#1 2007-05-01 01:14:08

Maniack
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-01-09

Ghost in the Shell 1,5 & 2

Jako, że jakiś tydzień temu przeczytałem 1 tom tej mangi postanowiłem spytać o następne tych co czytali, a szczególnie o vol.2 który to w Polsce praktycznie jest ciężki do zdobycia, jedynie allegro - ale i tu nie za fajnie sprawa wygląda (chodzi mi o wersje JPF).
A mianowicie, czy rzeczywiście fabuła jest tak pogmatwana (co do dwójki)? (opieram się na opiniach pochodzących z rożnych for).
Czy jest warta zakupu... i w ogolę - zachodu cena wersji JPF jest wysoka, a na aukcjach jeszcze wyższa (poza tym, ciężka do zdobycia - ta wiem allegro). Polećcie jak fanowi smile (znaczy sie prędzej czy później pewnie jakoś kupie/zdobędę, ale chciałbym poczytać wasze opinie na temat vol.2)

I jeszcze jak sie przedstawia sprawa polskiego wydania?

Co do 1,5 (czy tez vol.3) - zamierzam kupić w najbliższym czasie.

I ostatnie pytanko... może ktos ma na sprzedaż vol.2? szpan A może macie jakiś sklepik internetowy gdzie to można jeszcze zdobyć? (nie podawać mi linków na allegro - aktualnie obserwuje aukcje z GITS'em 2).

Ostatnio edytowany przez Maniack (2007-05-01 01:34:57)

Offline

#2 2007-05-01 09:13:20

R4Zi3L
Użytkownik
Skąd: Kielce
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ghost in the Shell 1,5 & 2

ja tez bym chcial kupic 1.5 z CDkiem smile

Offline

#3 2007-05-01 09:37:45

ivelios
Użytkownik
Skąd: BB
Dołączył: 2006-02-18

Odp: Ghost in the Shell 1,5 & 2

GITS 1,5 z CD można jeszcze kupić w empikach czy innych księgarniach (przynajmniej tak jest u mnie). Natomiast 2 jest nie do zdobycia.... Przyłączam się do pytania Maniacka, może ktoś wie gdzie nabyć? smile


I found an island in your arms
Country in your eyes
Arms that chain, Eyes that lie
Break on through to the other side

Offline

#4 2007-05-01 10:48:18

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ghost in the Shell 1,5 & 2

MMI, zgodnie z powszechną opinią, jest straszliwie zagmatwany i bełkotliwy. Generalnie słabszy od 1 i 1,5. Na szczęście jego jakość znacząca się podnosi po kilkukrotnym przeczytaniu (co polecam zrobić, nawet jeśli pierwsze wrażenie będzie raczej kiepskie). Plusem jest zdecydowanie lepsza kreska (z potężnym wykorzystaniem kolorów kompa - dla niektórych to może być minus, dla mnie - nie).
"Czy jest warta zakupu?" - "Polećcie jak fanowi". <--to jest, zdaje się, odpowiedź na twoje pytanie.

Gdzie nabyć (jeśli JPF już nie ma) - nie wiem. Pewnie na allegro oczkod Trza było kupić od razu smile

Ostatnio edytowany przez Freeman (2007-05-01 10:48:49)

Offline

#5 2007-05-01 10:52:46

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Ghost in the Shell 1,5 & 2

Ja mam wszystkie, ale nie odsprzedam:P. Co do części drugiej, to wierz mi - nawet ciężko ci to pojąć jak skomplikowana jest w tym fabuła. Ja przeczytałem to trzykrotnie i sam nie bardzo wiem o czym to jest:D. Kupić warto, biorąc pod uwagę jakość wydania to cena nawet nie jest taka wysoka (rozmiary takie jak w pierwszym tomie, 300 stron z czego 200 kolorowych, całość na papierze kredowym).

Offline

#6 2007-05-01 10:54:23

khadzad
Użytkownik
Skąd: POZNAŃ
Dołączył: 2006-11-04

Odp: Ghost in the Shell 1,5 & 2

Maniac jeśli mi sie dobrze zdaje to licytujesz tam i ktoś cie przelitycotował xD(chyba że zbieżność nicków^^)Proponuje żebyś spróbował uzgodnić z kolesiem sprzedaż ale to trzeba cierpliwości bo z tymi tutaj już sie nie dogadasz...chyba

Offline

#7 2007-05-24 11:43:28

Maniack
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-01-09

Odp: Ghost in the Shell 1,5 & 2

No wreszcie... udało mi się zdobyć Manmachine Interface, przed chwilą przywiózł mi ten tomik listonosz smile_big No i jak na pierwsze wrażenie jestem zachwycony wow
Jakość wydania naprawdę wysoka, JPF się postarało, kredowy papier, ok 200 stron kolorem (tak jak pisał ~zergadis0) plus kartonowe pudełko, całość, jak na taką mangę ważny trochę sporawo smile. Mimo, że kupowałem na allegro to wygląda jak nówka smile_big
No nic... pozostaje mi tylko tom 1.5 - ale to raczej kwestia czasu i mam skompletowaną mangę GITS w całości, uhhh co za miłe uczucie.

I pytanko, jest coś poza tymi trzema tomami mangi? (nie chodzi mi o anime)

Ostatnio edytowany przez Maniack (2007-05-24 11:49:45)

Offline

#8 2007-05-24 11:58:08

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ghost in the Shell 1,5 & 2

Jeśli chodzi ci o mangę Shirowa, to nie ma. Są animangi z GitSa (tylko jap) i Innocence (a tu już ładne wydanie ang) i tysiące innych wyciągaczy kasy od fanów smile

Offline

#9 2007-05-24 12:07:20

Maniack
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-01-09

Odp: Ghost in the Shell 1,5 & 2

Freeman napisał:

Jeśli chodzi ci o mangę Shirowa, to nie ma. Są animangi z GitSa (tylko jap) i Innocence (a tu już ładne wydanie ang) i tysiące innych wyciągaczy kasy od fanów smile

Chodziło mi o Shirowa właśnie, ale jak piszesz że juz więcej nic nie wydał,a że są same wyciągacze kasy i pewnie jakieś fanizmy to sobie podaruje.

Offline

#10 2007-05-24 17:13:09

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Ghost in the Shell 1,5 & 2

GITS 2 - czytałem jako mocno niewyrobiony czytelnik przez co komiks mi się dłużył i ciężko szło jego czytanie. Dotyczy to wszystkich części, ale tej w szczególności. Częste zmiany ciał, zagmatwana fabuła, masa technicznego. czy też cyber-technicznego (nie wiem, jak to dokładnie nazwać) bełkotu. Lepiej było wraz z następnymi czytaniami. Nie ma, gdzie się z tym komiksem spieszyć, wymaga wolnej, spokojnej lektury przy maksymalnym skupieniu uwagi na prowadzonej fabule. Kurde... poczytałbym sobie. Szkoda, że nie mam czasu, a ten jest potrzebny do tej lektury. Polecam.
Co do jego zakupu - przeczesałem najpopularniejsze sklepy (Imago, Komiksiarnię, Komikslandię). Tam nie ma. Sięgnąłem więc do mniej popularnych: Komix, Incal, nawet sklep Gildii. Skusiłem się do zajrzenia do sklepu harcerskiego DRUH. Możesz spróbować do nich zadzwonić, bo jest przy GITSie 2 "kontakt" może uchowały się jakieś egzemplarze. W końcu nie jest to chyba aż tak popularny sklep. smile
[EDIT] Na Allegro też nie ma.

Ostatnio edytowany przez Winged (2007-05-24 17:50:46)


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#11 2007-05-24 18:49:46

ivelios
Użytkownik
Skąd: BB
Dołączył: 2006-02-18

Odp: Ghost in the Shell 1,5 & 2

Winged napisał:

Nie ma, gdzie się z tym komiksem spieszyć, wymaga wolnej, spokojnej lektury przy maksymalnym skupieniu uwagi na prowadzonej fabule. Kurde... poczytałbym sobie. Szkoda, że nie mam czasu, a ten jest potrzebny do tej lektury.

Na razie czytałem tylko GITS 1 i powiem szczerze... czytałem tą mange wraz z włączoną obok wikipedią na kompie. smile A mimo to, chcę kupić GITS 2 tylko, że nigdzie nie ma....[zly]

Maniack napisał:

No wreszcie... udało mi się zdobyć Manmachine Interface, przed chwilą przywiózł mi ten tomik listonosz

Eee, jakim cudem udało ci się GITSa 2 zdobyć?


I found an island in your arms
Country in your eyes
Arms that chain, Eyes that lie
Break on through to the other side

Offline

#12 2007-05-24 19:00:22

Maniack
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-01-09

Odp: Ghost in the Shell 1,5 & 2

ivelios napisał:
Maniack napisał:

No wreszcie... udało mi się zdobyć Manmachine Interface, przed chwilą przywiózł mi ten tomik listonosz

Eee, jakim cudem udało ci się GITSa 2 zdobyć?

Oto zwycięska aukcja smile
Allegro - tanio nie było, ale za to warto (przynajmniej dla mnie).
Radzę sprawdzać allegro co jakies 3 dni. Aktualnie nie ma drugiego tomiku, ale zawsze jest cień szansy na to, że ktoś wystawi smile

Co do złożoności... fakt faktem nie jest to najprostsza lektura, ale przecież takie są najlepsze smile_big (swoja droga już dwa pierwsze rozdziały MMI są bardziej skomplikowane niż pierwszy tom jezor - przynajmniej takie jest pierwsze wrażenie)

Ostatnio edytowany przez Maniack (2007-05-24 19:00:48)

Offline

#13 2007-06-02 19:02:48

Maniack
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-01-09

Odp: Ghost in the Shell 1,5 & 2

Jestem świeżo po lekturze MMI i muszę napisać, że jest to pozycja...inna? Nietypowa... ogrom cyber-technicznego języka który jest raczej dodatkiem przyprawia o ból głowy... fabuła jest zawiła, bardzo często akcja rozgrywa się w cyberprzestrzeni... no i jest to 'zapis' jednego z dni Motoko - cholernie aktywnego dnia, nie powiem jezor No ale jak to bywa, oczywiście nasuwają sie pytania na które jednoznacznie nie można odpowiedzieć, dlatego też postanowiłem zadać je na forum.

UWAGA w dalszej części mojego postu znajdują się SPOJLERY, dlatego tez czytasz to na własna odpowiedzialność.

Główna bohaterka nazywa siebie Motoko Aramaki to czy jest to ta sama Motoko z pierwszego tomu, ta która sie połączyła z 'żywym organizmem zrodzonym z morza informacji' (czyt. Władcą Marionetek)?
I kto to jest ta druga Motoko? Pojawia się tez postać Antales pod koniec? Czy to jedna i ta sama osoba?

Ostatnio edytowany przez Maniack (2008-01-06 03:10:36)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024