#1 2005-07-18 22:51:13

uzumaki174
Użytkownik
Skąd: Radom
Dołączył: 2005-05-25

Ekipka do grupy hardsubowej!

Hejka wiem wiele uznaje i uzna to wielki zapal mala wiedza. Ale mam juz cos w czym sie specjalizuje choc kazdego po trochu nawet tego trudniejszego. Szukam ludzi chetnych do zalozenia grupy hardsubowej. Kazden sie przyda. Bylo by milo jest cos nad czym sam zaczolem pracowac i pare rzeczy co mam w planie. Wiec jesli sa chetni piszcie tutaj. Bedzie super ,stworzymy super grupe i bedzie git. Hehe smile Dobra czekam na przybycie chetnych.


userbarg.jpg

Offline

#2 2005-07-18 22:54:33

AKUMA
Użytkownik
Skąd: Wziąć na flaszkę ?!
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ekipka do grupy hardsubowej!

Ja z chęcią ale jest problem że nic nie wiem o hardsubach jezor Znaczy jakieś informacje tam posiadam ale nie na takim poziomie żeby być członkiem grupy smile

Offline

#3 2005-07-18 23:12:19

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Ekipka do grupy hardsubowej!

Hu'h, mam wątpliwości co do tego czy to będzie Quality Group :]
BTW, nie lepiej było by przyłączyć się do już istniejącej? Która ma już jakieś doświadczenie? I czegoś się nauczyć? Aby zrobić dobre tłumaczenie i dołożyć do tego efekty, karaoke, kodowanie itp itd trzeba czegoś więcej niż dobrych chęci... ...ale może ja jestem pesymistą jezor


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#4 2005-07-18 23:19:04

uzumaki174
Użytkownik
Skąd: Radom
Dołączył: 2005-05-25

Odp: Ekipka do grupy hardsubowej!

Wiesz Kane myslalem o tym ale niemysle pesymistycznie jak to niektorzy potrafia. Stalem sie typem myslacym pozytywnie. Checi spore sa,doswiadczenia tez jest. Mam projekt ktory sam zaczolem i wychodzi bardzo ladnie jak jakis profesjonalny. Ciut mu brak trzeba go dopracowac ale uda sie. Mysl pozytywnie a wszystko osiagniesz smile. A ktos nawet z jakos wiedza tez sie mzoe przydac moze akurat wie to czego ja niewiem. Tez all niewiem. Sam ostatnio mase czasu spedzilem na efektach prob i bledow,wiec na nich sie nauczylem troche. Moze nie ebdzie to na pcozatek Good Quality grupa ale moze chociaz ktos oceni ja na High Quality początkującą smile.


userbarg.jpg

Offline

#5 2005-07-18 23:44:11

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Ekipka do grupy hardsubowej!

Jak to mówią, artificem commendat opus, więc poczekam i ocenię efekt twojej/waszej pracy smile
Życzę sukcesów! (tj. dobrych subów oczkod)


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#6 2005-07-18 23:50:12

Armagedon
Użytkownik
Skąd: warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ekipka do grupy hardsubowej!

No to ja też mogę się zgłosić,co nie co tam umiem ale w grupie raźniej prawda. Trza byc opymistą.

Offline

#7 2005-07-19 00:20:08

kamehameha
Użytkownik
Skąd: Gdynia
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ekipka do grupy hardsubowej!

ja też, ja też, co trzeba zrobić?

Offline

#8 2005-07-19 01:40:41

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ekipka do grupy hardsubowej!

A cóż to za projekt, na którym zjadłeś zęby i teraz możesz twierdzić że sporo wiesz? Bo może akurat by mnie zainteresował ten tytuł, to by się wyłapało te niedociągnięcia które trzeba nadrobić oczkod.

Offline

#9 2005-07-19 11:48:46

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Ekipka do grupy hardsubowej!

Hmm, ja też nic nie weim, ale do jakieś grupy bym się przyłączył, może lepiej zacząć od dobrych softów, coś w stylu Paskudnego Teamu, hehe, ktoś by zrobił stronke, wzięło by się projekt i by się poślęczało. Ktoś hyper timing, inny tłumaczenie, inny korekta, inni jakieś testy, inni jakieś efekty. Później można przerpbić grupę na hardsuberską jak by się praca układała, bo na odległość nie wiem, czy jest łatwo, a softy na pewno łatwiej niż hardki, coś jakby trening. smile_big


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#10 2005-07-19 12:38:38

Anaka
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ekipka do grupy hardsubowej!

Na odległość? W zagranicznych grupach hardsuberskich ludzie są rozsiani po całym świecie i jakoś im to nie przeszkadza. Wśród naszych rodzimych grup, członkowie też są z różnych krańców Polski i jakoś współpraca im się układa smile.

Offline

#11 2005-07-19 12:46:13

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Ekipka do grupy hardsubowej!

Do do pomysłu stworzenia grupy softsubowej, to ja jestem za i z chęcią bym do takowej dołączył smile

Offline

#12 2005-07-19 12:47:53

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ekipka do grupy hardsubowej!

Wśród softsubberów (czy też po prostu fansubberów) na polskiej scenie też tak jest. Np Yang, PT i Ja, czy też Anka, Zatoichi i Yang.

Offline

#13 2005-07-19 13:03:22

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Ekipka do grupy hardsubowej!

Hmm nie wiedziałem, że tak to jest w grupach hardsuberskich, myślałem, że najczęściej mieszkają niedaleko siebie, razem się od czasu do czasu spotykają i robią, a to niespodzianka. Mój błąd, dzięki za info o tym jak to jest na świecie. Hehe, na grupę fansuberska i ja się pisze, na hardsuberską, nic nie umiem, więc do zaoferowania nic swoim wkładem nie mam:D


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#14 2005-07-19 13:22:39

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Ekipka do grupy hardsubowej!

PaskudnyTeam jest grupą otwartą, więc jeśli ktoś ma angielski (albo japoński smile_big) na niezłym poziomie, lub ma pojęcie o skryptach SSA/ASS to chętnie takiego w grupie przywitamy smile


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#15 2005-07-19 13:24:41

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ekipka do grupy hardsubowej!

Ja tam się nie zapisuję bo założyłem swoją grupę softsuberską/hardsuberską i też powoli zbieram członków (jeden już jest;)). Narazie też wiele nie wiem i szperam po forach żeby się czegoś dowiedzieć... ale wszystko powolutku. Narazie grupa składa się z dwóch członków. Choć od jakiegoś czasu pracuję już nad pewnym projektem....:P

Offline

#16 2005-07-19 16:27:09

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ekipka do grupy hardsubowej!

Tak gwoli ścisłości to ja jestem korektorem "do wynajęcia". Podoba mi się dane anime, wiem że przyda się pomoc przy tym tytule, to często oferuje swoje usługi. Dlatego współpracowałem z różnymi osobami (nawet przy hardkach) chociaż formalnie do żadnej grupy nie należe. Jednak ostatnio tyle się tego narobiło, że raczej harmonogram jest wypełniony smile_big. Zresztą zaczęte serie trzeba dokończyć, prawda? Chociaż ten Bleach trochę mnie przeraża oczkod

No i z tą grupą, to bardzo dobry pomysł. Bo dzięki temu mogą się nawiązywać stałe współprace. Jednak lepiej jest chyba robić od drugiej strony. Czyli zacząć jakiś projekt i szukać chętnych do niego. Jak współpraca będzie się układać, to założyć grupkę i szukać dalszych chętnych. Tylko jest jeden mankament. Tempo wydawania kolejnych napisów spada, ale za to ich jakość wzrasta. Tak więc jeśli chcecie robić coś dobrze, to współpraca jest najlepszym sposobem.

Offline

#17 2005-07-19 17:04:31

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Ekipka do grupy hardsubowej!

No to fakt tempo spada, ale napisy zyskują na jasności i mniejszej ilości błędów, zaobserwowałem to przy napisach do Basiliska, które robię z songoku. Ja tłumaczę jak umiem najlepiej, a on korektę, jednak sporo poprawia przez co lwia część zmienia sens i sytuacja nabiera lepszego wydźwieku.
Acha dzięki Yang za metodę zaznaczania, bo z niej korzystamy, bardzo dobra. Hehe, szczerze mówiac już praca w parze daje o wiele lepsze efekty niż tłumaczenie samemu, ale czas faktycznie się wydłuża. Mimo wszsytko, dopiero pierwszy raz z kimś współpracuję, ale naprawdę to się opłaca.:)


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#18 2005-07-19 19:10:47

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Odp: Ekipka do grupy hardsubowej!

Jeśli ktoś potrzebuje tłumacza z angielskiego to zgłaszam moją skromna osobę smile, ogólnie język ten nie sprawia mi problemóm, co do innych umiejętności to wyjdzie w praniu, w kazdym razie szybko się uczę, jak już mam od kogo.


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

#19 2005-07-19 19:26:44

moston
Użytkownik
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ekipka do grupy hardsubowej!

ja tez z checia moge pomoc smile_big jak by co to walic na email moston@interia.pl badz na gg 5837100

Offline

#20 2005-07-19 22:13:44

uzumaki174
Użytkownik
Skąd: Radom
Dołączył: 2005-05-25

Odp: Ekipka do grupy hardsubowej!

Sporo postow. A pomyslec ze zaledwie jeden dzien mnie neibylo (hulalem po Wawie smile ). Wiec chcetni do pomocy i stworzenia tej grupki piszcie na uzumaki174@wp.pl Trzeba sie w koncu jakos skontaktowac obgadamy to i owo i oczywiscie na gg. Pozdro.


userbarg.jpg

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024