#81 2007-12-06 17:54:32

ivelios
Użytkownik
Skąd: BB
Dołączył: 2006-02-18

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Cóż, 74 chapter był bardzo dobry, natomiast to co jest w 75 - to zepsucie całej akcji. Ni stąd, ni zowąd wyskoczył przebudzony i pojawił się nowy wróg. A ja miałem nadzieje, że będzie dalej trwać bitwa między Claymore'kami. smutny


I found an island in your arms
Country in your eyes
Arms that chain, Eyes that lie
Break on through to the other side

Offline

#82 2007-12-06 19:04:45

rutek
Użytkownik
Skąd: Konstancin
Dołączył: 2007-01-18

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

ivelios napisał:

Cóż, 74 chapter był bardzo dobry, natomiast to co jest w 75 - to zepsucie całej akcji. Ni stąd, ni zowąd wyskoczył przebudzony i pojawił się nowy wróg. A ja miałem nadzieje, że będzie dalej trwać bitwa między Claymore'kami. smutny

SPOILER Acha. Mówisz że walki między Claymore'kami nie ma? I zapewne nie będzie? To w takim razie Galatea sama sobie obcina tą rękę? SPOILER

Offline

#83 2007-12-08 21:59:10

szubiel
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2005-10-07

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

ivelios napisał:

Cóż, 74 chapter był bardzo dobry, natomiast to co jest w 75 - to zepsucie całej akcji. Ni stąd, ni zowąd wyskoczył przebudzony i pojawił się nowy wróg. A ja miałem nadzieje, że będzie dalej trwać bitwa między Claymore'kami. smutny

Zauważ że nie wiemy co się działo przez siedem lat. Także można powiedzieć, iż czujemy się jak zupełnie jak na początku mangi. Ukazywane są szczątki informacji, które rozwijały się w następnych chapterach. Nie zdziwiłbym się gdybyśmy byli także świadkami małej retrospekcji.

Ostatnio edytowany przez szubiel (2007-12-08 21:59:34)

Offline

#84 2007-12-08 22:17:31

ivelios
Użytkownik
Skąd: BB
Dołączył: 2006-02-18

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

rutek napisał:

SPOILER Acha. Mówisz że walki między Claymore'kami nie ma? I zapewne nie będzie? To w takim razie Galatea sama sobie obcina tą rękę? SPOILER

No cóż, na razie zły przebudzony stanął im na drodze. Może gdy sobie już z nim poradzą, wrócą do walki między sobą... A tak w ogóle, gdzie Galatea traci rękę, który chapter?(bo nie zauważyłem) baka

szubiel napisał:

Zauważ że nie wiemy co się działo przez siedem lat. Także można powiedzieć, iż czujemy się jak zupełnie jak na początku mangi. Ukazywane są szczątki informacji, które rozwijały się w następnych chapterach. Nie zdziwiłbym się gdybyśmy byli także świadkami małej retrospekcji.

Tak, tak, wiem. Mi chodzi tylko o to, że przebudzony w takim momencie, gdy trwa walka Miata kontra Galatea, pasuje jak pięść do oka.


I found an island in your arms
Country in your eyes
Arms that chain, Eyes that lie
Break on through to the other side

Offline

#85 2007-12-08 22:46:52

neverar
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2007-10-06

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

SPOLIER!

Czy wy czytaliście tą samą mange co ja? Po pierwsze rękę Galatei ucina ta mała (jak jej było?) ponieważ dostała taki rozkaz, i tyle. Po drugie pojawienie się Przebudzonej to część planu Galateii, która chciała się jej pozbyć ściągając do miasta silne Claymorki które by na nią polowały.

Offline

#86 2007-12-08 23:06:00

rutek
Użytkownik
Skąd: Konstancin
Dołączył: 2007-01-18

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

ivelios napisał:

No cóż, na razie zły przebudzony stanął im na drodze. Może gdy sobie już z nim poradzą, wrócą do walki między sobą... A tak w ogóle, gdzie Galatea traci rękę, który chapter?(bo nie zauważyłem) baka

Chapter 75, Miata (czy jak jej tam) ucina jej rękę. i póki co galatea walczy z tą małą nie z przebudzonym. czytaj uważniej skoro pomijasz tyle wątków. chyba że obejrzałeś tylko pierwszą stronę i okładkę jezor

Offline

#87 2007-12-09 16:59:00

ivelios
Użytkownik
Skąd: BB
Dołączył: 2006-02-18

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

rutek napisał:

Chapter 75, Miata (czy jak jej tam) ucina jej rękę. i póki co galatea walczy z tą małą nie z przebudzonym. czytaj uważniej skoro pomijasz tyle wątków. chyba że obejrzałeś tylko pierwszą stronę i okładkę jezor

Rzeczywiście ściągnąłem rozdział 75, gdzie parę stron brakowało. Sorki za zamieszanie. smile_big


I found an island in your arms
Country in your eyes
Arms that chain, Eyes that lie
Break on through to the other side

Offline

#88 2008-02-11 01:55:53

Aizen
Użytkownik
Skąd: Z Nienacka
Dołączył: 2005-06-15

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Ojej , tyle teraz czekania na chapter 78 . Aż mnie skręca z niecierpliwości po lekturze 77 smile_big

Offline

#89 2008-02-11 07:57:03

Franko
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-03-09

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Aizen napisał:

Ojej , tyle teraz czekania na chapter 78 . Aż mnie skręca z niecierpliwości po lekturze 77 smile_big

Si, prawdę głosisz Panie Aizen, było całkiem fajne, chociaż może zbyt przewidywalne...

Następny rozdział zapowiada się jeszcze lepiej: mam nadzieję, że pokażą efekt 7-letniego treningu na północy. Z resztą jaka nadzieja... przebudzony nr 2 ma teraz okazję się wykazać, więc jeśli przebimbały te 7 lat to następny rozdział będzie ostatni...(szczerze w to niewierze) jezor .
Zastanawiające jeszcze jest to, co dalej z Miatą i jej "mamusią", pewnie będzie jakaś mała zmiana frontu i "wesoła" gromadka Clear zostanie zasilona dwoma (w zasadzie wliczając Galatea'e trzema) nowymi indywiduami, ciekawe tylko jak to uzasadnią i jak długo uda im się pożyć, ale na to sobie jeszcze poczekamy, bo wątpię by nr2 "poszedł spać" po kilku stronach następnego chaptera, jeśli tak będzie to mnie rozczarują.

Btw orientuje się ktoś jak "Claymore" właściwie wychodzi(co ile?)?(po mojemu to tak trochę chaotycznie, ale może jest w tym jakaś metoda)

Ostatnio edytowany przez Franko (2008-02-11 08:03:24)

Offline

#90 2008-02-11 13:23:05

Aizen
Użytkownik
Skąd: Z Nienacka
Dołączył: 2005-06-15

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Franko napisał:

Si, prawdę głosisz Panie Aizen, było całkiem fajne, chociaż może zbyt przewidywalne...

Przewidywalne ale nad wyraz efektowne mości Franko oczkod

Franko napisał:

przebudzony nr 2 ma teraz okazję się wykazać, więc jeśli przebimbały te 7 lat to następny rozdział będzie ostatni...(szczerze w to niewierze) jezor .

Prędzej czy później wpadną na Alicję więc teraz będą mieć sparing smile

Franko napisał:

Zastanawiające jeszcze jest to, co dalej z Miatą i jej "mamusią", pewnie będzie jakaś mała zmiana frontu i "wesoła" gromadka Clear zostanie zasilona dwoma (w zasadzie wliczając Galatea'e trzema) nowymi indywiduami, ciekawe tylko jak to uzasadnią

Przeurocza "siostrzyczka Latea" prawdopodobnie dołączy do Clare i reszty  , co do "mamusi i córuni" , to już nie jest takie pewne.
A swoją drogą ciekawe czy Galatea będzie w stanie zregenerować swe śliczne oczęta jeśli się postara czy też nie oczkod

Franko napisał:

Btw orientuje się ktoś jak "Claymore" właściwie wychodzi(co ile?)?(po mojemu to tak trochę chaotycznie, ale może jest w tym jakaś metoda)

4-6 tygodni , chyba tu niema jakowychś nieprzekraczalnych terminów.

Ostatnio edytowany przez Aizen (2008-02-11 13:24:09)

Offline

#91 2008-04-10 16:19:42

rafaelpl
Użytkownik
Skąd: Pszczyna
Dołączył: 2007-08-24

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Wie ktoś co obecnie dzieje się z mangą? Zawsze wychodziła w pierwszy tydzień nowego miesiąca, a w tym miesiącu jeszcze nie raczyła się pojawić. Na anglojęzycznym forum spotkałem się z opiniami, że wyjdzie dopiero za miesiąc, chociaż muszę przyznać, że mój angielski stoi na niskim poziomie, więc mogłem coś źle zinterpretować smile
Gdyby ktoś posiadał jakieś informacje, byłbym wdzięczny za podzielenie się nimi...

Offline

#92 2008-04-10 16:32:15

neverar
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2007-10-06

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Następny chapter wyjdzie 4 Maja

Offline

#93 2008-04-10 17:10:37

UcheJ
Użytkownik
Skąd: Jordanów
Dołączył: 2007-05-18

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Mam pytanie nie ma szans żeby jakaś grupa się zebrała i zaczęła robić skany na jeżyk polski?? jezor

Offline

#94 2008-04-10 17:23:06

neverar
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2007-10-06

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Jest grupa która to robi, poszukaj na wszechbiblii.

Offline

#95 2008-04-10 17:46:17

rafaelpl
Użytkownik
Skąd: Pszczyna
Dołączył: 2007-08-24

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Dzięki ~neverar za info!

neverar napisał:

Jest grupa która to robi, poszukaj na wszechbiblii.

Jedyna grupa, która tłumaczy tą mangę to Konchuu Subs. Wydaje ona jeden chapter na dwa miesiące, więc zbytnio nie można na nią liczyć... oczkod

Offline

#96 2008-04-11 00:42:51

Tachikomas9
Użytkownik
Dołączył: 2007-08-14

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Znam grupę, która robi Claymore w wersji PL, Omae o Korosu się zwie:)

Offline

#97 2008-04-11 09:24:30

rafaelpl
Użytkownik
Skąd: Pszczyna
Dołączył: 2007-08-24

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Tachikomas9 napisał:

Znam grupę, która robi Claymore w wersji PL, Omae o Korosu się zwie:)

Wielkie dzięki, chociaż moim zdaniem powinni zacząć tłumaczyć od 59 chaptera, który już znacząco odbiegł od anime (a raczej anime odbiegło od mangi smile ), a nie od 60... Tłumaczenia są dobre, jedyny problem to polskie ogonki, które często są gubione.
Pozostaje tej grupie życzyć sukcesów i dalszego zapału do pracy oczkod

Offline

#98 2008-04-11 10:46:06

UcheJ
Użytkownik
Skąd: Jordanów
Dołączył: 2007-05-18

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Wielkie dzieki oczkod

Offline

#99 2008-04-11 12:18:28

Tachikomas9
Użytkownik
Dołączył: 2007-08-14

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Pomyślę nad tym 59 rozdziałem (tak jestem w tej grupie, dokładnie to ja odpowiadam za Claymore;) )
Co do przecinków, też nad tym ubolewam ale jestem nieuleczalnym dysko-wszystko, może korekty się w przyszłości zacznie przeprowadzać jak to wszystko wystartuje na poważnie (na razie to tylko początki, jeszcze strony nawet nie zrobiliśmy[baka] ).
Tłumaczenie dobre? Miło mi, chociaż tak dobre to ono do końca nie jest, zapał jest i planowo rozdział co tydzień ma wychodzić, ale obecnie mam problemy z kompem i mam przerwę techniczną. Po uporaniu się z tym znów będą nowe rozdziały (nie tylko Claymore, każdy członek Omae o Korosu ma 1-3 mangi jakie tłumaczy:) )

Offline

#100 2008-04-19 10:51:15

Cazaril
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-19

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Dla zainteresowanych - szukając informacji o mandze/anime trafiłem na jeszcze jedno polskie tłumaczenie, które ktoś zaczął niedawno na forum claymore.ok1.pl i są tam linki do trzech pierwszych tomów mangi.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024