#1 2005-07-23 15:09:35

suzaku
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Tworzenie DVD

Jestem w trakcie przerabiania filmu z formatu ogm na plik kompatybilny z odtwarzaczami DVD. Jako że jest to plik ogm, wczytałem go w virtualdubmod, a następnie, wyłączywszy ścieżki dźwiękoiwe, przekonwertowałem na plik avi. Owy plik, programem TMPGEnc, przekonwertoewałem na format m2v, zaznaczając w opcjach konwersję FPS na 25 (film ma 23,976), bowiem tak doradza więkoiszść użytkowników tegoż programu. Z tegho powodu podejrzewam, że zmieni się ynchronizacja napisów i audio. Napisy wczytuję w programie subtitle workshop, gdzie zmeniam ich FPS, ale co z audio? Do tej pory po prostu "wyciągałem" je z filmu i konwertowałem na format ac3, ale czy nie nastapi jego przesunięcie po nagraniu na płytę DVD (przez zieniony FPS)? Jesli tak, to co zrobić, by temu zapobiec?:(

Offline

#2 2005-07-23 15:58:43

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Tworzenie DVD

Czy będzie desynchronizacja dźwięku to proponuję sprawdzić rekompresując np pierwsze 5 minut filmu.
Prawdopodbnie będzie.

Sposobem niewątpliwie jest nie oddzielanie dźwięku od obrazu.
Konwertuj dźwięk póki co na PCM i zapisz razem z AVI (wiem, że sporo będzie zajmować).
Potem możesz za pomocą "TMPGEnc Plus" konwertować ten AVI i taki już plik wypalić w Nero na DVD.
Ewentualnie zapodać taki plik z TMPGEnc Plus jako źróło do przerabiania na AC3 w BeSweet.
Po przerobieniu dźwięku na AC3 możesz go dołączyć do tego MPG zastępując poprzednią ścieżkę i dopiero wypalić.

Inną metodą była obróbka dźwięku za pomocą AVISynth (musze sobie przypomnieć czy było polecenie, które by tu pomogło).

Offline

#3 2005-07-23 17:03:20

suzaku
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Tworzenie DVD

Okazuje się, że przesunięcie można liczyć w dziesiątych częsciach seku dy, co mi nie przeszkadza. Tylko nie wiem, jak sprawdzić zgodność napisów.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024