#1 2006-10-18 15:03:16

Rammstein
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2005-10-09

Piraci na allegro

Siemanero !!!
Proponuję zrobić spis userów (z allegro), którzy sprzedają Anime na nośnikach innych niż oryginalne[zly].
Listy userów będą wysyłane do administracji allegro z prośbą o zablokowanie[rip] im konta w tym serwisie.
Co o tym myślicie ???

Ostatnio edytowany przez Rammstein (2006-10-18 15:03:44)

Offline

#2 2006-10-18 15:05:18

Piter666
Użytkownik
Skąd: Gdynia
Dołączył: 2005-03-15

Odp: Piraci na allegro

Syzyfowa praca - będą zakładać nowe konta (pewnie i tak już mają po kilka)...

EDIT:
Z zawieszeniem konta użytkownika to nie jest taka prosta sprawa, cytuję z regulaminu allegro:

12.2.    Allegro nie ponosi odpowiedzialności za jakość, bezpieczeństwo lub legalność towarów bądź usług sprzedawanych w ramach aukcji, prawdziwość i rzetelność ich opisu, zdolność Sprzedających do ich sprzedaży oraz wypłacalność Użytkowników składających oferty kupna. Allegro w miarę możliwości stara się weryfikować dane dotyczące towarów i podejmować niezbędne działania w celu wyeliminowania nielegalnych lub niezgodnych z regulaminem działań.

ARTYKUŁ 14. USUNIĘCIE UŻYTKOWNKA
14.1.    Allegro zastrzega sobie prawo do zawieszenia konta Użytkownika, który łamie którekolwiek z postanowień niniejszego Regulaminu, a w szczególności zastrzeżenie sprzedaży poza aukcją, spamming, reklama konkurencyjnych serwisów aukcyjnych oraz używanie słów powszechnie uznawanych za obelżywe.
14.2.    Osoba, której konto zostało zawieszone, nie może ponownie zarejestrować się bez uprzedniej zgody Allegro.
14.3.    Allegro zastrzega sobie prawo do zawieszenia konta Użytkownika, którego działania zostaną uznane za szkodliwe dla Allegro.

Ostatnio edytowany przez Piter666 (2006-10-18 15:11:46)

Offline

#3 2006-10-18 15:05:45

fuchikoma
Użytkownik
Dołączył: 2006-04-25

Odp: Piraci na allegro

myślę, że przy każdej aukcji jest opcja
"zgłoś naruszenie zasad" etc...

Offline

#4 2006-10-18 15:13:23

Rammstein
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2005-10-09

Odp: Piraci na allegro

Ale jakoś z nimi trzeba walczyć.
Byłby spis takich userów i by się ich niszczyło za pośrednictwem allegro.
Zablokują jedno, drugie i trzecie konto i im się znudzi smile_big

Offline

#5 2006-10-18 15:16:41

Prince_Vegeta
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2005-11-06

Odp: Piraci na allegro

Piter666 napisał:

Syzyfowa praca - będą zakładać nowe konta (pewnie i tak już mają po kilka)...

Dokładnie, przecież każdy kto sprzedaje anime, nie ma żadnego komentarza ( chyba, że specjalnie sobie "zbierał" komentarze jako kupujący - żeby zdobyć jakieś zaufanie )
Przecież gościu co sprzedaje "Captain Tsubasa" "Rycerzy Zodiaku" "Sailor Moon" , jego aukcja  co chwile wygląda tak samo ( taka sama czcionka, zdjęcie, nawet nr. konta !! - raz specjalnie patrzałem ) a nicki ma co chwile inne.

Trzeba po prostu to zgłaszać i tyle.

Rammstein napisał:

Ale jakoś z nimi trzeba walczyć.
Byłby spis takich userów i by się ich niszczyło za pośrednictwem allegro.
Zablokują jedno, drugie i trzecie konto i im się znudzi smile_big

Ten od Tsubasy, już miał chyba 10 kont, i wątpie żeby mu się znudziło, bo zawsze się ktoś znajdzie, że mu to kupi ( niestety ) :/ , a on ma zawsze z tego jakieś pieniądze

Ostatnio edytowany przez Prince_Vegeta (2006-10-18 15:18:19)


Oczami Fana Blog ;]

Offline

#6 2006-10-18 15:21:16

sadakot
Użytkownik
Dołączył: 2006-04-23

Odp: Piraci na allegro

moze by to i mialo sens gdyby wiecej osob zglosilo naruszenie zasad na jednej aukcji.


猫が大好き!!!

Offline

#7 2006-10-18 17:32:54

kurz_weber
Użytkownik
Skąd: warszawa
Dołączył: 2005-10-31

Odp: Piraci na allegro

eeee ja sie zastanawiam tylko jak oni to robia zeby sprzedawac trzeba w pelni aktywowac konto, a zeby to zrobic trzeba przepisac kod ktory wysylaja poczta do domu. A nie wysla dwa razy listu na ten sam adres...

Offline

#8 2006-10-18 18:00:34

Prince_Vegeta
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2005-11-06

Odp: Piraci na allegro

kurz_weber napisał:

eeee ja sie zastanawiam tylko jak oni to robia zeby sprzedawac trzeba w pelni aktywowac konto, a zeby to zrobic trzeba przepisac kod ktory wysylaja poczta do domu. A nie wysla dwa razy listu na ten sam adres...

jakby to powiedział mój znajomy z klasy ( nie kolega ! ) "co to za problem skrzynkę otworzyć ?"
a w mailu po wygraniu aukcji otrzymujesz "prawdziwe" dane do przelewu.


Oczami Fana Blog ;]

Offline

#9 2006-10-18 18:36:52

R4Zi3L
Użytkownik
Skąd: Kielce
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Piraci na allegro

na ten sam adres ale na kogo innego... albo do kolegi/rodziny/sąsiada jezor

Offline

#10 2006-10-18 18:45:28

kurz_weber
Użytkownik
Skąd: warszawa
Dołączył: 2005-10-31

Odp: Piraci na allegro

to jednak trzeba byc dzieciakeim by sie w takie zeczy bawic, ale niestety takich osob jest pelno. W allegro przy rejestracji powinno sie podawac nr dowodu to moze by to troche przychamowalo takie zabawy gnojkow.

Offline

#11 2006-10-18 18:58:54

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Piraci na allegro

Rammstein napisał:

Ale jakoś z nimi trzeba walczyć.

Czy Tobie na chrzcie nie dano wypadkiem Lechu, albo Jaro?
Sądzę, że nakomita większość forumowiczów animesub.info korzysta ile wlezie z nielegalnie rypowanych filmów (zamiast np. sprowadzić sobie z Japonii DVD, a dopiero potem ściągnąć "kopię zapasową", która zajmuje stosunkowo niewiele miejsca i ma ang. hardsuby). To, że np. nikt w Polsce jeszcze nie nabył na nie licencji wcale nie czyni tego procederu legalnym.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-10-18 18:59:44)

Offline

#12 2006-10-18 22:00:32

kurz_weber
Użytkownik
Skąd: warszawa
Dołączył: 2005-10-31

Odp: Piraci na allegro

Obiwanshinobi napisał:
Rammstein napisał:

Ale jakoś z nimi trzeba walczyć.

Czy Tobie na chrzcie nie dano wypadkiem Lechu, albo Jaro?
Sądzę, że nakomita większość forumowiczów animesub.info korzysta ile wlezie z nielegalnie rypowanych filmów (zamiast np. sprowadzić sobie z Japonii DVD, a dopiero potem ściągnąć "kopię zapasową", która zajmuje stosunkowo niewiele miejsca i ma ang. hardsuby). To, że np. nikt w Polsce jeszcze nie nabył na nie licencji wcale nie czyni tego procederu legalnym.

Chyba nieskumałes oco chodzi w temacie jezor

Offline

#13 2006-10-18 22:04:24

MistrzSztuki
Zbanowany
Skąd: [cenzura]
Dołączył: 2006-05-03

Odp: Piraci na allegro

Porażka... jakby tylko ANIME było tam pirackie. Pfff! Ja się dziwię, jak to syfiaste allegro może działać zgodnie z prawem. Do tego robią jeszcze raklamy w TV. Ĺťeby tam kupować trzeba być...[zezik]

Offline

#14 2006-10-18 22:08:55

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Piraci na allegro

MistrzSztuki napisał:

Ĺťeby tam kupować trzeba być...[zezik]

Jestem zezik
jezor

Gdyby nie allegro nie miałbym mangi Dragon Ball i pierwszych tomów Naruto smile

Ostatnio edytowany przez lb333 (2006-10-18 22:10:09)

Offline

#15 2006-10-18 22:36:42

Sansiro
Użytkownik
Skąd: Słupsk то&
Dołączył: 2006-10-01

Odp: Piraci na allegro

Mi to tam wisi niech sprzedaja kase chlopaki maja jak ja cos chce to se sciagam lub telefon do przyjaciela w japoni i mam Oryginaly na dvd smile

Offline

#16 2006-10-19 04:12:04

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Piraci na allegro

kurz_weber napisał:

Chyba nieskumałes oco chodzi w temacie jezor

Domniemywam, że nie skumałeś, co miałem na myśli. Przypominam fragment posta założyciela wątku:

Rammstein napisał:

Proponuję zrobić spis userów (z allegro), którzy sprzedają Anime na nośnikach innych niż oryginalne[zly].

Nie sądzę, aby przez "nośniki inne, niż oryginalne" miał na myśli np. podrabiane Verbatimy.
Kto nie posiada oryginału, a korzysta z ripów - ten korzysta z nich nielegalnie. Obojętnie, czy kupił je na Allegro, ściągnął, czy przepalił od znajomego.
Jeśli Rammstein chce walczyć z cwaniaczkami handlującymi anime na Allegro, to niech się z nimi ustawi na Tekkenie, a nie zawraca głowę swoją czereśniacką krucjatą ludziom tak czy owak podcierających się czyjąś tam licencją.
Wstał taki z Bożej łaski naprawiacz świata lewą nogą - i gotów organizować trójki robotniczo-chłopskie zwalczające "ich". Generalnie walkę przy pomocy donosów mam za trochę mało heroiczną. Powalczyć, toby se powalczył - byle nie z Ruskimi na Kaukazie, nie z Chińczykami w Tybecie i ta dalej, i tak dalej.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-10-19 04:51:04)

Offline

#17 2006-10-19 09:37:03

R4Zi3L
Użytkownik
Skąd: Kielce
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Piraci na allegro

ja pierdole... cos ty sie taki czepialski ostatnio zrobil? okres masz czy cos?

Offline

#18 2006-10-19 09:51:49

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Piraci na allegro

Zgaduj dalej.

Offline

#19 2006-10-19 10:33:28

wumi_szoda
Użytkownik
Dołączył: 2006-03-19

Odp: Piraci na allegro

Rammstein napisał:

Siemanero !!!
Proponuję zrobić spis userów (z allegro), którzy sprzedają Anime na nośnikach innych niż oryginalne[zly].
Listy userów będą wysyłane do administracji allegro z prośbą o zablokowanie[rip] im konta w tym serwisie.
Co o tym myślicie ???

Proponuję jeszcze zrobić spis wszystkich serwerów na świecie udostępniających anime. I też wysłać do odpowiedniej instancji. Przecież do filmów udostępnianych przez nich też ktoś ma prawa, więc udostępnianie jest nielegalne. A z moralnego punktu widzenia nie ma różnicy, czy okrada się Japończyków, Amerykanów czy Gutka.
Zgłaszam wniosek o dołączenie mojego postulatu do Nowej Konstytucji Moralności

Offline

#20 2006-10-19 10:46:12

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Piraci na allegro

Chyba zdaniem niektórych żerowanie na fanach, na FANACH, rozumiesz, jest szczególnie naganne. Taki Gutek już swoje zarobił, Amerykanie sprzedali nas Stalinowi po drugiej wojnie światowej, a Japończycy rozpętali wojnę na Pacyfiku, więc ich krzywda nie może się równać z krzywdą niecnie naciąganych fanów, w mniemaniu niektórych. Bo fani ściągaja te ripy z miłości, a oryginałów nie kupują z biedy, w mniemaniu niektórych (serce nie sługa). Nie ma w tym za grosz cwaniactwa, ni wyrachowania, w mniemaniu niektórych. Ech, biedne te anime. Tylu się w nich kocha, a mało który się z nimi żeni. Marny tedy los handlujących nimi na Allegro sutenerów, bo donoszenie na nich w słusznym gniewie nic nie kosztuje...

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-10-19 10:55:35)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024