#1 2005-08-07 15:05:46

uzumaki174
Użytkownik
Skąd: Radom
Dołączył: 2005-05-25

Problem z kodowaniem!

Hej niewiem co jest wczesniej tego problemu niemialem teraz nagle o nwystapil. Uzywam Medusy i tak. Zrobilem napisy narazie 5 minut. Z polskimi literami,kolorowe itp. Laduje ej do vdm a mi niewyswietla polskich liter co jest. Wlosy sobie juz z glwoy wyrywam nigdy tak niemialem. Mam czionke ustawiona fajna,kodowanie na europa srodkowa. I niewiem co jest. Inne np czyjes sciagnolem dla sprawdzenia w ssa i srt i dziabia,a jak je edytuje zeby sprawdzic juz niema polskich liter. Bede wdzieczny za porady. Bo normalnie mnie to juz dobija niemgoe soibe zrobic 5 minut z pl napisami.A dodaje je za pomoca TextSuba.


userbarg.jpg

Offline

#2 2005-08-07 15:38:36

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Problem z kodowaniem!

uaa.. aleś namieszał smile nie wiem czy wszystko wyłapałem jak robisz..
Kodowanie w stylu na 238 podczas otwierania w TextSub kodowanie też na 238 i upewnij się, że tekst też jest w odpowiednim kodowaniu. Na zakończenie upewnij się tez że czcionka ma polskie znaki w kodowaniu Europa środkowa.

Offline

#3 2005-08-07 16:55:08

uzumaki174
Użytkownik
Skąd: Radom
Dołączył: 2005-05-25

Odp: Problem z kodowaniem!

Dziwne uzylem anwet w textsubie EastEurope i dlao tyle ze ł wyswietla dobrze a ę juz nie. Czionke dalem Verdane. Dziwne bo nigdy tka niemialem,dopeior teraz po formacie tka mam i z klite kodeck pack.bo doperio sie wziolem za to od nowa.


userbarg.jpg

Offline

#4 2005-08-07 17:08:44

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Problem z kodowaniem!

238 i wszystko jasne. Przeczytaj to co napisał Suchy i powinno być dobrze.

Offline

#5 2005-08-07 18:13:08

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Problem z kodowaniem!

To było 238 ale nie tylko.. zresztą pewnie Uzumaki zaraz tutaj zamieści info które mu zapodałem..

Offline

#6 2005-08-07 18:18:50

uzumaki174
Użytkownik
Skąd: Radom
Dołączył: 2005-05-25

Odp: Problem z kodowaniem!

No wiec zamieszczam. I Dzieki Suchy za pomoc.

Przeczytaj spokojnie i uwaznie.. na pewno załapiesz..

Tralala {fs26fnVerdana}To jest {fs8} jakiś tekst

Tekst jest formatowany w taki sposób, że jeśli na samym początku nie ma żadnego formatowania (czyli {cośtam}) to tekst wygląda tak jak ustawiono w jego stylu. Wygląda tak, ale aż do czasu napotkania pierwszego formatowania (czyli tutaj aż do momentu {fs26}). Cały tekst po tym napotkanym formatowaniu jest zmieniony przez to formatowanie. Cały, ale do czasu napotkania kolejnego formatowania, czyli tutaj aż do {fs8}. I znowu wszystko co jest po prawej będzie wyglądało tak jak definiuje ostatni napotkany {cośtam}. Jeśli dalej już nie ma {cośtam} to ten wygląd zostaje aż do końca napisów.
Trzeba jednak pamiętac, że jeśli najpierw zmienimy kolor i wielkość, a potem samą wielkość to logiczne, że ona się zmieni, ale kolor zostanie. W pratyce dla przykładu na początku wyglądać będzie to tak:

Na poczatku napis "Tralala" w standardowej wielkości i standardową czcionką, potem będzie napis "To jest" napisany Verdaną o wielkości 26 a później będzie "jakiś tekst" napisany Verdaną ale już 8mką (nadal Verdaną dlatego, bo od momenty ustawienia Verdany czcionka nie została nigdzie zmieniona).

Taraz popatrz na to co Ty masz:
{fnVerdanafs261c&H0000FF&}{fnCalligraph421 BTfs261c&H0000FF&}Siema jak się masz. Jestem anioł.

Pierw ustawiasz czcionkę Verdana, ale zaraz potem zmieniasz ją na Caligraph421 BT. Czyli czcionka jaką piszesz to Caligraph421 BT a nie Verdana. Wszystkie czcionki z oznaczeniem BT na pewno nie mają polskich znaków i to jest przyczyna problemu.

Do tego 238 tez. Tak jak wszyscy mi mowili trzeba to zmienic. Zauwazylem ze nieraz potrafi zniknac , zle sie zapisuje ustawienie, niewiem czemu moze wina programu,wiec trzeba sprawdzic czy dobrze ze ustawienia zapisaly. A kodowanie zmienia sie w stylach i w swoim stylu,w encoding wpisujemy 238 i potem dajemy na Save.
Widac wczesneij tego bledu niepopelnialem ale teraz jest OK smile.


userbarg.jpg

Offline

#7 2005-08-07 21:37:04

Zatoichi
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-02-03

Odp: Problem z kodowaniem!

Czcionki BT moga miec polskie znaki jak sie je samemu dorobi - taki zabieg trwa mniej wiecej 30 min, a efekt jest jak najabardziej satysfakcjonujacy.

238 znika jak sie plik ssaass wrzuci do SubEdit-Playera - przynajmniej kiedys tak bylo, ale dawno nie korzystalem z tego programu.

Offline

#8 2005-08-07 22:14:57

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Problem z kodowaniem!

A i owszem.. prawdę rzeczesz..
Nie mniej ja miałem na myśli, że te oznaczone BT w oryginale nie mają polskich literek ("nie mają", a nie "nie moga mieć" oczkod ).

Z 238 to nie przyglądałem się jak to wygląda w SE, gdyż jego wsparcie dla ASS/SSA jest raczej hmm.. umiarkowane..
Poza tym wydaje mi się, że na Uzumaki miał na myśli, że wpisuje ręcznie 238 zatwierdza Enteren a to spowrotem wskauje na 0. No niestety medusa tak czasami ma.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024