#1 2005-07-28 12:36:24

suzaku
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Błagam o pomoc z DVD!

Otóż wrzuciłem filmik do virtualdubmoda, po czym wyciągnąłem z niego osobno dźwięk, a film zapisałem jako avi. Avi przerobiłem w TMPGEnc na m2v, dźwięk zaś przekonwertowałem na ac3. Wszyściutko to powrzucałem ładnie do programu DVD lab pro, ażeby zrobić sobie ładne DVD. Stworzyłem stronę tytułową, która po 6 sekundfach przenosi mnie do menu głównego, skąd już wędruję sovie do poszczególnych filmów. Po skompilowaniu mateirału na płytę DVD i nagraniu wszystko pięknie chodzi, ale tylko na komputerze. Gdy włączyłem tę płytę w stacjonarnym odtwarzaczu DVD, włącza się strona tytułowa, która jednak po 6 sekundach nie chce mnie przenieść dalej. Z tego powodu skompilowałem raz jeszcze materiał, ale wyrzucając tę stronę tytułową. I zamiast ujrzećładnie zrobione menu, na telewizorze jawią się wyłącznie biało-czarne pasy. Odtwarzacz DVD jest raczej tym z górnej półki i odtwarza wszystkie foramty płyt. Nagrywałem na płytę Verbatim 4,7 gb DVD+R. Czy miał ktoś może podobny problem i mógłby mi pomóc?

Offline

#2 2005-07-28 15:49:17

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Błagam o pomoc z DVD!

Moze rozdzielczosc w menu jest za duza, ewentualnie sproboj innego softu do authoringu np. DVD Maestro. Ja osobiscie zawsze po zrobieniu filmu dvd sprawdzam czy dobrze chodzi w stacjonarce, pozniej dodaje menu robione w DVD Menu Studio i raczej problemow nie mialem, takiego napewno nie mialem, wiec za bardzo niewiem jak pomoc.


ara ara...

Offline

#3 2005-07-28 16:20:37

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Błagam o pomoc z DVD!

Czyżby brak zgodności ze standardami?
Ewentualnie spróbuj upgreadować firmware stacjonarki

Offline

#4 2005-07-28 18:01:43

suzaku
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Błagam o pomoc z DVD!

No ale na DVD w kompie wszystko ładnie śmiga. Czy może to być jakiś błąd przy nagrywaniu? W Nero Express daję Nagraj dysk z danymi, gdzie chcę włożyć dwa katalogi: Audio_ts i Video_ts, po czym wyskakuje okno z napisem: "Zawartość typu DVD-Video została dodana do takiego typu kompilacjio, z której nie uzyska się dysku zgodnego z DVD-Video. Aby utworzyć dyski zgodne z DVD-Video, użyj kompilacji DVD-Video."
O co chodzi?

Offline

#5 2005-07-28 18:16:59

beestia
Użytkownik
Skąd: st-ce
Dołączył: 2005-04-26

Odp: Błagam o pomoc z DVD!

w nero biore opcje dvd-video i mam od razu dwa audio_ts i video_ts, explorerem przenosze pliki i gotowe, zadnych bledow

Offline

#6 2005-07-29 04:00:21

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Błagam o pomoc z DVD!

Wiec sproboj nagrac sam film bez menu na dvd i sprawdz w stacjonarce, jak nie bedzie dzialac znaczy ze cos jest skaszanione, wiem ze nero ma zla slawe jesli chodzi o nagrywanie dvd do stacjonarki we wczesniejszych wersjach byly duze problemy smile Problemem moga byc tez plyty, niektore dvd stacjonarne zle "przyjmuja" plusy. Jesli sam film ci chodzi to musi byc problem w menu, lub program do authoringu cos kaszani, osobiscie dvd fab nie robilem wiec musisz poszukac na forach rozwiazania lub zmienic program do authoringu na inny. Mam kilka linkow dosc pozytecznych smile w tym watku juz je podalem wiec mozesz poszukac posprawdzac moze cos znajdziesz.


ara ara...

Offline

#7 2005-07-29 12:50:14

suzaku
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Błagam o pomoc z DVD!

Już działa. Wszystko moja wina, ale jakoś do tego doszedłem. W Nero trzeba było po prostu włączyć ustawienia zaawansowane i dopiero wtedy pojawiało się DVD-Video. Do tej pory próbowałem nagrywać jakio dysk z danymi, gdzie wklejałem te dwa katalogi. Teraz wszysdtko pięknie chodzi. Gdybyście mi tylko poradzili, jak przyspieszyć konwersję avi do formatu m2v... (używam programu TMPGEnc)

Offline

#8 2005-07-29 13:03:39

marduk666
Użytkownik
Skąd: Otwock
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Błagam o pomoc z DVD!

W NeroVision Express jest możliwość zrzucenia avi bezpośrednio do formatu mpeg-2, tylko że nigdy się nim nie bawiłem, więc nie powiem jak się nim bawić. Podobno jest prosty jak budowa cepa.

Offline

#9 2005-07-29 15:19:21

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Błagam o pomoc z DVD!

przyspieszyc konwersje smile jest bardzo prosto jeden "przebieg" i jest bardzo szybko tylko jakosc najslabsza, ewentualnie jakis najnowszy procesor i giga ramu powinno skrocic czas smile, ja uzywam cinema craft encoder w najnowszej wersji ktory jest dosc szybki.


ara ara...

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024