#141 2009-11-15 10:24:03

kirei
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2006-03-10

Odp: Ciekawostki

Dzisiaj jest obchodzone w Japonii Shichi-Go-San.

Shichi-Go-San

Offline

#142 2009-11-15 15:22:56

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Ciekawostki

Reborn!

Czyli odrastające kończyny już nie tylko w wykonaniu Piccolo Daimao z Dragon Ball'a? Jednak mózgu żadnemu debilowi nie wyhodują.


A tu coś innego również ciekawego:
10 odkryć medycyny

Pozostaje czekać i to nie na cud. A na geniusza który to zdoła odkryć.

Ostatnio edytowany przez Luk4S (2009-11-15 15:23:26)


FluxBB bbcode test

Offline

#143 2009-11-25 20:44:45

MasterPLASTER
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-26

Odp: Ciekawostki

Właśnie wyczytałem w necie, że http://translate.google.com/#pl|ja| dostało właśnie lekkiego kopa do funkcjonalności i teraz wszystko tłumaczy w locie, i z prawie wszystkiego na prawie wszystko. W dodatku można zrobić tak, że pisząc po polsku od razu wyskakuje tłumaczenie na język krzewów malinowo-ostrężynowych. Oto efekty mojej głupawki:
LINK [ żeby zobaczyć zapis w romaji trzeba kliknąć w "Wyświetl tekst transliterowany na alfabet łaciński."]. Jakby się komuś w linka nie chciało klikać:

Lubię placki. Daj kamienia. Skąd ta powaga? Człowiek uczy się całe życie, a i tak głupi umiera.
私はパンケーキのように。石を与えます。のはなぜです重力?男性でも、と愚かな生活を学ぶ死去。
watashi wa pankēki no yō ni . ishi wo atae masu . no wa naze desu jūryoku ? dansei de mo , to oroka na seikatsu wo manabu shikyo.

W sumie fajny bajer, ale jak ludzie przy pomocy tego narzędzia przyatakują japońskie fora, to "żółtki" się pewnie ze śmiech poskładają, jak zaczną czytać te wszystkie kwiatki. Mimo iż nie znam japońskiego, to głowę dam, że to, co tam wyżej jest napisane, mało ma wspólnego z tym, co chciałem, żeby było tam napisane. Zresztą w*** mnie to. Idę wymiatać na 2chanie. oczkod

Oto powyższy tekst przetłumaczony z powrotem na polski:
Lubię placki. Daje kamienia. Dlaczego grawitacja? U mężczyzn, śmierci i głupi, aby nauczyć się życia.

Offline

#144 2009-11-26 01:49:26

Yngoth
Użytkownik
Skąd: Toha Heavy Industries
Dołączył: 2007-07-12

Offline

#145 2009-11-26 02:09:54

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Ciekawostki

Powaliłeś mnie tym artykułem, gościu chyba dostał patelnią przez łeb i cały jego rozum gdzieś wyparował. To jest już małe przegięcie, kto normalnie myślący porwał by się na to?
Może był trochę nieśmiały? Jestem ciekaw, jak teraz spędzą miesiąc miodowy......


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#146 2009-11-26 02:56:43

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Ciekawostki

Mnie zgniótł dodatkowo komentarz do tego artykułu:

Ja się też nie dziwie że kolo poślubił wirtualną dziewczynę, jak chłopak się zakochał, ma prawo do tego. Jak bym ja miał taką możliwość to też bym poślubił dziewczynę z anime lub z gry, a są w paru animach naprawdę śliczne i obdarzone dobrym charakterem bohaterki..

Ciekawe, jakby to zrobił... Chyba by ją powycinał z odcinków skleił to razem i zapłacił Seiyuu, żeby mu nagrała "Ja, Chiaki Minami"... A nie, to już loli. xD

Offline

#147 2009-11-26 11:12:15

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Ciekawostki

Yagami_Raito8920 napisał:

Powaliłeś mnie tym artykułem, gościu chyba dostał patelnią przez łeb i cały jego rozum gdzieś wyparował. To jest już małe przegięcie, kto normalnie myślący porwał by się na to?
Może był trochę nieśmiały? Jestem ciekaw, jak teraz spędzą miesiąc miodowy......

Gość poczeka z 20 lat, a potem z rozwojem techniki pewnie będzie możliwe podłączenie się do PC za pomocą jakiegoś kabla, a może nawet bezprzewodowo. I w tym wirtualnym świecie chłopak będzie świntuszył...


Taka wirtualna kobieta, to nie zły pomysł. Nie działa jak kasa fiskalna, nie strzela focha, nie wymyśla durnot. Tylko po usunięciu wad... czy to nadal będzie kobieta?


FluxBB bbcode test

Offline

#148 2009-11-26 11:58:17

Diukatan
Użytkownik
Skąd: Śląsk
Dołączył: 2006-05-05

Odp: Ciekawostki

A ciekawe co zrobi jak mu save padną. evil Chyba, że zrobił parę kopi "żonki" madrala xD

Offline

#149 2009-11-26 13:16:53

DeadSoul
Użytkownik
Dołączył: 2008-09-26

Odp: Ciekawostki

Diukatan napisał:

A ciekawe co zrobi jak mu save padną.

Wtedy zapewne zrobi pogrzeb dla ukochanej smile_lol


DeadSoul.png
30272.png

Offline

#150 2009-12-08 15:11:41

KenneX
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2008-02-28

Odp: Ciekawostki

Koniec serwisu napisy.info - nie rozumiem tego człowieka.
Może ktoś wie, jaki jest jego tok rozumowania, bo go lepiej nie pytać xD.

Offline

#151 2009-12-08 16:05:55

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Ciekawostki

Ten styl pisania kogoś mi przypomina, ale nie jestem pewny, czy to on.
Cały jego serwis to jeden syf, kiła i mogiła. Dziwię się, że ktoś jeszcze na do niego zagląda.
Co do Administratora tego serwisu, gościu ma problemy i powinien się leczyć, jakieś proszki może pomogły by mu na jego paranoję. Zal mi tylko tych wszystkich użytkowników, którzy spędzają czas na użeraniu się z tym człowiekiem.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#152 2009-12-08 16:13:46

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Ciekawostki

Yagami_Raito8920 napisał:

Ten styl pisania kogoś mi przypomina, ale nie jestem pewny, czy to on.
Cały jego serwis to jeden syf, kiła i mogiła. Dziwię się, że ktoś jeszcze na do niego zagląda.
Co do Administratora tego serwisu, gościu ma problemy i powinien się leczyć, jakieś proszki może pomogły by mu na jego paranoję. Zal mi tylko tych wszystkich użytkowników, którzy spędzają czas na użeraniu się z tym człowiekiem.

Faktycznie jak czytam to co on pisze to na normalnego mi nie wygląda. Może to pisanie głupot (nie wszystko, ale większość) to jakaś forma odreagowania.

Offline

#153 2009-12-08 16:14:14

nover
Użytkownik
Skąd: Stolica
Dołączył: 2009-02-16

Odp: Ciekawostki

KenneX napisał:

Koniec serwisu napisy.info - nie rozumiem tego człowieka.
Może ktoś wie, jaki jest jego tok rozumowania, bo go lepiej nie pytać xD.

szczerze mówiąc to nie za bardzo rozumiem "co autor miał na myśli".
najpierw chce "ratować" serwis, za zaraz potem potencjalnych pomocników i userów wyzywa od niedorozwojów.
skoro tak, to ja wolę, by serwis padł za jego życia (znaczy się za życia admina K. J. Szklarski) niż gdyby miano mnie zwyzywać za dobre słowo -_-

Offline

#154 2009-12-08 18:34:19

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Ciekawostki

Poczytajcie sobie teraz, bo dyskusja się "rozwinęła" xP


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#155 2009-12-08 19:01:29

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Ciekawostki

Miałem zamiar się tam zarejestrować i wyrazić swoją opinię, ale mi się odechciało. W końcu pogadać do ściany zawsze mogę, a dodatkowo nie będzie mnie straszyła prokuraturą (co za debil, brak mi słów...).

Offline

#156 2009-12-08 19:41:40

kar_kalim
Użytkownik
Skąd: Gabryelin (prawie Warszawa:P)
Dołączył: 2009-10-01

Odp: Ciekawostki

O kurde, ten Szklarski jest faktycznie nieźle zeschizowany:) Robi z siebie jakiegoś męczennika, przy każdej możliwej okazji wspominając, że "niesłusznie" siedział w więzieniu (ale czy naprawdę był niewinny?!) i oskarżając każdego dookoła. Zauważyliście ile tematów, w których miał tak intensywnie działać, znikało z głównej strony napisów.info bez żadnego rozwiązania? Jak dla mnie to mu się po prostu za bardzo nudzi i szuka sensacji wszędzie, pod która mógłby się "podczepić" i pokazać jaki z niego "dzielny chwat". Chociażby z tą dziewczyną, co miała jakiegoś "śmieciucha", czy jakoś tak...Najpierw Hołdysowi mało co nie brał po same kule, a później go zjechał jak burą sukę...Bo pewnie ten się szybko na jego obłudzie poznał.
Z drugiej strony szkoda człowieka - zna się na prawie, a przez te niepoukładane klepki w głowie, marnuje swoją wiedzę. Przynajmniej sprawia wrażenie znającego się dla takich laików, w temacie prawa, jak ja. W sumie to zaglądam na tamten serwis już tylko, aby się pośmiać z pomysłów tego...Pana, bo po napisy już dawno nie opłaca się tam zaglądać:)

Ale Quithe nieźle mu pocisnął:) Ciekawe czy przyjdzie Ci (Quithe) wezwanie jakieś?!:P

pzdr

Offline

#157 2009-12-08 19:46:43

Krzyżu
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2007-05-20

Odp: Ciekawostki

Nie, on jest po prostu nienormalny...


lastfmbuttonbykiokuh.png

Offline

#158 2009-12-08 20:00:54

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Ciekawostki

Hmm, przeczytałem dalszą część i oto mój komentarz do tego:
Prokuraturą to on może straszyć, swoją babcię przewracającą się w grobie. Gościu ma poprzestawiane klepki w głowie i nic już mu nie pomoże. Cóż, są na świecie ludzie i taborety.
A dyskusja z tym adminem, to jak walenie głową w mur.
Quithe miał rację, napisy, które zostały użyte bez zgody autora, co więcej, inny użytkownik który podaje, że jest ich autorem, te napisy powinny automatycznie zniknąć z tego serwisu, a ten admin robi łaskę i grozi zbanowaniem. Zawłaszczenie czyjegoś tłumaczenia jest najgorszym świństwem, jakie można zrobić. Nie można tolerować takiego zachowania.
Sam miałem ochotę wziąć udział w dyskusji, ale  co by to dało, praktycznie zmarnowałbym czas na pisanie postów i czekać na jakże "mądrą" odpowiedź.
Lepiej niech zamknie ten bajzel, który tam trzyma i pójdzie bawić się do piaskownicy, bo na pewno na miano Administratora tamtego serwisu sobie nie zasłużył.
Tyle ode mnie. Pozdrawiam Yagami

kar_kalim napisał:

Z drugiej strony szkoda człowieka - zna się na prawie, a przez te niepoukładane klepki w głowie, marnuje swoją wiedzę. Przynajmniej sprawia wrażenie znającego się dla takich laików, w temacie prawa, jak ja.

On zna się na prawie jak ja na grzybach, wkleił trzy paragrafy i wielki mi znawca. Śmiech na sali.....

kar_kalim napisał:

Ale Quithe nieźle mu pocisnął:) Ciekawe czy przyjdzie Ci (Quithe) wezwanie jakieś?!:P
pzdr

No nieźle mu dowalił, brawo Quithe. A z tym wezwaniem to chyba jakaś bajka na dobranoc...

Ostatnio edytowany przez Yagami_Raito8920 (2009-12-08 20:12:02)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#159 2009-12-08 20:12:51

slymsc
Użytkownik
Skąd: Mszczonów [Kuruoshii Anime]
Dołączył: 2004-10-14

Odp: Ciekawostki

Quithe napisał:

Poczytajcie sobie teraz, bo dyskusja się "rozwinęła" xP

A mi się spodobał poniższy fragment:

Quite - ja już wiele razy na ten temat na naszym Forum pisałem. Kwestia praw autorskich, także do tłumaczeń, jest niezwykle skomplikowana. Jeżeli rzeczywiście doszło do naruszenia prawa, to będę musiał, o ile sobie tego zażyczysz, wszcząć kroki prawem przewidziane. Nie komplikujcie mi i sobie życia. Czy naprawdę jest tak trudno uszanować czyjąś pracę, czyjś dorobek? Jeżeli shogu postąpił tak, jak o tym piszesz, to najprawdopodobniej będę zmuszony odebrać mu wszelkie uprawnienia... Boże, dlaczego tak postępujecie? Dlaczego w Was tyle nienawiści, podłości...

PS. Quite - nie pisz do nas, do mnie, bo za słowa użyte w stosunku do użytkownika shogu zostajesz pozbawiony uprawnień i nie radzę, a ni tobie, ani nikomu innemu tworzyć nowego konta, kto został już pozbawiony praw użytkownika. Twoje słownictwo pokazuje kim naprawdę jesteś. Odejdź stąd jak najszybciej, bo jeżeli ja to uczynię, to spotka ciebie coś naprawdę bardzo, bardzo przykrego! Nikomu z użytkowników nie pozwolę na obrażanie kogoś innego takimi epitetami. W rynsztoku się wychowywałeś Quithe? To do niego wracaj!
Komentarz neutralny | Krzysztof J. Szklarski @ 16:30 06.09.08
Odpowiedz | Zgłoś moderatorowi | nr: 53499
A Ty się w więzieniu nauczyłeś tak cwaniakować? To do niego wracaj!
Komentarz neutralny | lb333 @ 12:05 07.09.08
Odpowiedz | Zgłoś moderatorowi | nr: 53518

rotfl
Ogólnie rzecz biorąc, to trochę pojechaliście po bandzie, ale że sam miałem podobne problemy, więc rozumiem rozgoryczenie przy "tłumaczeniu" na czym sprawa stoi. Język giętki nie nadąży nad epitetami przesyłanymi z mózgu smile_lol


Nie bądź zbyt hardy, życie krótko trwa,
A los twój marny, co przeznaczył, to ci da.
Nie bądź zbyt hardy...

Offline

#160 2009-12-08 20:18:43

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Ciekawostki

Ten tekst na samym końcu normalnie mnie rozbroił, omało nie spadłem z krzesła ze śmiechu.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024