#1 2005-06-08 19:05:58

uzumaki174
Użytkownik
Skąd: Radom
Dołączył: 2005-05-25

Logo w ogm/mkv

Hej chcialem sie wziasc za tworzenie ahrdsubow no i jest problem z rawami problemu niema z ogm czy mkv bez loga grypy ktora sworzyla te pliki z subami isciezkami dzwiekowymi tez problemu niema ale problem ejst juz dy w pliku ogm czy mkv mam logo napis grupy np Anime Keep itp. Da sie tego pozbc? Aby zrobic wlasny hardsub i swoje logo dac? Czy nieda sie z tym nic zrobic i rzeba miec bez loga grupy anime? Pomozcie pliska.


userbarg.jpg

Offline

#2 2005-06-08 20:47:09

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Logo w ogm/mkv

Po pierwsze - popracuj nad językiem polskim, skoro chcesz zrobić hardsuba
Po drugie - lepiej zdobądź rawka, bo o wiele łatwiej jest to zrobić, niż pozbyć się loga (w końcu po to jest ono dodawane)
Po trzecie - jeśli chcesz robić hardsuba to pomyliłeś forum jezor

Offline

#3 2005-06-08 22:15:28

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Logo w ogm/mkv

Musiałbyś użyć filtra pod VDMod, ale i tak, sądze, że efekt nie będzie rewelacjny.

Offline

#4 2005-06-08 23:10:16

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Logo w ogm/mkv

W końcu to jest jak cerowanie dziury w materiale. Żeby efekt był zadowalający to by trzeba było wiedzieć co było w miejscu dziury i znaleźć odpowiedni kawałek który to zastąpi. A jak wiemy to zbyt łatwe nie jest, więc żaden durny plug in tego nie zrobi odpowiednio. Dlatego tak nie lubie gdy jest logo, bo dostaje produkt wybrakowany. Chociaż napisy w hardku też nie należa do moich ulubionych smile_big

Offline

#5 2005-06-09 19:43:24

uzumaki174
Użytkownik
Skąd: Radom
Dołączył: 2005-05-25

Odp: Logo w ogm/mkv

Ok dzieki sork ale tak jeszcze a czy da sie w vdm ze logo pokazuje sie 20sekund a nie caly czas. Ustawic czas pokazywania loga?


userbarg.jpg

Offline

#6 2005-07-04 00:59:34

yakuz
Użytkownik
Skąd: Gorlice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Logo w ogm/mkv

według mnie się da to zrobić nie będe tu tego opisywał bo jest 1 po północy, [...]

instrukcja jest taka:
bierzemy plik ogm wkładamy w vdm zapisujemy klatki z logiem do pliku bmp lub png itp. w jakimś programie graficznym obrabiamy z 200 klatek recznie, a następnie wkładmy klatki spowrotem i jesteśmy happy smile

Offline

#7 2005-07-04 15:58:11

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Logo w ogm/mkv

yakuz napisał:
> instrukcja jest taka:
> bierzemy plik ogm wkładamy w vdm zapisujemy klatki z logiem do pliku
> bmp lub png itp. w jakimś programie graficznym obrabiamy z 200 klatek
> recznie, a następnie wkładmy klatki spowrotem i jesteśmy happy smile

i jak logo jest na "ruchomym obrazie" ( glupie sformulowanie jezor znaczy nie na czarnym ), to trwa to dluzej niz sciagniecie rawa smile_big


ara ara...

Offline

#8 2005-07-04 16:21:33

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Logo w ogm/mkv

No tak, ale jakim programem graficznym? Bo jakoś nie wydaje mi się żeby którykolwiek program tworzył obraz tego co powinno być. Ewentualnie można ręcznie rozciągać obraz który jest w pobliżu i może jakaś lama nie zauważy co jest grane. No ale co zrobić gdy logo jest od poczatku do końca? Czy obrabiać jakieś 36 000 klatek, każdą po kolei? Może łatwiej by było narysować całe anime od początku? smile_big

Offline

#9 2005-07-04 19:59:34

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Logo w ogm/mkv

Dobre Yang, dobre... Też się zastanawiałem jak wypierd***ć loga, ale wg mnie lepiej poszukać Rawa niż bawić się w wywalanie lub "cerowanie".

Offline

#10 2005-07-04 20:10:34

marduk666
Użytkownik
Skąd: Otwock
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Logo w ogm/mkv

#Yang ja polecam program MS Paint. W nim można piksel po pikselu wstawić odpowiednie wartości kolorów tak, aby nic nie było widać. Satysfakcja gwarantowana. <rotfl>

Offline

#11 2005-07-04 21:44:17

Tomusso
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Logo w ogm/mkv

Yang, są do tego filtry do vd / avs, ale z oczywistych względów nie potrzebowałem ich nigdy używać, więc więcej ci nie powiem.


gls2.png

Offline

#12 2005-07-04 21:51:05

amarthar
Użytkownik
Skąd: Chorzów
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Logo w ogm/mkv

No sa i dzialaja na takiej zasadzie ze w miejsce loga wrzucaja rozmyta plame.

Offline

#13 2005-07-04 22:02:46

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Logo w ogm/mkv

Tomusso - już o tym pisałem wyżej. oczkod
A generealnie to rzadko kiedy da się to zrobić z zadowalającym efektem.

Offline

#14 2005-07-04 22:48:46

yakuz
Użytkownik
Skąd: Gorlice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Logo w ogm/mkv

ja miałem na mysli o logu/tagu który jest np. na 100 klatkach smile program graficzny to np. wcześniej wspomnieany MS Paint, taka zabawa jest fajna ale długo trwa (polega na przeklejaniu fragmenów z wcześniejszych klatek, fragmentów zasłoniętych przez tag) i opłaca się tylko wtedy gdy tag jest łatwy do usunięcia. Może kiedyś pokaże jaki jest efekt.

Offline

#15 2005-07-04 22:53:21

Tomusso
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Logo w ogm/mkv

Suchy, amarthar:: jasne smile przecież nie 'odtworzy' obrazu pod logiem.

A alternatywa jest taka, jak pisał yakuz, poprawiać klatki ręcznie.

A jeszcze inna alternatywa jest taka, żeby nie używać źródła z logiem jezor


gls2.png

Offline

#16 2005-07-04 22:57:07

uzumaki174
Użytkownik
Skąd: Radom
Dołączył: 2005-05-25

Odp: Logo w ogm/mkv

No dobra ciekawe to iwyczerpujace. Dzieki ale zgadzam sie z innymi. Lepiej tego anime rawa poszukam bo nawet 100 klatek obrabiac to masakra czasu. A tak na marginesie mam rawa dodawalem napisy. Uzywam vdm po dodaniu napisow sa jakby po bokach rozmyte dziwny i brzydki efekt i film troche na jakosci traci. Jak to zmienic? Slyszalem ze dobrze ejst 2 przybiegowo film przepuszczac. Ale ja robilem ze w ogm wywalalem all sciezki dzwiekowe,napsiy,dodalem napisy i chcialem 2 rpzebiegowo to wywalalo ze niemzoe jakis blad. Moze lepiej to zrobic ze najpierw wyciagnac bez niczego film rozkodowany ,potem 2 rpzebiegowo go przepuscic i potem dodac napisy i z napisami 2 przebiegowo da to cos? Bede wdzieczny za info.


userbarg.jpg

Offline

#17 2005-07-04 23:00:27

Tomusso
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Logo w ogm/mkv

Jaki błąd wywalał?

Wyciągnij sam obraz z tego ogm, i razem z napisami przekoduj dwuprzebiegowo. Kodowanie najpierw samego obrazu, a potem jeszcze raz z napisami nie jest dobrym rozwiązaniem. Poza tym, nakładanie napisów nie ma pewnie nic wspólnego z twoim błędem.


gls2.png

Offline

#18 2005-07-05 01:23:45

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Logo w ogm/mkv

Kiedyś takiego filtra próbowałem użyć, efekty mi się bardzo nie spodobały więc zaprzestałem prób. Zresztą jak już wcześniej wspomniałem, jaki może być efekt, gdy trzeba zacerować dziurę? Szczególnie gdy obraz nie jest jednolity i wręcz co i rusz mamy doczynienia z nowymi ujęciami.

A co do samego kodowania, to polecam anfo.pl Tam znajdą się ludzie którzy wskażą ci odpowiednie miejsca do poszukiwań odpowiedzi na twoje pytania (hmmm, może google.pl ? smile_big). Tak czy siak, jak chcesz się pobawić w kodowanie, to jeszcze długa droga przed tobą. Ale całe szczęście i bez bycia koderem można wydać własnego fansuba. Wystarczy wziąść takiego ogm i przerobić go na mkv w którym będą wmuxowane polskie napisy w skrypcie ass (i tak wrederowuje się taki skrypt). Dużo mniej czasu to zajmuje i niczego nie zdążysz popsuć w obrazie (bo jak to jest ogm, to pewnie DVD rip, czyli pewnie nie ma potrzeby przekodowywać. Chociaż jak jest logo, to pewnie a4e więc może trzeba się rozejżeć za innym źródłem smile_big).

Offline

#19 2005-07-05 13:55:13

uzumaki174
Użytkownik
Skąd: Radom
Dołączył: 2005-05-25

Odp: Logo w ogm/mkv

Dokladnie to tak czy to wezme rawa,czy ogma,czy mkv zawsze to samo niemgoe sobie poradzic i dobrze zkodowac tego. Bo chcialbym soibe z ogmow porobic avi z napisami na stale , troche za ahrdsuby sie wziasc. Probowalem mase rzeczy metoda prob i bledow ale kiepsko to idzie bo tak np. biore opening Love Hiny w ogm sciagniety z neta. Wylanczam dzwiek ogg i napisy. Do kompresji uzywam divx 5.0.5 konfiguruje go aby byl multipass nt pas bitrate mzoe to zle robie? I wtedy wywala blad gdy chce zapisywac: Cannot start video compresion. The source image format is not
accetable . (error code -2) No i kiepsko jest. Poprostu zalezy mi aby uzyskac abrdzo dbora jaksoc tak jak to w angielskich hardsubach i polskich. Bo co ze wypuszcze slabiaka.

Mam tez taki problem ze chcialem sie pobawic db ogm. Sciagalem je i laduje db2 neiwazne jaki ep ogma do vdm i wywala takie bledy:
Ze streams some eror please streams-report.

Nawet niemgoe wyciagnac z niego video bo sie wyciaga ale kawalek. Nic normalnie cos dziwnego. Bede wam wdzieczny za pomoc a jak co zastukam na anfo.


userbarg.jpg

Offline

#20 2005-07-05 15:47:29

amarthar
Użytkownik
Skąd: Chorzów
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Logo w ogm/mkv

przede wszystkim zeby zrobic kodowanie dwuprzebiegowe, to musisz zrobic najpierw pierwszy przebieg. A z tego co wywnioskowalem z twojego belkotu to robisz od razu drugi (moze zle wywnioskowalem, ale na prawde belkoczesz). I wogole to uzywaj xvida, jest darmowy i IMO duzo lepszy niz divx5.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024