#1 2005-06-07 11:15:24

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Tsukihime - Games

Wie ktoś skąd ściągnąć jakieś gierki z Tukihime (Melty Blood + 3 Visual Novel)? Z góry dzięki. Seria mi się widziała, a teraz szukam gierek...:)

Offline

#2 2005-06-07 14:08:06

luczek
Użytkownik
Skąd: Opoczno
Dołączył: 2005-04-15

Odp: Tsukihime - Games

sporo jest na mulku. z tego co mi sie zassalo (sciagam), to wiem ze mozna tam spotkac rowniez mange, hentaje i minigierki smile
no i Melty Blood jest na pewno oczkod

Offline

#3 2005-06-08 13:08:04

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Tsukihime - Games

Wielkie dzięki:)

Offline

#4 2007-01-15 12:02:10

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Tsukihime - Games

A wie ktoś może skąd wziąć Melty Blood Act Cadenza ver B? Bo na emulcu nie ma.

Offline

#5 2007-01-15 15:11:54

strusic
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2005-03-24

Odp: Tsukihime - Games

Ver B? TO wyszło na PC czy na PS2?


strusic.pngmalsig2.png

Offline

#6 2007-01-15 22:57:43

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Tsukihime - Games

Melty Blood Act Cadenza jest na PS2, a Melty Blood Act Cadenza ver B jest na PC.
trial: http://www.e56.info/mbac/download.html

Offline

#7 2007-11-17 18:47:59

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Tsukihime - Games

Są ang. tłumaczenia Tsukihime Plus-Disc i Kagetsu Tohya? Patch 1.1 od Mirror Moon zangielszcza tylko pierwszą część? Ile ta gra po spatchowaniu zajmuje miejsca? Ile waży sam patch? Pytam tu, bo linki na stronie Mirror Moon zdechły. Np. jest na eMule'u coś, co - sądząc z nazwy - ma być całą spatchowaną grą - i to archiwum waży 190,99 MB. Może to być faktycznie full gra, czy raczej rip jakiś?

Offline

#8 2007-11-17 19:03:24

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: Tsukihime - Games

Tsukihime_Plus+Disc_English_v1.exe to sciagnelem przez torrent z mirror moon tylko dodalem kilkanascie trackerow bo ani jednego seeda nie bylo... wrzucilem na serwer sciagnijoczkod

Ostatnio edytowany przez DiamondBack (2007-11-17 19:16:39)


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#9 2007-11-17 19:21:16

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Tsukihime - Games

DiamondBack napisał:

Tsukihime_Plus+Disc_English_v1.exe to sciagnelem przez torrent z mirror moon tylko dodalem kilkanascie trackerow bo ani jednego seeda nie bylo... wrzucilem na serwer sciagnijoczkod

Snxówa. A ma ktoś Tsukihime English v1.1 (ostatnią wersję patcha do pierwszej części)? Mirror Moon już tego udostępniać nie raczą.
Tow. Psychopata podał w innym wątku link do Melty Blood: Act Cadenza ver.B PC, bardzo przyjemnej mordobitki 2D. Ponoć nawet przez neta gra się znośnie. Graficznie dość to ubogie (kaflowate panopki w niskiej rozdzielczości, choć ładnie się ruszają, tła jak w Darker than Black, czyli sterylne i na kompie uzdajane), ale gra się miło. W średnim tempie, nie za trudno... (Te moje enuncjacje dotyczą trybu Arcade PvsCPU i domyślnego poziomu trudności, który jest niski). Na jednym kompie mogą grać 4 osoby. Są podobno jakieś problemy ze zmianą ustawień klawiszy, ale ja takich gier bez pada nie ruszam, a pada skonfigurowałem sobie bez problemu wg poradnika. Radzę grać w oknie, jeśli w fullscreenie gra będzie się kaszanić, albo jeśli używa się monitora LCD (rozdzielczość to marne 640x480) i upewnić się, że w sterownikach karty graficznej nie są wymuszone FA i AA. Enjoy.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2007-11-17 19:58:14)

Offline

#10 2007-11-17 20:59:30

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Tsukihime - Games

Obiwanshinobi napisał:

W średnim tempie, nie za trudno... (Te moje enuncjacje dotyczą trybu Arcade PvsCPU i domyślnego poziomu trudności, który jest niski).

No fakt, cpu w Melty Blood do najlepszych nie należy (wieloma postaciami na najwyższym poziome trudności go jadę jak chcę), ale hardkor się zaczyna dopiero w PvsP, zwłaszcza kiedy każdy z graczy potrafi robić combosy po kilkadzieścia hits:D (taki mały przykład combosów: http://pl.youtube.com/watch?v=jH-o3m3Y5NU).

Offline

#11 2007-11-17 21:32:21

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Tsukihime - Games

To może jakiś onlajnowy turniej MB: AC dałoby się zorganizować? Kwestię nadzoru społecznego można rozwiązać w ten sposób, że wszyscy zawodnicy rejestrują walki (widziałem taką opcję w menu) i udostępniają pliki z zapisem, żeby każdy mógł sprawdzić, czy wersja zwycięzcy odpowiada wersji pokonanego. Do sędziowania potrzebny byłby, rzecz jasna, niezależny arbiter, jakiś mąż zaufania brygady.
Nie pisałbym się na takie zawody w tej chwili, bo za cienki jestem (i grałem tylko z kompem), ale gdyby dać zainteresowanym czas na trening, to może narodziłaby się nowa, świecka tradycja?
Tylko niemożliwa jest kontrola antydopingowa, więc - przynajmniej w teorii - istnieje możliwość, że wygra ten, kto się akurat nawciąga tynku po same uszy.

Offline

#12 2007-11-17 22:10:05

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: Tsukihime - Games

Może mnie ktoś oświecić jak zmienic sterowanie w tym MB: AC ?


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#13 2007-11-18 04:06:49

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Tsukihime - Games

DiamondBack napisał:

Może mnie ktoś oświecić jak zmienic sterowanie w tym MB: AC ?

Na klawiaturze chyba się nie da. Trzeba mieć pad albo joystick, ale mała szkoda, bo lepiej ch?jem golić róże, niż w to grać na klawiaturze. Wiem że te moje posty apostolskie to jakby kazanie na puszczy, ale dobrego pada można dziś nabyć za trzydzieści parę zeta - wierzcie staremu doświadczonemu. Ja przynajmniej zawsze miałem szczęście do takich zakupów. Nawet przejściówki nie ma sensu kupować i tę opinię dyktuje mi właśnie doświadczenie. Obecnie mam oryginalnego DualShocka 2 (Mercedes pośród gamepadów, sklepowy kosztuje powyżej stówy) do PS2 i taniego (35 pln kosztował) Apollo z wtyczką USB do kompa. Gram na obydwu i gdybym potrzebował jeszcze jednego pada do PC, to zamiast przejściówki - sprawiłbym sobie coś z tej samej półki, co ów Apollo, bo przejściówki tańszej niż 3 dychy w sklepie nie widziałem.
Dajcie sobie ludzie raz na zawsze spokój z mordobiciami na klawiaturze. W Melty Blood się wykręca. Nie przypominam sobie dobrej bijatyki tego typu, w której się nie wykręca, a w GG XX głównie się wykręca (takie przynajmniej odniosłem wrażenie), co - na mój gust - jest lekkim przegięciem pały w stronę przerafinowania.
P.S. Życie zaczyna się po osiemdziesiątce, a granie w bijatyki na PC zaczyna się po podłączeniu stosownego kontrolera.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2007-11-18 04:10:48)

Offline

#14 2007-11-18 04:23:18

rutek
Użytkownik
Skąd: Konstancin
Dołączył: 2007-01-18

Odp: Tsukihime - Games

Obiwanshinobi napisał:

Na klawiaturze chyba się nie da. Trzeba mieć pad albo joystick, ale mała szkoda, bo lepiej ch?jem golić róże, niż w to grać na klawiaturze. Wiem że te moje posty apostolskie to jakby kazanie na puszczy, ale dobrego pada można dziś nabyć za trzydzieści parę zeta - wierzcie staremu doświadczonemu. Ja przynajmniej zawsze miałem szczęście do takich zakupów. Nawet przejściówki nie ma sensu kupować i tę opinię dyktuje mi właśnie doświadczenie. Obecnie mam oryginalnego DualShocka 2 (Mercedes pośród gamepadów, sklepowy kosztuje powyżej stówy) do PS2 i taniego (35 pln kosztował) Apollo z wtyczką USB do kompa. Gram na obydwu i gdybym potrzebował jeszcze jednego pada do PC, to zamiast przejściówki - sprawiłbym sobie coś z tej samej półki, co ów Apollo, bo przejściówki tańszej niż 3 dychy w sklepie nie widziałem.
Dajcie sobie ludzie raz na zawsze spokój z mordobiciami na klawiaturze. W Melty Blood się wykręca. Nie przypominam sobie dobrej bijatyki tego typu, w której się nie wykręca, a w GG XX głównie się wykręca (takie przynajmniej odniosłem wrażenie), co - na mój gust - jest lekkim przegięciem pały w stronę przerafinowania.
P.S. Życie zaczyna się po osiemdziesiątce, a granie w bijatyki na PC zaczyna się po podłączeniu stosownego kontrolera.

Pierd?lenie o szopenie. całe życie grałem w mordobicia na klawiaturze i gdy miałem przyjemność pykać na konsolkach, to wiedziałem że na klawiatórce dawałbym rade lepiej (chociaż szybko się uczę i na padzie też potrafię siekać). A ta gra o której wspominacie jest na bazie MUGENA?

Offline

#15 2007-11-18 04:37:17

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Tsukihime - Games

rutek napisał:

Pierd?lenie o szopenie. całe życie grałem w mordobicia na klawiaturze i gdy miałem przyjemność pykać na konsolkach, to wiedziałem że na klawiatórce dawałbym rade lepiej (chociaż szybko się uczę i na padzie też potrafię siekać).

Zwłaszcza jeśli konfiguracja klawiszy jest badziewna (a podobno jest) i nie da się jej zmienić (a najwyraźniej się nie da). Na zdrowie.

rutek napisał:

A ta gra o której wspominacie jest na bazie MUGENA?

Nie.

Offline

#16 2007-11-18 04:44:12

Maniack
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-01-09

Odp: Tsukihime - Games

rutek napisał:

Pierd?lenie o szopenie. całe życie grałem w mordobicia na klawiaturze i gdy miałem przyjemność pykać na konsolkach, to wiedziałem że na klawiatórce dawałbym rade lepiej (chociaż szybko się uczę i na padzie też potrafię siekać). A ta gra o której wspominacie jest na bazie MUGENA?

Mistrz klawiatury [roftl] Nie no, to żeś mnie rozśmieszył teraz. PC i mordobicia... jasne, to jak konsole i strategie - możliwe, ale nieprzyjemne. A jak myślisz? Dlaczego najlepsze bijatyki nie wychodzą na PC (Tekken, Virtua Fighter, DoA)?

Dlatego wyjściem jest pad i tyle.

Ostatnio edytowany przez Maniack (2007-11-18 04:47:01)

Offline

#17 2007-11-18 04:49:38

rutek
Użytkownik
Skąd: Konstancin
Dołączył: 2007-01-18

Odp: Tsukihime - Games

a,s,d,z,x,c ? taka dokładnie jest kombinacja klawiszy? Grałem w demko i wydaje mi się że tak.. więc dokładnie taka sama jak w mugenie.
I zbyt dużo dżojstików rozwaliłem na comodore 64 i amidze 500 (w mortale) żeby przekonać się do padów (aż takich wytrzymałych to jeszcze nie robią..) jak obczaję listę kombosów i ściągnę full wersję to chętnie bym co poniektórym udowodnił że na klawiaturce da się grać jezor (tak odnośnie grania online)

Edit:
[cytuj]Mistrz klawiatury Nie no, to żeś mnie rozśmieszył teraz. PC i mordobicia... jasne, to jak konsole i strategie - możliwe, ale nieprzyjemne. A jak myślisz? Dlaczego najlepsze bijatyki nie wychodzą na PC (Tekken, Virtua Fighter, DoA)? [/quote]

Virtua Fighter był też i na pc. I Virtua Fighter 2. Wiem bo grałem. I jeszcze wszystkie mortale do 4, Toshiden BA2, i wieeele wiele innych. Nie przeczę fife bądź piłkę kopaną od konami nawet bym bez pada nie ruszył. Ale bijatyki? Oczywiście że tak. Ale taka rozmowa jest bez sensu jak przekonywanie kogoś że blondynki są lepsze od brunetek. A każdy wie że rude są najlepsze jezor

Ostatnio edytowany przez rutek (2007-11-18 05:07:30)

Offline

#18 2007-11-18 05:04:36

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Tsukihime - Games

Maniack napisał:

Mistrz klawiatury [roftl] Nie no, to żeś mnie rozśmieszył teraz. PC i mordobicia... jasne, to jak konsole i strategie - możliwe, ale nieprzyjemne. A jak myślisz? Dlaczego najlepsze bijatyki nie wychodzą na PC (Tekken, Virtua Fighter, DoA)?

Akurat wymienione mordobicia to exclusive'y i przede wszystkim dlatego nie wyszły na PC. Virtua Fighter kiedyś był na PC, podobnie jak MK. Nie sądzę, aby odwrót developerów takich gier od kompa dało się wytłumaczyć li i jedynie faktem, że na klawiaturze gra się w nie ciulowo - dżoje i pady do PC istnieją wszak nie od wczoraj, a i na kompa wychodzą czasem gry, w które na klawiaturze nie ma sensu grać (Richard Burns Rally - rzeźnia po prostu).
Jasne, pograć w bijatyki na klawiaturze się da, niektórzy pewnie to nawet robią (jedni wolą kobiety, drudzy - tajne komplety), ale w omawianym przypadku (MB: AC) to nie ci, którzy mają alternatywę marudzą.

rutek napisał:

I zbyt dużo dżojstików rozwaliłem na comodore 64 i amidze 500 (w mortale) żeby przekonać się do padów (aż takich wytrzymałych to jeszcze nie robią..)

Tłumacz to zawodowcom utrzymującym się hen, w dalekiej Korei z grania np. w Tekkena. Nie sądzę, aby komukolwiek dawali pograć na swoich wyrobionych padach. To coś jak wieczne pióro, tego się nie pożycza. Skoro pady się wyrabiają zanim się rozlecą, to muszą być wytrzymałe.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2007-11-18 05:13:24)

Offline

#19 2007-11-18 05:24:13

rutek
Użytkownik
Skąd: Konstancin
Dołączył: 2007-01-18

Odp: Tsukihime - Games

[cytuj]Skoro pady się wyrabiają zanim się rozlecą, to muszą być wytrzymałe.[/quote]
Na takie to mnie nigdy nie było stać... 6 lat temu nie było padów do kompa za 35zł. były za 75 i zapewne nie były lepsze niż te teraz za 35.. :/
A rozwijając myśl maniaca: dlaczego najlepsze bijatyki wychodzą na konsole? bo w strategie nie da się na na nich grać...

Offline

#20 2007-11-18 05:47:39

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Tsukihime - Games

rutek napisał:

[cytuj]Skoro pady się wyrabiają zanim się rozlecą, to muszą być wytrzymałe.

Na takie to mnie nigdy nie było stać... 6 lat temu nie było padów do kompa za 35zł. były za 75 i zapewne nie były lepsze niż te teraz za 35.

Pady za 35 pln na których grałem były dobre (w sensie iż nadawały się do grania) i wytrzymałe (tzn. niejedną grę na nich przeszedłem i one to dzielnie przetrwały). Jednego zalałem pyfkiem (tak się skończyły biesiady growe), skutkiem czego nie działa w nim jeden spust i lewo na D-padzie, ale znajomy wychowany na automatach i konsolach (czyli na bijatykach i samochodach), a więc znający się na rzeczy, po dziś dzień gra na nim w jakąś tam Formułę 1 i nie narzeka. Drugi (wspomniany Apollo) też ma za sobą intensywną eksploatację i nie wykazuje charakterystycznych objawów zużycia (poluzowanych analogów, blokujących się przycisków). Testowałem jeszcze inne stosunkowo tanie, a solidne i ergonomiczne konstrukcje. Nie były to modele najdroższe i najpiękniej wykończone, jednakże komfort grania zapewniały pierwszorzędny. Oczywiście żeby dobrze trafić, trzeba mieć wybór.
P.S. Właściwie tego SL-6535, którego później zalałem, nabyłem za trzy dychy. Niestety - już dawno nie widziałem go w sklepach. To prawie DualShock, tylko w obudowie z gorszego plastiku.

rutek napisał:

Nie przeczę fife bądź piłkę kopaną od konami nawet bym bez pada nie ruszył.

W PES-ach, nawiasem, niektórzy mają niezłe wyniki grając na klawiaturze. Widok typa, który na klawiaturze w PES pognębia sromotnie grającego na padzie nie jest niczym niezwykłym.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2007-11-18 07:21:35)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024