#1 2005-06-28 01:38:45

duch_84
Użytkownik
Skąd: Sieradz
Dołączył: 2005-03-26

Bardzo stare ale jare

wiem że kiedyś podobny temat już był ale tym razem chciałbym abyście wskazali na anime które jest naprawde bardzo mam na myśli minimum sprzed 20 lat

ja podaje:
Princess Sara - z 1986 r. znana też jako "Little Princess" lub "Mała Księżniczka" według książki Frances Hodgson Burnett. chyba każdy to zna na jej podstawie powstało już kilka filmów i anime. sobiście ogłądałem to kilka w telewizji i musze powiedzieć że zaochałem się w tej historii.
Windaria - z 1986 r. jest adaptacją powieści Keisuke Fujikawy. ten tytuł jest ciekawy. niezrozumcie mnie mnie źle to anime potrafi przymudzić, jednak jest w nim coś ciekawego co przykuło moją uwagę, mianowicie walke dwóch skrajnie różnych państw jedno posiada bardzo współczeną broń ale jej wojska są zupełnie zdemoralizowane a drugie polega bardziej na tradycyjnej broni (kusze itp)
Lady Oscar - z 1979 r. akcja rozgrywa się na dworze Ludwika XVI (Francja przed rewolucją). Tytułowy Oskar to awanturnicza kobieta ukrywająca się w męskim ubraniu. spiski, pojedynki i romanse.
Nausicaä of the Valley of Wind - z 1984 r. anime to ucho dzi za pierwowzór " Princess Mononoke" więc są tam motywy proekologiczny i pacyfistyczny, wielkie potwory i głupich ludzi osiągających swoje cele bez względu na koszty. polecam.
Gigi - z 1981 r. prześmiesne anime o małym napalonym samozwańczym geniuszu sportu, który pokazać co umie musi zobaczyć bieałe damskie majtki smile . to pierwsze "poważne" anime jakie obejrzałem i do dzisiaj mile je wspominam. (mam wrażenie że powstało onojako parodia takich dzieł jak Capitan Tsubasa).
Bia Czarodzieskie Wyzwanie - 1974 r. Bia jest czarownicą jedną z pretendentek do tronu "Królestwa Czarów". musi się do tego przygotować w naszym świecie gdzie przeżywa romanse miłostki (i to co reszta normalnch dziewczyn). do mieszkającej niedaleko rywalki ma dwuzmnaczny stosuneksą sobie wrogie ale w poważnych sprawach może na nią liczyć.
Castle in the Sky Laputa - 1986 r. historia typowo familijna. w (bardzo) małym górniczym miasteczku chłopiec odnajduje spadającą z nieba dzieczyne, niezabiła się dzięki kamieniowi który jak się okazuje jest bardzo skąplikowanym użądzeniem a jednocześnie kluczem do legendanego miasta Laputy. nie ma tu przemocy ani erotyki
Ken - z 1984 r. kiedyś napisałem że to animejest bardzo brutalne i bez nadziejne. co do brutalności nadal są sytuacje że koleś dostaje kilka ciosów coś gada a po chwili eksploduje mu głowa i jest morze krwi jednak sama akcja rozwineła się względnie sensownie (w miare możliwości)
Frankenstein - z 1981 r. adaptacja jednej z najsłynniejszych powieści grozy autorstwa Mary Wollonstonecraft Shelley "Frankenstein or the Modern Prometeus" (1818). Potwór stworzony z cząści ciał różnych osób zostaje przywrócony do życia. chce być człowiekiem i być tak traktowany niestety z powodu jego wyglądu spotyka się z odrzuceniem. pomiło usilnych prób nieudało mi się tego załatwić, jeśli to masz to jesteś gość i nie będziesz miał problemu z załatwieniem czegokolwiek.

Offline

#2 2005-06-28 02:04:50

amarthar
Użytkownik
Skąd: Chorzów
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Bardzo stare ale jare

Oj tego przeciez jest w cholere.
Gatchaman (1972), Gundam (1979), Mazinger Z (1972), Macross (1982) mozna by tak jeszcze duzo wymieniac, a najlepiej zajzec i poszukac na anidb.

Offline

#3 2005-06-28 02:16:00

duch_84
Użytkownik
Skąd: Sieradz
Dołączył: 2005-03-26

Odp: Bardzo stare ale jare

w temacie pisze jare czyli fajne ajak widze ten obrazek w Gatchaman i Mazinger-Z to mi się odechciewa czytać opis

Offline

#4 2005-06-28 02:34:24

amarthar
Użytkownik
Skąd: Chorzów
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Bardzo stare ale jare

Sorry ale IMO 'fajne' to pojecie wzgledne. Akurat mnie sie te serie co wymienilem bardzo podobaja. Ja ci tak samo moge powiedziec ze dla mnie Princess Sara jest do bani (zawsze jak lecialo to przelaczalem). Poza tym Gatchaman lecial nawet u nas jako Zaloga-G a potem kontynuacja czyli Eskadra Orla.

Offline

#5 2005-06-28 02:44:44

duch_84
Użytkownik
Skąd: Sieradz
Dołączył: 2005-03-26

Odp: Bardzo stare ale jare

dla mnie to zawsze znaczyło to samo ale niech ci będzie
niech każdy pisze swoje subiektywne odczycie co mu się podoba

ps a tak na marginesie rozpoznałem Eskadre Orła widziałem ją jakoś niedawno w telewizji i nie podobała mi się

Offline

#6 2005-06-28 03:07:21

Tomusso
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Bardzo stare ale jare

Doraemon jezor


gls2.png

Offline

#7 2005-06-28 09:55:31

mathias
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2005-05-19

Odp: Bardzo stare ale jare

Golgo 13 - The professional. Chyba z '83 o ile dobrze pamietam, bardzo dobry sensacyjny film chociaż mocno amerykański (czuć wpływ amer. komiksu z tamtych lat). Są tam jedne z pierwszych animacji 3d. Warto obejrzeć potem appleseeda 2004 i zobaczyć jak animacja poszła do przodu smile

Offline

#8 2005-06-28 10:02:21

duch_84
Użytkownik
Skąd: Sieradz
Dołączył: 2005-03-26

Odp: Bardzo stare ale jare

musze zobaczyć;)

Offline

#9 2005-06-28 11:38:27

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Bardzo stare ale jare

SaintSeiya (nigdy nie pamiętam jak to się pisze)

Offline

#10 2005-06-28 13:43:32

duch_84
Użytkownik
Skąd: Sieradz
Dołączył: 2005-03-26

Odp: Bardzo stare ale jare

dodaje Maison Ikkoku obyczajówka romans ze szczyptą humoru smile
rysowany jest podobnie do Ranma

Offline

#11 2005-06-28 15:51:29

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Bardzo stare ale jare

Od siebie bym dorzucił:
- "Tygrysia maska"
- "Otaku no Video"


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024