#1 2007-05-03 14:36:22

Beavis
Zbanowany
Dołączył: przed 2004-07-25

Ostatnio na forum - bez tematów z HP

Witam,
Chciałbym podsunąć taką myśl, aby w okienku Ostatnio na forum nie były pokazywane tematy z HydeParku, które to ograniczają miejsce dla właściwych rozmów o m&a... niestety jest możliwość wyświetlania tylko 10 ostatnich, co w przypadku pojawiania się nietematycznych rozmów komplikuje przeszukiwanie. Albo też dołożenia osobnej ramki tyczącej się tylko HP... w przyszłości może nawet napisania skryptu umożliwiającego całkowite ich wyłączenie - coś takieg jak przy ustawieniach profilu Czy wyświetlać w menu bocznym rubrykę "Ostatnio na forum (HP)"?.

Powód jest klarowny... odmiennych tematach dużo częściej pojawiają się się odpowiedzi, przesuwając te właściwe na dalsze podstrony. Nie ukrywam również, iż wielu użytkowników drażni ciągłe wypisywanie wiadomości innych niż m&a.

Można nawet założyć ankietę z podobnym pytaniem smile

Nie sądzę, że praca przy tym wymagałabym dużego nakładu sił, a nawet jeśli to gra jest warta świeczki.

Pomysł pochodzi od lb333a - ja go tylko sfinalizowałem do punktu propozycji smile

Pytanie skierowane jest głównie pod adresem Redakcji, ale jeżeli ktoś już bardzo musi to proszę o uzasadnione wypowiedzi madrala

papa

Ostatnio edytowany przez Beavis (2007-05-03 14:49:25)

Offline

#2 2007-05-03 14:37:35

khadzad
Użytkownik
Skąd: POZNAŃ
Dołączył: 2006-11-04

Odp: Ostatnio na forum - bez tematów z HP

Podpisuje sie pod tym obiema rękoma.

Offline

#3 2007-05-03 14:41:15

robak
Użytkownik
Skąd: Płock
Dołączył: 2005-10-13

Odp: Ostatnio na forum - bez tematów z HP

Tez mi to przez mysl przeszlo, to jest dobry pomysl, ale kto go wykona skoro Taipan juz nam nie pomoze oczkod

Offline

#4 2007-05-03 14:43:35

pa3cja
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-01-17

Odp: Ostatnio na forum - bez tematów z HP

No pewnie to robota dla Kane :]

Offline

#5 2007-05-03 14:45:29

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ostatnio na forum - bez tematów z HP

Dobra myśl, chociaż właściwie nie stara się zaradzić problemowi, tylko go kamufluje. Jednak tak opcja do wyboru byłaby całkiem niezła (a wykonalna? - nie znam się na tym).

@robak
Dlaczego Taipan nie pomoże? Przecież nadal jest adminem smile Pomóc zawsze może, jeśli będzie miał czas i chęci smile

Offline

#6 2007-05-03 14:47:41

robak
Użytkownik
Skąd: Płock
Dołączył: 2005-10-13

Odp: Ostatnio na forum - bez tematów z HP

Freeman napisał:

@robak
Dlaczego Taipan nie pomoże? Przecież nadal jest adminem smile Pomóc zawsze może, jeśli będzie miał czas i chęci smile

No wlasnie a z tego co wiem (obserwuje sporo forum) nie ma tego czasu zbyt wiele... Nawet wlascicel sie zmienil co jest wiadome oczkod

Offline

#7 2007-05-03 14:49:52

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: Ostatnio na forum - bez tematów z HP

mozna ewentualnie wydluzyc liste z 10 ostatnio wyswietlanych na, np. 20.

w kazdym razie pomysl ~b333a nie jest najgorszy. na 10000% zmniejszy to naplyw spamu, idiotycznych wypowiedzi i innych tym podobnych, ktore zawsze (!!) nawiedzaja tematy niezwiazane z M&A. a co za tym idzie oszczedzi wszystkim (Redakcji tez) nerwow, zbednej pracy oraz "wyczysci" ANSI.

Offline

#8 2007-05-03 14:55:31

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Ostatnio na forum - bez tematów z HP

Hmm... a może niech założenie tematu w HP będzie uzależnione od akceptacji kogoś z Redakcji. W ten sposób przechodziłyby w miarę dobre tematy. Nie wiem, jakby to wyglądało w praktyce, ale może warto spróbować. Tylko, czy nie łatwiej jest po prostu usuwać te topici... Nie wiem.
Co do pomysłu z tematu... No właśnie musiałbym to zobaczyć w praktyce, bo tak to ciężko mi się określić. Preferowałbym likwidację problemu i przywrócenie dawnego porządku w tym dziale, a takowy kiedyś był.
Rozdrażniły mnie dzisiaj te tematy i nie mogę się skupić. :/


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#9 2007-05-03 14:57:52

Beavis
Zbanowany
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ostatnio na forum - bez tematów z HP

Freeman napisał:

Dobra myśl, chociaż właściwie nie stara się zaradzić problemowi, tylko go kamufluje

To może masz jakiś inny pomysł lub modyfikację? Zawsze trzeba szukać kompromisu, a wiadomo, że co dwie głowy to nie jedna jezor

marcin2 napisał:

mozna ewentualnie wydluzyc liste z 10 ostatnio wyswietlanych na, np. 20.

NIE! To wcale nie rozwiązuje problemu - ciągle będą widoczne te cenzura tematy, a na dodatek lista stanie się rozciągnięta. Już wolę je zamaskować i nie zaglądać do HP, aby uniknąć rozczarowań z zawartych tam treści smile

robak napisał:

Tez mi to przez mysl przeszlo, to jest dobry pomysl, ale kto go wykona skoro Taipan juz nam nie pomoze oczkod

Mamy na forum z pewnością wielu świetnych informatyków, którzy znają się na rzeczy... nie umniejszając roli Taipana.

[EDIT1]: Winged ale widzisz, że dotychczasowa krucjata nic nie przynosi smutny Redakcja milczy, a ludzie pragną pisać spam oczkod... czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal.
[EDIT2]: Ale jaką mamy pewność, że po akceptacji nie rozpocznie się tam spamowanie?

papa

Ostatnio edytowany przez Beavis (2007-05-03 15:05:44)

Offline

#10 2007-05-03 15:00:23

Psychopata
Użytkownik
Skąd: Iława
Dołączył: 2005-05-27

Odp: Ostatnio na forum - bez tematów z HP

Pomysł Winged'a jak i lb333 jest dobry. Teraz tylko czekać na akceptacje któregoś pomysłu przez Taipana. Chyba mniej pracy będzie z tym pierwszym pomysłem. Ale za to jeśli drugi wejdzie w życie, to będzie mniej bezsensownych tematów na forum. Nie można powiedzieć, że wszystkie tematy w HydePark są złe i nie powinno się ich pokazywać. Chodzi mi np. o temat "GÓRA GROSZA", to jest temat perełka, a jest w Hydepark. Teraz tylko na czekać odpowiedź Taipana. Połączenie tych dwóch pomysłów jest idealnym rozwiązaniem. Moderator będzie wybierał te tematy z Hydeparku, które mamy widzieć na głównej stronie, ale kryteria musiały by być bardzo surowe, że tylko niewielka część tematów będzie ten test przechodziła

Beavis napisał:

[EDIT2]: Ale jaką mamy pewność, że po akceptacji nie rozpocznie się tam spamowanie?

Za spamowanie będzie odpowiadał również moderator. Nowy czy stary, to już bez różnicy, ważne żeby czasem pokazywał się na forum. Właśnie jest rozmowa o nowym moderatorze... Wystarczy że będzie jeden / dwóch aktywnych moderatorów. Btw, chodziło mi o na prawdę przyzwoite tematy, takie na poziomie "GÓRA GROSZA", czy trochę słabszych.

Ostatnio edytowany przez Psychopata (2007-05-03 15:12:37)

Offline

#11 2007-05-03 15:02:41

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ostatnio na forum - bez tematów z HP

Beavis napisał:
Freeman napisał:

Dobra myśl, chociaż właściwie nie stara się zaradzić problemowi, tylko go kamufluje

To może masz jakiś inny pomysł lub modyfikację? Zawsze trzeba szukać kompromisu, a wiadomo, że co dwie głowy to nie jedna jezor
papa

Nic lepszego do głowy mi nie przychodzi, i żeby nie było - nie mam nic przeciwko takiemu kamuflażowi smile Dobrze by było połączyć ją z pomysłem Wingeda, tak mi się wydaje.

Offline

#12 2007-05-03 15:30:10

Zabuzasan
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2005-04-03

Odp: Ostatnio na forum - bez tematów z HP

Winged napisał:

Preferowałbym likwidację problemu i przywrócenie dawnego porządku w tym dziale, a takowy kiedyś był.
Rozdrażniły mnie dzisiaj te tematy i nie mogę się skupić. :/

Był był ale wraz ze wzrostem liczby użytkowników ansi pojawiły sie osoby które na temat m&a mają mało do powiedzenia i przez to mnożą sie tematy w HP.
Najlepiej by było usunąć HP z forum ANSI (była już osoba z takim pomysłem respekt) co niesie za sobą (w moim mniemaniu) same plusy. Mamy przecież kanał Irc który spokojnie może służyć jako HP ^^
Oczywiście mój pomysł nie przejdzie ale jeśli będzie brany pod uwagę jakikolwiek pomysł przywrócenia porządku to jestem całkowicie za hehe.


Zabuzasan.jpg

Offline

#13 2007-05-03 15:30:32

Beavis
Zbanowany
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ostatnio na forum - bez tematów z HP

Kurcze teraz widzę jak fatalnie jest skonstruowany HydePark smutny przecież w owym dziale znajdują się oprócz cenzura O wszystkim i niczym inne fajne poddziały baka
Na tę chwilę widzę dwa rozwiązania:
1)propozycja Wingeda
2)utworzenie nowego działu i przeniesienie do niego wszystkich poddziałów z HydeParku, za wyjątkiem oczywiście O wszystkim i niczym. Nowa nazwa mogłaby nosić przykładowo nazwę Wokół Azji --> oczywiście to tylko propozycja oczkod

papa

Offline

#14 2007-05-03 15:35:27

Aizen
Użytkownik
Skąd: Z Nienacka
Dołączył: 2005-06-15

Odp: Ostatnio na forum - bez tematów z HP

Pomysł dobry ale jeszcze lepsze byłoby maskowanie tych tematów na życzenie . Kto nie chce ich oglądać ten sobie zaznaczy opcję i po kłopocie .

Osobiście nie będę z tego korzystać gdyż HP tworzy fajny klimacik , ale chodzi o to aby mieć wybór no nie?:)

Offline

#15 2007-05-03 15:39:45

blah
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2006-08-10

Odp: Ostatnio na forum - bez tematów z HP

Aizen ale to nie jest rozwiązanie, w tematach HP nie przeszkadza sama ich obecność, tylko to, ze służą do spamu. Ja jestem za pomysłem Wingeda, ale wtedy potrzebny byłby moderator który miałby czas, musiałby monitorować zaakceptowane tematy pod kątem spamu.

Edit : Jeśli ktoś będzie rozmawiał na temat, to nie mam pytań, ale sam zapewne wiesz, ze mimo ostrzeżeń i próśb nadal jest sporo spamu.

Ostatnio edytowany przez blah (2007-05-03 15:51:29)

Offline

#16 2007-05-03 15:46:03

Aizen
Użytkownik
Skąd: Z Nienacka
Dołączył: 2005-06-15

Odp: Ostatnio na forum - bez tematów z HP

Widzisz blah , ja z kolei odniosłem wrażenie (być może mylne) że co poniektórym przeszkadza jednak samo istnienie HP. I wtedy pomysł byłby dobry.
Co do spamu to on przecież i tak jest usuwany.
Zresztą zacytuję wypowiedź taipana z wątku "Faceci":

[cytuj]ps. Na forum można rozmawiać na wszelkie tematy. Tylko proszę rozmawiać NA TEMAT. Jeżeli chcecie rozmawiać o głupocie i wywyższaniu się na forum, to załóżcie na ten temat oddzielny wątek. Zanim odpowiecie na czyjąś wiadomość zastanówcie się czy jest ona na temat czy nie. Jeżeli nie, to proszę - nie odpowiadajcie. [/quote]

Można rozmawiać na WSZELKIE TEMATY o ile rozmawia się tam na temat , to chyba przesądza sprawę no nie?:)

Offline

#17 2007-05-03 15:54:14

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: Ostatnio na forum - bez tematów z HP

Beavis napisał:

Kurcze teraz widzę jak fatalnie jest skonstruowany HydePark smutny przecież w owym dziale znajdują się oprócz cenzura O wszystkim i niczym inne fajne poddziały baka
Na tę chwilę widzę dwa rozwiązania:
1)propozycja Wingeda
2)utworzenie nowego działu i przeniesienie do niego wszystkich poddziałów z HydeParku, za wyjątkiem oczywiście O wszystkim i niczym. Nowa nazwa mogłaby nosić przykładowo nazwę Wokół Azji --> oczywiście to tylko propozycja oczkod

racja. sa tam tez uzyteczne tematy. wiec wystarczyloby tylko "O wszystkim i niczym" wywalic i po strawie - zrobic, np. osobna zakladke, ktora moznaby bylo schowac; odseperowac "O wszystkim i niczym" od reszty.

Ostatnio edytowany przez marcin2 (2007-05-03 15:54:23)

Offline

#18 2007-05-03 16:13:46

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ostatnio na forum - bez tematów z HP

Aizen napisał:

Widzisz blah , ja z kolei odniosłem wrażenie (być może mylne) że co poniektórym przeszkadza jednak samo istnienie HP. I wtedy pomysł byłby dobry.
Co do spamu to on przecież i tak jest usuwany.
Zresztą zacytuję wypowiedź taipana z wątku "Faceci":

[cytuj]ps. Na forum można rozmawiać na wszelkie tematy. Tylko proszę rozmawiać NA TEMAT. Jeżeli chcecie rozmawiać o głupocie i wywyższaniu się na forum, to załóżcie na ten temat oddzielny wątek. Zanim odpowiecie na czyjąś wiadomość zastanówcie się czy jest ona na temat czy nie. Jeżeli nie, to proszę - nie odpowiadajcie.

Można rozmawiać na WSZELKIE TEMATY o ile rozmawia się tam na temat , to chyba przesądza sprawę no nie?:)

No niekoniecznie, bo w tej definicji mieści się temat, dajmy na to, "jak męczyć psa, żeby od razu nie zdechł, a było dużo krwi?", albo "od dwóch lat nie myję zębów i strasznie mi śmierdzi z gęby, macie podobne przypadki?". Oczywiście odpowiedzi są na temat ("zrobić psu dużo płytkich nacięć na brzuchu albo wyłupić oko", "ja od miesiąca się nie podcieram w ubikacji"), czyli rozumiem, że według ciebie wszystko byłoby OK i takie tematy by ci nie przeszkadzały w hydeparku w dziale "o wszystkim i o niczym", tak? Regulaminu chyba nawet nie łamią, o ile się orientuję.

Offline

#19 2007-05-03 16:18:34

Aizen
Użytkownik
Skąd: Z Nienacka
Dołączył: 2005-06-15

Odp: Ostatnio na forum - bez tematów z HP

Freeman jakie Ty fora zwiedzasz że takie rzeczy widujesz? A może to rezultat nad wyraz płodnej wyobraźni? hehe
Otóż odpowiadając na Twe pytanie , takie tematy byłyby poprostu obrzydliwe i niesmaczne na jakimkolwiek forum (poza tymi natury dewiacyjnej) , tak więc one akurat wyjątkowo by mi wadziły smile

Offline

#20 2007-05-03 16:23:16

blah
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2006-08-10

Odp: Ostatnio na forum - bez tematów z HP

Tu się z Freemanem zgadzam - to, ze temat nie jest niezgodny z regulaminem, nie znaczy, ze nie wadzi użytkownikom. Zresztą ciężko wymyślić regulamin który ograniczałby tworzenie głupich tematów, ciężko jest zdefiniować 'głupi temat'.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024