#1 2005-07-17 15:19:44

strusic
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2005-03-24

Błąd przy otwieraniu *.mkv w VirtualDub Mod

Mam taki problem przerobiłem sobie tak dla testu jeden epek Trinity Blood RAW na mkv dodając napisy.
Napisy wrzuciłem programem MkvToolnix. Dodałem je jak były w formacie *.ssa Bo sobie ładnie czcionki pozmieniałem itp.
Chce sobie z tego zrobić *.avi albo najlepiej odrazu DVD.
Probowałem go na *.avi w Wirtal Dub Modzie, ale gdy się załaduje do końca to wyskakuje taki błąd:

[Only handle [S_TEXT/] subs for the moment]

O co chodzi jakby ?!
Pomóżcie co xD A może jakiś fajny programik co mkv odrazu na DVD przerobi ?
Z góry dziekś ^^


strusic.pngmalsig2.png

Offline

#2 2005-07-17 15:25:54

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Błąd przy otwieraniu *.mkv w VirtualDub Mod

Ja ci mogę pomóc w jednej sprawie: VDM nie obsługuje formatu ASS/SSA tylko SRT (wyskakuje taki właśnie błędzik). Jedyne co ci pozostało to skodować plik Avi z SSA/ASS i wypalić na DVD. Chyba, że chcesz nagrać zwyczajne MKV (DVD raczej nie obsługuje tego formatu - ale nie wiem, nie próbowałem). Gdzieś wczoraj widziałem tu na forum jak to robić, więc wystarczy poszukać.

Offline

#3 2005-07-17 15:32:10

strusic
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2005-03-24

Odp: Błąd przy otwieraniu *.mkv w VirtualDub Mod

No DVDki nie widzą takiego formatu jezor
Ale czym to można zrobić ?
Próbowałem AVI2DVD, bo on otwiera *.avi, *.ogm, *.mkv - ale także jest błąd :/
Jest może coś innego aby go skonwertować ? Ja mam jush dość szukania jezor HardSub ciężka robota ^^
Chciałem se ułatwić i mkv skonwertować jezor hyhy


strusic.pngmalsig2.png

Offline

#4 2005-07-17 15:37:22

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Błąd przy otwieraniu *.mkv w VirtualDub Mod

Jak się trochę przyłożysz to i efekty będą lepsze. Mnie się nie chce bawić w kodowanie, więc wrzucam sobie ASS/SSA do MKV i po sprawie... Wypalam na DVD i na półkę, jak się ma dvd w kompie to żeby mieć trochę więcej frajdy z oglądanie zawsze pożna podłączyć TV. jezor.

Offline

#5 2005-07-17 15:47:35

strusic
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2005-03-24

Odp: Błąd przy otwieraniu *.mkv w VirtualDub Mod

Taa, ale mnie sie to jush znudziło smile_big
Pozatym ja wolałbym sobie np u starszych obejrzeć na wiekszym TVku niż ten mój i z lepszym nagłośnieniem niż ja mam jezor
Ja bym to nagrywał jako pliczki i jako normalne DVD do oglądania na DVD jezor (ale mieszam ^^)


strusic.pngmalsig2.png

Offline

#6 2005-07-17 15:55:23

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Błąd przy otwieraniu *.mkv w VirtualDub Mod

To wtedy nie wiem... Skoro zwykłe DVD nie odwarza MKV tylko Avi i to w DivX lub XviD to nie pozostało ci nic innegoo jak powęszyć po forum Anfo i AnimeSub i pobawić się w kodowanie... Nic innego w tym momencie nie przychodzi mi do głowy...

Offline

#7 2005-07-17 15:57:10

strusic
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2005-03-24

Odp: Błąd przy otwieraniu *.mkv w VirtualDub Mod

Kurde, a myślałem, że pomine właśnie kodowanie smile_big
To ja lecem coś poszukać ^^
Jakby kto coś znalazł niech napisze jezor


strusic.pngmalsig2.png

Offline

#8 2005-07-17 16:01:32

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Błąd przy otwieraniu *.mkv w VirtualDub Mod

Heh... ale żeś namieszał..

Jeśli chcesz coś wyświetlać za pomocą stacjonarnego odtwarzacza to nie przerabiaj na MKV.
Dołączebnie napisów do MKV a potem przerobienie na AVI nie spowoduje, że ten AVI będzie miał wrenderowane napisy (bo chyba to chciałeś osiągnąć). Co prawda jest otwarty standad AVI, ale nie wiem czy jest on zgodny z stacjonarkami i generalnie jest niepolecany.

To co Ty chcesz osiągnąc możesz uzyskać za pomocą jednego z setek róznych programów typu AVI2DVD.
A generalnie musisz przerobić film na MPEG2 i potem go nagrać (np w NERO). chyba, że twoja stacjonarka obsługuje pliki AVI to skompresować w XviD lub DivX ale bez użycia GMC i QPel bo wtedy na 99% nie pójdzie na takiej stacjonarce.

Offline

#9 2005-07-17 16:09:51

strusic
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2005-03-24

Odp: Błąd przy otwieraniu *.mkv w VirtualDub Mod

Chodzi mi właśnie o coś takiego co mówisz jezor
Tylko ja właśnie chciałem pominąć kompresowanie w XviDy DivXy itp.
Siedze i główkuje jak nie stracić na jakości przy małej objętości pliku. Pozatym coś mi sie XviD chrzani :/
Nawet po reinstalce nie zabardzo działa (błedy jakieś, że nie można pliku zapisać-ustawiłem jak zwyczjanie i działa, ale jakość...)
A istnieje może coś co przerobi mkv na m2v (w takim formacie musze wstawić pliki do DVD-Lab) ?
Tak byłoby łatwiej. Czytałem sobie te poradniki do robienia hadsobów, ale ja sie do tego nie nadaje smile_big
Właśnie dlatego chciałem coś takiego przez mkv spróbować, ale widocznie sie za bardzo nie da :/
A trudno ^^ Chyba że napiszesz mi wszystko od nowa i pokolei: Jak zrobić porsotego Harsuba ? (hehe)


strusic.pngmalsig2.png

Offline

#10 2005-07-17 16:44:35

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Błąd przy otwieraniu *.mkv w VirtualDub Mod

Już pisałem, poszukaj na forach... Zawsze coś znajdziesz... gdzieniegdzie jest bardzo ładnie to opisane...

Offline

#11 2005-07-17 16:44:43

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Błąd przy otwieraniu *.mkv w VirtualDub Mod

No jak by to było takie proste to ludzie by się w tym nie specjalizowali jezor.
Jest 5 wyjść:
1 przerabiasz wyciągnięte avi na mpeg2 i bawisz się programikami by dorzucić napiski w vobie
2 buszujesz po sieci by się nauczyć kodować do Xvid/Divix dajesz na 2 brzebiegowe kodowanie ustawiasz podobny bitrate i odpalasz filtry do wkodowywania napisów. jednak ta metoda wymaga sporej wiedzy i doświadczenie, co by nie popsuć obrazu.
3 prosisz znajomego, który się na tym zna, by to zrobił za ciebie
4 kupujesz dłuższy kabel co byś mógł sobie go pociągnąć do pokoju rodziców, albo przenosisz sobie komputer
5 czekasz aż więcej stacjonarek będzie łykać mkv (już niektóre to robią) i jak się da, to upgradujesz firmware, albo zaopatrujesz się w nowy egzemplarz z taką funkcją

Wybór należy do ciebie oczkod

Offline

#12 2005-07-17 17:51:15

strusic
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2005-03-24

Odp: Błąd przy otwieraniu *.mkv w VirtualDub Mod

Dzięki wielkie !
Może coś wymyśle ^^
A myślałem, że to będzie prostsze jezor
Jeszcze raz Arigato ^^


strusic.pngmalsig2.png

Offline

#13 2008-09-06 14:49:55

Krecik89
Użytkownik
Skąd: Łuków
Dołączył: 2007-04-24

Odp: Błąd przy otwieraniu *.mkv w VirtualDub Mod

Siemka wszystkim
Na wstępie powiem z czego korzystam:
  Kodek: K-Lite Mega Codec Pack 4.0
  Playery: SE i MPC
  Obróbka video: VirtualDubMod 1.5.10.2 (build 2540/release) [Based on VirtualDub 1.5.10 by Avery Lee]

  Dane z Media Info o plikach na których pracowałem:
    78422334ng2.th.jpg

    37643868kg0.th.jpg

    69417602gd1.th.jpg

  Obecnie staram się stworzyć swój pierwszy AMV i jak to zwykle jest biednemu zawsze wiatr w oczy wieje. Za każdym razem muszę trafić na jakiś problem. No, ale przejdę do rzeczy.  Chce sobie powycinać odpowiednie fragmenty z anime , wiec wrzucam plik (w MKV) do VDM i tu wyskakuje mi błąd.

Początek treści błędu: 57783035bf5.th.jpg

Środek treści błędu: 66405883fl3.th.jpg

Koniec treści błędu: 98181950ao5.th.jpg

Czytając posty wyżej pomyślałem, że to może być wina napisów ASS których VDM nie obsługuje, więc wrzuciłem na próbę plik ([SH] Blame! (DVD) [F5596EE3][sub-PL].mkv) do MKVextractGUI i wyciągnąłem ścieżkę audio i video, a następnie  MKVtoolnix zmiksowałem to już bez napisów. Wrzucam to do VDM i nadal to samo. W celu sprawdzenia innych mkv wrzuciłem do VDM pliczek, który nie ma napisów w ASS ((B-A)DNAngel_-_01_(EBDDCDE6).mkv). Otworzyło mi go, ale nie odtwarza mi audio tylko samo video. Może macie dla mnie jakieś rady jak z tym się uporać chciałbym robić to w VDM. Czekam na wasze rady.

Offline

#14 2008-09-06 15:36:35

groozin
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-07-15

Odp: Błąd przy otwieraniu *.mkv w VirtualDub Mod

Niestety, ale do otwierania filmów kodowanych w h264 potrzeba kodeka VFW, a i one nie zawsze poprawnie działają brakslow Najlepiej ściągnij sobie AviSynth i napisz w notatniku coś takiego:

DirectShowSource("C:\film.mkv",fps=25,video=true)

wstawiając oczywiście odpowiednią lokalizację i FPS. Potem zmień rozszerzenie takiego pliku na .avs i otwórz za pomocą VDM. Wada tego rozwiązania jest taka, że będziesz musiał kodować od nowa cały materiał.


5205.png

Offline

#15 2008-09-06 15:56:03

Krecik89
Użytkownik
Skąd: Łuków
Dołączył: 2007-04-24

Odp: Błąd przy otwieraniu *.mkv w VirtualDub Mod

Nie bardzo orientuję się w kodowaniu. Wiem tyle co było podawane w innych tematach w tym dziale, ale czy jak klikne Full processing mode i jako kodek wybiorę divix/xvid czy jakiś inny to mi zakoduje?? I jeszcze jedna sprawa czy Windos movie maker współpracuje z formatem mkv?? Jak nie to czy da się to jakoś obejść aby nie bawić się z rekompresją, a jak już to czy pamiętacie w którym temacie była o tym mowa bo w jakimś chyba był, ale po przeczytaniu wszystkich w tematów  w tym dziale mam jeszcze mętlik w głowie.

Offline

#16 2008-09-06 16:30:15

groozin
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-07-15

Odp: Błąd przy otwieraniu *.mkv w VirtualDub Mod

Po otworzeniu będziesz mógł spokojnie przekodować obraz za pomocą dowolnego zainstalowanego kodeka. Tzn tak naprawdę nie masz musu rebienia tego, ale wtedy plik będzie bardzo dużo ważył. Skoro do AMV potrzebujesz tylko obrazu polecam też wyłączenie ścieżki audio (Streams->Stream list), bo ją też musiałbyś kodować.
Jeśli chodzi o MM, to niestety nie obsługuje mkv, a do otworzenia pliku skodowanego w h264 także potrzebuje kodeka VFW.


5205.png

Offline

#17 2008-09-06 16:32:56

Krecik89
Użytkownik
Skąd: Łuków
Dołączył: 2007-04-24

Odp: Błąd przy otwieraniu *.mkv w VirtualDub Mod

No dobra thx. Zobaczę co z tego wyjdzie.

Offline

#18 2008-09-06 16:33:57

SongoPL
Użytkownik
Skąd: Pszczyna
Dołączył: 2008-01-03

Odp: Błąd przy otwieraniu *.mkv w VirtualDub Mod

Jeśli chodzi ci o bezpośrednią konwersję z .mkv do .avi spróbuj tego programu http://www.programosy.pl/program,xvid4psp.html. Kiedyś przerabiałem nim w ten sposób kilka odcinków, nie sprawdzałem czy działają na stacjonarce ale cudów się nie spodziewaj.

Offline

#19 2008-09-06 16:59:54

Krecik89
Użytkownik
Skąd: Łuków
Dołączył: 2007-04-24

Odp: Błąd przy otwieraniu *.mkv w VirtualDub Mod

Zależy mi na tym by nie stracił na jakości, można by go było wrzucić do WMM.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024