#1 2004-07-24 22:53:02

filut
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

jak odtworzyć napisy do mdvd??!!

ciężkie życie lamera ale nie mam pojęcia jak odtwożyć suby w formacie micro dvd. ściągnąłem odpowiedni player (notabene o tej samej nazwie) odtważam w nim film w formacie avi ale przycisk odpowiadający za suby jesy wyłączony i nie wiem co z tym fantem zrobić. Dobrym ludziom co mi pomogą wierszykiem się odwdzięcze co czyn ich wspaniałomyslny będzie sławił. możecie także napisać na emila o nazwie filut25@wp.pl

Offline

#2 2004-07-25 09:43:17

YamatoBomber
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: jak odtworzyć napisy do mdvd??!!

=================
2. Konfiguracja
=================
Nie bede tu podawac wszystkich opcji Playerka tylko skupie sie na tych ktore moim zdaniem sa najwazniejsze oczkod
Tak wiec bez dalszego bicia piany przechodzimy do konfiguracji programu klikajac na odpowiedni button na panalu Playerka badz naciskajac na klawiaturce F12. oczkod
(Uwaga, wiekszosc buttonow posiada opis, wystarczy przytrzymac na nich wskaznik myszki)


ZAKLADAKA LAYOUT
================
DISPLAY 1
---------

Tu interesuje nas tylko autoznikanie czyli nic innego jak czas po jakim automatycznie ma zniknac panel w czasie odtwarzania filmu w trybie pelnoekranowym
HIDE CONTROL PANEL AFTER... (wartosci podawane w sekundach)


ZAKLADKA SUBTITLES
==================
OPTIONS PAGE 1
--------------

USE TRANSPARENT SUBTITLES IF AVAILABLE - napisy transparentne (przezroczyste) czyli jak kto lubi, mozna pozostawic wlaczone, w razie problemow z wyswietlaniem filmu mozna wylaczyc oczkod
WARN IF TRANSPARENCY MODE IS ACTIVE... - wylaczamy ta funkcje, to tylko przeszkadza
USE BALCK SPACE BETWEEN VIDEO AND ...  - wlaczona
CENTER SUBTITLES VERTICALY BETWEEN...  - wlaczona
DISPLAY SUBTITLES IN WINDOWED MODE...  - wlaczona ale jak tam chcecie
AUTOMATICALLY TURN ON THE FIRST SUBTITLE - wlaczona ma sie rozumiec oczkod

OPTIONS PAGE 2
---------------
MINIMUM DISTANCE BETWEEN SUBTITLES... - Jezeli uwarzasz, ze napisy pojawiaja sie zbyt nisko to zwiekszajac wartosc bedziesz je odsuwac od konca ekranu, przydatne przy ogladaniu na TV smile_big

FONT/STYLE/COLORS
-----------------
FONT oraz SIZE - czy musze wyjasniac ? 
Tu ustawiacie domyslna trzcionke oraz jej wielkosc dla napisow. Proponuje ustawic wielkosc na 20.
Uwaga, nie zapomnij ustawic kodowania (skrypt) na Europa Srodkowa.

kwadracik obok napisu COLOR - klikajac na niego ustawisz domyslny kolor dla napisow (proponuje zolty)
USE DIALOG COLORS - zostawiamy zaznaczone
KWADRACIKI OZNACZONE 1,2,3,4,5 - nie ruszamy tego smile
BOLD ITALIC UNDERLINE - dla napisow domyslnych, zostawiamy odznaczone... czasami przydaje sie zaznaczyc BOLD-pogrubienie jezeli napisy sa malo widoczne...
USE ORIGINAL MOVIE WIDH AS REFERENCE... - zaznaczone


ZAKLADKA CODECS
===============
Tu chyba nie musze nic opisywac ? smile)
Ciekawostka jest dodana obsluga filtru InterVideo dla AC3 ! smile


ZAKLADKA ADVANCED
=====%

Offline

#3 2004-07-25 09:47:44

YamatoBomber
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: jak odtworzyć napisy do mdvd??!!

ZAKLADKA ADVANCED
==================
MISC ADVENCED SETTINGS
-----------------------

MINIMUM WIND/SYNC DELEY - czas w jakim player szuka nastepnego KEYFRAME'a.
Wartosc jest istana dla prawidlowaj pracy transparentnych napisow. W wiekszosci przypadkow wystarczy 4.


* Starczy tego dobrego, reszte opcji oraz ich wyprobowanie pozostawiam ciekawskim. oczkod


=======================================================
3. Obsluga czyli co i jak aby film poszedl z napisami
=======================================================

Z tym jest troche zabawy bo playerak ma szereg opcji\mozliwosci a autor programu raczej nie zadbal o prosta obsluge tego wszystkiego.
Mimo to uwazam, ze jest to tylko kwestia nauczenia sie poruszania po opcjach i przyzwyczajenia sie do takich a nie innych rozwiazan. (czyt. obslugi oczkod

Zaczynamy jezde bez trzymanki... :-P

Aby odtworzyc film z napisami nalezy przelaczyc playerek w tryb "DVD Quickini".
Obecny tryb pracy playerka zawsze widac w gornym lewym rogu panela.

Aby przelaczyc playerek w wymagany przez nas tryb pracy pomoga nam buttony M i F znajdujace sie na panelu MicroDVD Player.
Zmiane trybu pracy podam metoda "lopatologiczna" bo nie mam ochoty na wyjasnianie co i jak dziala oczkod

Tak wiec, klikamy na button M az zapali sie button F, teraz klikamy tyle razy buttonem F az Player przejdzie w wymagany przez nas tryb czyli "DVD Quickini". (patrz lewy gorny rog panela tego playerka)
Kiedy juz ustawimy wybrany przez nas tryb pracy w playerku wystarczy kliknac na panalu playerka w button "EJECT" (prawa strona panela) badz klawisz E na klawiaturce aby zladaowac film z napisami do plauyerka oczkod

Jezeli wszystko jest okej MicroDVD Player poprosi o :

PRIMARY VIDO/AUDIO FILE - czyli plik AVI
SECONDARY LANGUAGE AUDIO FILE - klikamy ANULUJ badz wskazujemy znowu plik AVI, normalnie mozna tu zamiasta ANULUJ badz pliku AVI wskazac np polski dubbing w pliku MP3 dla filmu ktory posiada np. sciezke angielska oczkod
SUBTITLE FILE - plik z napisami

Offline

#4 2004-07-25 22:33:48

filut
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: jak odtworzyć napisy do mdvd??!!

zgodnie z umową wierszyk w podzience smile wszystko było tak jak opisaleś a oto nagroda:

gdym zlękniony siedział przed kompa ekranem
i wzrok żem tempy kierował na ścianę
przybył ktoś i solucję mi przyniusł
aż zły czar mej niewiedzy prysł
więc zamiast w rozpaczy krzyczeć cholera
wychwalam serdecznie YamatoBombera

naprawdę wielkie dzięki
filut

P.S smile co moge zrobić jesli po przejściu całej procedury - załadowaniu filmu i subów wyskoczy mi komunikat z błędem formatu subów ,a format na pewno ten placze (soft do konwertowania tak przynajmniej twierdzi ) tym razem mogę napicas krótki dramat
oczkod

Offline

#5 2004-07-26 06:02:11

YamatoBomber
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: jak odtworzyć napisy do mdvd??!!

hmm nie wiem zapodaj mi mailem te napisy to sam zobacze co z nimi jest nie tak
YamatoBomber@wp.pl

Offline

#6 2004-07-26 12:42:25

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: jak odtworzyć napisy do mdvd??!!

Ja podpowiem tylko, że na www.divx.pl w dziale Download->Napisy jest kilka programów do "naprawiania" napisó (także tych w formacie mDVD)..

Offline

#7 2004-07-26 16:32:20

YamatoBomber
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: jak odtworzyć napisy do mdvd??!!

Nom Suchy masz racje mial nieco zwalone te napisy pod MicroDVD ale mu je poprawilem , i zgadzam sie z toba ze najlepiej jak zassa sobie odpowiedni program i w kolejnych takich przypadkach bendzie se radzil usz sam:P

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024