2008-02-13 21:55:13

Dżibril
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-11

Odp: Ciekawostki

Co do WTC , też nie mam najmniejszych wątpliwości , ale do faktów przedstawionych w religijnej części mam ( III jeszcze nie oglądałem )
Chciałbym wypunktować to co budzi moje wątpliwości :
Astronomiczne :
- gwiazdy od czasów starożytnych zmieniły swoje położenie , nie jestem więc pewny czy wtedy to wszystko wyglądało tak samo jak teraz
tzn. czy wtedy Syriusz z pasem Oriona leżały na jednej linii i czy wskazywały miejsce wschodu słońca ( o ile w ogóle wskazują );
- czy gwiazdozbiory wyglądały tak samo jak teraz ( pewnie tak );
- jak to się stało że od Afryki aż po Azję na niebie połączono gwiazdy w ten sam sposób otrzymując te same gwiazdozbiory , przy czym wszędzie gwiazdozbiór panny oznaczano literą 'm' ? Biorąc pod uwagę , że korzystamy z greckich nazw i symboli , a Egipt jest bodajże starszy od Grecji to wszystko robi się strasznie naciągane;
- czy starożytni naprawdę byli tacy świadomi tego tak zwanego "Wielkiego Roku" ?
Religijne
- Budda nie był Bogiem ;
- z tego co pamiętam imię matki Ozyrysa nie zaczynał się na M;
- Jezus nie był niepokalanie poczęty ( Maryja była );

To wszystko co zapamiętałem , jak przypomne sobie coś jeszcze to napiszę.

BTW.
Ludzie którzy uważają , że amerykanie w 1969 nie lądowali na księżycu mają solidne argumenty.

Ostatnio edytowany przez Dżibril (2008-02-13 21:55:53)

Offline

#32 2008-02-13 21:58:18

postmaster
Zbanowany
Skąd: gdynia
Dołączył: 2008-01-06

Odp: Ciekawostki

Offline

#33 2008-02-13 22:39:15

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Ciekawostki

khadzad napisał:

pewnie w to że ludzie byli na księżycu też nie wierzysz co?

A ja wątpię w to że AMERYKANOM się to udało, oni ledwie z krzesła wstają. Mój zegarek ma większą moc obliczeniową niż ta całą rakieta którą wystrzelili w kosmos, po za tym cały ten szajs podczas prób się rozpadał. (Ale co tam ten patologiczny kraj nawet sam siebie odkrył)

Zaś co się tyczy W(t)C  , pewnie chodziło o pieniądze bo o ideologie na pewno nie.
Co do Religi i Biblii. Uważam że każda religia jest jak Rak , w rękach nieodpowiednich ludzi niezła broń. Tak czy siak bardziej wartościowsza jest sraj taśma.

Poczekajmy na wojnę z Rosją będzie o czym gadać smile

A bardziej niepokojące jest że Bill Gates ma zamiar wykupić Yahoo!.
Za 10 lat , Microsoft przejmie sieć Oo

Ostatnio edytowany przez Zgrzyt (2008-02-13 22:44:45)

Offline

#34 2008-02-13 23:41:30

Dżibril
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-11

Odp: Ciekawostki

Heh , dyskusji nie będzie ? Przydały by się jakieś głosy sceptyczne co do drugiej części filmu.

Offline

#35 2008-02-14 00:09:16

sajdak
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2007-02-22

Odp: Ciekawostki

Dżibril napisał:

Heh , dyskusji nie będzie ? Przydały by się jakieś głosy sceptyczne co do drugiej części filmu.

Nie da rady amerykanie są za głupi. Nawet 3- letnie dziecko by zauważyło, że z tym atakiem "terrorystycznym" cos było nia tak smile_big

Co do pierwszej części filmu natomiast to o ile nie posiadam wiedzy historycznej na zbyt wysokim lvl, to wydaje mi się, że zbyt wielu nieprawdziwych informacji tam nie ma ( o ile wogóle jakies są). jesli natomiast chodzi o trzecią część to jest to  jedna z niewielu chwil kiedy cieszę się, że mieszkam w Polsce i u nas sie to jeszcze nie posunęło na taką skale, ale nie martwcie sie niedługo dościgniemy Amerykę smile_big

Ostatnio edytowany przez sajdak (2008-02-14 01:09:43)

Offline

#36 2008-02-14 01:06:56

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: Ciekawostki

sajdak napisał:

jesli natomiast chodzi o trzecią część to jest to  jedna z niewielu chwil kiedy cieszę się, że mieskzm w Polsce i u nas sie to jeszcze nie posunęło na taką skale

Polska jest tak zadłużona, że nie potrafi spłacić odsetek. Oczywiście, nie jest to jeszcze AŻ tak tragicznie jak w USA, gdzie - o ile dobrze pamiętam - zadłużenie kraju podczas rządów Busza wyniosło $2,3 miliardy. Wcześniej w kasie państwowej było +$800mil, czy jakoś tak.
Idąc cios za ciosem, niby od kogo USA pożyczyło forse?...

Ostatnio edytowany przez marcin2 (2008-02-14 01:09:45)

Offline

#37 2008-02-14 10:35:03

Rekid
Użytkownik
Skąd: Ełk
Dołączył: 2005-10-04

Odp: Ciekawostki

marcin2 napisał:
sajdak napisał:

jesli natomiast chodzi o trzecią część to jest to  jedna z niewielu chwil kiedy cieszę się, że mieskzm w Polsce i u nas sie to jeszcze nie posunęło na taką skale

Polska jest tak zadłużona, że nie potrafi spłacić odsetek. Oczywiście, nie jest to jeszcze AŻ tak tragicznie jak w USA, gdzie - o ile dobrze pamiętam - zadłużenie kraju podczas rządów Busza wyniosło $2,3 miliardy. Wcześniej w kasie państwowej było +$800mil, czy jakoś tak.
Idąc cios za ciosem, niby od kogo USA pożyczyło forse?...

idąc dalej cały świat jest zadłużony, i ironizując od kogo oni pożyczyli ??
Co do świata racja jest bo jest zadłużony, tak jak polska, stany, rosja, kuba i x innych państw.
Co do banków, według mni trochę to naciągane zresztą jak wszystko na świecie.


SZUKASZ INNYCH SPOSOBÓW ZARABIANIA PIENIĘDZY, ZGŁOŚ SIĘ DO MNIE !


rekid.gif >>> ANIME I KOMIKSY

Offline

#38 2008-02-14 11:37:34

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: Ciekawostki

Rekid napisał:
marcin2 napisał:
sajdak napisał:

jesli natomiast chodzi o trzecią część to jest to  jedna z niewielu chwil kiedy cieszę się, że mieskzm w Polsce i u nas sie to jeszcze nie posunęło na taką skale

Polska jest tak zadłużona, że nie potrafi spłacić odsetek. Oczywiście, nie jest to jeszcze AŻ tak tragicznie jak w USA, gdzie - o ile dobrze pamiętam - zadłużenie kraju podczas rządów Busza wyniosło $2,3 miliardy. Wcześniej w kasie państwowej było +$800mil, czy jakoś tak.
Idąc cios za ciosem, niby od kogo USA pożyczyło forse?...

idąc dalej cały świat jest zadłużony, i ironizując od kogo oni pożyczyli ??
Co do świata racja jest bo jest zadłużony, tak jak polska, stany, rosja, kuba i x innych państw.
Co do banków, według mni trochę to naciągane zresztą jak wszystko na świecie.

Międzynarodowe banki centralne produkują pieniądze dla kraju pożyczając je na procent. Wszystko jest bardzo przejrzyście pokazane i wytlumaczone w #3 części filmu.

Offline

#39 2008-02-14 12:53:11

EMP
Użytkownik
Dołączył: 2006-03-28

Odp: Ciekawostki

Co do części o WTC i Pentagonie, no cóż film mija się z prawdą.
- brak szczątków a raczej wszystko sproszkowane:
http://911research.wtc7.net/wtc/evidenc … gzap3.html

- świadkowie mówią o eksplozjach - na a co mają mówić, przecież słychać wyraźnie huk. Tylko czy od materiałów wybuchowych? Cóż nie jestem ekspertem i nie byłbym w stanie odróżnić hałasu walących się pięter od wybuchów a wy?

- kolumny w budynku zniszczono termitem - termit nie jest ładunkiem wybuchowym bo spala się za wolno. W związku z tym :
nie byłoby eksplozji
nie używa się go do kontrolowanego wyburzenia budynków

- dowód na użycie termitu czyli przecięta kolumna - zgadza się kolumny cięto :
http://img.photobucket.com/albums/v721/ … eBeams.jpg

- dlaczego brak szczątków silnika samolotu w Pentagonie skoro był zrobiony z tytanu? - cóż podczas startu z około 110% mocy silnik (CF6-80C2B8F) takiego B767 400ERM mamy:
Turbina niskiego ciśnienia obraca się z prędkością około 3800 obrotów na minutę
Turbina wysokiego ciśnienia 11 000.
Pytanie za 100 pkt. - co się stanie gdy taki silnik, pracując uderzy z prędkością kilkuset km/h w budynek?
To tak na szybko, zresztą szkoda mi było czasu na oglądanie reszty.

Offline

#40 2008-02-14 13:11:41

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: Ciekawostki

EMP napisał:

Co do części o WTC i Pentagonie, no cóż film mija się z prawdą.
- brak szczątków a raczej wszystko sproszkowane:
http://911research.wtc7.net/wtc/evidenc … gzap3.html

Pentagon nie zawalił się. Samolot tylko w niego walnął. Powinno się znaleźć jakieś szczątki, chociaż by najmniejszy fragment. Ta fotka niczego nie dowodzi[baka].
Kiedyś opublikowano kilka zdjęć z kamery przemysłowej, którą szybko potem zwinąła policja. Na dwoch czy trzech zdjęciach było widać niewyraźne 'coś', co przypominało kształtem i rozmiarami pocisk rakietowy.

EMP napisał:

- świadkowie mówią o eksplozjach - na a co mają mówić, przecież słychać wyraźnie huk. Tylko czy od materiałów wybuchowych? Cóż nie jestem ekspertem i nie byłbym w stanie odróżnić hałasu walących się pięter od wybuchów a wy?

Tutaj się z tobą zgodzę. Źródła eksplozji mogły być różne.

EMP napisał:

kolumny w budynku zniszczono termitem - termit nie jest ładunkiem wybuchowym bo spala się za wolno. W związku z tym :
nie byłoby eksplozji
nie używa się go do kontrolowanego wyburzenia budynków

Nie uważałeś dokładnie. Część kolumn została naruszona termitem. Nie wszystkie. Gdyby użyto go na wszystkich, budynek musiałby się zawalić już wcześniej, bo wątpliwe jest by utrzymał całą swoją masę.

EMP napisał:

dlaczego brak szczątków silnika samolotu w Pentagonie skoro był zrobiony z tytanu? - cóż podczas startu z około 110% mocy silnik (CF6-80C2B8F) takiego B767 400ERM mamy:
Turbina niskiego ciśnienia obraca się z prędkością około 3800 obrotów na minutę
Turbina wysokiego ciśnienia 11 000.
Pytanie za 100 pkt. - co się stanie gdy taki silnik, pracując uderzy z prędkością kilkuset km/h w budynek?
To tak na szybko, zresztą szkoda mi było czasu na oglądanie reszty.

Samolot nie sklada się tylko z silnika.

Ostatnio edytowany przez marcin2 (2008-02-14 13:20:39)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024