#1 2007-03-29 22:18:42

isaak
Użytkownik
Skąd: Wisła
Dołączył: 2007-03-26

Battle Angel Alita

Chciałem podyskutować o tej wspaniałej mandze Battle Angel Alita, co wam się spodobało i dlaczego, oraz w drugą stronę dlaczego wam sie nie podoba(o ile będzie taka wypowiedź)
Jako ze zaczynam ten temat to zacznę ukryty
Od samego początku oczarowała mnie sama kreska, wtedy jeszcze do SF miałem bardzo negatywny podejście jako zapalony fan Fantazy nie rozumiałem co może być takiego w SF czy cyberpunku, Alitkę kupiłem przez zupełny przypadek, ale chyba tak nie do końca, miała wylądować na półce, wśród kilku nieprzeczytanych mang.
No i akurat kolega polecił po tym jak sam pożyczył... a ja chwyciłem chyba z nudów, i oczarowała mnie historia, bardzo dobrze prowadzona fabuła, bardzo równa, po prostu pokochałem tę pozycję i z żalem czytałem ostatni tomik, w tym momencie kończę już trzeci raz czytać... cool

Offline

#2 2007-03-29 22:52:26

DUDi
Użytkownik
Dołączył: 2006-06-01

Odp: Battle Angel Alita

Jak dociągnę ang wersję i przeczytam, to się podzielę komentarzem oczkod

Offline

#3 2007-03-29 23:04:02

Endru
Użytkownik
Skąd: Planeta Ziemia
Dołączył: 2006-11-20

Odp: Battle Angel Alita

Manga faktycznie przyciąga i nie pozwala się oderwać. Początkowo też trochę niechęnie do niej podchodziłem. Kreska od samego początku mi się spodobała więc zacząłem się zagłębiać w fabułę. Można powiedzieć, że wcześniej się myliłem oczekując jakiejś prostackiej fabuły w stylu korporacja, która chce zawładnąć światem zostaje powstrzymana przez dziewczynę-robota. Fabuła mile mnie zaskoczyła i była całkiem trudna do przewidzenia. Nie chcę spoilerować więc nie napiszę ni o fabule by nie psuć innym niespodzianki smile
Teraz szukam jakiejś ładnej wersji anime pod tym samym tytułem. Może wie ktoś gdzie możnaby znaleść takie w ładnej jakości?

Offline

#4 2007-03-29 23:05:23

mastah
Użytkownik
Skąd: Sopot
Dołączył: 2005-01-26

Odp: Battle Angel Alita

DUDi napisał:

Jak dociągnę ang wersję i przeczytam, to się podzielę komentarzem oczkod

Bardzo, bardzo nie ładnie.[ostrzezenie] Alitka jest wydana przez JPF i jest na tyle dobra(tłumaczenie również), że można ją kupić a nie tak brzydko ściągać:P

Offline

#5 2007-03-29 23:14:52

DUDi
Użytkownik
Dołączył: 2006-06-01

Odp: Battle Angel Alita

mastah napisał:

Alitka jest wydana przez JPF i jest na tyle dobra(tłumaczenie również), że można ją kupić a nie tak brzydko ściągać:P

Hmmm... Last Order też? jezor

Przeczytam, jak mi się spodoba to kupię i porównam, pasuje smile

Offline

#6 2007-03-29 23:24:49

strusic
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2005-03-24

Odp: Battle Angel Alita

Ja kiedyś przypadkowo kupiłem 7 tom. Przeczytałem go i chciałem więcej smile W końcu kupiłem i niczego nie żałuję. smile
Manga jak najbardziej godna polecenia osobom, które lubią ciężki cyberpunkowy klimat. Kreska - miodek jezor
Pierwsza manga jaką kupiłem xD

Endru napisał:

Teraz szukam jakiejś ładnej wersji anime pod tym samym tytułem. Może wie ktoś gdzie możnaby znaleść takie w ładnej jakości?

Ja mam na DVD szpan Lepszej jakości nie ma jezor

Ostatnio edytowany przez strusic (2007-03-29 23:28:39)


strusic.pngmalsig2.png

Offline

#7 2007-03-30 00:02:00

ivelios
Użytkownik
Skąd: BB
Dołączył: 2006-02-18

Odp: Battle Angel Alita

Narazie przeczytałem i kupiłem 3 tomy Alitki. Cóż fabuła nie jest najwyższych lotów(typowa rozrywkowa manga), ale klimat cyberpunkowy jest mioodny! Szczególnie podoba mi się pomysł Miasta Złomu i "unoszącej się" nad ziemią utopii zwanej Zalem.


I found an island in your arms
Country in your eyes
Arms that chain, Eyes that lie
Break on through to the other side

Offline

#8 2007-03-30 00:12:22

Endru
Użytkownik
Skąd: Planeta Ziemia
Dołączył: 2006-11-20

Odp: Battle Angel Alita

Przypomina mi się motyw z Septerra Core. Tam też było Miasto Złomu i taki pokręcony wynalazca, który przypomina Ido. smile

Ostatnio edytowany przez Endru (2007-03-30 00:13:17)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024