#1 2005-06-30 23:27:25

Vairus
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2004-12-02

Hardsuby a soft suby

Witam! chcialbym poruszyc temat hard i soft suberow i ich jak to ujme "milosci do siebie". Boli mnie fakt iz haslo "od fanow dla fanow" jest tylko przykrywka do mozliwe popularnosci a moze pychy. Wedlug mnie polska scena anime nie jest jeszcze dobrze rozwinieta i ludzie powinni sobie pomagac nawzajem i nie robic problemow z udostepnianiem napisow innej grupie osob, ktora wybiera (powtorzenie sr) inny sposob ogladania anime. Ja np wole miec angielskie hard suby z dolaczonymi polskimi soft subami.

I tutaj zaczyna sie pewien konflikt wedlug mnie hard suberzy powinni udostepniac swoje skrypty jako soft suby (tak np robi Anka, mozliwe ze tez inni ktorych pominelem), ale wiekszosc tego nie robi przez co polska scena zamiast sie rozwijac dostaje tryb "wsteczny". Nie chce nikogo krytykowac oczywiscie. Mam napisy GANTZ UNCENZURED grupy S.W.A.T. wyciagniete z mkv nie znam z tamtad zadnej osoby ani nie wiem jak sie z nimi skontaktowac wiec nie zapytam o pozwolenie udostepnienia napisow z braku mozliwosci. Lecz wedlug mnie sama grupa powinna takie suby wypuscic. Przepraszam ze akurat ta grupe wymienilem chociaz wypuscila suby w mkv a wiec wiadomo ze to juz jest postep poniewaz mozna je bez problemu wyciagnac. Ale czy to oznacza ze moge je puscic w dalszy obieg? Nie jestem osoba ktora chce sie dopuszczac plagiantu.

(Kto wie ten wiem:P) Zaczelem ten temat bo troche sie zirytowalem zdaniem "Jednak znając życie odpowiedź będzie negatywna"

Offline

#2 2005-06-30 23:32:37

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Hardsuby a soft suby

Pewnie, że możesz, ale (pomijając wszelkie kwestie "prawne" itp) ich autorzy pewnie sobie tego nie życzą, i z szacunku dla ich pracy tego nie zrobisz. W każdym razie czuję, że dostaniesz jeszcze co najmniej kilka wyczerpujących odpowiedzi na swoje pytanie.

A w ogóle to miałem zacząć od "no, not again..." smile_big

Offline

#3 2005-06-30 23:49:26

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Hardsuby a soft suby

Jako że już część wyjaśnień udzieliłem prywatnie, więc ograniczę się teraz do podania linka do stronki głównej SWAT'u.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024