#1 2007-01-29 20:11:12

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Grupy softubberskie

Przez dłuższą nieobecność nabyłem pewne zaległości, które chciałbym nadrobić. smile
Chodzi mi głównie o podanie grup softsubberskiech oraz takich, które robią zarówno hardki jak i softy. Niestety nie wiem, czy dogrzebałem się do wszystkich, jakie istnieją, a ostatnio był wysyp zespołów i nie jestem w stanie ogarnąć tego w krótkim czasie. Dlaczego tak bardzo mi na tym zależy? Ano myślałem o dołączeniu się do jakiejś grupy, jednak ciężko jest mi zadecydować, gdyż dokopałem się do paru (mam nadzieję, że to nie wszystko), a głupio by było z tak błahego powodu przegapić grupę, która może najbardziej by mi pasowała.
Kolejnym aspektem przemawiającym za zrobieniem takiego guasi-spisu jest usystematyzowanie i zebranie wiadomości z dość ważnej gałęzi fansubbingu w jednym miejscu.
Stąd moja gorąca prośba do podania linków do stron grup fansubberskich o przymiotach opisanych powyżej. Jeśli grupa nie posiada strony to byłbym wdzięczny za link do tematu na ANSI, który traktowałby o ich pracach. Jeśli nie posiada i tego prosiłbym o krótką charakterystykę. Najlepiej gdyby dokonał jej jakiś członek zespołu.
Z góry dziękuję. smile

Nie wiem, czy był taki temat - jak wiadomo wyszukiwarka forumowa nie zawsze przyniesie chciane rezultaty. smile


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#2 2007-01-29 20:34:10

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: Grupy softubberskie

Grupa softsub - hardsub Songoku.
Jestes mile widziany oczkod

Strona pojawi sie, hmm za pare miesiecy...
A na razie, releasy tutaj:
ANSI
ANFO

Ostatnio edytowany przez songoku (2007-01-29 20:37:16)

Offline

#3 2007-01-29 20:34:21

shinma
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2004-08-25

Odp: Grupy softubberskie

Kuruoshii Anime (softsub'y myslac tylko o napisach bo chyba oto ci chodzilo piszac to)

edit: byc moze sie myle i chodzi ci dokladnie o hardki lub softy

Ostatnio edytowany przez shinma (2007-01-29 20:36:21)

Offline

#4 2007-01-29 20:43:24

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Grupy softubberskie

Dziękuję Panowie za szybką odezwę. smile

shinma napisał:

Kuruoshii Anime (softsub'y myslac tylko o napisach bo chyba oto ci chodzilo piszac to)

edit: byc moze sie myle i chodzi ci dokladnie o hardki lub softy

Chodziło mi głównie o to, żeby grupa nie była stricte hardsuberska, czyli interesują mnie mieszane lub takie, które robią tylko softy. smile


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#5 2007-01-29 20:47:26

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: Grupy softubberskie

W sumie robie to i to.
Ale przydalby sie ktos, wiadomo, do korekty (samego siebie to troche trudno poprawiac), timing i ewentualnie typesetting, tlumacz moze troche mniej - chociaz tez niewykluczone smile

Offline

#6 2007-01-29 20:57:00

Aaron
Użytkownik
Dołączył: 2005-02-16

Odp: Grupy softubberskie

Anime Garden
strona
temat na forum
StrayLife Fansubs
strona
temat na forum

Więcej nie znam i raczej nie ma... smile_big Chociaż  kiedyś istniały jeszcze takie grupy, jak JigokuMimi_Subs i Bukkake na twarz ;p

Offline

#7 2007-01-29 21:25:59

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Grupy softubberskie

Nie będę mówił o GTW, bo ponoć nie istnieje smile_big (nie istnieją ale mają strone http://www.gtw.avx.pl)

Ostatnio edytowany przez Suchy (2007-01-29 21:27:09)

Offline

#8 2007-01-29 21:49:19

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Grupy softubberskie

Aaron napisał:

StrayLife Fansubs
strona
temat na forum

a no właśnie miałem napisać:)
co do stronki to jest nowy adres TUTAJ ale jak na ten stary wejdziesz, to cię przekierowuje, a nowy dlatego, bo otrzymaliśmy nowy host, płatny^^

EDIT: a tak żeby nie być gołosłownym: StrayLife jak najbadziej cię przyjmie, ponieważ jesteśmy właśnie grupą softo-hardsuberską:) I mimo, że mamy już 10 ludzi, to i tak potrzebujemy więcej:) Może to dużo, ale w takiej grupie to wskazane (wiadomo, jedni sofry, drudzy hardy, a potem może z tych softów też wynikną hardy, to zależy).

Ostatnio edytowany przez Hatake (2007-01-29 22:57:38)

Offline

#9 2007-01-30 01:17:12

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Grupy softubberskie

Z tego co mi wiadomo są jeszcze:

- Buntai Team
- Asoko - Akatsuki

I to by było na tyle, co ja namierzyłem poza tymi co podaliście. O dziwo, odwiedzając stronę po raz pierwszy po dłuższym okresie miałem wrażenie, że powstało więcej grup. smile
Co gorsza w żadnej z grup się nie widzę. smile Chyba, że w tej ~songoku, ale to by była współpraca. Chyba dla tak pokrętnej osoby jest to najlepsze wyjście. smile

[EDIT] Był podobny temat. Nie wiem jak go przegapiłem. Pewnie od nadmiaru nauki. smile Ale z tamtego nic nie wynikło, więc myślę, że może zostać. smile

[EDIT 2] Kolejna odnaleziona grupa, chociaż to bardziej taka quasi-grupa -Ert&Sev z o.o. Więcej w profilu ~Seveera

Ostatnio edytowany przez Winged (2007-01-30 01:44:15)


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#10 2007-01-30 10:44:33

Nico
Użytkownik
Dołączył: 2006-12-21

Odp: Grupy softubberskie

to chyba takie z prawdziwego zdarzenia smile mniejszych jest o wiele więcej jak widziałem 0_0 no nie licząc nawet tych co jadą solo smile_big

Offline

#11 2007-01-30 12:20:14

Krid
Użytkownik
Skąd: Szczerców
Dołączył: 2005-12-08

Odp: Grupy softubberskie

Winged napisał:

Z tego co mi wiadomo są jeszcze:

- Buntai Team

Może po maturach się coś ruszy, bo narazie to jakby umarła grupa.


Krid.jpg

Offline

#12 2007-01-30 17:15:12

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Grupy softubberskie

Nico napisał:

to chyba takie z prawdziwego zdarzenia smile mniejszych jest o wiele więcej jak widziałem 0_0 no nie licząc nawet tych co jadą solo smile_big

Właśnie mi chodzi o wszystkie, zarówno te duże, jak i małe. Robienie czegoś solo, to według mnie nie jest grupa, ale można się nie zgadzać. smile

Krid napisał:
Winged napisał:

Z tego co mi wiadomo są jeszcze:

- Buntai Team

Może po maturach się coś ruszy, bo narazie to jakby umarła grupa.

Wiem, byłem na stronie, jednak uznałem, że skoro nikt nie wymienił, to wyręczę Członków, których dorobek jest całkiem spory, a upadłości chyba nie ogłaszali. smile


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#13 2007-01-30 17:45:26

Mavet
Użytkownik
Skąd: Krakow
Dołączył: 2005-05-02

Odp: Grupy softubberskie

Winged czasami Team robi osobno projekty ;] jedni to drudzy tamto a jak zlapia sie na tym samym co sie bardzo spodoba to zaczna razem tlumaczyc w grupie ;] im wiecej ludzi jest w teamie wiecej softkow wyjdzie i hardkow :]

Offline

#14 2007-01-30 17:55:30

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Grupy softubberskie

Mavet napisał:

Winged czasami Team robi osobno projekty ;] jedni to drudzy tamto a jak zlapia sie na tym samym co sie bardzo spodoba to zaczna razem tlumaczyc w grupie ;] im wiecej ludzi jest w teamie wiecej softkow wyjdzie i hardkow :]

Eee... albo nie zrozumiałem, albo nie wiem co, ale ja pracę w grupie postrzegam trochę inaczej. smile


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#15 2007-01-30 18:03:43

Mavet
Użytkownik
Skąd: Krakow
Dołączył: 2005-05-02

Odp: Grupy softubberskie

Nyo to inaczej postrzegamy prace w grupie ;]

Offline

#16 2007-01-30 18:18:06

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: Grupy softubberskie

~Mavetowi chodzilo pewnie o to, ze np. kilku czlonkow pracuje nad danym tytulem, a inni z kolei nad drugim.
Jesli w grupie jest np. 10 osob, to przy jednej serii chyba wszyscy nie mieliby co robic.

Jesli chodzi o jednososbowe grupy (jesli to mozna nazwac w ogole grupa) to wlasnie ja jestem takim podmiotem jezor
Jesli ktos do mnie dolaczy to oczywiscie nazwe bedzie mozna zmienic, bo ta juz raczej bedzie malo oryginalana oczkod
Najwazniejsze jest zeby osoba, ktora wziela sie ze mna do pracy lubowala w podobnych tytulach co ja, wtedy nie bedzie narzucania niczego z gory.

Offline

#17 2007-01-31 12:27:43

Nico
Użytkownik
Dołączył: 2006-12-21

Odp: Grupy softubberskie

od jednego sie wszystko zaczyna jezor (no mozna się z tym spierac...ale przyjmijmy ze, ogólnie tak jest) ktoś potem dołącza, bo się okazuje że, mają te same idee, i mamy grupe jezor

więc w takim wypadku lista byłaby nieżle obszerna smile_big


btw. nie mogłem wcześniej odp smile

Ostatnio edytowany przez Nico (2007-01-31 12:28:24)

Offline

#18 2007-01-31 15:39:37

Jasmine
Użytkownik
Dołączył: 2006-02-01

Odp: Grupy softubberskie

Ja bym jednak powiedziała, że grupa to minimum 2 osoby jezor To wynika z definicji tego słowa oczkod Pracując w grupie jedna osoba np. tłumaczy, a druga korekci. Gdy mamy jedną osobę, to jest to po prostu tłumacz, a nie grupa jezor

Offline

#19 2007-01-31 15:49:59

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Grupy softubberskie

Hmm, sam się ostatnio zastanawiam czy nie dołączyć do jakiejś grupy (o ile któraś mnie zechce jezor), ale muszę jeszcze zobaczyć jak będę godził obowiązki w szkole z tłumaczeniem, bo wróciłem do tworzenia subów kilka dni temu, a cały miniony semestr... hmm... leniłem się.:P

Offline

#20 2007-01-31 16:00:52

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: Grupy softubberskie

Hmm, widzisz to trudno zdefiniować, poniewaz jesli ktos oprocz tego co wymienilas robi jeszcze: timing, kodowanie i typesseting, to juz nie jest tlumaczem jezor

Podobnie jest w np. firmie jednoosobowej. Mimo ze firma kojarzy sie z przynajmniej kilkoma osobami, niemniej jednak jednoosobowe podmioty gospodarcze takze wystepuja i to nierzadko.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024