#1 2007-05-25 17:49:20

khadzad
Użytkownik
Skąd: POZNAŃ
Dołączył: 2006-11-04

Claymore - Manga Dyskusje

To mamy temat tylko o mandze^^

Offline

#2 2007-05-25 17:51:06

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

dobrze by było zaznaczyć w tytule że beda spoilery... bo mam nadzieję że będzie tu dyskusja podobna do tej z tematów o Bleachu

A tu kilka informacji odnośnie mangi:

obecnie w japonii wyszło 12 tomów i 3 rozdziały Claymore, wszystko to jest przetłumaczone na angielski, ściągnąć to mozna np: stąd (DDL lub torrenty)

na tej samej stronie znajduje się też link do opisu mangi więc nie będę się tutaj produkował (opis po polsku jest chyba w temacie o Claymore-anime). Anime jest raczej wierne mandze, nie zauważyłem między nimi żadnych istotnych różnic, mimo to warto obejrzeć obie pozycje. Zwłaszcza że animacja w anime jest moim skromnym zdaniem ciekawa, a walki oddają dynamikę tych z mangi (obejrzeć coś na statycznym obrazku, a obejrzeć to samo w ruchu to jednak różnica).

Ostatnio edytowany przez opcy (2007-05-25 23:00:38)


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

#3 2007-05-25 17:56:08

khadzad
Użytkownik
Skąd: POZNAŃ
Dołączył: 2006-11-04

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

To trzeba admina poprosić bo ja już chyba nie moge;P

SPOJLER

Jestem ciekawy co sie stało z Rakim po tych latach...Priscilla okazała sie najsilniejsza...ale mimo iż nie odrywała sie od rakiego to jednak w scenie z abyssem(tej z którą walczyła Clare)Rakiego nie ma...

SPOJLER

Ostatnio edytowany przez khadzad (2007-05-25 18:09:55)

Offline

#4 2007-05-25 18:08:27

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

khazad uprzedzaj że SPOILER

khadzad napisał:

To trzeba admina poprosić bo ja już chyba nie moge;P Jestem ciekawy co sie stało z Rakim po tych latach...Priscilla okazała sie najsilniejsza...ale mimo iż nie odrywała sie od rakiego to jednak w scenie z abyssem(tej z którą walczyła Clare)Rakiego nie ma...


Spoiler:

obstawiam że skoro przez te 7 lat Priscilla go nie zjadła to mogło się już do tego czasu zrodzić między nimi uczucie (przynajmniej ze strony Rakiego... jeśli napotkają Clare to ide o zakłąd że Raki będzie bronił Piscilli) Przy okażji na koncu openingu do anime jest scena w której jest przedtawiony facet Claymore/Obudzony... mi on przypomina właśnie Rakiego, Może Isley i Priscilla postanowili zmienić Rakiego na swoje podobieństwo?


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

#5 2007-05-25 18:11:04

szubiel
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2005-10-07

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Spojler (albo i nie)

Jest kilka możliwości:
- zrobili z niego męską wersję Claymore (a nastepnie chcieli go przebudzić i udało im się lub nie jezor);
- zorientował się w jakim towarzystwie przebywa i uciekł;
- albo jełopa nadal nie ma o niczym pojecia i sie uczy fechtunku mieczem.

Wydaje mi się że może wrócimy jeszcze do Holy City Rabona i tam może jakas wiadomośc od Rakiego dla Clare będzie.

Ostatnio edytowany przez szubiel (2007-05-25 18:18:44)

Offline

#6 2007-05-25 18:12:47

khadzad
Użytkownik
Skąd: POZNAŃ
Dołączył: 2006-11-04

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

SPOJLER

No tak ale... Raki na pewno nie zapomniał o uczuciu do Clare(scena pocałunku). Co do przemiany Rakiego w przebudzonego to sądze że mogli to zrobić. W końcu Isley obiecał, że sprawi że raki będzie silny/naprawdę silny(nie pamietam co dokładnie powiedział)A co jest potężniejsze nić Przebudzony męski Claymore?? 7 lat to wystarczający czas na trening i zmienienie Rakiego w jednego z mieszańcow by potem go przebudzić

SPOJLER

Offline

#7 2007-05-25 18:20:07

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

SPOILER

szubiel napisał:

Spojler (albo i nie)

- albo jełopa nadal nie ma o niczym pojecia i sie uczy fechtunku mieczem.

to by było tragiczne dla fabuły i postaci samego Rakiego, zwłaszcza że już twardy się zaczynał robić i przestawał mnie drażnić


[cytuj=szubiel]Wydaje mi się że może wrócimy jeszcze do Holy City i tam może jakas wiadomośc od Rakiego dla Clare będzie.

podejrzewam że jesli Raki z jego obecna kompaniją wrócą do Holy City to kamień na kamieniu tam nie zostanie... swoją drogą to tez by była wiadomosc dla Clare.

Mnie interesuje postać Clarice, Clare zrobiła się nagle dosc potężna, autor chyba potrzebował kolejnego zera które przerobiłby na bohatera, czekam na walkę z Galateą, tam się pokaże "po której stronie mocy" stanie nasza nowa bhaterka. jezor


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

#8 2007-05-25 18:24:55

khadzad
Użytkownik
Skąd: POZNAŃ
Dołączył: 2006-11-04

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Spojler

Mi strasznie natomiast szkoda Jean...była jedną z moich ulubionych członkiń organizacji...

Spojler

~opcy jeśli mówisz o tym([URL=http://img527.imageshack.us/my.php?image=vlcsnap125607mp0.png]vlcsnap125607mp0.th.png[/URL]) przebudzonym facecie claymore to z żalem informuje że to Priscilla jest:P a jeśli nie o tego chodzi to zapodaj screenem jeśli możesz^^

Ostatnio edytowany przez khadzad (2007-05-25 18:25:47)

Offline

#9 2007-05-25 19:42:19

Ash
Użytkownik
Skąd: Kutno
Dołączył: 2007-02-05

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Opcy daj jeszcze raz linka do mangi bo ten co dałeś to nie działa

Offline

#10 2007-05-25 23:06:32

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Ok już działa, przypadkowo nie tego linka co trzeba dałem jezor

khazad o to właśnie mi chodziło,to rzeczywiście Priscilla (obejrzałem 8 epek po raz drugi by się upewnić)... cóż, w takim razie ciekawe co zrobią z Rakim, bo swoje domysły opierałem na tym fragmencie openingu.


SPOILER

Z poległych Claymorek to nie mogę odżałować Flory, nie dosc że jedna z ładniejszych, to jeszcze ma łeb na karku... chociaż zginęła w głupi sposób (za szybko)


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

#11 2007-05-26 10:20:46

Farfarello
Użytkownik
Skąd: Tczew
Dołączył: 2005-03-23

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

ale wtedy nie mogliby bajać, że clare wymyśliła nową technikę (qs i windcutter), a zmniejszanie prędkości, czy szerokości wymachu to raczej średni pomysł (kłóci się z ideą qs) więc cóż; "flora must die".

pozatym nikt nie miał na tyle potężnej i pasującej do qs techniki, żeby można było ją kopiować, czyli jeszcze jeden powód, żeby na biedną florę wydać wyrok.

Offline

#12 2007-05-26 10:24:09

khadzad
Użytkownik
Skąd: POZNAŃ
Dołączył: 2006-11-04

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Kurde...Zamiast tej łamagi mogli zostawić przy życiu jean...ona była zajebista jednak...

Offline

#13 2007-05-26 10:35:36

Farfarello
Użytkownik
Skąd: Tczew
Dołączył: 2005-03-23

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

ups... jezor

Ostatnio edytowany przez Farfarello (2007-05-26 10:42:49)

Offline

#14 2007-05-26 10:41:27

Farfarello
Użytkownik
Skąd: Tczew
Dołączył: 2005-03-23

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

opcy napisał:

Mnie interesuje postać Clarice, Clare zrobiła się nagle dosc potężna, autor chyba potrzebował kolejnego zera które przerobiłby na bohatera, czekam na walkę z Galateą, tam się pokaże "po której stronie mocy" stanie nasza nowa bhaterka. jezor

musi stanąć po stronie clare, albo zginąć. galatea na 100% będzie kontrolować clare kiedy ta cię przebudzi (jak alicia z organizacji). pozatym bardziej mnie interesuje jak będzie wyglądac clare po pełnym przebudzeniu, bo w połowie drogi wygląda raczej średnio (obie części do siebie nie pasują, chodź każda z osobna jest całkiem dziarska).

khadzad napisał:

Ale czy Clare sie przebudzi?? Może Clare stanie sie jedną z przebudzonych i dołaczy do isleya?? jednak wtedy to by kłociło sie z jej zemstą...

jeśli już miałaby się sprzymieżać z jakimś niezgłębionym to chyba tylko z riful. a przebudzi się napewno, ale - jak pisałem - pod kontrolą galatei. w końcu cofanie przemiany działa na zasadzie zmieszania yoki budzącego się z starającego do przebudzenia niedopuścić, a z maniipulacją yoki na tym poziomie najlepiej radzi sobie właśie galatea.

Ostatnio edytowany przez Farfarello (2007-05-26 11:55:29)

Offline

#15 2007-05-26 11:41:19

khadzad
Użytkownik
Skąd: POZNAŃ
Dołączył: 2006-11-04

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Ale czy Clare sie przebudzi?? Może Clare stanie sie jedną z przebudzonych i dołaczy do isleya?? jednak wtedy to by kłociło sie z jej zemstą...

Offline

#16 2007-05-26 12:12:02

szubiel
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2005-10-07

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

SPOJLER

Farfarello napisał:
opcy napisał:

Mnie interesuje postać Clarice, Clare zrobiła się nagle dosc potężna, autor chyba potrzebował kolejnego zera które przerobiłby na bohatera, czekam na walkę z Galateą, tam się pokaże "po której stronie mocy" stanie nasza nowa bhaterka. jezor

musi stanąć po stronie clare, albo zginąć. galatea na 100% będzie kontrolować clare kiedy ta cię przebudzi (jak alicia z organizacji). pozatym bardziej mnie interesuje jak będzie wyglądac clare po pełnym przebudzeniu, bo w połowie drogi wygląda raczej średnio (obie części do siebie nie pasują, chodź każda z osobna jest całkiem dziarska).

Nie pasują do siebie gdyż prawa rączka Clare nie należy do niej, więc przebudziła się tak jak przebudziłaby się jej włascicielka - taki wniosek można przynajmniej wysunąć.

Mnie się jednak wydaje, Clare przebudzi się jako dwie postacie - Teresa i Clare (tak jak ten posąg dwóch bogiń Clare i Teresy), w końcu ma w sobie głowę swojej opiekunki, także jest to chyba mozliwe.
A może jest reinkarnacją własnie jednej z tych bogiń i będzie po przebudzeniu dobra.
Można wysuwać dużo spekulacji na ten temat, jednak jedno jest pewne jej przebudzenie napewno będzie jakoś powiązane z tym posągiem i bardzo możliwe że z Teresą. Autor wkoncu oplótł zarówno główne wątki jak i poboczne wokół legendy o tych dwóch boginiach i jeżeli miałby teraz tego nie wykorzystać, to wydaje mi się że manga straciłaby dużo na swojej wartości.

Powracając do wątku Rakiego, to nie wiem, czy pamietacie ale Prescilia powiedziała, do Isley'a, że Raki ładnie pachnie a konkretnie "This kid smells nice" (v10 p128). I teraz nasuwa mi się pytanie, co ona na nim wyczuła zapach Claymore czy tez może Youmy?
Jeżeli Claymore to wydaje mi się, że nie była to Clare lecz Teresa, w końcu to właśnie ją wyczuła Ilena, gdy znalazła nasza główną bohaterke bez prawej ręki i lewej dłoni.

Ostatnio edytowany przez szubiel (2007-05-26 12:45:02)

Offline

#17 2007-05-26 12:38:49

khadzad
Użytkownik
Skąd: POZNAŃ
Dołączył: 2006-11-04

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

IMO Clare jeśli sie przebudzi ale w sposób jak abyssy będzie kontrolować swój wygląd i zachowa swój charakter(jak opfelia też nie chciała jeść ludzi mimo iż chciała jeść flaki) Clare zacznie wtedy dużo wiecej jeść i tyle...to bedzie pierwszy abyss który bedzie walczył po stronie ludzi mimo iż Organizacja wyda na nią wyrok(monopoliści...)

Jeśli chodzi o smells nice to chyba o claymore chodzi pamietacie??
"Już tylko 6 świateł sie pali..." płakała nad zabijanymi człońkiniami organizacji. W końcu sama w niej była tak jak Isley i Riful

Ostatnio edytowany przez khadzad (2007-05-26 13:05:13)

Offline

#18 2007-05-26 12:43:57

szubiel
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2005-10-07

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

khadzad napisał:

]Jeśli chodzi o smells nice to chyba o priscille chodzi pamietacie??
"Już tylko 6 świateł sie pali..." płakała nad zabijanymi człońkiniami organizacji. W końcu sama w niej była tak jak Isley i Riful

Coś ci się chyba pomyliło, bo ona to powiedziała o Rakim, także o nią nie chodziło.
A płakała nad zabijanymi członkami, bo o ile dobrze pamietam to staraciła pamiec, czy cos takiego i może do końca sama nie wie co sie dzieje.

Ostatnio edytowany przez szubiel (2007-05-26 12:47:28)

Offline

#19 2007-05-26 13:05:49

khadzad
Użytkownik
Skąd: POZNAŃ
Dołączył: 2006-11-04

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Tak:P miałem na myśli claymore(myśle jedno pisze drugie)

Offline

#20 2007-05-26 14:06:26

SiwyCZR
Użytkownik
Skąd: Oświęcim
Dołączył: 2004-09-19

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Eeee na razie nic nie czytam bo jeszcze mangi nie zacząłem (choć zmienię to na dniach). Ale mam pytanie do ludzi na bieżąco z mangą, czy Raki ma potem dla fabuł jakieś większe znaczenie i czy ma jakieś moce czy cuś?
Proszę o odp. w stylu 1.Tak 2.Nie bez zbędnych spoilerów jezor


The Hate U Give Little Infants F*ck Everybody

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024