#1 2006-12-13 13:41:43

Rinea
Użytkownik
Dołączył: 2006-02-18

Prezent pod choinkę

Hej! Mam mały problem, nie wiem, co kupić starszemu bratu (19 l.) pod choinkę. Myślałam o jakiejś grze komputerowej, ale wcale się na tym nie znam. Przeszukałam jego szafkę i znalazłam War Craft III, Baldur's Gate, Morrowind, Star Craft oraz Heroes II i V. Nie chcę też wydać fortuny na 1 prezent. Proszę o pomoc (nie musi to być koniecznie gra), może panowie mają jakieś pomysły??

Offline

#2 2006-12-13 13:51:13

masero
Użytkownik
Dołączył: 2006-12-08

Odp: Prezent pod choinkę

Jeżeli twój braciszek interesuje się japonią i nie uprawia żadnego sportu, to możliwe że dobrym rozwiązaniem byłby SHINAI (bambusowy miecz). Poznanie japońskiej szermierki i kultury było by dla niego ciekawym doświadczeniem, a jednocześnie zadbałby o kondyche:D

Offline

#3 2006-12-13 13:54:17

MaLy
Użytkownik
Skąd: k. Poznania
Dołączył: 2006-07-01

Odp: Prezent pod choinkę

Widać, że Twoj brat bardzo przepada za grami RPG, tak więc osobiście polecałbym Diamentową Edycję gry Neverwinter Nights. Na pewno Twoj brat sie niezawiedzie jeśli lubi gry w konwencji Fantasy. smile

Link do sklepu: http://www.gram.pl/sklep_karta.asp?e=9Qnl5 smile

PS. Jakbyś chciała zamówić, to najlepiej kurierem, bo nie wiem w sumie czy Poczta Polska jeszcze strajkuje czy nie. baka

Ostatnio edytowany przez MaLy (2006-12-13 13:56:05)

Offline

#4 2006-12-13 13:59:08

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Prezent pod choinkę

Mam lepszy pomysł, kup mu 2 litrową flachę Wyborowej. Na pewno się ucieszy smile_lol


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#5 2006-12-13 14:26:22

Aizen
Użytkownik
Skąd: Z Nienacka
Dołączył: 2005-06-15

Odp: Prezent pod choinkę

taaak , zgodze się z Malym , Diamentowa Edycja Neverwinter Nights to idealny pomysł smile

Ostatnio edytowany przez Aizen (2006-12-13 14:26:39)

Offline

#6 2006-12-13 14:57:40

de99ial
Użytkownik
Skąd: Lublin/RadzyńPodl
Dołączył: 2006-11-12

Odp: Prezent pod choinkę

Kum mu Sagę Fallout z Extra Klasyki - będzie zadowolony.


Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
2080373594486b3aebea620st2.jpg
16419124964943955504551.jpg

Offline

#7 2006-12-13 15:02:57

Sansiro
Użytkownik
Skąd: Słupsk то&
Dołączył: 2006-10-01

Odp: Prezent pod choinkę

Kup mu Oldspajsa:P Ucieszy się też jak weźmiesz mu np

-Nfs. Carbon
-Dmuchana Lale
-Stringi Męskie
-Pochwe na Miecz:P


Chłopaki w tym wieku interesują się albo dziewczynami albo grami(Czesto Konosle lub gry rpg)
Ucieszy sie jak wezmiesz mu playstation 3;P

Ostatnio edytowany przez sansiro (2006-12-13 15:04:13)

Offline

#8 2006-12-13 15:14:43

liia
Użytkownik
Skąd: Ostróda
Dołączył: 2006-06-16

Odp: Prezent pod choinkę

A może brat lubi czytać? Jest naprawdę spory wybór świetnej literatury smile

Jeśli chodzi o gry, lepsza Saga Fallout, świetny klimat (mam sentyment bo to moje pierwsze cRPG):)


Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi. (Terry Pratchett - Maskarada)

Offline

#9 2006-12-13 15:19:23

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Prezent pod choinkę

Jeśli już o tym mowa, to ja polecam Neverwinter Nights 2, dużo lepsze niż jedynka, w ogóle ma się wrażenie nostalgicznej podróży do Wrót Baldura smile

Offline

#10 2006-12-13 16:20:42

szefu
Zbanowany
Skąd: Łódź
Dołączył: 2005-07-24

Odp: Prezent pod choinkę

Freeman napisał:

Jeśli już o tym mowa, to ja polecam Neverwinter Nights 2, dużo lepsze niż jedynka, w ogóle ma się wrażenie nostalgicznej podróży do Wrót Baldura smile

nie każdy ma kompa na nwn2 jezor ale jedynka ti wspaniały pomysł,sam wolał bym dostac nie żadne miecze  nie żadne gry ,jeżeli to ma być tanie a żeby zapamiętał to kup coś śmiesznego  napewno zmieścisz się w granicach 30 zl , ja np bratu (27lat) kupuje ocieplacz na penisa ;p;p;p nie drogi wydatek a mam nadzieje że zapamięta jezor

Offline

#11 2006-12-13 16:31:22

s0n1c
Użytkownik
Skąd: Tokyo-3
Dołączył: 2005-09-24

Odp: Prezent pod choinkę

Hmm to wszsytko zalezy co twoj brat lubi, interesuje sie. Niektore przedmioty (jak w/w ocieplacz) bardziej zostaja w pamieci, no i jest sie czym pochwalic przed kumplami.
Ale jak juz pisalem, zalezy czym sie interesuje. (Kobietami napewno smile_big (teoretycznie))


KiXBu

Offline

#12 2006-12-13 16:59:52

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Prezent pod choinkę

Gothic 1, 2 i 3 (każdy jest dobry, więc się zorientuj czy któregoś już nie ma, a co do G3 to jeszcze zależy jakiego ma kompa, bo giera ma ogromne wymagania sprzętowe), Elder Scrolls 4: Oblivion też mu się powinien spodobać (ale wymagania niewiele niższe niż G3). Jeżeli lubi Baldur's Gate, to powinny mu się spodobać Świątynia Pierwotnego Zła i Icewind Dale 1 i 2. Diablo 2 jest świetne ale pewnie to i tak już ma. Jeszcze Dungeon Siege 1 i 2 są bardzo dobre.

Offline

#13 2006-12-13 17:03:08

Piter666
Użytkownik
Skąd: Gdynia
Dołączył: 2005-03-15

Odp: Prezent pod choinkę

Sądzę, że brat ucieszy się z czegoś takiego: http://sklep.festus.pl/product/60246/ - polecam!

Offline

#14 2006-12-13 17:59:01

Maniack
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-01-09

Odp: Prezent pod choinkę

No własnie, zależy czym się twój brat interesuje... to czym się interesuje oczkod?

Jeżeli grami, to jakimi...? (z tego co widzę co on tam miał w szafce to rpg'i)W takim wypadku już ktoś polecił, sagę Fallout'a, naprawdę w tego RPG'a trzeba zagrać, ja osobiście bym się ucieszył jak bym dostał ten zestaw. Dodatkowo w tym zestawie masz wszystkie Fallout'y w bardzo atrakcyjnej cenie. Co jeszcze z gier... hmm może Sacred, SpellForce, Icewin Dlae 1 lub 2, a może nawet NeverWinter Night.

Jeżeli lubi sobie poczytać dobrą fantastykę (w sumie tylko z tego gatunku mogę ci polecić dobre książki baka) to polecam "Zapach szkła" A. Ziemianskiego (ihmo bardzo dobry zbiór opowiadań, a tytułowe opowiadanie, "Zapach Szkła" poprostu ROXUJE okej). Może nawet "Achaje" 1 tom - również polecam, też tego autora.
Po za tym Obojętnie którą książkę z Jakubem Wędrowyczem Andrzeja Pilipiuka, przygody amatora egzorcysty, bimbrownika są tak absurdale, że twój brachol będzie brechtał po nocach ze śmiechu jak będzie czytał te opowiadania smile. W sumie, ostatnio jest tak wielki wybór z polskiej fantastyki że głowa boli (książki możesz znaleźć na www.fabryka.pl czy www.runa.pl ).

Quithe napisał:

Mam lepszy pomysł, kup mu 2 litrową flachę Wyborowej. Na pewno się ucieszy

No jak jesteśmy w takich klimatach, to może coś lepszego niż wyborowa... Smirnoff czy cuś jezor. Albo sake!

Jak się interesuje anime, to kup mu edycje specjalną wydania Ghost in the Shell, za ok 32 zł ja bym się ucieszył.

Offline

#15 2006-12-13 18:05:55

Rinea
Użytkownik
Dołączył: 2006-02-18

Odp: Prezent pod choinkę

szefu napisał:

ja np bratu (27lat) kupuje ocieplacz na penisa ;p;p;p nie drogi wydatek a mam nadzieje że zapamięta jezor

Nie jestem pewna czy mój brat by to zapamiętał, ale moja babcia na pewno...

Niektóre pomysły są naprawdę dobre np "Diamentowa Edycja Neverwinter Nights" i inne gry, tylko z takiej ilości propozycji co mam wybrać??

Maniack napisał:

No własnie, zależy czym się twój brat interesuje... to czym się interesuje oczkod?
Jeżeli lubi sobie poczytać dobrą fantastykę (w sumie tylko z tego gatunku mogę ci polecić dobre książki baka) to polecam "Zapach szkła" A. Ziemianskiego (ihmo bardzo dobry zbiór opowiadań, a tytułowe opowiadanie, "Zapach Szkła" poprostu ROXUJE okej). Może nawet "Achaje" 1 tom - również polecam, też tego autora.
Po za tym Obojętnie którą książkę z Jakubem Wędrowyczem Andrzeja Pilipiuka, przygody amatora egzorcysty, bimbrownika są tak absurdale, że twój brachol będzie brechtał po nocach ze śmiechu jak będzie czytał te opowiadania smile. W sumie, ostatnio jest tak wielki wybór z polskiej fantastyki że głowa boli (książki możesz znaleźć na www.fabryka.pl czy www.runa.pl ).

Z tego co wiem lubi Isaac'a Asimov'a i Robert'a Jordan'a.


sansiro napisał:

Ucieszy sie jak wezmiesz mu playstation 3;P

Ale mój portfel nie.

sansiro napisał:

Wybierz moje propozycje:P taniec[taniec]

A babcia mnie nie wydziedziczy??[baka]

Ostatnio edytowany przez Rinea (2006-12-13 18:13:51)

Offline

#16 2006-12-13 18:09:10

Sansiro
Użytkownik
Skąd: Słupsk то&
Dołączył: 2006-10-01

Odp: Prezent pod choinkę

Rinea napisał:
szefu napisał:

ja np bratu (27lat) kupuje ocieplacz na penisa ;p;p;p nie drogi wydatek a mam nadzieje że zapamięta jezor

Nie jestem pewna czy mój brat by to zapamiętał, ale moja babcia na pewno...

Niektóre pomysły są naprawdę dobre np "Diamentowa Edycja Neverwinter Nights" i inne gry, tylko z takiej ilości propozycji co mam wybrać??

Wybierz moje propozycje:P taniec[taniec]

Offline

#17 2006-12-13 18:26:25

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Prezent pod choinkę

Rinea napisał:

Niektóre pomysły są naprawdę dobre np "Diamentowa Edycja Neverwinter Nights" i inne gry, tylko z takiej ilości propozycji co mam wybrać??

W sumie to ja nwn bym odradzal, diablo nudna gra (doslownie ^^). Do dzisiaj zaluje 130zl za jakie kupilem ja kilka lat temu. Ani troche w niej klimatu z bg.

Rinea napisał:

Z tego co wiem lubi Isaac'a Asimov'a (...).

Heh, a kto go nie lubi smile_big. Ja bym ucieszyl sie z fallouta (jakbym jeszcze nie mial), dobrej ksiazki, lub jakis akcesoriow do konsoli. Choc ocieplacz na penisa tez bylby niezly - w koncu zima idzie jezor.


WoodenJesus.png

Offline

#18 2006-12-13 18:46:22

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Prezent pod choinkę

Planescape: Torment (cRPG), albo Disciples II (turowa strategia, genialny klon Hirołsów).
Sądząc po wymienionych przez Ciebie tytułach, z pewnością pójdą na używanym przezeń do grania kompie, a są to arcydzieła (na długo-długo wystarczą zamiast wszystkich innych gier).
P.S. Saga Fallout również jest bardzo dobrym wyborem. Wszystkie wymienione w niniejszym poscie gry kosztują po dwie dychy. I to jest w pytę. Saga Fallout jest na DVD (oba genialne Fallouty i na dokładkę Fallout: Tactics w jednym).
P.P.S. Zapomniane Krainy (świat Baldur's Gate i NWN) to czereśniada. Natomiast gorąco polecam pierwszego Deus Exa, tylko w sklepach dawno go nie widziałem.

Rinea napisał:

Niektóre pomysły są naprawdę dobre np "Diamentowa Edycja Neverwinter Nights" i inne gry, tylko z takiej ilości propozycji co mam wybrać?

A idź Ty z NWN. Masz wybrać Disciples II i Planescape: Torment, skoro tak stawiasz sprawę. W Tormencie jest więcej czytania, niż w niejednym cyklu fantasy (dialogi i nie tylko), więc można uznać Torment za grę i książkę w jednym - kto grał, ten wie, że ani trochę nie przesadzam. Ponadto jeśli grał w Baldury - nie będzie miał problemu z opanowaniem interfejsu i systemu gry (silnik Infinity).

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-12-13 19:04:23)

Offline

#19 2006-12-13 19:04:39

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Prezent pod choinkę

napisałaś "baldur's Gate" ale która cześć? jak jedyneczka to pewnie bardzo by się ucieszył z platynowego kolekcjonerskiego wydania Baldur's Gate 2

z tego co pamiętam (nie jestem pewny) to ma w pudełku:
- podstawową wersję gry - cienie amnu
- dodatek - thron bhaala
- instrukcje w wersji papierowej (onszerna) i elektornicznej (pdf)
- dodatkowy cd z muzyką do gry
- dodatkowy cd z patchami do gry, nowymi brońmi, przedmiotami i postaciami
- podkładka pod mysz
- specjalne pudełko dvd na tych kilka płyt (łącznie chyba 6)

nie wiem jak on ale ja bym sie cieszył z takiego prezentu smile


10721827ve.gif

Offline

#20 2006-12-13 19:14:31

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Prezent pod choinkę

O tę edycję dwójki może być trudno, a sam BG2 z dodatkiem też jest już po dwie dychy. O dziwo, nie wymieniłaś Hiorłsów trójki - najsłynniejszej części. Jeśli to nie przeoczenie - wiedz, że Złota Edycja HoM&M3 dwie dychy w sklepach kosztuje.
W Disciples II i w HoM&M3 można (ponoć bardzo przyjemnie) grać w kilka osób na jednym kompie (sam grałem online, ale wierzę). Są to gry familijne, dla całej rodziny.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024