#41 2008-02-14 13:42:29

EMP
Użytkownik
Dołączył: 2006-03-28

Odp: Ciekawostki

Marcin2
Jeśli autor twierdzi  że tylko część kolumn została naruszona termitem to szczerze mówiąc wątpię w jego poczytalność. Jak sobie wyobrażasz stabilność konstrukcji która została uderzona przez samolot a do tego niektóre kolumny podcięto termitem? Musisz tu uwzględnić że np nie wiadomo dokładnie w które miejsca trafi samolot.
Sprawa szczątków - szczątki jak najbardziej były, możesz poszukać ich zdjęć w internecie, ale tak już się robi samoloty i budynki że jak się zderzą to z samolotu niewiele zostanie. W 1992 w Amsterdamie Boeing 747 zaliczył dzwona w budynek mieszkalny :
http://en.wikipedia.org/wiki/Bijlmerramp
A tu szczątki:
http://www.thewebfairy.com/nerdcities/P … rt-181.jpg

I jeszcze takie coś:
http://pl.youtube.com/watch?v=SWm5rU7oVn4

Acha i jeszcze jedno - sprawa swobodnego upadku WTC - przecież doskonale widać że szczątki spadają szybciej niż walą się budynki.

Offline

#42 2008-02-14 14:54:18

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: Ciekawostki

Jaki "autor"? Przecież tam są zdjęcia tych kolumn. Nawet w przybliżeniach. Ekspertyz dokonali fachowcy. Takie porównanie: jeśli przetniesz nożem kostkę masła na pół i pokażesz ją potem komuś innemu, to ta osoba będzie mogła stwierdzić, że to masło zostało przekrojone, czyż nie? I nawet po przyjrzeniu się, będzie widać czy owy nóż był z ząbkami czy z prostym ostrzem jezor
Poza tym, zapominasz o inżynierach i architektach. Jaki to problem określić jakie środki byłyby potrzebe do kontrolowanego wyburzenia takiego budynku?.. Ten, kto przeprowadził / zaplanował tę akcję nie mógł polegać na przypadku czy szczęściu.

[cytuj=EMP]Acha i jeszcze jedno - sprawa swobodnego upadku WTC - przecież doskonale widać że szczątki spadają szybciej niż walą się budynki[/quote] Co podkreśla tylko fakt, że "coś" mu w tym dopomogło.

Ostatnio edytowany przez marcin2 (2008-02-14 15:02:34)

Offline

#43 2008-02-14 16:03:36

EMP
Użytkownik
Dołączył: 2006-03-28

Odp: Ciekawostki

Zdjęcie kolumny jest, to fakt. Widać na niej ślady cięcia. Tylko że to cięcie wykonano podczas usuwania gruzu.
Jeśli chodzi o obliczenia jaka ilość materiału wybuchowego jest potrzebna do wysadzenia WTC to oczywiście eksperci mogą to zrobić ale problem w tym że w te budynki uderzyły samoloty i miejsce gdzie to zrobiły to właśnie ten czynnik losowy. Wyobraź sobie że planujesz wyburzenie - te kolumny podetniesz najpierw, te kilka dziesiątych czy setnych sekundy później, setki ładunków, bardzo precyzyjna operacja. I w to wszystko ładuje się rozpędzony kilkudziesięciotonowy samolot. Wybucha pożar. Robi się mały bałagan czyż nie? Potrafisz to przewidzieć? Tak porozmieszczać ładunki aby stwierdzić - gdzie by nie uderzył samolot to wszystko pójdzie dobrze.
Co do ekspertów to widzisz w filmie ich nie ma. Brak nazwisk.
Oczywiście możesz mi powiedzieć - przecież konstruktorzy WTC mówili że wytrzymają uderzenie samolotu. To fakt ale faktem jest też to że WTC uderzenie samolotu ... wytrzymały. Przecież stały jeszcze dość długo, zawaliły się dopiero kiedy uszkodzoną konstrukcję pożar osłabił tak że się zawaliła.
Inna sprawa że poza swoim przekonaniem konstruktor WTC nie miał nic na poparcie swojej tezy. Tak jak ludzie którzy zbudowali Titanica. W latach kiedy projektowano i budowano WTC nie było ani odpowiedniej metody symulowania takich katastrof ani sprzętu który byłby w stanie to policzyć. Dopiero kiedy nauka i technika poszły do przodu stało się to możliwe.
Piszesz też że skoro WTC waliło się wolniej od prędkości swobodnego upadku to ktoś w zawaleniu tych budynków dopomógł. Oczywiście masz rację - byli to terroryści.
Nie zastanawia Cię fakt że w tym filmie tezy podawane są jako fakty? Nie uważasz że to sprzeczne z logiką? I dlaczego właściwie tak mało tam faktów? Tezy, same tezy. Żeby chociaż jakiś dowód krok po kroku, tego właśnie tam brak.
Podobno autorzy zachęcają do sprawdzenia czy to co twierdzą w filmie to prawda więc mam do Ciebie pytanie - czy czytałeś raport NIST lub FEMA dotyczący WTC i Pentagonu?
P.S.
A wiesz że ten gościu od swobodnego upadku czyli Alex Jones od paru lat już tak nie twierdzi? Podobno oszukali go reporterzy pokazując film gdzie wycięto parę klatek tak aby czas upadku wież się zgadzał. Straszne. Pan profesor a nie słyszał o doświadczeniach Galileusza.

Offline

#44 2008-02-14 16:30:39

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ciekawostki

Ja też uważam, że choć na pewno nie wiemy o WTC wszystkiego (w sensie, że na pewno nie Osama wszystko zaplanował i przeprowadził w ramach krucjaty przeciwko McDonald's), ale filmy, które oglądałem, a które przedstawiały wielki rządowy spisek itp., były szczerze mówiąc jeszcze bardziej tendencyjne, niż oficjalne informacje tego rządu. Ktoś tam wcześniej pisał, że ich "twórcy" na tym nie zarabiają - a powinni, co pokazał niejaki Moore i jego zmanipulowane do poziomu bycia obrazą dla inteligencji przeciętnego człowieka filmy "dokumentalne", za które zgarnia kupę kasy i nawet mu jeszcze różne nagrody dają. Filmom o WTC daleko do tak niskiego poziomu jeszcze, ale mimo wszystko są nieco naiwne (przynajmniej te, które ja oglądałem).

Offline

#45 2008-02-14 17:27:44

Rekid
Użytkownik
Skąd: Ełk
Dołączył: 2005-10-04

Odp: Ciekawostki

Też chciałem wspomnieć o Moore i jego "słynnych filmach ujawniających przerażającą prawdę". Swoją drogą pomyślcie logicznie. Jeśli dany rząd zaplanował sobie coś zniszczyć (np WTC), to raczej nie pozwoli na wszelkie możliwe sposoby, aby opinia publiczna się o tym dowiedziała. Od tego są specjalne służby, które pilnują aby prawda była "jedyna i słuszna". Postawcie się na miejscu rządzących, jak wy byście działali w takiej sytuacji.


SZUKASZ INNYCH SPOSOBÓW ZARABIANIA PIENIĘDZY, ZGŁOŚ SIĘ DO MNIE !


rekid.gif >>> ANIME I KOMIKSY

Offline

#46 2008-02-14 17:40:38

sajdak
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2007-02-22

Odp: Ciekawostki

Na temat WTC sie postanowiłem nie wypowiadać, bo inżynierem nie jestem i nie czuję sie kompetentny do oceniania tego ile czasu powinien wytrzymać wieżowiec z przecietymi termitem filarami, w który uderzył Boeing 737, i w którego 3/4 wysokości płonie paliwo lotnicze. Powiem tylko, że mam wątpliowści co do tego, ze jakiś arab po kursie lotniczym byłby w stanie pilotowac Boeinga z taką precyzją, żeby trafic w wieżoweic. Natomiast co do trzeciej części filmu to tutaj można zobaczyć faceta, który jest moim autorytetem w wielu sprawach i wypowiada sie właśnie w kwestii poruszanej w filmie. Chociaż bardziej ze społecznego niz ekonomicznego punktu widzenia.

Ostatnio edytowany przez sajdak (2008-02-14 17:41:10)

Offline

#47 2008-02-14 18:23:38

budyn
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2004-10-24

Odp: Ciekawostki

Jest taki dokument 11 września - niewygodne fakty.
W filmie pada zdanie/fakt, że WTC są jedyny wieżowcami, które zawaliły się z powodu pożaru.
Zresztą pokazują w tym filmie, zdjęcia jak są odpalone ładunki wybuchowe, które zawalają WTC.
Po obejrzeniu tego filmu człowiek wychodzi z przekonaniem, że to na pewno USA goverment stoi za tym.

Offline

#48 2008-02-14 18:36:12

postmaster
Zbanowany
Skąd: gdynia
Dołączył: 2008-01-06

Odp: Ciekawostki

Rekid napisał:

Też chciałem wspomnieć o Moore i jego "słynnych filmach ujawniających przerażającą prawdę". Swoją drogą pomyślcie logicznie. Jeśli dany rząd zaplanował sobie coś zniszczyć (np WTC), to raczej nie pozwoli na wszelkie możliwe sposoby, aby opinia publiczna się o tym dowiedziała. Od tego są specjalne służby, które pilnują aby prawda była "jedyna i słuszna". Postawcie się na miejscu rządzących, jak wy byście działali w takiej sytuacji.

Ale ci kolesie co to nakręcali mówili ,że prowadzili badania w ukryciu.Ja już ten film oglądałem dawno temu ,a dopiero teraz powstał na jego temat topic hehe

Offline

#49 2008-02-14 21:00:28

wiluS
Użytkownik
Skąd: Andrychów
Dołączył: 2006-05-06

Odp: Ciekawostki

Rekid napisał:

Też chciałem wspomnieć o Moore i jego "słynnych filmach ujawniających przerażającą prawdę". Swoją drogą pomyślcie logicznie. Jeśli dany rząd zaplanował sobie coś zniszczyć (np WTC), to raczej nie pozwoli na wszelkie możliwe sposoby, aby opinia publiczna się o tym dowiedziała. Od tego są specjalne służby, które pilnują aby prawda była "jedyna i słuszna". Postawcie się na miejscu rządzących, jak wy byście działali w takiej sytuacji.

Rząd USA już parokrotnie udowodnił, że nie jest niezawodny i nie jest w stanie zamykać usta absolutnie wszystkim, tak jakby tego pewnie chciał. To cały system opierający sie na jednostkach. Przykładem może być projekt pana Greer'a, który powinien dogłębnie zaszokować świat 7 lat temu. Pytaniem jest czy te "specjalne służby" aby nie specjalnie wprowadzają pikanterii do wielu spraw powodując jeszcze więcej zamieszania. Ludzie są karmieni masą chaotycznych informacji, których nie są w stanie potwierdzić i wyselekcjonować w żaden sposób. Świadkowie godzą się przyrzekać przed kongresem, dowodząc w ten sposób swej prawdomownosci. Mimo tego, że jest ich całe mnóstwo, a wiele spraw ma naprawdę duży rozgłos, to i tak gro maluczkich będzie ciemnych na to co sie dzieje. To na pewno stanowi duży problem.

postmaster napisał:

Ale ci kolesie co to nakręcali mówili ,że prowadzili badania w ukryciu.Ja już ten film oglądałem dawno temu ,a dopiero teraz powstał na jego temat topic hehe

Niesamowite, kolejna teoria spiskowa:P

Ostatnio edytowany przez wiluS (2008-02-14 21:01:22)

Offline

#50 2008-02-14 21:34:06

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: Ciekawostki

Film miał przede wszystkim szokować. Co do części religijnej jak i bankowej to nie mam wątpliwości, że to jest prawda. Lecz część z 11 września jest dla mnie tak bardzo szokująca, że aż momętami niewyobrażalna ale jednocześnie niestety jak pokazuje hitoria bardzo prawdopodobna...
Film (dokument) w każdym, bądź razie jest baaardzo ciekawy oczkod


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#51 2008-02-16 23:15:34

wiluS
Użytkownik
Skąd: Andrychów
Dołączył: 2006-05-06

Odp: Ciekawostki

DiamondBack napisał:

Film miał przede wszystkim szokować. Co do części religijnej jak i bankowej to nie mam wątpliwości, że to jest prawda. Lecz część z 11 września jest dla mnie tak bardzo szokująca, że aż momętami niewyobrażalna ale jednocześnie niestety jak pokazuje hitoria bardzo prawdopodobna...
Film (dokument) w każdym, bądź razie jest baaardzo ciekawy oczkod

Ciekawy jest z całą pewnością, lecz trzeba zmartwić wszystkich entuzjastów tego 'dokumentu'. Wreszcie udało mi sie obejrzeć całość. Przyznam, że "Zeitgeist" prezentuje sie bardzo okazale i brzmi niebywale przekonująco. Problem w tym, ze taka jest właśnie natura dokumentu - ma być prawdziwy. Pierwsza cześć jest bezmyślnie oparta na kilku publikacjach, których nie jestem w stanie skomentować. Nawet dziecko słyszało o braku porozumienia wśród badaczy odnośnie daty narodzin Chrystusa. Postać Piłata w kontekście chrześcijaństwa to kolejna zagadka, którą jednak udało sie sprytnie 'wyjaśnić'. Gdy już w umyśle urodzi sie nuta niepewności zostaje tylko smak i głód. Wiele rzekomych faktów z części pierwszej w istocie faktami nie są. Maksymalnie naciągnięte są, dość rozpowszechnione mity, o Horusie. Wiele podręczników podaje również bardziej prozaiczną genezę symboliki walki Seta i Horusa. Mithra i Kriszna wcale nie narodzili sie z dziewicy i generalnie nic nie trzyma sie kupy.
Moim zdaniem cześć pierwsza jest wprowadzeniem do problemu manipulacji. Większość ludzi po prostu przymnie do wiadomości, ze tak jest i na tym poprzestanie. Cała reszta, dostrzegająca nieścisłości odczyta to jako prowokacje i przejdzie do części następnej. Brawa dla autorów, efekt gwarantowany. Na forach aż huczy na ten temat. Ludzie prześcigają sie w wyzwiskach i krytykowaniu ludzi, którzy rzekomo bronią swojej wiary zasłaniając sie 'innymi' faktami. Paranoja. Cy tak trudno było odpalić Google i trochę poszperać? Tu akurat sprawa jest prosta.
Druga cześć wywarła na mnie ogromne wrażenie. Tragedia WTC była dla mnie zagadkowa z zupełnie innej strony. O istnieniu WTC7 nigdy wcześniej nie słyszałem. Prawda, ze nie oglądam telewizji ale prasę zdarza mi sie czytać. Dzieło przypadku? Dla mnie jest to bardzo dziwne 0_O. However, na architekturze sie nie znam. Wierze, ze konstruktorzy starali sie przewidzieć ewentualne zagrożenia dla wież i nawet jeśli nie było wtedy mowy o ataku samolotu, to zawalenie sie całego budynku w tym wypadku jest niesłychanie podejrzane. Mi osobiście nie chce sie w to wierzyć.
Ostatnia cześć jest już zlepkiem niedopowiedzeń. O wspólnej walucie na razie jest cicho, ale o chipach słyszeli już pewnie wszyscy. Co gorsza reklama jaka robią media sprawia, ze ludzi rzeczywiście są przychylnie nastawieni do takich rozwiązań. Nie popadam w paranoje ale mało ludzi zdaje sobie sprawę o poziomie zagorzenia swoich domowych komputerów, a co dopiero na jakiej zasadzie działają ich telefony komórkowe. Jakoś nie chce mi sie wymieniać dowodu na elektroniczny ani tym bardziej chodzić z jakimś shit'em zaszytym pod pachą;) Ludzie zza zasłony? Słyszałem(czytałem) mnóstwo doniesień o przełomowych technologiach, które w krótkim czasie zrewolucjonizowałyby życie całego globu, a które - tak na prawdę - nigdy nie ujrzały światła dziennego. Równie wiele było doniesień o ludziach i służbach starających sie zatuszować takie sprawy uciszając(zastraszając) ich twórce. Czy potwierdzone, czy też nie. Czy prawdziwe, czy wyimaginowane. Nie mogę sie oprzeć przeczuciu, ze coś w tym jednak jest.   
Podsumowując dokument należy odczytywać raczej jako ostrzeżenie. Nie wątpię, ze wiele z tego uchyla nam rąbka tajemnicy ale nie można traktować Zeitgeist'a jako źródło informacji. Lepiej zacząć starać sie myśleć, bo mamy z tym problem.

Offline

#52 2008-03-02 23:08:46

Shinma86
Użytkownik
Skąd: Poland, England
Dołączył: 2007-04-09

Odp: Ciekawostki

Przepraszam, ale zwaliło mnie to totalnie z nóg XD

Nowa Nokia
Filmik prezentujący możliwości tejże Nokii

wow

Daleko już zaszliśmy...

Offline

#53 2008-03-02 23:12:11

khadzad
Użytkownik
Skąd: POZNAŃ
Dołączył: 2006-11-04

Odp: Ciekawostki

Zgrzyt napisał:
khadzad napisał:

pewnie w to że ludzie byli na księżycu też nie wierzysz co?

A ja wątpię w to że AMERYKANOM się to udało, oni ledwie z krzesła wstają. Mój zegarek ma większą moc obliczeniową niż ta całą rakieta którą wystrzelili w kosmos, po za tym cały ten szajs podczas prób się rozpadał. (Ale co tam ten patologiczny kraj nawet sam siebie odkrył)

Przykro mi;) ale przywieźli zbyt wiele próbek z księżyca by móc sie bawić w teorie spiskowe że ich tam nie było...

Offline

#54 2008-03-02 23:15:06

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Ciekawostki

Shinma86 napisał:

Przepraszam, ale zwaliło mnie to totalnie z nóg XD

Nowa Nokia
Filmik prezentujący możliwości tejże Nokii

wow

Daleko już zaszliśmy...

Sugoi!!!


"Skazany na zajebistość"

Offline

#55 2008-03-02 23:18:34

Tommy
Użytkownik
Skąd: Rydułtowy
Dołączył: 2007-03-14

Odp: Ciekawostki

Nie powiem szczena mi opadła na widok tego telefonu i zaprezentowanych w filmiku możliwości. Ciekawe czy wszystko jest prawdą. Jeśli tak to czy wejdzie ten telefon wogóle na rynek.


tmpdk.png

Offline

#56 2008-03-02 23:21:08

Shinma86
Użytkownik
Skąd: Poland, England
Dołączył: 2007-04-09

Odp: Ciekawostki

Nie wiadomo do końca kiedy, ale wiadomo, że wyjdzie z pewnością:-D Teraz tylko pozostaje kwestia ceny takiego cacka... deprecha

Offline

#57 2008-03-02 23:32:19

Vaernil
Użytkownik
Dołączył: 2006-08-26

Odp: Ciekawostki

Ta, w cenie nowego samochodu? Coś niesamowitego, jak tak dalej pójdzie to sceny z Gitsów i innych podobnych filmów staną się rzeczywistością. Jestem pod wrażeniem.

Ostatnio edytowany przez Vaernil (2008-03-02 23:32:42)


Teamwork is essential, it gives the enemy other people to shoot at.

Offline

#58 2008-03-02 23:53:11

Beavis
Zbanowany
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ciekawostki

"Kiedyś" za pewne będzie coś takiego, ale nie prędko uwierzcie mi oczkod
Wszystko ładnie wygląda na animacji, jednak z obecną rzeczywistością ma się to nijak. O ile każde z zaprezentowanych rozwiązań można znaleźć jako wdrożone indywidualnie, to jako całość już nie. Najtrudniej pojąć mi koncepcję "czujnika zapachu" z pokryciem hydrofobowym oczkod
Materiał optycznie przeźroczysty, przewodnik, giętki, fotoogniwo jeszcze daleko do czegoś takiego gwizdze

Nokia zaszalała tutaj ostro smile_big no ale czego się nie robi dla rozgłosu.

papa

Offline

#59 2008-03-03 17:06:12

groozin
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-07-15

Odp: Ciekawostki

Zastanawiałem się przez chwilę do jakiego działu by to podczepić, bo nie miałem żadnej wątpliwości, że muszę się tym podzielić ze światem. jezor Dla niektórych to może chleb powszedni, ale dla mnie to było największe zdziwienie ostatnich dni. Otóż niedawno ściągnąłem sobie serię Utawarerumono (naprawdę niezła nawet, chociaż ostatnie odcinki nieco rozczarowywują), w pięknej jakości 720p, wspieranej przez kodek x264. Dodam, że ściągałem z torrenta zaś ostanim plikiem w kolejce był znajdujący się osobno opening (pierwszy był ending). Niezmiernie się zdziwłem, gdy po zakończeniu pobierania okazało się, że misternie zrobione synchro nagle się zepsuło. Co więcej: odcinki pozbawione dotąd openingu nagle go odzyskały! Szybkie śledztwo wykazało, że player automatycznie pobiera op i ed z osobnych plików, dzięki czemu oszczędzamy miejsce, które byśmy stracili dodając je do każdego ep osobno. okej Mało tego, jeżeli któregoś z nich brakuje, odtwarzanie bez żadnych komplikacji idzie dalej!
Czy ktoś może wie jak takie coś zrobić? Toż to powinien być standard, zwłaszcza dla dłuższych serii (jak choćby DB)![yahoo]


5205.png

Offline

#60 2008-03-03 17:18:31

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Ciekawostki

groozin napisał:

Czy ktoś może wie jak takie coś zrobić? Toż to powinien być standard, zwłaszcza dla dłuższych serii (jak choćby DB)![yahoo]

Właśnie w DB już coś takiego widziałem, ale nie pamiętam grupy. Odcinki bardzo mało zajmowały i miały oddzielny op i end, ale niewiele zostało wydanych. Był gdzieś tu chyba temat o tym wydaniu.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024