#1 2005-08-23 18:53:32

exe
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2005-08-23

pytania dla zaawansowanych maniakow anime :P

jako ze jestem noobem jesli chodzi o anime - moglibyscie cos polecic, co przypominaloby klimat gits ?? mowie tu albo o serialach albo o filmach (bo z gits poza 2gig - wszystko juz widzialem).
i jeszcze mam pytanko bo kolega mi zaproponowal ze moze mi pozyczyc Naruto, Monster i Full Metal Alchemist - moglibyscie pokrotce scharakteryzowac je i polecic co dobre a co nie ??
generalnie lubie ogladac "powazne" filmy cos jak GiTS - bez tej glupiej (bez obrazy) japonskiej humorystyki cos jak te speciale w GiTSiie jezor jezor
pozdro

edit: SF tez moze byc smile

Offline

#2 2005-08-23 19:00:42

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: pytania dla zaawansowanych maniakow anime :P

Offline

#3 2005-08-23 19:14:39

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Odp: pytania dla zaawansowanych maniakow anime :P

Ogólnie to podobny temat chyba był, ale co tam. Anime podobne do gits? Proponuje Patlabor (trzy części), Jin Roh. , są to filmy pełnometrzażowe, odnośnie serii To proponowałbym Evangelion, poza tym Gantz Elfen Lied i Kurau Fantom Memory.
Jeśli chodzi o tytuły wymienione przez ciebie to widziałem jedynie Full Metal Alchemist. Anime godne polecenia chociaż bardzo nierówna pod wzgledem klimatu.

W Alternatywnym świecie istnieje coś takiego jak alchemia, czyli zamiana czegoś w coś innego(najkrócej jak mozna). Dwójka braci próbuje wskrzesić za pomocą alchemi ich zmarłą matkę, jednak podstawowe prawo alchemii mówi że aby móc coś z alchemi otrzymać należy jako składników urzyć czegoś o takiej samej wartości, czyli można chemicznie sworzyć ciało człowieka gromadząc w tym celu pierwiastki w tym ciele obecne, ale czym zrównoważyć wartość samego życia... i duszy. Eksperyment ze wskrzeszeniem matki się nie udaje, jeden z braci traci w wyniku tego nogę i rękę zaś drugi traci całe ciało, pozostaje jedynie jego dusza przytwierdzona do antycznej zbroji. Od tego momentu bracia wyruszaja na wyprawę mającą na celu odnalezienie legendarnego kamienia filozoficznego, za pomocą którego chcą odzyskać to co stracili.


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

#4 2005-08-23 20:53:40

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: pytania dla zaawansowanych maniakow anime :P

Gracol, jak mogłeś zdradzić największą tajemnice naszej społeczności? W końcu tak bardzo się staraliśmy by nikt nigdy się o tym nie dowiedział oczkod.

Offline

#5 2005-09-03 21:51:34

ender
Użytkownik
Skąd: Włocławek
Dołączył: 2004-11-05

Odp: pytania dla zaawansowanych maniakow anime :P

Kiedyś zapodałem temat o dobrych anime w klimacie cyberpunka i generalnie polecić mogę : Akira, Appleseed(wersja 2004), Armitage III, Blame, Gunnm (Battle Angel Alita) od biedy Bubblegum Crisis, jest jeszcze Animatrix - jednym się podoba innym nie,. Te anime widziałem osobiście i są warte obejrzenia.

Offline

#6 2005-09-04 09:32:35

Pinki
Użytkownik
Skąd: Katowice/Drutarnia ;-)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: pytania dla zaawansowanych maniakow anime :P

Może jeszcze Texhnolyze?

Offline

#7 2005-09-04 09:54:13

Marcin X
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2005-08-04

Odp: pytania dla zaawansowanych maniakow anime :P

Jak ściągnąć anime z tej strony :http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024