#101 2006-11-15 13:33:45

bogasman
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-05-22

Odp: Legalność anime

BeAsTMaStEr napisał:
gracol napisał:
BeAsTMaStEr napisał:

chodzic se moga ale jak niemaja nakazu to ci nic niemoga zrobic nawet wejsc do mieszkania

To tutaj cię zaskoczę, ale policja może wejść bez nakazu jeśli istnieje uzasadnione podejrzenie o popełnieniu przestepstwa, natomiast nakaz musi wtedy zostać wydany w ciągu 24 godzin od przeszukania.

maja prawo ja onim nic nieweim i ich niewpuszcze be z nakazu zamkne drzwi i polece szybko dysk wyczyscic a płyty bede wrzuciał do mikrofalówki :d

Jestem pewien, że nie będziesz miał szans na niewpuszczenie do mieszkania policjanta, który może to odebrać jako zamierzenie usunięcia dowodów w sprawie.
Policjant nie musi mieć nakazu. Ma zaś obowiązek go okazać w terminie 7miu dni.
Będziesz podskakiwał to będą kajdanki i masa wstydu.
Masz tylko jedną możliwość - skutecznie udawać, że nikogo nie ma w domu.

Ostatnio edytowany przez bogasman (2006-11-15 13:42:24)

Offline

#102 2006-11-15 14:07:17

BeAsTMaStEr
Użytkownik
Skąd: ZABRZE
Dołączył: 2005-11-25

Odp: Legalność anime

a tam zamkne dzwi zastwaie szafa mam mały korytaz wiec nic nie zrobia smile_big a ze moje dzwi sa z bolcami antywłamaniowymi wiec nawet jak przetna zawiasy nic im nieda smile_big a ja w tym czasie zrobie se herbate i po usowam wszystko widzial ktos jak fajnie płyty sie pieka w mikrofali :d

i co dadza mi rok w zawieszeniu za utrudnianie sledztwa czy co takiego ale nie dostane grzywny :d

Ostatnio edytowany przez BeAsTMaStEr (2006-11-15 14:33:49)

Offline

#103 2006-11-15 15:24:32

WhiteDevil
Użytkownik
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Dołączył: 2005-07-11

Odp: Legalność anime

BeAsTMaStEr napisał:

a tam zamkne dzwi zastwaie szafa mam mały korytaz wiec nic nie zrobia smile_big a ze moje dzwi sa z bolcami antywłamaniowymi wiec nawet jak przetna zawiasy nic im nieda smile_big a ja w tym czasie zrobie se herbate i po usowam wszystko widzial ktos jak fajnie płyty sie pieka w mikrofali :d

i co dadza mi rok w zawieszeniu za utrudnianie sledztwa czy co takiego ale nie dostane grzywny :d

Nie wiem jeszcze dokladnie jak jest z grzywnami ja jak narazie mam do zaplaty 2tysiące kary z drobnymi zastawiony samochod i wszystko co bylo moje. Przez ta ze bylem bardzo chory od 18-stki nie moglem wychodzic z domu i troche mialem gier i filmow po wycenie przez specjalistow na 20000 tys zł. Spawa jest ku konicowi wyrok dostalem i jest pelnomocny lecz niewiem czy nie dostane jeszcze jakiejsc wiekrzej kary. smutny

wiluS napisał:

~WhiteDevil przeszukali ci cale mieszkanie/dom? czy tylko wpadli popatrzec na komputer?

Tak przeszukali caly dom ze szczególami.
Mialem tylko w domu komputer firmowy (laptopa) na ktorym nie bylo nic nielegalnego i mialem fakture na win-a . Wiec komputer tylko zbierznie zostal przejrzny i zostawiony.

animemanga napisał:

Fakt faktem nie wolno kopiować, nawet na użytek własny gier i programów. Stąd panie ~WhiteDevil miałeś niespodziankę. I tu należy zaznaczyć, że po takiej ewentualnej kontroli to nie filmy czy mp-trójki będą przyczyną zatrzymania a właśnie programy.

Niewiem czy mnie dobrze zrozumiales ja nie kopiowalem doslownie plytek i nie sprzedawalem ich tylko poprostu posiadalem nagrane. To ze posiadalem je pirackie to fakt za ktory zostalem ukarany. Mi chodzilo o to ze policji prawde mowic nie interesuje nic masz jestes paser. O to mi chodzilo. Wiadomo jak masz kopie taka o ktorych piszesz od rodziny od najblizszych znajomych ktorzy maja na to papier czy tez oryginal to wiadoma sprawa mozesz sie tlumaczyc dowodami. WD

Offline

#104 2006-11-15 15:37:34

Sevortharte
Użytkownik
Dołączył: 2006-09-09

Odp: Legalność anime

bogasman napisał:
BeAsTMaStEr napisał:
gracol napisał:
BeAsTMaStEr napisał:

chodzic se moga ale jak niemaja nakazu to ci nic niemoga zrobic nawet wejsc do mieszkania

To tutaj cię zaskoczę, ale policja może wejść bez nakazu jeśli istnieje uzasadnione podejrzenie o popełnieniu przestepstwa, natomiast nakaz musi wtedy zostać wydany w ciągu 24 godzin od przeszukania.

maja prawo ja onim nic nieweim i ich niewpuszcze be z nakazu zamkne drzwi i polece szybko dysk wyczyscic a płyty bede wrzuciał do mikrofalówki :d

Jestem pewien, że nie będziesz miał szans na niewpuszczenie do mieszkania policjanta, który może to odebrać jako zamierzenie usunięcia dowodów w sprawie.
Policjant nie musi mieć nakazu. Ma zaś obowiązek go okazać w terminie 7miu dni.
Będziesz podskakiwał to będą kajdanki i masa wstydu.
Masz tylko jedną możliwość - skutecznie udawać, że nikogo nie ma w domu.

A jak siedzisz sam w domu i masz nalot to palisz franka ze mama nie pozwolila nikogo wpuszczac ~~. A tak na serio to policja w Polsce gowno moze, to nie jest film ze za piractwo wpada ci grom na chate ... Zreszta czym ja sie przejmuje xd.

Ostatnio edytowany przez Sevortharte (2006-11-15 16:06:15)

Offline

#105 2006-11-15 16:43:17

Feniks_Ognia
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2005-08-17

Odp: Legalność anime

WhiteDevil współczuje, choć rok więzienia za nielegalne pliki to jest paranoja smutny Kary grzywny rozumiem ale więzienie? Tylko w naszym chorym państwie może takie coś być.

Offline

#106 2006-11-15 17:16:55

BeAsTMaStEr
Użytkownik
Skąd: ZABRZE
Dołączył: 2005-11-25

Odp: Legalność anime

nie wiezienia tylko w zawieszeniu a to duza roznica

Offline

#107 2006-11-15 17:19:56

Maniack
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-01-09

Odp: Legalność anime

Najgorsze jest to, że policja wzięła się, za zwykłych obywateli, zamiast zwalczać naprawdę tych niebezpiecznych, czyli prawdziwych piratów rozpowszechniających nielegalne kopie i czerpiących z tego korzyść majątkową.
To WD, jednym słowem masz przesr..., naprwdę Ci współczuje.

Zastanawia mnie jeden fakt, czy na takiej wiosce na jakiej mieszkam tez mogę się spodiewać "nalotu" policji... wątpie w to...

Offline

#108 2006-11-15 17:34:01

DARK_SAN
Użytkownik
Skąd: Przemyśl [Fr33l4nc3r]
Dołączył: 2005-01-26

Odp: Legalność anime

Heh słyszalem o nalotach kontrol nawet w bardzo malych wioskach takze Maniack miej sie na bacznosci.
Z tego co zrozumialem to White Devil nie mial akurat w momencie przeszukania zadnego anime na chacie.
Czyli musimy sie dowiedziec jak to jest z anime w praktyce bo gdybanie w sprawie licencji rawów itp nic nam nie
da jesli jakis półgłówek wpadnie i powie ze to jest tak czy siak piractwo.Ja nie chce naciagac rodzicow na koszty.
System operacyjny moge zmienic bo linux jest za darmo. Juz zrobilem porzadki w domu i zostaly mi tylko anime w segregatorach i na dysku smutny.

PS.A jak tacy kontrolerzy mogą mi sprawdzic ile ja GB sciagnalem?? Muszą isc do admina sieci??
PS2. White Devil ile sciagales GB miesiecznie skoro ci sie kontrola na chate wbiła??

Offline

#109 2006-11-15 17:37:26

animemanga
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2004-08-23

Odp: Legalność anime

WhiteDevil napisał:

Niewiem czy mnie dobrze zrozumiales ja nie kopiowalem doslownie plytek i nie sprzedawalem ich tylko poprostu posiadalem nagrane. To ze posiadalem je pirackie to fakt za ktory zostalem ukarany. Mi chodzilo o to ze policji prawde mowic nie interesuje nic masz jestes paser. O to mi chodzilo.

Właściwie nie mówiłem do Ciebie, tylko do wszystkich co używają programów i gier bez licencji.

Maniack napisał:

Najgorsze jest to, że policja wzięła się, za zwykłych obywateli, zamiast zwalczać naprawdę tych niebezpiecznych, czyli prawdziwych piratów rozpowszechniających nielegalne kopie i czerpiących z tego korzyść majątkową.

Właściwie to nie policja a Związek Wydawców Polskich takie polskie RIAA. Oni wyszukują ludzi w internecie a następnie po zebraniu materiałów składają zawiadomienie do prokuratury,a policja nie może odmówić wszczęcia postępowania. Niektóre postępowania kończą się umorzeniem a inneugodą ze związkiem twórców.

Offline

#110 2006-11-15 18:19:39

Feniks_Ognia
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2005-08-17

Odp: Legalność anime

BeAsTMaStEr napisał:

nie wiezienia tylko w zawieszeniu a to duza roznica

Dostał rok w zawieszeniu na 3 lata czyli rok więzienia i jeśli przez kolejne 2 złamie prawo to wróci do więzienia, tak przynajmniej zrozumiałem z jego postu.

animemanga napisał:
Maniack napisał:

Najgorsze jest to, że policja wzięła się, za zwykłych obywateli, zamiast zwalczać naprawdę tych niebezpiecznych, czyli prawdziwych piratów rozpowszechniających nielegalne kopie i czerpiących z tego korzyść majątkową.

Właściwie to nie policja a Związek Wydawców Polskich takie polskie RIAA. Oni wyszukują ludzi w internecie a następnie po zebraniu materiałów składają zawiadomienie do prokuratury,a policja nie może odmówić wszczęcia postępowania. Niektóre postępowania kończą się umorzeniem a inneugodą ze związkiem twórców.

Hm taka rzecz jest dość trudna, bo zbieranie informacji o moim adresie ip może podpaść o przestępstwo, skąd wiedzą co ściągam i skąd wiedzą że to akurat ja. A jeszcze jak ktoś ma zmienny adres ip i firewalla to ciekawe jak go namierzą. Ogólnie to czytałem o tym że takie śledzenie jeśli nie jest wykonywane przez policje i za odpowiednim nakazem prokuratora może być traktowane jak przestępstwo.

Ja się nie przejmuje, jakoś nie dowierzam by mi ktoś zapukał do drzwi.

Ostatnio edytowany przez Feniks_Ognia (2006-11-15 18:21:15)

Offline

#111 2006-11-15 18:53:59

grejpfrut
Użytkownik
Dołączył: 2005-08-07

Odp: Legalność anime

Feniks_Ognia napisał:

ok w zawieszeniu na 3 lata czyli rok więzienia i jeśli przez kolejne 2 złamie prawo to wróci do więzienia, tak przynajmniej zrozumiałem z jego postu.

raczej jeśli w ciągu 3 lat złamie prawo to pójdzie na rok do więzienia + kara za to 2gie ;]

Offline

#112 2006-11-15 18:54:01

BeAsTMaStEr
Użytkownik
Skąd: ZABRZE
Dołączył: 2005-11-25

Odp: Legalność anime

nie dostał rok na 3 lata w zawieszeniu czyli zamiast tego roku w pace dostał 3 pod nadzorem jesli cos zrobi idzie siedziec odrazu

Offline

#113 2006-11-15 19:21:49

wiluS
Użytkownik
Skąd: Andrychów
Dołączył: 2006-05-06

Odp: Legalność anime

animemanga napisał:

To może powiedz skąd mam wziąć paragon na Windowsa ściąganego z neta.
Akurat jestem w takiej sytuacji, że dostałem bezpłatną kopię windowsa (umowa z uczelnią), jednak nikt nie kwapi się do tego aby takie windowsy rozpowszechniać na CD, zresztą jak wszystkie programy microsoftu na licencjach MSDN i MSDNAA. Aby otrzymać tego windowsa musiałem się zalogować na stronie microsoftu gdzie dostałem klucz produktu i tam był link do pobrania windowsa.
Jak widać windows jest legalny, przechodzi walidację legalności na stronie microsofru, ale ani nie mam oryginalnych nośników (płytę sam nagrałem) ani żadnego paragonu, więc nie gadaj głupot że potrzebny paragon.
Poza tym to w jaki sposób możesz korzystać z oprogramowania określa tekst licencji dostarczony wraz z danym programem i nie wymaga on poiadania dowodów zakupu.

paragon jest forma dowodu zakupu, w twoim przypadku jest to umowa z uczelnia ktora rowniez posiada stosowne dokumenty orzekajace o legalnoesci oprogramowania. Rownie dobrze dowodem zakupu moze byc faktura vat. Od kazdej reguly sa jakies wyjatki(albo beda).

DARK_SAN napisał:

PS2. White Devil ile sciagales GB miesiecznie skoro ci sie kontrola na chate wbiła??

to raczej nie jest kwestia ilosci. Wiedza o twoich logach do p2p wiec pewnie juz na tej podstawie moga orzec domniemanie przestepstwa. A linux tak do konca nie jest darmowy,ale chyba nie masz go u siebie w firmie:D

Feniks_Ognia napisał:

A jeszcze jak ktoś ma zmienny adres ip i firewalla to ciekawe jak go namierzą.

dynamiczny ip to sie zgodze ale czy firewall mozna uznac za zabezpieczenie. O ile dobrze wiem to te 2 typy firewalli nigdy nie ukryja wszystkich portow.

Offline

#114 2006-11-15 19:55:31

de99ial
Użytkownik
Skąd: Lublin/RadzyńPodl
Dołączył: 2006-11-12

Odp: Legalność anime

Zmienne IP tez można namierzyć. Bo Twój komp ma stałe IP i łączy się z serwerami providera (np. TPSA), a dopiero później za jego pośrednictwem z siecią. Czyli można dojść kto i kiedy za pośrednictwem jakiego serwera z czym się łączył. Ale musi się zgodzić na takie przeszukanie provider, a im srednio się opłaca (jak google).

Co do piratów i nalotów. Ja już pozbyłem się większości pirackiego oprogramowania - nie potrzebne mi albo mam freewareowy odpowiednik (vide: avast lub ad-aware). W najnowsze gierki nie muszę grać w dniu premiery i mogę poczekać na obniżkę cen.

Zawsze można trzymać w pobliżu reki magnes - jak zapukają Ci do drzwi kładziesz do na twardzielu i masz czystego jak łza. Tylko co z płytkami zrobić? No i jak to się ma do rzeczywistości? Za żaden film nie zapłaciłem, za anime tylko za legalne - fansuby mam od znajomych. Teoretycznie mogę mieć takie płytki, ale jak to wygląda w praktyce? No i z posta animemanga wynika, że jak nagram mp3 na płytkę to zapłaciłem opłatę licencyjną, tak? Więc teoretycznie jestem czysty?


Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
2080373594486b3aebea620st2.jpg
16419124964943955504551.jpg

Offline

#115 2006-11-15 20:04:12

animemanga
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2004-08-23

Odp: Legalność anime

wiluS napisał:

paragon jest forma dowodu zakupu, w twoim przypadku jest to umowa z uczelnia ktora rowniez posiada stosowne dokumenty orzekajace o legalnoesci oprogramowania. Rownie dobrze dowodem zakupu moze byc faktura vat. Od kazdej reguly sa jakies wyjatki(albo beda).

To może inaczej.
Jak ściągnąłem z sieci Linuxa, VDM, EDHTLM, Firefoxa, Thunderbirda itd. itp. to skąd mam niby wziąć paragon. Przecież podstawą dystrybucji programów freeware jest internet a nie płyta w czasopiśmie, więc nie ma paragonów.
Wydaje mi się że pomyliłeś legalność oprogramowania z rozliczeniem z urzędem skarbowym, ale to tylko dotyczy firm.
Zresztą czy jesteś pewien, że paragon jest oznaką legalności oprogramowania? Jeśli tak to przypomnij sobie sprawę sprzedaży pirackich Windowsów w Tesco.

wiluS napisał:

dynamiczny ip to sie zgodze ale czy firewall mozna uznac za zabezpieczenie. O ile dobrze wiem to te 2 typy firewalli nigdy nie ukryja wszystkich portow.

Ani dynamiczny IP ani firewall Cię nie ukryją. Firewal nic do tego nie ma, a wszystkie informacje na temat przydziałów dynamicznych IP są zapisane u operatora i przechowywane przez 2 lub 3 lata. Jedyne co może utrudnić znalezienie Cię to anonimowe proxy, najlepiej w Chinach. Jeśli korzystasz z takiego proxy, to wszystkie informacje na temat Twojego IP są zatrzymywane na tym serwerze i żeby Cię znaleźć należy odczytać logi na tym serwerze, a jeśli serwer jest gdzieś w afryce czy w Chinach to pojawia się problem uzyskania tych logów.

edit:

de99ial napisał:

Zmienne IP tez można namierzyć. Bo Twój komp ma stałe IP i łączy się z serwerami providera (np. TPSA), a dopiero później za jego pośrednictwem z siecią. Czyli można dojść kto i kiedy za pośrednictwem jakiego serwera z czym się łączył. Ale musi się zgodzić na takie przeszukanie provider, a im srednio się opłaca (jak google).

Nie Twój komp nie ma stałego IP, ma takie IP jakie dostarcza Ci provider, za to wiadomo komu dane IP jest przydzielone (tak jak rozmowa telefoniczna).
A firma telekomunikacyjna ma obowiązek podać wszystkie dane na temat połączeń na wniosek prokuratury.

de99ial napisał:

Teoretycznie mogę mieć takie płytki, ale jak to wygląda w praktyce? No i z posta animemanga wynika, że jak nagram mp3 na płytkę to zapłaciłem opłatę licencyjną, tak? Więc teoretycznie jestem czysty?

Teoretycznie.
Jednak wszystko co robię staram się opierać o prawo, a ponieważ w polskim orzecznictwie sądowym nie ma czegoś takiego jak precedens, to znajomość prawa jest podstawą, bo jak się je zna to można się wybronić.

Ostatnio edytowany przez animemanga (2006-11-15 20:15:10)

Offline

#116 2006-11-15 20:24:32

de99ial
Użytkownik
Skąd: Lublin/RadzyńPodl
Dołączył: 2006-11-12

Odp: Legalność anime

Wiesz, moja karta sieciowa ma IP które muszę podawać przy konfiguracji łączenia dwóch osobnych komputerów. Nie wiem jak to wygląda w przypadku łączenia z siecią, ale każda karta sieciowa ma IP.


Czyli jeżeli wiem, że te wszystkie kopie pochodzą od znajomych, oraz to, że w cenie czystych płyt CD/DVD są opłaty licencyjne to mogę się wybronić?


PS. Jak skonfigurować kompa, żeby łączył się za pośrednictwem takiego proxy z Chin lub Afryki?

Ostatnio edytowany przez de99ial (2006-11-15 20:25:55)


Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
2080373594486b3aebea620st2.jpg
16419124964943955504551.jpg

Offline

#117 2006-11-15 22:42:36

animemanga
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2004-08-23

Odp: Legalność anime

de99ial napisał:

Wiesz, moja karta sieciowa ma IP które muszę podawać przy konfiguracji łączenia dwóch osobnych komputerów. Nie wiem jak to wygląda w przypadku łączenia z siecią, ale każda karta sieciowa ma IP.

Żadna karta sieciowa nie ma IP. Karty sieciowe mają swój numer MAC ale co sprytniejsi potrafią go zmieniać oczkod , jednak numer MAC w żaden sposób nie przypomina IP. A jeśli chodzi o to IP o którym mówisz, to może: 192.168.0.1 albo 10.0.0.1, albo coś z tej puli, tylko nie mów że 127.0.0.1, bo taki to ma mój jezor . Każdy komputer do którego zainstalujesz kartę sieciową automatycznie przypisze sobie IP z puli adresów specjalnych, takich adresów jak ma Twój komputer wewnątrz Twojej sieci LAN jest mnóstwo na świecie, taka jest po prostu konstrukcja sieci.

de99ial napisał:

Czyli jeżeli wiem, że te wszystkie kopie pochodzą od znajomych, oraz to, że w cenie czystych płyt CD/DVD są opłaty licencyjne to mogę się wybronić?

Chodziło mi o szerszą znajomość prawa.

de99ial napisał:

PS. Jak skonfigurować kompa, żeby łączył się za pośrednictwem takiego proxy z Chin lub Afryki?

google.pl
Jednak wiedz że używanie takiego proxy spowolni działanie sieci.

Offline

#118 2006-11-15 22:52:55

BigBang
Użytkownik
Dołączył: 2006-05-23

Odp: Legalność anime

A moze zapytamy sie tutaj, co z tym anime?

PORADNIA PRAWNA

Ostatnio edytowany przez BigBang (2006-11-15 22:55:20)

Offline

#119 2006-11-15 22:57:09

wiluS
Użytkownik
Skąd: Andrychów
Dołączył: 2006-05-06

Odp: Legalność anime

animemanga napisał:

Zresztą czy jesteś pewien, że paragon jest oznaką legalności oprogramowania?

Nie nazwal bym tego oznaka, raczej jednym z elementow swiadczacych ze oprogramowanie jest zakupione legalnie a nie ze samo w sobie jest legalne. Poza tym i tak nie ma na to nacisku wiec nie widze powodu by skrupulatnie kolekcjonowac paragony. Slyszalem o niespodziankach kryjacych sie w licencjach niektorych programow. Np czasem soft freeware wymaga rejestracji wiec jesli tego nie zrobimy to teoretycznie nie przestrzegamy zasad licencji(na ktore sie zgodzilismy instalujac program). Kto z nas zawsze czyta umowy licencyjne, ktore i tak czesto sa w innym jezyku?
btw. jesli oszukamy program np trial zmieniajac date systemowa to jest to traktowane jako przestepstwo?

animemanga napisał:

Ani dynamiczny IP ani firewall Cię nie ukryją. Firewal nic do tego nie ma, a wszystkie informacje na temat przydziałów dynamicznych IP są zapisane u operatora i przechowywane przez 2 lub 3 lata. Jedyne co może utrudnić znalezienie Cię to anonimowe proxy, najlepiej w Chinach. Jeśli korzystasz z takiego proxy, to wszystkie informacje na temat Twojego IP są zatrzymywane na tym serwerze i żeby Cię znaleźć należy odczytać logi na tym serwerze, a jeśli serwer jest gdzieś w afryce czy w Chinach to pojawia się problem uzyskania tych logów.

Czyli nawet jesli korzystanie z takiego proxy nie daje 100% bezpieczenstwa. I tu pojawia sie pytanie: czy naprawde warto cos takiego robic?

co do IP to juz mnie dzis palono na stosie(herezjia).

Ostatnio edytowany przez wiluS (2006-11-15 23:02:05)

Offline

#120 2006-11-15 23:28:17

Feniks_Ognia
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2005-08-17

Odp: Legalność anime

BigBang napisał:

A moze zapytamy sie tutaj, co z tym anime?

PORADNIA PRAWNA

A jak napiszą że jest nielegalne to wykasujesz i nie będziesz oglądać ?? jezor:P:P

bogasman napisał:

Policjant nie musi mieć nakazu. Ma zaś obowiązek go okazać w terminie 7miu dni.

Hehehe nie zauważyłem tego wcześniej ale niezły dowcip.

Ostatnio edytowany przez Feniks_Ognia (2006-11-15 23:33:01)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024