#1 2005-07-24 23:02:53

Mrowa
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: przed 2004-07-25

Spis AOST - program Baza Danych

Witam wszystkich smile_big

Anime raczej nie kolekcjonuje, ale bardzo lubie zbierać Anime OST. Pewnego dnia miałem ich już całkiem sporo, więc wpadłem na pomysł, że mógłbym stworzyć program, który pomoże mi nimi zarządzać, sortować wg. różnych cech, robić spisy w html itp. Z tego powodu zacząłem tworzyć w Visual C++ program "Baza Danych". Istnieje on od około roku i ciągle go ulepszam. Myślę, że jest już na tyle odbugowany i dobrze działający, że może ktoś kto ma dużo AOST byłby nim zainteresowany i chciałby go używać. Program jest całkowicie darmowy, posiada obsługę skinów, którą chcę jeszcze nieco poprawić. Interfejs jest łatwy w obsłudze i szybko można się we wszystkim połapać. Za kilka dni wystartuje forum, na którym będzie można zgłaszać pomysły na nowe funkcje, które z chęcią dodam (o ile będą dobre) do programu.

Zachęcam wszystkich do testowania programu, który można ściągnąć ze strony www.mrowa-84.prv.pl. Pragnę dodać, że na mojej stronce jest też skromny dział download z pełnymi epizodami oraz soundtrackami smile

Pozdrawiam

Offline

#2 2005-07-24 23:34:06

shinma
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2004-08-25

Odp: Spis AOST - program Baza Danych

pewnie nie bedziesz zadowolony z tego komentarza ale najpierw poprogramuj przez pare miesiecy a pozniej cos tutaj probuj udowodnic bo programik jest do podrecznikowy. no coz taka jest prawda, jak zrobisz cos o wiele bardziej zaawansowanego to pogadamy ale na razie to jak widze dopiero zaczoles programowac (pewnie od paru dni). sam weteranem nie jestem ale jakies doswiadczenie mam (patrz opis). to na tyle, nie zalamuj sie i sprobuj napisac cos co mnie powali na nogi.

Offline

#3 2005-07-25 00:03:15

Mrowa
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Spis AOST - program Baza Danych

Nie chcę niczego udowadniać, ani kogoś powalać na nogi. Napisałem program i pomyślałem, że niektóre osoby mogą go z powodzeniem używać. Doświadczenie po opisie widać, że masz, a krytyczna uwaga zawsze się przyda. Programować od paru dni? Raczej troche dlużej. Gdyby tak było, to bym ledwo umiał policzyć pole trojkata w c++ smile

Offline

#4 2005-07-25 00:53:42

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Spis AOST - program Baza Danych

"studiuje informatykę (już 4 rok)" - a na którym roku jesteś oczkod
Tu nie chodzi o to by kod był super wypasiony, tylko by spełniał swoje zadanie. A jak na dodatek będzie prosty to będzie zoptymalizowany. No chyba że ktoś by chciał od razu szyfrować swoje zbiory, to wtedy by pewnie Twoja wiedza okazała się pomocna smile_big. Zresztą krytykować każdy potrafi, lecz tylko nieliczni konstruktywnie. Bo np takie określenie "programik jest do podrecznikowy" to nawet nie wiadomo jak je rozumieć. Czy to oznacza że można ten program zamieścić w podręczniku, co by wyjaśnić zasade działania pewnej funkcji w jak najprostrzej postaci? jezor
No i pamiętajcie ludzie, że powalić z nóg jest najłatwiej atakiem z zaskoczenia. A żeby prezentacja wprawiła w taki zachwyt żeby aż nogi się ugieły jest niezwykle trudno (u niektórych osobników wręcz niemożliwe), tak więc trzeba mierzyć siły na zamiary oczkod.

Offline

#5 2005-07-25 12:34:28

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Spis AOST - program Baza Danych

Programu jeszcze nie widziałem, więc na razie na jego temat się nie będe wypowiadał.
Chce tylko dać małą uwagę...
Dobry program nie koniecznie musi być skompliowany i używać skomplikowanych procedur, klas i funkcji.
Czym prościej zrobiony program tym lepiej.. Autor sam napisał że zaczyna i będzie go rozwijał.. zatem dobrze że pokazał nam dzieło już teraz.. razem będzie łatwiej dorzucić pomysły i poprawić bugi.

A propo pomysłów.. dobre byłoby przeciąganie drag&drop kilku plików muzycznych na raz i od razu automatyczny odczyt z tagów (ewentualny odczyt z nazwy plików wg wzorca) - byłby to niewątpliwie duży atut takiego programu.. można też dać możliwośc eksportu do HTML.

Offline

#6 2005-07-25 15:39:31

Mrowa
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Spis AOST - program Baza Danych

Z tym drag&drop to dobry pomysl, trzeba tylko pomyslec jak to zrobic zeby to mialo rece i nogi. Myslalem kiedys, zeby np. nazwe albumu pobieral z nazwy katalogu (pliki mp3 czesto maja na tyle rozne nazwy, ze czytanie nazw z nich samych dawalo by nieciekawe rezultaty smile) Na ten pomysl chyba najbardziej sie nastawie smile_big
Eksport do html jest (sam go uzywam przy tworzeniu list na moja strone). Dziala to tak ze eksportuje kod wypelnionej tabeli do pliku *.txt. Z tego pliku mozna sobie zrobic "Ctrl+A", "Ctrl+C" i dodac do kodu wlasnej stronki. Moglbym jednak te funkcje ulepszyc i dodac np. mozliwosc eksportu do html tylko niektorych kolumn.

Pozdrawiam

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024