#141 2006-09-27 01:03:26

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: DIABLO jedynka - gra ktoś po sieci?

No1 napisał:

D3 prawie na pewno będzie na abonament. Blizz nauczyłsię, że kokosy nie są z samego zakupu gry, a z abonamentu który się kupuje na określony czas.

Nie tyle "nauczył się", ile nauczył wszystkich. Tym niemniej Diablo 3 na abonament miałoby sens jedynie jako MMO (tylko wtedy, jak sądzę, ktokolwiek byłby gotów płacić za multi). MMO przynoszące krociowe zyski już jest - nazywa się WoW i ma zarabiać dla Blizzarda jeszcze parę lat. Rynek gier MMO jeszcze się wprawdzie powiększa, ale nietrudno przewidzieć, że ta tendencja nie potrwa wiecznie. Jeśli Blizzard zawali niszę MMORPG swoimi produktami (wymagającymi przecież kosztownej obsługi), to niekoniecznie na tym zyska. Poza tym Blizzard zasłynął konsekwentnym wydawaniem dwóch gier w jednej. Jeśli Diablo 3 nie będzie miało single'a, to ja raczej za takie coś podziękuję i wrócę do jedynki. Blizzard zaryzykowałby niemało. A jeśli single będzie, ale tylko przez internet (jak GW i HL2) i tylko na abonament, to kto w coś takiego zagra? Co to byłby za single? Bez jaj.
Prawdopodobniejszy wydaje mi się następujący deal: zwykły single, zwykły multi i moduł MMO na abonament (żeby zwykły multi narobił dobrym ludziom apetytu).
Chyba, że Blizzard nazwie rzecz po imieniu i dostaniemy nie żadne Diablo 3, jeno Diablo Online, albo World of Diablo. I World of StarCraft na dokładkę, tylko że każda z tych gier miałaby większą konkurencję, niż ma obecnie WoW, a graczy niekoniecznie przybędzie tak, jak se ktoś może prognozować (bo władze ChRL na przykład zaszantażują Blizzarda - albo dostaną "swoją" dolę z abonamentu, albo zarządzą w Chinach WoW na kartki). Jak się z komunistami robi interesy, to - pominąwszy względy etyczne - można się tak przejechać.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-09-27 01:07:19)

Offline

#142 2006-10-04 17:42:11

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: DIABLO jedynka - gra ktoś po sieci?

Odświeżam wątek, bo na stronie DiabloDay (http://diabloday.realm.pl/) znalazłem link do czegoś przezabawnego.

http://www.freeaddictinggames.com/games … iablo2.swf

Enjoy!!!

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024