#1 2005-08-17 13:05:24

MiM92
Użytkownik
Dołączył: 2005-05-17

Program do ripowania z TV

Wiem, że był już bardzo podobny temat, jednak ja poszukuje programu który nie gubi klatek i ripuje w dobrej jakości, a do tego da się w nim ustawić godzine o której ma zacząć nagrywać i po nagrywaniu wyłancza PC. Jeszcze jeśli dobrze pamiętam widziałem kiedyś program który włącza komputer o ustalonej porze i zaczyna pracę (niestety nie mogę go znaleść). Mógł bym prosić o pomoc w znalezieniu upragnionego oprogramowania ?

Offline

#2 2005-08-17 13:20:06

Elvis1985
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-06-12

Odp: Program do ripowania z TV

Co do gubienia klatek to zależy od ilości RAMu jaką masz i ustawień programu.
A o programie co WŁĄCZA kompa to pierwsze słysze:o

Offline

#3 2005-08-17 14:23:11

Hawk110
Użytkownik
Skąd: Warka
Dołączył: 2005-02-05

Odp: Program do ripowania z TV

Polecam WinDVR 3 lub WinFast PVR. Nie wystarczy jeżeli w programie zaznaczymy tylko aby zgrywał materiał wideo z określonego programu i o określonej godzinie. Musimy zadbać także o to by komputer był włączony. Ale to już musimy ustawić w biosie komputera (w biosie musi być opcja automatycznego uruchomienia). W biosie wybieram:
1."Power menegment setup"
2. Opcję "Resume by alarm" zaznaczam czyli enabled
3. Opcja "Date (of Month) Alarm" służy do ustawienia dnia miesiąca kiedy komputer ma się uruchomić. Jeżeli wybierę 0 to pecet
będzie włączany codziennie.
4. A opcja "Time (hh:mm:ss) Alarm" służy do ustawienia godziny, minuty i sekundy startu komputera.
Zapisuję te ustawienia i wszystko cacy. Nie musimy być już w domu a maszyna zrobi wszystko za nas. Polecam zgrywanie do mpeg2 (a nie bezpośrednio do mpeg4 - poza tym nie każda karta to obsługuje ). A następnie przekodowanie do mpeg4. Gubienie klatek jest związane ze słabym procesorem i ustawieniem zbyt wielkiego bitrate (procesor nie nadąża).

Offline

#4 2005-08-17 14:38:30

marduk666
Użytkownik
Skąd: Otwock
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Program do ripowania z TV

iuVCR a także można zrobić Dr. Divx-em. (w dr divx nie ma ustawiania godziny tylko ustawia się timer), co do włączania komputera z automatu to niestety tylko bios coś takiego potrafi) PZD

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024