#121 2006-09-15 04:08:14

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: DIABLO jedynka - gra ktoś po sieci?

Smoczek napisał:

Tu nie chodzi o sam fakt zarabiania, a o to w jaki sposób stara się to robić (podpowiem - dosyć nieuczciwy)

Sadzisz teksty, jak bracia Jarosławowie. Zarzucasz Blizzardowi nieuczciwe praktyki, a nie podajesz konkretów. Nieładnie.

Offline

#122 2006-09-15 10:12:12

Smoczek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-10-24

Odp: DIABLO jedynka - gra ktoś po sieci?

Heh, bo wydaje mi się to oczywiste xP.
Dla przykładu - bany na cd-keye (pewno ludziom się należało, ale to inna sprawa) i ogłoszenie, iż jest możliwe wydania nowego, zmieniającego maaaasę rzeczy patcha, krótko mówiąc - zwykłe zagranie marketingowe na którym blizzard zyskuje na dwa sposoby:
-niektórzy kupią po raz kolejny Diablo II - dodatkowe przychody;
-niektórzy kupią WoWa - mniej ludzi na serwerze - mniejsze koszty jego utrzymania; dodatkowe przychody z abonamentu.
Może dla niektórych jest to zupełnie uczciwe zagranie, ale IMO tak robić się nie powinno.
Dodatkowo znane wszystkim "join bugi" - szczerze wątpie by miało to zapobiec działalności bociarzy (bo tego nie zrobiło), IMO miało jedynie trochę odciążyć serwery.
Tego typu przykładów jest dużo więcej, a czy ty uznasz je za przejaw inteligencji i sprytu, czy też za nieuczciwe, względem klienta, zagrywki... cóż nie moja sprawa, jak już zresztą pisałem xP.

Offline

#123 2006-09-15 10:23:59

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: DIABLO jedynka - gra ktoś po sieci?

Podobne dywagacje należy odcinać brzytwą Ockhama. Jeśli ktoś nie leciał se w chu?a na Battlenecie, a swojego klucza strzegł jak przysłowiowego oka w głowie i mimo to mu go skradziono, to może nie strzegł go tak pilnie, jak mu się wydawało? Długo tak se można dywagować, a i tak do pierwszego Diablo niepotrzebny jest CD-key. Mimo to Blizzard nie porzucił tej gry, za co należy mu się szacunek.

Offline

#124 2006-09-15 10:30:49

Smoczek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-10-24

Odp: DIABLO jedynka - gra ktoś po sieci?

Tu nie chodzi o to, że nlizzard banuje cd-keye (nie mam nic przeciwko temu), ale chodzi o to czemu to służy, zresztą wyżej napisałem xP.
Czytaj uważniej ^^.
A, że blizzard nie porzucił Diablo I (nie gram, to nie wiem xP)... cóż może być wiele powodów, ale raczej nie jest to związane z "chcemy dobrze dla graczy" (chociaż taki jest efekt), po prostu uznali, że bardziej im się opłaca utrzymywanie tych serwerów, ew. zmusza ich do tego licencja (nie czytałem zbyt dogłębnie, to nie wiem co zapewniają ^^).

Offline

#125 2006-09-15 10:36:55

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: DIABLO jedynka - gra ktoś po sieci?

Mało mnie obchodzą intencje Blizzarda. Diablo wciąż jest wspierane i to się liczy. To, że Blizzard banuje CD-keye może być w praktyce spowodowane tym, że za frajer grało na ich serwerach więcej cwaniaczków, niż posiadaczy oryginałów. Banowanie iluś tam najbardziej przechodzonych kluczy wydaje się w tej sytuacji uzasadnione względami zdroworozsądkowymi. Sam pewnie bym tak zrobił, bo nie lubię marnacji.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-09-15 10:37:12)

Offline

#126 2006-09-15 11:25:14

Feniks_Ognia
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2005-08-17

Odp: DIABLO jedynka - gra ktoś po sieci?

Smoczek napisał:

Heh, bo wydaje mi się to oczywiste xP.
Dla przykładu - bany na cd-keye (pewno ludziom się należało, ale to inna sprawa) i ogłoszenie, iż jest możliwe wydania nowego, zmieniającego maaaasę rzeczy patcha, krótko mówiąc - zwykłe zagranie marketingowe na którym blizzard zyskuje na dwa sposoby:
-niektórzy kupią po raz kolejny Diablo II - dodatkowe przychody;
-niektórzy kupią WoWa - mniej ludzi na serwerze - mniejsze koszty jego utrzymania; dodatkowe przychody z abonamentu.
Może dla niektórych jest to zupełnie uczciwe zagranie, ale IMO tak robić się nie powinno.
Dodatkowo znane wszystkim "join bugi" - szczerze wątpie by miało to zapobiec działalności bociarzy (bo tego nie zrobiło), IMO miało jedynie trochę odciążyć serwery.
Tego typu przykładów jest dużo więcej, a czy ty uznasz je za przejaw inteligencji i sprytu, czy też za nieuczciwe, względem klienta, zagrywki... cóż nie moja sprawa, jak już zresztą pisałem xP.

Nierozumiem ?

Co ma nowy Patch do tego że ktoś kupi sobie od nowa gre ?? Patche wydaje się po to by naprawiać błedy i niedociągnięcia jakie powstały w czasie tworzenia i nierozumiem co jest takiego złego w tym ? Pozatym nowy patch nie zmusza do kupna gry od nowa. Każdy patch jaki wydał Blizzard do Diablo 2 instalował się na każdej kopi Diablo 2. I żaden patch Blizzarda nie wymuszał kupna od nowy gry.

Jak ktoś oszukuje i przezto psuje zabawe innym graczom a Blizzard za oszutwa blokuje mu klucz to chyba to jest normalne a koleś sam sobie jest winny. To samo jak udostępnia się swój klucz by ktoś inny grał na nim też nie można mieć do nikogo pretensji tylko do siebie.

Co do WoW tak jest abonament ale trzeba zwrucić uwage że zato WoW ciągle się rozwija dziś zrobiłeś jakiś quest a jutro będzie nowy. Gra cały czas się zmienia rozwija stare questy sa kasowane a nowe tworzone. Przezco gra się nie nudzi i nigdy nie wiemy co nas jutro czeka.

Firma Blizzard chce zarobić i z tym się zgodze ale każdy dolar jaki zarobiła należał się tej firmie. I twoje przykłady nieuczciwości są dość śmieszne. Wydanie patcha naprawiąjącego błędy ma być nieuczciwe hahahhahahaha to żeś mnie rozbawił do bulu.

Ostatnio edytowany przez Feniks_Ognia (2006-09-15 11:27:35)

Offline

#127 2006-09-15 14:58:30

Smoczek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-10-24

Odp: DIABLO jedynka - gra ktoś po sieci?

Feniks - kłania się czytanie ze zrozumieniem.
Ja nigdzie nie napisałem, że wydawanie patchy jest nieuczciwością czy złem, napisałem za to, że wydarzenia towarzyszące  wydaniu patcha i resetowi laddera są conajmniej niepokojące. Jeżeli Blizzard tak dba o to, by wśród graczy było jak najmniej cziterstwa, to dlaczego konta banuje raz do roku i to akurat w pobliżu daty wydania nowego patcha?
O WoWie nic nie pisałem, prócz tego, że zagrywka Blizzarda ma również na celu powiększenie rzeszy użytkowników tejże gry. Do abonamentu się nie czepiam, więc nie wiem czemu miał służyć kawałek o WoWie ^^'.
Tak samo nie pisałem, że banowanie jest złe - patrz wyżej.
Krótko mówiąc twój post jest troszeczkę nie na temat, a przynajmniej trudno uznać by nawiązywał do mojego posta

Swoją drogą - w chwili obecnej Blizzard wydaje patche głównie by dodać do gry coś nowego, za co należą się tym ludziom podziękowania... w sumie to patche można by porównać do malutkich dodatków ^^ (tyle, że darmowych).

Offline

#128 2006-09-24 18:55:45

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: DIABLO jedynka - gra ktoś po sieci?

Ostatnio sporo godzin grałem w Diablo jedynkę na BN i nie odniosłem wrażenia, że Blizzard zniechęca mnie do tej gry.

Offline

#129 2006-09-24 19:32:27

Smoczek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-10-24

Odp: DIABLO jedynka - gra ktoś po sieci?

A czy ja pisałem o Diablo jedynce ^^? Szczerze mówiąc nigdy w pierwszą część nie grałem przez net, za to w 2 już tak.
A poza tym nie mówiłem, że Ciebie czy mnie zniechęca owa firma do gry, chodziło mi o niektórych ludzi (przede wszystkim tych zbanowanych).
Tyle.

Offline

#130 2006-09-24 19:58:37

constans73
Użytkownik
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2005-07-25

Odp: DIABLO jedynka - gra ktoś po sieci?

bleeee

Offline

#131 2006-09-25 16:54:51

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: DIABLO jedynka - gra ktoś po sieci?

Smoczek napisał:

Szczerze mówiąc nigdy w pierwszą część nie grałem przez net

I to był błąd.

Offline

#132 2006-09-25 18:47:33

Jacob
Użytkownik
Skąd: Bartoszyce
Dołączył: 2005-07-25

Odp: DIABLO jedynka - gra ktoś po sieci?

Kurcze to były czasy kiedy w Diablo się łupało. Strange Sword of Haste, dwa Gold ring of Perfection, Golden Amulet ... (i zabijanie czitków z Godly Plate of the Whale). No i te taktyki na perfect blocka albo walka z magiem teleportem. Abstrachując , ciekawe jak to będzie z Diablo 3 czekam z niecierpliwością, oby tylko postawili na mroczny klimat jak w jedynce.

Offline

#133 2006-09-25 19:01:17

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: DIABLO jedynka - gra ktoś po sieci?

Diablo 3 raczej nie ma prawa okazać się całkiem denną grą. To byłby precedens, na który Blizzard praktycznie pozwolić sobie nie może. A czy całokształtem dorówna jedynce? Nawet, jeśli nie dorówna, to i tak pewnie lepszego, w miarę nowego hack & slasha nie będzie. Spodziewam się pewnej nieliniowości, takiego rozbudowanego grafu. Np. mogliby dać tu i ówdzie 3 portale wsysające w 3 różne dungeony, każdy z innym bossem i z innymi fantami - a wszystko to w ramach fabuły. Żeby robiło się zasadniczo to, co w jedynce i dwójce (nie ma sensu robić z Diablo cRPG), ale żeby fabuła za każdym razem wyglądała nieco inaczej.

Offline

#134 2006-09-25 19:09:26

Jacob
Użytkownik
Skąd: Bartoszyce
Dołączył: 2005-07-25

Odp: DIABLO jedynka - gra ktoś po sieci?

Zgadzam się, że cRpg w przypadku Diablo był by porażką. Myśle, że Blizzard nie zrezygnuje z dotychczasowego randomowego rozłożenia dungeonów. Swoją drogą ostatnio grałem w dodatek do Neverwintera - Lord of Terror wersja D1 na silniku aurory. Całkiem nieźle im to wyszło dali nawet oryginalne głosy nPC ;]

Offline

#135 2006-09-25 19:37:33

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: DIABLO jedynka - gra ktoś po sieci?

Bardzo nie podoba mi się pomysł, żeby z Diablo 3 robić MMO (ktoś czymś takim straszył). Przed paroma laty zapowiadano grę Exarch - miał to być MMO hack & slash (tzn. "nie rozmawiać, demolować"). Ciekawy pomysł, ale Diablo 3 powinno zawierać dwie gry w jednym, po staremu. Spodziewam się raczej płatnych dodatków (kto zapłaci abonament, będzie miał świat zadbany jak w najlepszych MMORPGach, kto nie zapłaci - owszem, zagra w multi, ale tylko w questy z single'a). To byłoby fair.

Jacob napisał:

Swoją drogą ostatnio grałem w dodatek do Neverwintera - Lord of Terror wersja D1 na silniku aurory. Całkiem nieźle im to wyszło dali nawet oryginalne głosy nPC

Mod dziejący się w świecie Diablo? Zagrałbym, bo Zapomniane Krainy mnie drzaźnią.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-09-25 19:46:35)

Offline

#136 2006-09-25 20:14:54

Sevortharte
Użytkownik
Dołączył: 2006-09-09

Odp: DIABLO jedynka - gra ktoś po sieci?

Ja chyba na zawsze zostane przy diablo II bo 3 to mi chyba nie pojdzie, a kompa predko nie planuje kupowac ;/

Offline

#137 2006-09-26 01:42:24

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: DIABLO jedynka - gra ktoś po sieci?

Spoko luz - Diablo 3 też nieprędko wyjdzie. Technologicznie będzie pewnie przestarzałe, ale mnie to wcale nie martwi. A jeśli nawet będzie wymagało nieprzeciętnie mocnego PieCa, to pewnie ta moc pójdzie na coś przepięknego.

Offline

#138 2006-09-26 11:46:04

Feniks_Ognia
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2005-08-17

Odp: DIABLO jedynka - gra ktoś po sieci?

Hmm Diablo 3 jako MMO to taki dziwny pomysł. Z jednej strony jeśli np. co jakis czas zmieniał by się nam plansza, questy i inne żeczy i odkrywać wszystko na nowo. A grafa była by ładniutka to czemu nie tylko że to na pewno by było na abonament smutny No cóż nikt za friko nie będzie tyrał. Moge za to powiedzieć że Blizzard wydał oświadczenie że jeśli D3 będzie postawac to nie będzie to MMO.

Sam osobiście niczego nie oczekuje od Diablo 3, wierze w Blizzarda i jego doskonałość. W końcu jeśli przez 3-4 lata tworzy się StarCraft: Ghost a potem zawiesza się projekt gdyż nie jest dość dopracowany to szacunek dla nich smile Choć to że Ghost nie będzie na PC tragedia. Nieważne co zrobi Blizzard z D3 jedno co wiem na pewno to to że na pewno będzie to kolejny sukces ukochanego Blizzarda.

Ostatnio edytowany przez Feniks_Ognia (2006-09-26 11:46:16)

Offline

#139 2006-09-26 11:56:04

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: DIABLO jedynka - gra ktoś po sieci?

Feniks_Ognia napisał:

W końcu jeśli przez 3-4 lata tworzy się StarCraft: Ghost a potem zawiesza się projekt gdyż nie jest dość dopracowany to szacunek dla nich

Bardzo to japońskie, tak nawiasem mówiąc. Podobno Japończycy też się nie upierają przy przedsięwzięciach, po których widać, że chleba z tej mąki nie będzie. Słaby Metal Gear (niekoniecznie Solid) jest nie do pomyślenia - raczej w ogóle nnie wyjdzie, niż wyjdzie biedny.

Offline

#140 2006-09-26 22:31:39

No1
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-06-24

Odp: DIABLO jedynka - gra ktoś po sieci?

D3 prawie na pewno będzie na abonament. Blizz nauczyłsię, że kokosy nie są z samego zakupu gry, a z abonamentu który się kupuje na określony czas. Bo gre kupi się tylko raz.

A ja mam takie życzenie, aby gra nie była jakoś wypasiona pod względem wizualnym (i sprzętowym ofkoz), a raczej bardzo grywalna. Dla mnie nawet oprawa ze starego dobrego D2 byłaby ok.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024