#1 2007-02-06 16:48:19

Czak
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-17

Wymuszone komentarze i ulepszone wyszukiwanie

Tworca napisow nie jestem. Ale widze, ze narzekaja oni na brak komentarzy. A komentowanie napisow to chyba zacheta do kontynuacji tlumaczenia serii. Moze bylo by mniej nieukonczonych. Najprosciej zmusic do komentowania zarejestrowanych uzytkownikow serwisu, wiec tylko oni mogli by pobierac napisy. smile_big No i zmusic tworcow napisow do wstawiania FPS. Bo to, ze napisy sa do epka majacego 168mb, jest malo wazne. smile

Co do ulepszen wyszukiwania napisow. To moglo by byc takie jak na Napisy.info. To znaczy, wynik wyszukiwania podzielony na grupy. Np. jak wstukam w wyszukiwaniu "black lagoon", to w wynikach bede mial pierwsza grupe "black lagoon" i druga "black lagoon second barrage". Nie piszac juz o przypadku gdy ktos wstuka tylko "black". smile

Offline

#2 2007-02-06 16:56:24

Maniack
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-01-09

Odp: Wymuszone komentarze i ulepszone wyszukiwanie

Dla mnie jest wszystko ok w tym serwisie, a wymuszone komentarze to jakaś głupota. Komentuje jak mi sie chce (przeważnie to co aktualnie oglądam), i nie widze sensu by zmuszać użytkowników do komentarzy, jak dla mnie twoje sugestie sa beznadziejne (bez obrazy).

Offline

#3 2007-02-06 16:56:27

parara
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2006-02-28

Odp: Wymuszone komentarze i ulepszone wyszukiwanie

co za problem przewinąć brakslow
ej, jak ktos nie chce komentować to po co ma to robić bzdura
a zmuszanie do wystawiania komentarzy uwazam za cos niepoważnego


KDE4 ssie

Offline

#4 2007-02-06 17:22:12

Czak
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-17

Odp: Wymuszone komentarze i ulepszone wyszukiwanie

Skoro komentujecie napisy to roznicy wam to nie zrobi.

parara napisał:

co za problem przewinąć brakslow
...

A co zlego w ulepszaniu?

Offline

#5 2007-02-06 17:26:49

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Wymuszone komentarze i ulepszone wyszukiwanie

Czak napisał:

A co zlego w ulepszaniu?

Trzeba mieć czas, a admin chyba go nie ma za dużo. smile

BTW, lepiej nie zmuszać ludzi do komentowania, bo efekt może być tylko negatywny. Jak ktoś ma coś do napisania, to komentuje, a jak zmusić do komentarza/oceny resztę, to wszyscy wystawią napisom BDB, za to, że są.

Offline

#6 2007-02-06 17:30:43

parara
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2006-02-28

Odp: Wymuszone komentarze i ulepszone wyszukiwanie

Czak napisał:

Najprosciej zmusic do komentowania zarejestrowanych uzytkownikow serwisu. (..)

a ty chciałbys żeby ktoś cie do czegoś zmuszał?
bo ja np: nie.


KDE4 ssie

Offline

#7 2007-02-06 17:31:54

malkor
Użytkownik
Skąd: Kobyłka
Dołączył: 2006-06-16

Odp: Wymuszone komentarze i ulepszone wyszukiwanie

Jak to sobie wyobrażasz niby? Że przed ściągnięciem napisów ocenie czy są dobre albo złe? A może że przed ściągnięciem kolejnych napisów mam ocenić poprzednie? Sorka ale uważam że ten pomysł jest beznadziejny a wprowadzenie czegoś takiego tylko by popsuło funkcjonalność serwisu. To że napisy ściągnięte przez użytkownika nie są oceniane uważam za jego osobistą sprawę i tyle. Ja sam często nie oceniam napisów bo nie widzę takiej potrzeby widząc że już wiele osób je oceniło.

A co do drugiego pomysłu to bardziej od wyświetlania w napisy.info wole te z animesub.info, moim zdaniem ANSI jest lepsze.

Ps. Komentujesz jeśli masz coś do powiedzenia na dany temat, jeśli tego nie robisz znaczy to że nie masz nic do powiedzenia. Moim zdaniem lepiej jest czasem nic nie mówić niż gadać smuty.

Ostatnio edytowany przez malkor (2007-02-06 17:34:37)

Offline

#8 2007-02-06 17:37:41

czacha222
Zbanowany
Skąd: Łódź | Kuruoshii Anime
Dołączył: 2005-08-07

Odp: Wymuszone komentarze i ulepszone wyszukiwanie

lb333 napisał:
Czak napisał:

A co zlego w ulepszaniu?

Trzeba mieć czas, a admin chyba go nie ma za dużo. smile

BTW, lepiej nie zmuszać ludzi do komentowania, bo efekt może być tylko negatywny. Jak ktoś ma coś do napisania, to komentuje, a jak zmusić do komentarza/oceny resztę, to wszyscy wystawią napisom BDB, za to, że są.

Przecież większość użytkowników JUŻ tak robi. Więc lepiej, żeby było więcej komentarzy, aby chociaż dla sentymentu zapamiętali Twój nick (komentując każde Twoje napisy). jezor

Z drugiej strony, Malkor ma rację. Najpierw powinno się obejrzeć odcinek z napisami, a dopiero później skomentować.
Może by tak "zakaz ściągania następnych napisów" do czasu oddania komentarza? <lol>
Chociaż nie wiem, czy to by się przyjęło. jezor

Offline

#9 2007-02-06 17:43:29

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Wymuszone komentarze i ulepszone wyszukiwanie

czacha222 napisał:
lb333 napisał:
Czak napisał:

A co zlego w ulepszaniu?

Trzeba mieć czas, a admin chyba go nie ma za dużo. smile

BTW, lepiej nie zmuszać ludzi do komentowania, bo efekt może być tylko negatywny. Jak ktoś ma coś do napisania, to komentuje, a jak zmusić do komentarza/oceny resztę, to wszyscy wystawią napisom BDB, za to, że są.

Przecież większość użytkowników JUŻ tak robi. Więc lepiej, żeby było więcej komentarzy, aby chociaż dla sentymentu zapamiętali Twój nick (komentując każde Twoje napisy). jezor

No dobrze, ale jaki w tym sens? Jedna bardzo dobra za to, że są, czy dziesięć, czy pięćdziesiąt. To się nudzi. Poza tym, niektórzy frustraci mogą wystawiać negatywne oceny za to, że się ich zmusza.

Offline

#10 2007-02-06 17:48:24

czacha222
Zbanowany
Skąd: Łódź | Kuruoshii Anime
Dołączył: 2005-08-07

Odp: Wymuszone komentarze i ulepszone wyszukiwanie

lb333 napisał:
czacha222 napisał:
lb333 napisał:
Czak napisał:

A co zlego w ulepszaniu?

Trzeba mieć czas, a admin chyba go nie ma za dużo. smile

BTW, lepiej nie zmuszać ludzi do komentowania, bo efekt może być tylko negatywny. Jak ktoś ma coś do napisania, to komentuje, a jak zmusić do komentarza/oceny resztę, to wszyscy wystawią napisom BDB, za to, że są.

Przecież większość użytkowników JUŻ tak robi. Więc lepiej, żeby było więcej komentarzy, aby chociaż dla sentymentu zapamiętali Twój nick (komentując każde Twoje napisy). jezor

No dobrze, ale jaki w tym sens? Jedna bardzo dobra za to, że są, czy dziesięć, czy pięćdziesiąt. To się nudzi. Poza tym, niektórzy frustraci mogą wystawiać negatywne oceny za to, że się ich zmusza.

Haha, masz rację:D Wielu by tak robiło; ale to tylko świadczy o ich poziomie frustracji i durnowatości:P

Offline

#11 2007-02-06 17:48:27

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Wymuszone komentarze i ulepszone wyszukiwanie

Kwestie tego topiku można pominąć milczeniem xD (w domyśle zignorować oczkod)


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#12 2007-02-06 17:50:40

Szual
Użytkownik
Skąd: Ostrowiec Św.
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Wymuszone komentarze i ulepszone wyszukiwanie

[cytuj]Poza tym, niektórzy frustraci mogą wystawiać negatywne oceny za to, że się ich zmusza.[/quote]

A to niektórych autorów zniechęca ( niektórych ). Oczywiście dla większości, uzasadniona ocena słaba, jest znakiem do poprawy. Dziwny jakiś ten temat w ogóle smile_big

Offline

#13 2007-02-06 18:49:18

Czak
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-17

Odp: Wymuszone komentarze i ulepszone wyszukiwanie

czacha222 napisał:

Z drugiej strony, Malkor ma rację. Najpierw powinno się obejrzeć odcinek z napisami, a dopiero później skomentować.
Może by tak "zakaz ściągania następnych napisów" do czasu oddania komentarza? <lol>
Chociaż nie wiem, czy to by się przyjęło. jezor

Kiedy komentuje sie napisy, to chyba jest oczywiste i nie ma sensu nad tym sie rozpisywac.

No ok, problem z wymuszaniem komentarzy rozumie. To nie Allegro. smile

Quithe napisał:

Kwestie tego topiku można pominąć milczeniem xD (w domyśle zignorować oczkod)

Jak i kazdego topiku w ktorym tylko pare pierwszych postow ma cos wspolnego z tematem.

Offline

#14 2007-02-06 19:04:25

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Wymuszone komentarze i ulepszone wyszukiwanie

Czak napisał:
Quithe napisał:

Kwestie tego topiku można pominąć milczeniem xD (w domyśle zignorować oczkod)

Jak i kazdego topiku w ktorym tylko pare pierwszych postow ma cos wspolnego z tematem.

Bardziej miałem na myśli poruszone w nim kwestie niż offtop, którego tu jeszcze notabene nie zauważyłem oczkod


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#15 2007-02-06 19:09:01

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Wymuszone komentarze i ulepszone wyszukiwanie

Zobaczcie sobie na dzienna ilosc pobranych napisow. Zapewne jest duza. Wymuszone komentowanie powoduje ze serwer bazy danych wykonuje co najmniej dwa razy wiecej operacji. Do tego sama baza rozrosla by sie o komentarze w 95% bezsensowne umieszczone tylko po to by zassac napisy. Jednym slowem: bezsens.


WoodenJesus.png

Offline

#16 2007-02-06 19:31:56

Maniack
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-01-09

Odp: Wymuszone komentarze i ulepszone wyszukiwanie

Reasumując...

Quithe napisał:

Kwestie tego topiku można pominąć milczeniem xD (w domyśle zignorować oczkod)

zgadzam się w tym w pełni oczkod

Jak dla mnie nie ma co ulepszać, tak jest dobrze.

Offline

#17 2007-02-06 19:33:25

Beavis
Zbanowany
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Wymuszone komentarze i ulepszone wyszukiwanie

Ja również nie popieram metod "na siłę" zly
Wyszukiwarka też dobrze działa.

papa

Offline

#18 2007-02-06 19:48:48

malkor
Użytkownik
Skąd: Kobyłka
Dołączył: 2006-06-16

Odp: Wymuszone komentarze i ulepszone wyszukiwanie

Czyli... Forum się wypowiedziało co myśli o pomyśle, a myśli że pomysł jest do d...

Offline

#19 2007-02-06 21:10:07

Szual
Użytkownik
Skąd: Ostrowiec Św.
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Wymuszone komentarze i ulepszone wyszukiwanie

[cytuj=malkor]a myśli że pomysł jest do d...[/quote]

Krótko i zwięźle smile_big

Co to za problem wcisnąć "Ctrl + F" i wyszukać napisy do serii, jeśli na stronie są wyniki, nie koniecznie związane z tym czego szukamy. Do takiego Naruto napisy pobiera ponad 1000 osób, a komentuje  coś ok. 1-3 %. Gdyby do tej serii komentować miałoby wszystkie 1000 osób, to trochę by to miejsca zajęło. Dodając do tego fakt, że większość by wystawiała ".", "BDB" i inne komentarze napisane po to by były. Jest dobrze jak jest i nie ma czego zmieniać smile_big

EDIT:

[cytuj=Czak]No i zmusic tworcow napisow do wstawiania FPS. Bo to, ze napisy sa do epka majacego 168mb, jest malo wazne. [/quote]

Moim zdaniem samo podanie grupy, lub formatu powinno wiele mówić. Jeśli jednak tak nie jest, to co za problem zmienić w Sub-Edicie FPS filmu, lub FPS napisów ?

Ostatnio edytowany przez Szual (2007-02-06 21:18:40)

Offline

#20 2007-02-06 23:02:13

fillip75
Użytkownik
Skąd: Chełm
Dołączył: 2005-08-14

Odp: Wymuszone komentarze i ulepszone wyszukiwanie

Żaden przymus do niczego dobrego nie prowadzi. Co do napisy.org, to jakoś tam tego ulepszenia nie zauważyłem. Może dlatego, że od dawien dawna z niego nie korzystam. Przestało mnie bawić oglądanie amerykańskich filmów fabularnych, których finał jest z góry do przewidzenia. Także bardzo irytowało mnie to, że zwłaszcza w filmach historycznych zachowania ówczesnych bohaterów zostały sprowadzone do psychiki współczesnego mieszkańca Ameryki. Aż mdli.
To, że sobie pomarudzimy, to nie oznacza, że trzeba od razu wprowadzać rygorystyczne regulaminy. My Polacy mamy to we krwi, że lubimy sobie pomarudzić oczkod I powiem wam, że Niemcy też. Oni są straaaasznymi maredurami. Gdyby sprowadzić ich do naszych realiów, to zapewne nastąpiłaby fala se-pu-ku smile_big U nich spóźnienie autobusu o 2 minuty wprawia wręcz w histerię. Sam byłem tego świadkiem i to parę razy. W życiu nie widziałem takiej furii. U nas takie apogeum następuje dopiero po 3 godzinach. Chociaż też nie zawsze. Pamiętam jak nam pociąg zatrzymali na trzy godziny w Radomiu. Ale fajnie było. Korytarze zapchane na full i żadna łajza nie powiedziała, że można sobie wyjść na miasto, bo przestój potrwa "nieznacznie" dłużej smile_big Fajnie było, bo spotkałem ludzi z Krakowa. Szwabi pewnie roznieśliby ten pociąg na strzępy, nie wspominając o dworcu. Tak, że nie przejmujmy się marudzeniem na brak komentarzy. Bo były, są i będą. A co. Nie wolno?

Ostatnio edytowany przez fillip75 (2007-02-06 23:03:17)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024