#21 2005-06-16 14:58:17

duch_84
Użytkownik
Skąd: Sieradz
Dołączył: 2005-03-26

Odp: tolerancja

Yang uważam że twoje posty są jednymi z najbardziej sensownych jakie czytałem na tym forum
właśnie jak jest z tolerancją, ale twoja definicja totalitaryzmu troche mnie zaskoczyła jedne z jego ważniejszych wyznaczników jest rozbydowany system indoktrynacji, propagandy, wychowania młodzieży zgodnie z jedyną słuszną prawdą (w III rzeszy hitlerjugent a w rosji radzieckiej kossomo - nie jestem pewien czy dobrze zapisałem) było tego więcej ale ich nie pamiętam. te trzy rzeczy występują w te wszystkich państwach uznanych za totalitarne
ty chyba mylisz totalitaryzm z autorytaryzmem. po zamachu stanu w 26 r Polska stała się państwen autorytarnym.
to był system z ludzką twarzą, w przeciwieństwie do polski autorytarnej po 53 r.

Offline

#22 2005-06-16 15:06:05

duch_84
Użytkownik
Skąd: Sieradz
Dołączył: 2005-03-26

Odp: tolerancja

chaotyczne? bardzo cząsto mi sie takie zdażają[wstyd]
teraz sobie wyobraź wypracowanie z polskiego pisane przezemnie na około 20 stron zeszytowych jezor
pisałem to pod koniec podstawówki i kilka razy w ogólniaku
dostawałem 5 za samą ilość smile_big nie wiem czy to wogóle czytali:D:D:D

Offline

#23 2005-06-16 16:39:11

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: tolerancja

No ja tym bardziej oczkod a BTW, ja zamiast na 20, pisałem na 2 strony - zachowując wymaganą ilość przekazywanych informacji - przy czym polonistka nie mogła się nadziwić, jak mi się to udawało oczkod (tj., o ile w ogóle mnie rozczytała oczkod:D)


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#24 2005-06-16 18:25:57

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: tolerancja

Hmmm, ciekawe. Moje posty posiadają sens? Jeszcze jak by mi było dane go poznać smile_big
A z tą definicją jest taki myk że takowej nie podałem smile_big. Totalitaryzm to ustruj w którym władza trzyma wszystkie aspekty życia społeczeństwa pod kontrolą (wg słownika), jednak w moim odczuciu to bardziej ustrój w którym mała grupka ludzi kierowana przez jedną osobę posiada silną władzę nad całym krajem. Jeśli mnie pamięć nie myli to na histori uczyłem się (a dawno to było smile_big) że i my mieliśmy swój ustrój totalitarny. Bodajże po uzyskaniu niepodległości po I wojnie światowej, to marszałek Piłsudzki objął władzę (nie od razu, tylko po jakimś puczu czy jak tam było) i wtedy Polska poddana została bardzo silnym zmianą, które naprawdę mocno wzmonicniły jej stan. Gdyby nie to, to pewnie II wojna światowa mogła by nabrać zupełnie innego oblicza (Niemcy nie potrzebowały by uzupełniać strat po wrześniu, mogły by szybciej zaatakować francje a potema anglie, a po zajęciu całej europy skoncentrować się bardziej na Rosji). Jednak to takie moje gdybanie, "co by było gdyby ludzie myśleli bardziej strategicznie".
A i te cechy które wymieniłeś, to występują w każdym systemie, gdy państwo jest zagrożone. Jeśli jest wojna to szuka się szpiegów, używa propagandy by uzyskać poparcie społeczeństwa, a młodzież jest wychowywana przez media, więc też żyje z jedyną słuszną prawdą smile_big.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024