#1 2005-08-23 08:25:08

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Banner of the Stars III

Kolejna część kosmicznej sagi powstałej na podstawie serii powieści Morioki Hiroyukiego. Rzecz dziee się jakiś czas po wydarzeniach z poprzedniej części, Jinto i Lafiel czasowo opuszczają Siły Gwiezdne (Kosmiczną Marynarkę jak kto woli) i razem udają się w kierunku planety Martine - rodzinnego świata Jinta, będącego zarazem jego lennem. Niestety świat gruntowy nie bardzo chce podporządkować się swemu władcy.
W innym miejscu w galaktyce, lekki krążownik Flicaumbh dociera na miejsce koncentracji nowego odziału floty...
No, mam nadzieję że nie dałem żadnego "spoilera" smile

Ogólnie rzecz biorąc czekałem na ten film dośc długo i z utęsknieniem, podobnie pewnie jak wielu fanów serii. Dlatego też moje odczucia po nim są pozytywne, mimo że nie mamy tu właściwie żadnych gwałtownych zwrotów akcji. Film toczy się jednostajnym tępem. Zdaje się że autorzy postanowili po prostu zafundować nam kolejną opowieść o Abhach i ludziach w czasie której poznajemy bliżej relacje między Jintem a Lafiel, oraz dalsze losy bohaterów poprzednich części.
Od strony graficznej anime nie odstaje od reszty sagi, statki kosmiczne, wystrój wnętrz i stroje postaci jak zwykle zachwycają szczegółowością i jakością wykonania. Zdaje się nawet że wyglądają lepiej niż w poprzednich częściach. Anime składa się z dwóch części, razem 55 minut.

Podsumowując: anime przeznaczone jest dla tych którzy widzieli pozostałe części Seikai no Senki (serie I i II), oraz Seikai no Monshou (Crest of the Stars), ci dla których jest to pierwszy kontakt z anime tej serii, niech najlepiej odłożą je na półke bo i tak prwadopodobnie nic nie zrozumieją (do czasu aż obejrzą pozostałe części). Ci którzy zaś są z serią zaznajomieni nie powinni się zawieść, choć pewnie poczują pewien niedosyt (ja odczuwam), ale nie bójcie się jakiś czas temu ukazała się powieść Seikai no Senki IV więc być może za jakiś czas znów otrzymamy dawkę wrażeń z gwiezdnych światów.

Więcej o świecie Abhów można dowiedzieć się Tu niestety znajomośc angielskiego obowiązkowa.


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

#2 2005-08-23 09:30:08

raziel4ever
Użytkownik
Dołączył: 2004-12-05

Odp: Banner of the Stars III

cze taz jestem wielkim fanet tej serii dla mnie nr jeden jesli chodzi o anime gdzie akcja dzieje sie w kosmosie
nie wiem czy dobrze zrozumialem ale wnioskuje ze ogladalas juz banner of the stars III mam prosbe moglabys podac linka najlepiej torrent aby moc to zassac z gory dzieki

Offline

#3 2005-08-23 09:33:53

raziel4ever
Użytkownik
Dołączył: 2004-12-05

Odp: Banner of the Stars III

cze tez jestem wielkim fanem serii( mam narazie wszystkie serie+ oav + film kinowy )
wnioskujac z twojego posta zakladam ze masz juz banner of the stars III ( ten co opisujesz ) wiec moja prosba abys podal zrodlo ( link ) najlepiej torrent lub http do tej pozycji bardzo mi zalezy z gory dzieki

Offline

#4 2005-08-23 09:37:07

gurt
Użytkownik
Skąd: Płock
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Banner of the Stars III

Offline

#5 2005-08-23 09:45:35

raziel4ever
Użytkownik
Dołączył: 2004-12-05

Odp: Banner of the Stars III

mam pytanie czy one wychodza regularnie ( rawki tak ja np naruto ) czy tylko to takie jednorazowe specjalnie dla fanow Jesli regularnie to nie wiesz moze na jakiej stronce sa najszybciej

ps stokrotne dzieki za info ze juz jest no i oczywiscie za linka smile_big

Offline

#6 2005-08-23 10:23:55

DEEFsnk
Użytkownik
Skąd: Sanok
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Banner of the Stars III

[l33t-raws] wypuscili w Swiat rawke jakis czas temu (posiadam ją) ale co do regularnosci wychodzenia kolejnych epów niema co liczycbo to OVA'ka a jak wiadomo to niektóre OVA'ki np. 6 odcinkowe wychodzą przez 2 lata jak np Tenchi Muyo! wiec nielicz na regularnosc smile

Offline

#7 2005-08-23 10:35:11

raziel4ever
Użytkownik
Dołączył: 2004-12-05

Odp: Banner of the Stars III

w komentarzach na boxtorrent mozna przeczytac ze 23-08-2005 ma byc kolejny ( dzisiaj) jezor

Offline

#8 2005-08-23 10:51:08

DEEFsnk
Użytkownik
Skąd: Sanok
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Banner of the Stars III

To Fajnie! Bede Wypatrywał RAWa od MSTR smile

Offline

#9 2005-08-23 10:56:34

DEEFsnk
Użytkownik
Skąd: Sanok
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Banner of the Stars III

Ha Kita walnąłes bo niewyjdzie juz zaden kolejny epek BOTS 3. poczytaj tutaj http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?s … p;aid=2673 jest tylko 2 epy. i oba wyszły w ten samdzien smile

Offline

#10 2005-08-23 11:06:18

DEEFsnk
Użytkownik
Skąd: Sanok
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Banner of the Stars III

A ta Data o której pisałes to data kiedy wyjdą teepy na DVD :-)

DVD rel date: 26.08.2005 (volume 1)/23.09.2005 (volume 2)

Hej!

Aaaaa... I jeszcze cos. Czy bedzie ktos To tłumaczył ???

Offline

#11 2005-08-23 12:42:20

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Odp: Banner of the Stars III

Banner of the Stars III to dwuodcinkowa OAVka i nie będzie kolejnych części (niestety), sorry że nie zaznaczyłem tego doś wyraźnie w moim poprzednim poście. Za to zaznaczam, wyszedł czwarty (4, IV) tom cyklu sf na podstawie którego stworzono to anime, więc byc może jaszcze zobaczymy dalsze przygody Jinta i Lafiel (chociaż pewnie nie wcześniej niż za rok).

Odnosnie tłumaczenia to PaskudnyTeam zamierza przetłumaczy ten tytuł, jednak dopiero jak skończymy tłumaczyc Banner of the Stars Special.


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024