#21 2005-07-29 00:38:10

Tarnum
Użytkownik
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Dołączył: 2005-07-28

Odp: CZY jest JAKAŚ możliwoać USUNIEŃCIA subów Z animę?

Według znajomego lekarza, dysleksja jest chorobą z którą można walczyć a nawet ją WYLECZYĆ. Wystarczy mieć sporo silnej woli. Ja osobiście zostałem trzecim gimnazjalistą w kraju i pierwszym w województwie w konkursie ortograficznym, a NIGDY w życiu nie uczyłem isę tego. Za to dużo czytam i to jest klucz do nie robienia błędów ortograficznych. Dysleksja chyba nie przeszkadza w czytaniu? No chyba ze ktoś jest analfabetą dyslektykiem smile_big

***

Cholera, znowu napisałem "isę", wam też się to często zdarza?

Offline

#22 2005-07-29 15:05:03

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: CZY jest JAKAŚ możliwoać USUNIEŃCIA subów Z animę?

Admin zajęty, modzi na wyjeździe (obecnie na lan4fun jestem) więc oftopy idą całą parą. A że oftop ciekawy to temat nie został jeszcze skasowany. Zresztą jeśli ktoś nie narusza zasad netykiety to modzi nie zamierzają interweniować jezor.

Offline

#23 2005-07-29 15:25:04

Jaxowarka
Użytkownik
Dołączył: 2005-02-10

Odp: CZY jest JAKAŚ możliwoać USUNIEŃCIA subów Z animę?

Ja, przez całe swoje życie nie byłem zbyt dobry z ortografii. Nie robiłem oczywiście takich podstawowych błędów jak "ktury", "rzułf" itp., miałem za to problemy z wieloma innymi wyrazami. Spowodowane to było też tym, że zbyt dużo książek w swoim życiu nie przeczytałem.
Natomiast, zauważyłem olbrzymią porawę w mojej ortografii kilka miesięcy, po tym jak zacząłem tłumaczyć anime - teraz już naprawdę rzadko sięgam do słownika, kiedy coś tłumaczę.
Dzięki anime nareszcie wiem jak pisać "naprawdę" i "na pewno" - z tymi wyrazami miałem największe kłopoty. :]

Offline

#24 2005-07-29 15:34:20

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: CZY jest JAKAŚ możliwoać USUNIEŃCIA subów Z animę?

nooo czytanie, a bledy ortograficzne i dyslekcja to dwie rozne sprawy, co prawda czytanie bardzo pomaga w poprawnym pisaniu, ale nie jest to dokonca ze jak ktos bardzo duzo czyta to bledow nie robi smile Znam to z autopsji, kiedys czytalem ogromne ilosci ksiazek, teraz juz niemam czasu smutny, w czasach szkoly sredniej 2-3 tygodniowo, dotego lektory jezor no i napisalem probna mature na 1, adnotacja nauczycielki "praca bardzo dobra merytorycznie zaslugujaca na 6, niestety 60 bledow ortograficznych............" niewiem ale jestem chyba jednyna osoba w polsce ktora od szkoly podstawowej nie napisala zadnego dyktanda pozytywnie i zdala mature, dzieki wybitnej pomocy mojej nauczycielki ktora mi podczas sprawdzania matury poprawila 30 bledow smile


ara ara...

Offline

#25 2005-07-29 16:48:13

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Odp: CZY jest JAKAŚ możliwoać USUNIEŃCIA subów Z animę?

Witaj w klubie ja maturę miałem na 6 ale ustną, z pismnej dostałem 4 ale to też tylko dlatego że nauczycielka "niezauważyła" kilku bełdów [kwiatki dla pani] jezor. I dalej stawiam byki masowo mimo że czytam masę książek, (jedna 500 stronicowa tygodniowo to minimum), właściwie to nie mogę się przyzwyczaić do wyrazów z ż i rz: np. za każdym razem robię błąd w wyrazie "przecież":p Dlatego też nauczyłem się sprawdzać co napisze zanim to wysyłam, taki odruch.


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

#26 2005-07-29 17:52:54

zweglone
Użytkownik
Skąd: Cmentarz WLKP
Dołączył: 2005-07-17

Odp: CZY jest JAKAŚ możliwoać USUNIEŃCIA subów Z animę?

Wracając do tematu! Metody są dwie! Pierwsza to jak ktoś juz napisał podcięcie filmu a co do dzielenia filmu na klatki i ręczne wycinanie to bzdura! bo są programy które wyciągają napisy! Radzę dobrze poszukac na necie! - testowałem to osobiscie :-) Aczkolwiek i tak prosciej sciągnąc RAW-a

Offline

#27 2005-07-29 22:13:50

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: CZY jest JAKAŚ możliwoać USUNIEŃCIA subów Z animę?

Czy komuś się coś nie pomyliło? Tu nie chodzi o wyciągnięcie napisów (co jest możliwe), a dorysowanie tego co zostało przez nie zasłonięte. A jak pewnie niektórzy się domyslają, to już nie jest możliwe (no chyba że ręcznie).

Offline

#28 2005-07-29 22:17:21

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: CZY jest JAKAŚ możliwoać USUNIEŃCIA subów Z animę?

Nie, nie jesteś jedyną osobą. Też nie dostałem pozytywnej oceny z dyktanda, a sporo ich było (przynajmniej 2 w roku od podstawówki do końca ogólniaka). Na dodatek prywtnie się douczałem i również pełno błędów robiłem. Książek też kiedyś naprawde sporo czytałem. Jednak to częściowo można zaleczyć. Wystarczy naprawde mocno się starać i wyłapywać swoje błędy i starać się je zapamiętywać. No i oczywiście pisemną maturkę z polaka na 3 napisałem smile_big. A na ustnej to po prostu kazali mi już przestać gadać, bo to za długo trwało a ja dopiero zacząłem się zagłebiać w temat smile_big.

Offline

#29 2005-07-30 05:14:14

Kreton
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: CZY jest JAKAŚ możliwoać USUNIEŃCIA subów Z animę?

Ręcznie? Geez... To ja podpisuję się pod osobami które propnują ściągnąć RAWy. Inaczej jednak sprawa się ma w moim przypadku. 98% posiadanych przeze mnie anime to zsubowane pliki. Robiąc AMVki nie mogę sobie pozwolić na zsubowane sekwencje więc wtedy ucinanie obrazu w VirtualDub'ie to dobry pomysł.

Offline

#30 2005-07-30 11:22:17

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: CZY jest JAKAŚ możliwoać USUNIEŃCIA subów Z animę?

racja..
Nie mniej jeszcze większa sztuką byłoby tak zmontować AMV by te zsubowane sekwencje tworzyły logiczny dialog/sytuację oczkod + oczywiście wszelkie konwencje występujące w AMVkach

Offline

#31 2005-07-30 14:00:24

Kreton
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: CZY jest JAKAŚ możliwoać USUNIEŃCIA subów Z animę?

Jak masz całą serie RAW i połączysz sobie odpowiednie ujęcia to możesz nowy ep stworzyć. Potem tylko trzbe to opadtrzyc odpowiednim textem (example: "Gomena-sai" tłumaczymy "jako wp..." lub coś ten deseń. Całkiem ciekawy jest efekt końcowy. Tak jest zrobiony special do Kimi ga Nozomu Eien. Wszystko co było "she" zostało zamienione na "him". smile_big. Ofcoz ten pomysł można wykożystać ucinając sub z anime ale to już nie będzie to samo.

Offline

#32 2005-12-20 19:43:28

Songo007
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-06

Odp: CZY jest JAKAŚ możliwoać USUNIEŃCIA subów Z animę?

Suchy wiem że ty jesteś najlepszy w te klocko (chodzi o encodowanie itp), jak dla mnie też nie ma możliwości usunięcia napisów typu hardsub z pliku avi:( Jednak przeglądając forum ASG-A znalazłem coś takiego; http://www.asg-across.net/oldforum/view … =1884#1884

Ja osobiście nie znam sie zbytnio na to coś umiem bo kiedyś bawiłem się w jakieś obróki itp, np próbowałem to zrobić co jest na ASG-A ale jakoś mi sie nie spodobało , a może robiłem źle niestety nie znam angielskiego więc za dużo nie zdziałałem.

Więc tu czekam na twoje sprawozdanie w tej sprawie.

Pozdrawiam

Offline

#33 2005-12-20 21:48:24

mykhi
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2005-09-09

Odp: CZY jest JAKAŚ możliwoać USUNIEŃCIA subów Z animę?

w życiu o tym nie słyszałem, ani nie wiedziałem.
no, chyba że miałeś niepoprawne kodowanie ale to co innego...

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024