#21 2007-02-13 23:42:41

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ranking grup - zapytanie

Aaaa.. o to Ci chodzi.
Nie w prawie każdym, tylko w tych gdzie anime przeglądałem, a nie oglądałem lub gdy nie miałem specjalnie sił na sprawdzanie tłumaczenia. Do tłumaczenia przywiązuję uwagę (np komentarze doniektóych softów na ANSI).

Offline

#22 2007-02-14 00:21:23

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: Ranking grup - zapytanie

To teraz ja:D

BASAKA: 9/10
U: Za wydanie najcudniejszego anime pod słońcem - Neon Genesis Evangelion oraz za poziom subów - wysoki poziom;]

Anime-People: 9/10
U: Za całokształt, a w szczególności za postać... Anaki :* Która jest znakiem firmowym A-P i... pożyczyła mi książkę xD

Ubique: 9/10
U: Za świetne wydanie School Rumble, kodowanie Ar Tonelico i cudną korektorkę - MareImbri:*

SRS: 8/10
U: Za Izumi :* bo dzięki temu ich suby trzymają świetny poziom;D Dawno nie wydali czegoś większego, ale jeszcze pokażą na co ich stać;]

Kami-Squad: 7/10
U: Ocena obniżona przez ostatnie "problemy";] Ogólnie to porządna grupa, która na bieżąco coś wydaje.

Akatsuki: 8/10
U: Za szybkość i jakość wydawanych hardków:]

Akuma: 7/10
U: Głównie za to, że prawie wszystkim zajmuje się tytaj jedna osoba i robi to dobrze:] Czasem type nawala, ale ogólnie suby są dobrze wydane;]

Goblin`s Light and Sound: 9/10
U: Za tłumaczeniem i type:] Szkoda, że tak wolno wydają anime, ale robią to świetnie, więc jak kocham, to poczekam;p W sumie jedno oczko w górę za Hikari ;* 

To tyle:
P.S.: Jeżeli któraś z grup dysponuje jeszcze jakąś dziewczyną w składzie, to dajcie znać i podniosę oceny;D

Offline

#23 2007-02-14 01:10:34

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Ranking grup - zapytanie

Heh, u nas jest dziewczyna:P a kiedyś były dwie:D

Offline

#24 2007-02-14 01:36:45

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ranking grup - zapytanie

Starfox: w twojej ocenie można zauważyć dziwne zależności smile_big

Offline

#25 2007-02-14 11:32:08

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: Ranking grup - zapytanie

Każdy ocenia grupy według własnej miarki:>

Hatake: wiem, ale miałem okazję ściągnąć od was tylko OAVkę, więc na jej podstawie nie wystawię wam oceny, bo byłaby ona krzywdząca;] Zresztą za same dziewczyny oceny wam nie dam, przynajmniej na razie:D

Offline

#26 2007-02-16 18:48:15

crobe
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ranking grup - zapytanie

Thar napisał:

Gdzieś tutaj powinny być ASG i SRS, ale nie będę oceniał trupów.

kto powiedzial ze asg i srs padlo ? chyba tylko ty

Ostatnio edytowany przez crobe (2007-02-16 18:51:52)

Offline

#27 2007-02-17 11:51:27

Thar
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2005-12-31

Odp: Ranking grup - zapytanie

Tak, ja. smile_big

Kiedy częstotliwość relkowania spada poniżej pewnego poziomu, trudno uważać grupę za 'aktywną' oczkod

PS. Kolejny relek będzie na Wielkanoc?

Ostatnio edytowany przez Thar (2007-02-17 11:54:21)

Offline

#28 2007-02-17 11:55:00

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Ranking grup - zapytanie

Thar napisał:

Tak, ja. smile_big

Kiedy częstotliwość relkowania spada poniżej pewnego poziomu, trudno uważać grupę za 'aktywną' oczkod

PS. Kolejny relek będzie na Wielkanoc?

Chyba,że ktoś ma tę częstotliwość... w poważaniu ;P

Offline

#29 2007-02-17 13:08:52

ziomal
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2005-03-12

Odp: Ranking grup - zapytanie

gracol napisał:

Chyba,że ktoś ma tę częstotliwość... w poważaniu ;P

No to niech się nie pluje, gdy ktoś w wyniku tego poważania go trupem nazywa...

Offline

#30 2007-02-17 13:22:27

phenix
Użytkownik
Skąd: K-ce/Krk
Dołączył: 2005-12-04

Odp: Ranking grup - zapytanie

gracol napisał:
Thar napisał:

Tak, ja. smile_big

Kiedy częstotliwość relkowania spada poniżej pewnego poziomu, trudno uważać grupę za 'aktywną' oczkod

PS. Kolejny relek będzie na Wielkanoc?

Chyba,że ktoś ma tę częstotliwość... w poważaniu ;P

Można i tak, ale trzeba pamiętać o widzach, którzy niekoniecznie muszą mieć częstotliwość "w poważaniu"... No chyba że robi się dla siebie, a widzów też ma się w... brakslow

A żeby nie offtopować zbytnio:

BASAKA:
Dobry, równy poziom. Jeden z nielicznych grup, która nie przecenia swoich możliwości i nie rzuca się na olbrzymią ilość serii jednocześnie.

APeople:
Dobra grupa, której produkcje ogląda się mogąc być spokojnym, że za chwilę nie wyskoczy jakiś przerażający kwiatek. Prężną raczej bym nie nazwał, choć i tak jest to jedna z bardziej aktywnych grup... Na minus - zbyt dużo rozpoczętych serii.

Ubique:
Moi faworyci. Bardzo wysoki poziom relków, szybko i ładnie wydane Ayakashi (we współpracy z AG). Mimo zachwytów konkurencyjnym wydaniem cały czas wykonują dobrą robotę przy Ergo Proxy. Na minus - czasem dość egzotyczne rozmiary relków.

SRS:
Ciężko ocenić. Z jednej strony bardzo słaby, żeby nie powiedzieć tragiczny, pod względem ilości wydanych pozycji ubiegły rok, z drugiej - mam do tej grupy spory sentyment związany z wydaniem przez nich mojego ulubionego Texhnolyze. Oby coś się ruszyło...

Kami-Squad:
Dość prężnie działająca grupa, której jednak zdarzają się, używając modnych ostatnio wśród polityków określeń, wstrząsające bądź porażające wpadki ortograficzne. oczkod Ilość patchy do Boku wa Imouto ni Koi wo Suru też jest dość wymowna...

Akuma:
Biorąc pod uwagę stan osobowy grupy, trzeba przyznać, że Akuma działa prężnie. Ilość serii nie przekracza granic zdrowego rozsądku, dodatkowo na plus trzeba zaliczyć niespodziankę w postaci szybko wydanego Jyu Oh Sei. Jedyny minus - walący po oczach typeset, który naprawdę potrafi odrzucić od ekranu.

GLS:
Ścisła czołówka. Bardzo dobre tłumaczenia, ładne wydania. Częstotliwość relkowania mogłaby wprawdzie być trochę większa, ale oczekiwanie na kolejne epki nie jest aż tak wkurzające, biorąc pod uwagę, że grupa konsekwentnie zajmuje się ilością projektów dopasowaną do swoich możliwości.

GTW:
Nie oceniam, bo póki co nie ma praktycznie czego oceniać. Będzie można oceniać dopiero wtedy, gdy grupa wyda więcej.

ASG-A:
Zobaczymy, co grupa pokaże po powrocie Crobe'a z linii frontu. oczkod Sporo projektów czeka na pokończenie. Na razie sądząc po stronie internetowej, trwa mała reorganizacja, więc na razie wstrzymam się od ocen. Pozycje wydawane przez ASG-A przed długim okresem milczenia stały na wysokim poziomie, więc trzeba myśleć optymistycznie. oczkod

FD-F i SLF - żadnej pozycji wydanej przez te grupy nie widziałem, więc ciężko byłoby oceniać. ;-)

Ocen nie wystawiam, bo wartościowanie("o - ci mają 8, a ci 7, więc ci pierwsi są lepsi!") nie ma najmniejszego sensu. Wszystkie grupy stoją na dość zbliżonym poziomie i w tej chwili postrzeganie ich najczęściej związane jest tylko z "marketingiem" czy też autopromocją stosowaną przez niektóre grupy...

Ostatnio edytowany przez phenix (2007-02-17 14:56:13)

Offline

#31 2007-02-17 13:36:03

crobe
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ranking grup - zapytanie

Ludzie my tez mamy prace, szkole wiec ze tak powiem bedziemy wydawac jak bedzie na to czas ale skoro chcecie nas usmircic to prosze bardzo

Offline

#32 2007-02-17 13:43:00

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Ranking grup - zapytanie

phenix napisał:
gracol napisał:
Thar napisał:

Tak, ja. smile_big

Kiedy częstotliwość relkowania spada poniżej pewnego poziomu, trudno uważać grupę za 'aktywną' oczkod

PS. Kolejny relek będzie na Wielkanoc?

Chyba,że ktoś ma tę częstotliwość... w poważaniu ;P

Można i tak, ale trzeba pamiętać o widzach, którzy niekoniecznie muszą mieć częstotliwość "w poważaniu"... No chyba że robi się dla siebie, a widzów też ma się w... brakslow

Teraz wypowiem się za SIEBIE (reszta grupy ma zapewne odrębne zdanie na ten temat), ale ja nie robie subków dla ludzi. Dziwne? Może tak. Ale nie mam jakiejś świętej misji, nie robie, bo mam tak wielkie i wspaniałe serce, żeby inni mogli coś obejrzeć. Robię to... uwaga, to będzie pewnie szczytem herezji... bo lubię coś zrobić z w czasie wolnym, lubię sobie podłubać przy timingu czy też podyskutować z korektą o tłumaczeniu. A jak już coś zrobię to to puszczam dalej, oceny mając gdzieś. Moim celem Z PEWNOŚCIĄ nie jest wydawanie anime dla innych. I jeśli wg Ciebie jest to "a widzów też ma się w... brakslow" to tak, tak właśnie jest!

Podkreślam, że jest to moja indywidualna opinia.

Offline

#33 2007-02-17 13:52:49

khadzad
Użytkownik
Skąd: POZNAŃ
Dołączył: 2006-11-04

Odp: Ranking grup - zapytanie

sporo ludzi ma taką opinie:)(przynajmniej sporo ktorych ja znam)i ja także taka opinie podzielam

Ja jedyne hardki jakie widziałem to onegai teacher ale niestety nie pamietam jakiej to grupy było bo IMO zrobili naprawde doskonałą robote:)i jak kazdy ich projekt tak wyglada to 10/10 xD

Offline

#34 2007-02-17 14:23:26

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: Ranking grup - zapytanie

Mysle podobnie jak ~Gracol. Rowniez robie tlumaczenia dla siebie. Tlumacze tylko te anime, ktore mnie interesuja i dlatego tez ciezko by mi bylo wstapic do jakies grupy, lepszym rozwiazaniem dla mnie jest jakis joint, oczywiscie przy tytule, ktory mnie zainteresuje. To, ze nie robie pod ludzi nie znaczy, ze sie nie staram. Zawsze probuje zrobic na tyle dobrze na ile pozwalaja mi umiejetnosci. Pozniej gdy juz cos stworze wysylam w swiat, aby sie tym podzielic. Jedyne co robie pod ludzi to sposob udostepniania moich relkow, preferuje BT i upload na serwer, tak wiec na pewno ten kto chce bedzie mogl w taki czy inny sposob moje animce pozyskac.
Jeszcze jedna sprawa, to ze robie pod siebie to nie zanczy, ze nie slucham opinii innych (konstruktywnej oczywiscie :]) to przyczynia sie do poprawienia jakosci no i wskazuje jakie bledy popelniam (korekta tekstu, sugestie co do typesettingu).

Offline

#35 2007-02-17 17:19:20

Dehumanizer
Użytkownik
Skąd: Raszyn | Akatsuki Fansubs
Dołączył: 2005-01-24

Odp: Ranking grup - zapytanie

A ja tu mam inną opinię... Suby robię nie dla siebie, tylko dla ludzi. Dla ludzi, którzy być może mi podziękują za to. Za to, że poświęciłem swój czas po to, by oni mogli komfortowo obejrzeć. I dla tego "dziękuję" owe suby robię. A dla siebie to ja mam eng hardki. Bo po co np. tłumaczyć dla siebie? Skoro mogłem to przełożyć na polski, to znaczy, że spokojnie mógłbym i po angielsku obejrzeć. I tak robię.

Ostatnio edytowany przez Dehumanizer (2007-02-17 17:20:00)

Offline

#36 2007-02-17 17:29:10

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Ranking grup - zapytanie

Dehumanizer napisał:

Bo po co np. tłumaczyć dla siebie?

Nie tłumaczyć dla siebie, ale tłumaczyć dla samego tłumaczenia, timować dla samego timowania. To jest zasadnicza różnica.

Offline

#37 2007-02-17 17:41:27

Dehumanizer
Użytkownik
Skąd: Raszyn | Akatsuki Fansubs
Dołączył: 2005-01-24

Odp: Ranking grup - zapytanie

gracol napisał:

Nie tłumaczyć dla siebie, ale tłumaczyć dla samego tłumaczenia, timować dla samego timowania. To jest zasadnicza różnica.

Skoro timujesz dla timowania czy tłumaczysz dla tłumaczenia, to w ogóle nie udostępniaj. Inni nie są chyba potrzebni, byś mógł czerpać przyjemność z timowania? Po co robić ludziom niepotrzebne nadzieje na np. całą serię, skoro tobie się może odwidzieć robienie danego tytułu.

Offline

#38 2007-02-17 17:44:42

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ranking grup - zapytanie

Aaach... yappari... marka zawsze lepsza niż jakosc, ale to szczegol. Wreszcie bede mogl sie wyzyc z opiniami ]:-> (no offence tak btw jezor)

Anime-People 9/10
Bardzo dobrze wydaja, typesetting swietny, karaoke rowniez, timing/tlumaczenie z rególy tez, kodowanie rowniez... jedyne do czego mozna by sie przyczepic to szybkosc wydawania relkow. Na plus mozna zaliczyc tez wydawanie przez nich rawow:). Ciekawe tylko czy kiedys bede mogl wypalic Mahoromatic, bo zalega na hdd.

ASG-Across 8/10
Tlumaczenie dobre (czasami znajda sie bledy), typesetting tez (choc wrzucanie OneStroke prawie do kazdego animca potrafi znudzic, ale czasami pasuje ten font), karaoke bardzo dobre, kodowanie tez. Jakby nie patrzec to od lat podziwialem tę grupe. Ocena zanizona ze wzgledu na kupe pozaczynanych projektow, i niedokonczonych.

Basaka 9/10
Zawsze rzucaja fanom cala serie, wiec nie trzeba czekac na kolejne epki. Typesetting moze prosty, ale przyjemnie sie oglada ich relki. Tlumaczenie z regoly tez jest bardzo dobre. Karaoke... czesto nie ma, jak jest to proste K lub Kf - nie przesadzaja z wodotryskami dlatego ich lubie.

Kami-Squad 7/10
Tlumaczenie z regoly ujdzie w tłoku, choc czesto zdarzaja sie dziwnie przetlumaczone zdania (3 patche do jednej OAVki xD), badz literowki. Grupa, wydaje sie toczyc z innymi grupami wojenke pod wzgledem wodotryskow w karaoke i efektach, co czesto powoduje do upadku geby na podloge. W kazdym relku inna czcionka w typesettingu, czyli wyznawanie zasady "Zakaz Powtarzania się Czcionek:P" - mozna to zaaliczyc jako plus jak i minus. Minusem jest tez taka sobie czestosc wydawania relkow (C2 stoi od roku chyba), a jak juz wydadza to trailer lub jakis OAV. Mozna powiedziec ze jest to dosc solidna grupa.

ubique 9/10
Świetnie wydane School Rumble, klimatyczne Ar Tonelico i Ergo Proxy. Czasami zbyt przydlugawe zdania w tlumaczeniu (EP) ale da sie przezyc. Ogolnie grupa robiaca bardzo dobrze i solidnie. Ocena podwyzszona ze wzgledu na Mare-nee-san xD oraz jej cudną korekte.

GTW 5/10
Wydawaniem krotkometrazowek sobie slawy nie zapewnicie... AIR MOVIE robiony juz od ponad roku (i ciagle ten sam postep) nie bawi juz nawet. Tak samo z FMP Fumoffu - 1 ep raz na rok. Jedynie co was ratuje to kodowanie, karaoke i typesetting. Tyle luda u was w grupie (na pokaz chyba) a wydajecie jakby to byla ONE-MAN-GROUP. Wydajcie cos powazniejszego, to ocena sie zwiekszy.

Akuma 7,5/10
Duzo projektw pokonczonych. Tlumaczenie ujdzie (w sumie nie mama zastrzezen, bo kazdy sub korektoruje Mare-Nee-sa;)), jedynie co moze bolec to zbyt kontrastowy typesetting ktory moze wypalic slepia co poniektorym. Stosowanie windowsowych fontow mozna zaliczyc jako plus i minus.

SRS 6/10
Wydaja raz na ruski rok... FMA nie wiem ile robia ale dlugo. Grupa, ktora IMO fanow olewa, za to tez ocena zanizona.

GLS 8/10
Widzialem Samurai Champloo i Wind OAV od nich i moge powiedziec, ze calkiem solidnie to wykonali. Wolne wydawanie to jedyny mankament:(.

FD-Fansubs 5/10
Ocena adekwantna do tego co wydali. 1 ep i dlugotrwaly zastój. Drugie to ze zamiast robic to czego nie ma, to na sile dubluja sie z innymi grupami, zeby zablysnac. Mam od nich kilka rzeczy, ale nie ogladalem ze wzgledu na to, ze nie pokonczyli.

SLF x/10
Nie wydaje oceny bo w tej grupie siedzi moj kumpel. Kupa projektow na stronce, z ktorych moze tylko 1/3 zostanie ukonczona. Blood+ dawal wiele do rzyczenie (dziwne zdania, koszmarny typesetting nie pasujacy do klimatu, timing z mDVD - karaoke... na nie mozna bylo przymknac oko). No i jesli chodzi o typesetting to warto by dawac wieksza czcionke, bo z lupa trzeba siedziec smile_big. Moze nowe relki zaprezentuja wyzszy poziom.

------------
To byloby na tyle... to jest moja indywidualna, sadystyczna opinia oczkod... wiec no offence. Amen.

Jak KiRA to KiRA:). No mercy...

Ostatnio edytowany przez Virus (2007-02-17 17:46:49)

Offline

#39 2007-02-17 17:46:53

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Ranking grup - zapytanie

Dehumanizer napisał:
gracol napisał:

Nie tłumaczyć dla siebie, ale tłumaczyć dla samego tłumaczenia, timować dla samego timowania. To jest zasadnicza różnica.

Skoro timujesz dla timowania czy tłumaczysz dla tłumaczenia, to w ogóle nie udostępniaj. Inni nie są chyba potrzebni, byś mógł czerpać przyjemność z timowania? Po co robić ludziom niepotrzebne nadzieje na np. całą serię, skoro tobie się może odwidzieć robienie danego tytułu.

I w wielu przypadkach tak jest. Mam spoooooro materiału, który nigdy nie ujrzy światła dziennego. Ale zauważ jeszcze jedno, jestem w grupie i czasem trafia tak, że ktoś robi coś, co chce wydać (jak pisałem mi to wisi i powiewa, ale to jest moje osobiste zdanie), więc dlaczego miałbym nie pomóc? Ja się bawię, reszta wydaje ( z pobudek jakimi się kierują, a których znajomość do szczęścia nie jest mi potrzebna).

Dziwi mnie tylko jedna rzecz. Dlaczego, zawsze gdy mówię (tu, irc, gg...), że nie robię tego dla chwały, sławy i innego gówna to nikt jakoś nie chce wierzyć. Czy nie można już robić czegoś just for fun?

Offline

#40 2007-02-17 17:57:57

Dehumanizer
Użytkownik
Skąd: Raszyn | Akatsuki Fansubs
Dołączył: 2005-01-24

Odp: Ranking grup - zapytanie

gracol napisał:

I w wielu przypadkach tak jest. Mam spoooooro materiału, który nigdy nie ujrzy światła dziennego. Ale zauważ jeszcze jedno, jestem w grupie i czasem trafia tak, że ktoś robi coś, co chce wydać (jak pisałem mi to wisi i powiewa, ale to jest moje osobiste zdanie), więc dlaczego miałbym nie pomóc? Ja się bawię, reszta wydaje ( z pobudek jakimi się kierują, a których znajomość do szczęścia nie jest mi potrzebna).

Ale skoro już w tej grupie jesteś, to do czegoś to zobowiązuje oczkod Grupa, to grupa, więc jakieś zobowiązania wobec odbiorców wypadałoby jednak mieć oczkod

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024