#1 2005-06-29 22:42:41

mbell
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Manga po angielsku

Szukam namiaru na firmę specjalizującą się sprowadzaniem mangi do Polski.
Najlepiej w Warszawie ale nie tylko.
Chcę coś sprowadzić i interesuje mnie jakie mają ceny.
Ktoś korzystał może z usług takiej firmy.
Na e-bay jest takich firm kilka ale licza sobie sporo , no i jeszcze transport z ameryki najczęściej+koszty
Jak wy to załatwiacie żeby zdobyć orginały.
Czy mozna to dostać w Londynie np.
Interesują mnie MAngi wydawane przez TokyoPop
Pozdrawiam


gg - już działa
Google+     m.bellon.atas@gmail.com
Aktualnie oglądane :
* Usagi Drop * Ao no Exorcist * Tiger & Bunny

Offline

#2 2005-06-29 23:27:54

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Manga po angielsku

Też jadę do Londynu i szuakłem już potencjalnych księgarń. Oto, co wyszukałem:
Adanami Shobo.387 Edgeware Road, Colindale (just south of Oriental City)
Tel: 020 8201 3499
A second-hand Japanese book shop open only on Saturdays and Sundays. Prices to bring even the stingiest otaku to their knees. They have a rack of J-pop CDs as well.
Asahiya Shoten. Oriental City, 399 Edgeware Road. (turn right out of Colindale station, then right at the end of the road)
Tel: 020 8200 0039
The largest Japanese bookshop in Europe, with the most comprehensive selection of manga and takubon anywhere. Good prices.
Japan Centre. 212 Picadilly. (south side, near Picadilly Circus)
Tel: 020 7439 8035
Mainly a book shop, but they also sell anime and manga related merchandise, and even have a few imported videos and games. Prices are high, but there is usually some unsold stock being cleared out cheaply.
JP-Books. Dorland House, 14-20 Regent Street (part of the Mitsukoshi department store, south of Picadilly Circus)
Tel: 020 7839 4839
I haven't visited this one yet.
OCS Books. 2 Grosvenor Parade, Uxbridge Road, Ealing. (turn right out of Ealing Common station)
Tel: 020 8992 6335
Doesn't stand out from the others particularly.

Co w Polsce jest kilka firm sprzedających mangii oryginalne japońskie jak i wydania zagraniczne.Jakby Ci mocno zależało to moge odszukać linki, teraz to do głowy mi przychoci comics universum, honya, mangarnia, ale czy sprowadzaniem czegoś na zamówienie sie trudnią to mi ciężko powiedzieć. No generalnie często można niktóre z nich spotkać podobno na konwentach.


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#3 2005-06-29 23:30:02

amarthar
Użytkownik
Skąd: Chorzów
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Manga po angielsku

Comics Universum nie polecam bo maja zabojcze ceny.

Offline

#4 2005-06-30 08:23:59

mbell
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Manga po angielsku

Dzieki za informacje Winged.
Ale faktycznie w tych księgarniach nie maja tego czego szukam.
No a o co może się rozchodzic w moim przypadku jak nie o mangę Kare Kano.
Do Londynu się nie wybieram w najblizszym czasie niestety ale może ty mógłbyś zerknąć na to jak tam będziesz
Posiadam tomy 11-13 , poszukuję tomów od 14 w górę no ale i wcześniejszymi nie pogardzę.
Teraz aby je kupić musze zapłacic pomiędzy 40-50 złotych - i to mnie przeraża.
Cholera kurs funta jest zaj[cenzura] i żeby się opłacało kupowac to cena tomiku musi byc pomiędzi 3-4 funty
Ale gdyby były po tyle ( albo po funcie np te starsze ) to ja biorę w ciemno.
Daj znać


gg - już działa
Google+     m.bellon.atas@gmail.com
Aktualnie oglądane :
* Usagi Drop * Ao no Exorcist * Tiger & Bunny

Offline

#5 2005-06-30 09:50:39

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Manga po angielsku

Ja myślałem o kupnie całego Initiala, ale przy 20 tomach, które już są wydane, nawet gdyby kosztował on po dwa funty, to nie bedę miał tyle kasy (szczególnie, że prawdopodobnie pracy nie znahdę, a pobyt mój będzie trwał raptem tydzień). Z tego też powodu moim głównym celem jest odnalezienie modelu aut z wyzej wymienionego tytułu. Jeśli znalazłbym Kare Kano w jako takiej cenie, to mógłbym kupić z dwa tomy, a później byśmy się dogadali. Druga sprawa jest taka, że nawet nie wiem, czy odnajdę sklepy o których pisałem, mam nadzieję, ze brat mi pomoże. Jak coś to napiszę, jednak i do wyjazdu jeszcze trochę czasu. Teraz moze pójde do pracy, więc może trochę większy kapitał zabiorę. Tak się w ogóle zastanawiam, tam na stronie Tokyopop są miejsca, gdzie możnakupić ich mangi, ciekawe, czy oni rozprowadzają je na terrenie Wielkiej Brytanii, gdzieś czytałem, ze Brytyjczycy sprowadzają wszystko zza oceanu, jednak z drugiej strony wydaje się nierealnym by spółka taka jak Tokyopop obecna nawet w Niemczech, nie miała jakiejś filii w GB, gdzie nawet chyba by nie musieli przekładać mang (Zresztą tego nie wiem, podobno angileski i amerykański się różnią). Dob ra kończę.


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#6 2005-08-05 20:38:18

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Manga po angielsku

No i wróciłem, mangę kare kano widziałem, wydawnictwa Tokyopop, ale za tom 7 funtów, podobnie jak wiekszość, Initiala też widziałem, też w takiej samej cenie, dostepne w zwykłych księgarniach, do około 11 tomu, niegdzieś promocje trzy tomy w cenie dwóch, niestety ja nie miałem tyle pieniedzy by sobie na cos pozwolić, więc i Tobie nic nie załatwiłem. Przyczyna, za drogo, a nie znalazłem księgarni z mangami z drugiej ręki. No to tak do informacji. Jesli mocno na mnie liczyłeś to sorry, ale kasy nie miałem.:)


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024