#1 2005-09-06 21:44:38

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Problem z kodekami WMC

Problem pojawia się u mnie podczas odtwarzania plików wmv. Jednak nie we wszystkich. Filmy kodowane w wmc9 działaja ok zarówno obraz jak i dźwięk. Natomiast filmy kodowane w wmc8 odtwarzająsię (lecz nie wszystkie) ale jakość dźwięku jest zawsze słaba i nie mogę przewinąć filmu do momentu który mi w danym momencie odpowiada (pasek nie przesuwa sie) powtarza sie to w kilku playerach. Filmy kodowane w wmc7 wogule mi juz nie chodzą. Jako ciekawostkę dodam że mam w tej chwili Win XP prof. a na Win 98 SE ten problem wogule nie istniał. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu w jakikolwiek sposób (prócz reinstalki systemu i formatu partycji) z Góry wszystkim dziekuję!

tutaj podam przykład jak to wygląda sprawdzone przez program AVIcodec http://img104.imageshack.us/my.php?image=wmc4mc.jpg


10721827ve.gif

Offline

#2 2005-09-06 23:07:21

amarthar
Użytkownik
Skąd: Chorzów
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Problem z kodekami WMC

Wywal wszystkie kodeki jakie masz i zainstaluj CCCP.

Offline

#3 2005-09-07 01:26:12

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Problem z kodekami WMC

No niestety. Albo reinstalka systemu, albo posłuchaj amarthara smile_big. Co prawda istnieje alternatywa w postaci k-lite, ale tylko dla zaawansowanych userów, którzy bawią się kodowaniem. A dla 95% populacji CCCP spokojnie wystarczy.

Offline

#4 2005-09-07 15:10:54

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Problem z kodekami WMC

Próbowałem wcześniej kilku codec packów i może dlatego coś mi się schrzaniło jezor
CCCP wolałbym nie bo próbowałem i mi się nie spodobał ze wzglęgu na to bo nie lubie VobSub co wrzuca mi napisy do jakiegokolwiek odtwarzacza - wolę używać Vplayer'a, MPC i SubEdit Playera.
Kaaza Lite Mega Codec Pack także próbowałem i przy nim wyskakiwały mi jakieśbłędy przy filmach kodowanych w DivX 3.0 (4 i 5 działały) więc nie wiem za bardzo jak i co teraz mam zrobić :/
Dla wiadomości zostałem na tym packu: codec7.8k_nt (jeśli mozecie mi podac link do jakiegoś na którym działają pliki kodowane w WMC, DivX 3,4,5,6, XviD i NIE ma w nim playerów to proszę podajcie link


10721827ve.gif

Offline

#5 2005-09-07 15:18:12

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Problem z kodekami WMC

To zainstaluj CCCP, ale wyłącz VSfilter (VobSub) i po problemie

Offline

#6 2005-09-07 15:43:03

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Problem z kodekami WMC

Własnie tak zrobiłem i NIE jest po problemie. avi kodowane w czymkolwiek chodzą tak samo dobrze jak na packu którego używałem wcześniej. Pliki WMV v.7 działają teraz (ale nie wszystkie - udało mi sie uruchomić 2 flimy z 10) a v.8 nadal nie działają.


10721827ve.gif

Offline

#7 2005-09-07 16:49:53

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Problem z kodekami WMC

Mogę jeszcze zasugerować instalkę nowego WMP pod XP i próbę odpalenia w nim tych filmów smile


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#8 2005-09-07 17:39:10

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Problem z kodekami WMC

A kto ci kazał instalować Kaaza litle pack? Przecież to jest badziew jakich mało. Ja pisałem k-lite a nie k-little. Widać subtelną różnice? A druga sprawa, to na pewno masz totalny bajzel w kodekach i dlatego ci się to wszystko chrzani. Odpal te pliki gspotem i zobacz ile kodeków próbuje dekodować te twoje avi. Być może masz jakiegoś gównianego, którego nie odinstalowałeś, i który nie da ci nic sensownie odtwarzać.
A jak to nie pomoże to zrób tak:
zainstaluj acemegapack 4,20
odinstaluj go
zainstaluj CCCP tylko bez vobsuba (chociaż na pewno by się przydał), albo jak pojawi ci się ta strzałka to wejdz w jej opcje (2 klik na strzałke) i tam w drugiej zakładce (general) wybierz do not load.

Offline

#9 2005-09-07 20:24:26

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Problem z kodekami WMC

do Kane: ja do odtwarzania filmów w formacie WMV uzywam Windows Media Player i to w najnowszej wersji ( teraz 10 )
do Yang: powiedz mi gdzie ja napisalem słowo little??? A do tego co piernik do wiatraka ? - tzn. avi do wmv? wszystkie aviki chodza mi bardzo plyannie - nie wazne w czym są kodowane. Ja mam problem tylko z kodekami WMC. ACEmcp też probowalem i nie zamierzam go juz niegdy uzywac gdyz tam Xvid mi nie działał.

EDIT: po instalacji CCCP podobny problem pojawił sie w filmach formatu asx. i asf.


10721827ve.gif

Offline

#10 2005-09-07 22:33:51

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Problem z kodekami WMC

No to proszę proszę. Widzę że z tą kazą jeszcze dalej się posuneli i teraz zrobili wersje Kazaa lite mega codec pack, jak i Kazaa little codec pack. A tak naprawde to chodzi o k-lite.

A ace mega codec pack miałeś zainstalować w wersji 4,20 i od razu odinstalować. Może to się wydawać dziwne, ale po prostu to ma wszystko w sobie, więc chamsko się nadpisuje nad inne kodeki, a potem jak to odinstalujesz to masz już dość czysty system. I wtedy dopiero można instalować kodeki. No i uzyłeś gspota?

Ewentualnie możesz wszystkie kodeki osobno i ręcznie instalować. No i lepiej jest użyć MPC a nie tego winshitu.

Offline

#11 2005-09-07 22:47:17

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Problem z kodekami WMC

Nierozumiem o co ci chodzi z tym GSpot'em. Mówiłem ci że pliki avi chodzą mi w porządku a gdy otwieram nim pliki wmv. to wszędzie pisze "n.a." Do odinstalowania wszystkich kodeków mogę równieżużyćACEmcp w versji 6.03 pro? (bo takową instalkę znalazłem na dysku)
aha, posiadam GSpot w versji 2.21 dla wiadomości

...chyba wkręcę się w tłumaczenie napisów (proszę o wyrozumiałość na początek)...


10721827ve.gif

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024