#1 2005-08-25 20:56:18

Tion
Użytkownik
Skąd: KatOwice
Dołączył: 2005-08-25

Jak Powstaje Anime ?

< hmmm > odnoŚnie tematu , jak powstaje anime ? co trzeba zrobic by zainstnialo ... i jaka rzesza ludzi pracuje nad jednym projektym ... te pytanie nęka mnie i nęka .. czy twórcami anime mogą być tylko Japończycy .... co trzeba umiec robic by stac sie jednym z tworców anime ? wielu napewno chcialoby projektowac czy byc wspolautorem Takich Arcydziel .. ja Napewno ; ) może ktoŚ coś mialby do powiedzienia na ten temat z checia poczytam ^^
______________________
pSzepraszam za literówki ?

Offline

#2 2005-08-25 21:06:37

amarthar
Użytkownik
Skąd: Chorzów
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jak Powstaje Anime ?

Anime powstaje jak kazdy inny film animowany. Wg. definicji japonskiej anime to po prostu film animowany, ale poza Japonia przyjelo sie ze anime to film animowany stworzony przez Japonczykow na potrzeby japonskiego rynku.

Offline

#3 2005-08-25 21:10:55

Elvis1985
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-06-12

Odp: Jak Powstaje Anime ?

" i jaka rzesza ludzi pracuje nad jednym projektym ... te pytanie nęka mnie i nęka .." Co do tego cytatu mogę Ci polecić odcinek 00 (Omake) Green Green. Jest tam odpowiedź na to pytanie. Co do innych to się nie odzywam smile_big.
PS. Właśnie do tego epa robię napisy, już mam połowę więc zainteresowani muszą troszkę poczekać smile

Offline

#4 2005-08-25 21:17:04

Tion
Użytkownik
Skąd: KatOwice
Dołączył: 2005-08-25

Odp: Jak Powstaje Anime ?

tak ... ale czy pomyslodawca anime ... Nakresla Postacie czy tylko daje pomysl fabule itp : ... eHmmmmm ...

Offline

#5 2005-08-25 21:27:03

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jak Powstaje Anime ?

Tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Raz jedna osoba jest scenarzystą i reżyserem, raz tylko chara designerem.. nie ma reguł.

Offline

#6 2005-08-25 22:22:40

Tion
Użytkownik
Skąd: KatOwice
Dołączył: 2005-08-25

Odp: Jak Powstaje Anime ?

Anime to sztuka japonska myslicie ze w Zespole tworzacych anime jest duzo osob spoza okolic Japoni .. ? np: Europa .. ? czy obywatel taki jak ja ... mialby szanase zostac czlonkiem takiego zespolu ... nawet przy ciezkiej pracy .. czy to raczej nie mozliwe .. a jezeli tak to w jaki sposob?

Offline

#7 2005-08-25 23:40:00

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Jak Powstaje Anime ?

Przy bodajze Hoshi no Koe pracowała tylko jedna osoba. Ba wraz z żoną gośc ten zrobił nawet dubling. W tym anime usłyszymy tylko dwa głosy. Całość wyszła jak dla mnie rewelacyjnie.:)


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#8 2005-08-25 23:57:53

amarthar
Użytkownik
Skąd: Chorzów
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jak Powstaje Anime ?

Tak, firmy zagraniczne tez biora czasem udzial przy produkcji, ale raczej jako tania sila robocza. Przykladowo: Samurai 7, albo Black Jack the Movie. Tam sporo animatorow to koreanczycy.

A zeby sie zalapac do takiego zespolu to nie wiem, moze jak masz jakies doswiadczenie to MOZE.

Offline

#9 2005-08-26 00:06:36

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Odp: Jak Powstaje Anime ?

A czemu by nie? Istnieją produkje powstałe przy współpracy Japończyków i innych nacji, wiele pomysłów na anime Japończycy czerpią z zachodu (dla mnie takim sztandarowym przykładem jest anime "Zipang" które jest właściwie japońską wersją filmu "Jeszcze raz Pearl Harbour").
Każdy obywatel mógłby zosta członkiem zespołu tworzącego anime, ale wymaga to sporej determnacji, myśle że mógłbyś zostac na początku rysownikiem mangi, ewentualnie napisac ciekawy scenariusz dla mangi (wiem ze i w Polsce ludzie zajmuja tworzeniem mangi niestety nic blizej na ten temat powiedziec nie mogę). Inny sposob to pojsc na studia zwiazane z kulturą japońską, najpierw w polsce potem wyjechac do Japonii, nawiazac znajomości itd... No cóż jak wspomniałem wymaga to sporej determinacji.


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

#10 2005-08-26 09:59:50

duch_84
Użytkownik
Skąd: Sieradz
Dołączył: 2005-03-26

Odp: Jak Powstaje Anime ?

Green Green 00 tak ale jest też w 6 ep Golden Boya jest pokazana jak wyglądała produkcja anime jeszcze kilka lat temu. bez komputerów, jest podobny syf w okół pulpitów rysowników itp może tylko są mniej leniwi;)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024