#41 2007-11-03 23:36:34

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Problem w Subedicie

Format napisów to mDVD?

Offline

#42 2007-11-03 23:37:18

Mavet
Użytkownik
Skąd: Krakow
Dołączył: 2005-05-02

Odp: Problem w Subedicie

tyaaa ... ja wiem ze kmp player nie trawi mDVD ale nawet jezeli zmienie format to nadal wystepuje to .

Offline

#43 2007-11-03 23:45:38

groozin
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-07-15

Odp: Problem w Subedicie

A w jakim formacie masz film? Jeżeli masz mkv, ogm lub coś w tym stylu to wiedz, że subedit źle wykrywa ilość FPS w tych formatach i przez to zazwyczaj synchro mDVD się rozjeżdża lub zacieśnia w innych playerach.


5205.png

Offline

#44 2007-11-03 23:56:22

franekhuta
Użytkownik
Skąd: Kraków/Biłgoraj
Dołączył: 2007-07-10

Odp: Problem w Subedicie

Tez tak czasami miałem. Jak sie robi kilka zmian w napisach to trzeba po każdej zapisywać napisy i wtedy powinno być w porządku. Przynajmniej u mnie tak było

Ostatnio edytowany przez franekhuta (2007-11-03 23:56:37)


Sublimator 2.5 - Program do masowej zmiany nazw napisów
Temat na ANSI - Podziel się opinią lub zaproponuj zmiany

Offline

#45 2007-11-04 11:57:35

Mavet
Użytkownik
Skąd: Krakow
Dołączył: 2005-05-02

Odp: Problem w Subedicie

omg mowicie jak bym byl noobem nie czytal faq synchra etc ... ja o tym wiem... ale problem polega nie na tym ... tylko na tym ze w subedicie synchro jest w panu kmp player nie. a w subedicie nie moge ogladac bo w kmp playerze jest lepszy efekt Kinowy:P format to mp4... jak juz tak bardzo chcesz ... umiem sprawdzic jaki jest prawidlowy fps filmu... prawidlowy jest 22.98

Offline

#46 2007-11-04 12:35:17

MasterPLASTER
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-26

Odp: Problem w Subedicie

Nie jestem ekspertem, ale może dało by się tak zrobić, żeby film odtworzyć w kmp, a napisy w DirectVobSubie lub inaczej chyba VSfilter, czy jakoś tak [chodzi mi o tą zieloną strzałkę z tray'a]. Ewentualnie może byś spróbował przerobić to synchrono w jakimś innym programie np Subtitle Workshop ?

Offline

#47 2007-11-04 12:51:20

Mavet
Użytkownik
Skąd: Krakow
Dołączył: 2005-05-02

Odp: Problem w Subedicie

wiesz zelona(DirectVobsub) strzalke to uzywa kmp player bo do tego juz dawno doszedlem , a subttitle workshop nie dziala mi na viscie 64 bity :/

Offline

#48 2007-11-04 13:08:50

ard
Użytkownik
Dołączył: 2007-05-27

Odp: Problem w Subedicie

Mavet napisał:

omg mowicie jak bym byl noobem

Mavet napisał:

umiem sprawdzic jaki jest prawidlowy fps filmu... prawidlowy jest 22.98

To nie jest prawidłowe FPS. Dlatego synchronizacja pada. Sprawdź je np. mediainfo a nie subeditem!

Offline

#49 2007-11-04 13:14:31

Mavet
Użytkownik
Skąd: Krakow
Dołączył: 2005-05-02

Odp: Problem w Subedicie

ard napisał:
Mavet napisał:

omg mowicie jak bym byl noobem

Mavet napisał:

umiem sprawdzic jaki jest prawidlowy fps filmu... prawidlowy jest 22.98

To nie jest prawidłowe FPS. Dlatego synchronizacja pada. Sprawdź je np. mediainfo a nie subeditem!

sprawdzalem kmp playerem a co do reszty programow nie jestem zbytnio pewien czy pojda na viscie -.-

Offline

#50 2007-11-04 14:08:20

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Problem w Subedicie

ard napisał:
Mavet napisał:

omg mowicie jak bym byl noobem

Mavet napisał:

umiem sprawdzic jaki jest prawidlowy fps filmu... prawidlowy jest 22.98

To nie jest prawidłowe FPS. Dlatego synchronizacja pada. Sprawdź je np. mediainfo a nie subeditem!

ard, welcome back:D

Mavet: tia, to nie jest prawidłowe, możesz nawet sobie zrobić jakiegoś force fps np. na 25 i nasynchronizujesz na to. Ma taką opcję KMP? Jest też możliwość, że źle konwertujesz do innego fps. To znaczy, może dobrze, ale dane podane na ANSI czy co tam konwertujesz są źle podane (napisy.info? - tam połowa ma źle podany fps smile_big) i wbijasz ten podany, gdzie w rzeczywistosci jest inny.

Offline

#51 2007-11-04 14:15:24

Mavet
Użytkownik
Skąd: Krakow
Dołączył: 2005-05-02

Odp: Problem w Subedicie

Hatake napisał:
ard napisał:
Mavet napisał:

omg mowicie jak bym byl noobem

Mavet napisał:

umiem sprawdzic jaki jest prawidlowy fps filmu... prawidlowy jest 22.98

To nie jest prawidłowe FPS. Dlatego synchronizacja pada. Sprawdź je np. mediainfo a nie subeditem!

ard, welcome back:D

Mavet: tia, to nie jest prawidłowe, możesz nawet sobie zrobić jakiegoś force fps np. na 25 i nasynchronizujesz na to. Ma taką opcję KMP? Jest też możliwość, że źle konwertujesz do innego fps. To znaczy, może dobrze, ale dane podane na ANSI czy co tam konwertujesz są źle podane (napisy.info? - tam połowa ma źle podany fps smile_big) i wbijasz ten podany, gdzie w rzeczywistosci jest inny.

kie kie kie. Krzychu_bs mi zrobil synchro ... z czego mu wielce dziekuje ale robil tak samo jak ja wiec tu podlega problem czy na viscie zle chodzi subedit czy kmp player ... ehhh same problemy z ta vista ... poczekam az zrobia update lepsze do visty 64 bit z Subeditem . a teraz nie mam robic jak synchra nawet great'o....

Offline

#52 2007-11-04 14:17:23

ard
Użytkownik
Dołączył: 2007-05-27

Odp: Problem w Subedicie

Mavet napisał:

sprawdzalem kmp playerem

Czyli nie chcesz znać prawidłowego FPS?

Mavet napisał:

a co do reszty programow nie jestem zbytnio pewien czy pojda na viscie -.-

Wiesz, to jest jak z karuzelą, nie wiesz czy jest fajna, dopóki nie spróbujesz...

Żeby już nie męczyć, następnym razem podaj tytuł i grupę [netykieta sie kłania]. A sam możesz sprawdzić prawidłowy FPS na anidb, odnajdź w bazie animke i kliknij na numerek po prawej, przejdziesz do opisu suba, będzie tam fps podany.

PS Dlaczego się męczysz? Nie wygodniej zmienić format na czasowy? [FAQ]
PS2 Rozumiem, że nie umiesz ustawić LCD-ka i dlatego używasz wspomagania jakiegoś playera?

EDIT Naucz się cytować!

Ostatnio edytowany przez ard (2007-11-04 14:19:25)

Offline

#53 2007-11-04 14:52:02

Mavet
Użytkownik
Skąd: Krakow
Dołączył: 2005-05-02

Odp: Problem w Subedicie

[cytuj]Czyli nie chcesz znać prawidłowego FPS? [/quote]
nsz
[cytuj]Wiesz, to jest jak z karuzelą, nie wiesz czy jest fajna, dopóki nie spróbujesz... [/quote]
Ta? naprawde?
[cytuj]Żeby już nie męczyć, następnym razem podaj tytuł i grupę [netykieta sie kłania]. A sam możesz sprawdzić prawidłowy FPS na anidb, odnajdź w bazie animke i kliknij na numerek po prawej, przejdziesz do opisu suba, będzie tam fps podany.[/quote]
Spoko nie pomyslalem o tym zdarza sie nie?
[cytuj]PS Dlaczego się męczysz? Nie wygodniej zmienić format na czasowy? [FAQ] [/quote]
Tego tez juz probowalem niestety moj subedit cos szwankuje ...
[cytuj]PS2 Rozumiem, że nie umiesz ustawić LCD-ka i dlatego używasz wspomagania jakiegoś playera? [/quote]
tu nie chodzi o ustawienia LCD-ka , chodz powiem ze tez spokojnie moglbym zmienic rozdzialke na mniejsza i juz by bylo spoko ale jednak nie chce mi sie zmieniac co chwile. Poza tym subedit nie ma opcji(?) ustawienia obrazu takie jak ja chce...
[cytuj]EDIT Naucz się cytować![/quote]
for you masssssssssssssssssssa cytatow ^_^

Edit :
Co do subedita ja robie nim tylko synchro jak kazdy wie subedit nie jest pro odtwarzaczem ...
Edit 2 :
sprawdzałem czy na MPC działa te synchro ... tez nie -.-

Ostatnio edytowany przez Mavet (2007-11-04 15:00:21)

Offline

#54 2007-11-04 15:26:46

ard
Użytkownik
Dołączył: 2007-05-27

Odp: Problem w Subedicie

Mavet napisał:

[cytuj]PS Dlaczego się męczysz? Nie wygodniej zmienić format na czasowy? [FAQ]

Tego tez juz probowalem niestety moj subedit cos szwankuje ...

Kiedyś się nabijano z linuksiarzy, że sami sobię są winni tego, iż im coś nie działa [bo to nie windows]. teraz widzę, że problem dotyczy też Visty. ktoś Cie zmusza do jej używania?

Mavet napisał:

[cytuj]PS2 Rozumiem, że nie umiesz ustawić LCD-ka i dlatego używasz wspomagania jakiegoś playera?

Poza tym subedit nie ma opcji(?) ustawienia obrazu takie jak ja chce...

Tzn? Wiesz Subedit to tylko "player", opcje wyświetlania ustawia się na filtrach, zobacz opis MPC [CCCP] w mojej syghnaturce.

Mavet napisał:

Edit :
Co do subedita ja robie nim tylko synchro jak kazdy wie subedit nie jest pro odtwarzaczem ...

Istnieje wiele programów do tego. Zobacz np. na GTW.

Mavet napisał:

Edit 2 :
sprawdzałem czy na MPC działa te synchro ... tez nie -.-

Wiesz, to mi przypomina ten dowcip z blondynką, która jak usłyszała, że tramwaj w który wsiadła jedzie w druga stronę, odwróciła się plecami do kierunku jazdy... Zmieniać player możesz ile chcesz, synchro jest złe. Subedit może je wyświetlać "poprawnie" ponieważ używa złego FPS. Przykład: ustaw na stałe dla filmu FPS 50 i tak zmień dla napisów, mimo, że film ma inne subedit dobrze je wyświetli.

Offline

#55 2007-11-04 16:26:03

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Problem w Subedicie

ard napisał:
Mavet napisał:

Edit 2 :
sprawdzałem czy na MPC działa te synchro ... tez nie -.-

Wiesz, to mi przypomina ten dowcip z blondynką, która jak usłyszała, że tramwaj w który wsiadła jedzie w druga stronę, odwróciła się plecami do kierunku jazdy... Zmieniać player możesz ile chcesz, synchro jest złe. Subedit może je wyświetlać "poprawnie" ponieważ używa złego FPS. Przykład: ustaw na stałe dla filmu FPS 50 i tak zmień dla napisów, mimo, że film ma inne subedit dobrze je wyświetli.

Hatake napisał:

Mavet: tia, to nie jest prawidłowe, możesz nawet sobie zrobić jakiegoś force fps np. na 25 i nasynchronizujesz na to. Ma taką opcję KMP? Jest też możliwość, że źle konwertujesz do innego fps. To znaczy, może dobrze, ale dane podane na ANSI czy co tam konwertujesz są źle podane (napisy.info? - tam połowa ma źle podany fps smile_big) i wbijasz ten podany, gdzie w rzeczywistosci jest inny.

smile_big

Offline

#56 2007-11-04 17:12:19

Liae
Użytkownik
Skąd: Margate/Łódź
Dołączył: 2007-03-21

Odp: Problem w Subedicie

~Mavet, nawet jak ktoś Ci teraz zrobił to synchro, to lepiej byłoby dojść, jak się je robi, żebyś nie miał problemów z następnym.
Może tak: (jak się nie uda to chyba naprawdę masz cos spierdzielone)
zakładam, że wersja, którą masz nie różni się długością od tej docelowej napisów, tzn. jest bez żadnych wstawek itp;
z tego co przeczytałam, to mi się wydaje, że to może być vfr, więc format klatkowy odpada, chociaż w subedicie będzie w porządku.

Przejdźmy do synchra:
-otwórz same napisy w SE
-jak naciśniesz konwertuj format napisów i wyskoczy byś podał - wartosc fps uzywana przez program wstaw tam wartość fps nie filmu (nie interesuje tu nas), tylko napisów, jeśli jest 23.976 to tak wstaw (brak o tym w FAQ)
-konwersja na ssa
-zapisz i po sprawie
Tak zawsze robię synchro do Bleacha TV-Japan na wersji DB
Powodzenia;)   

BTW: do sprawdzanie fps i reszty polecam avdump (działa na viscie), tam by wyszło czy vfr, czy jakieś inne fps.
Patch SE dla Visty

Offline

#57 2007-11-04 17:19:44

rexo
Użytkownik
Skąd: Radomsko/Wrocław
Dołączył: 2005-07-19

Odp: Problem w Subedicie

I jeszcze, aby na Viscie poprawnie działał SubEdit (po zainstalowaniu patcha), należy uruchamiać go w trybie Administratora. Aby zawsze się tak uruchamiał, nalezy kliknąć prawym na pliku exe, Właściwości, i tam zaznaczyc opcję "Uruchamiaj jako Administartor" czy coś w ten deseń - nie pamiętam dokładnie oczkod.
Po takich zabiegach SE działa bardzo dobrze pod Vistą.

Poza tym, wydaje mi się, że niektórzy mają tu problemy ze sobą smile_big, a nie jak w temacie z SE.

Ostatnio edytowany przez rexo (2007-11-04 17:20:28)

Offline

#58 2007-11-04 21:02:20

Mavet
Użytkownik
Skąd: Krakow
Dołączył: 2005-05-02

Odp: Problem w Subedicie

Ok lecimy ze screenami bo wy chyba mi nie wierzycie Lecimy od visty slodkiej

[cytuj]ktoś Cie zmusza do jej używania? [/quote]
Powiedzmy...
[cytuj]Tzn? Wiesz Subedit to tylko "player", opcje wyświetlania ustawia się na filtrach, zobacz opis MPC [CCCP] w mojej syghnaturce. [/quote]
Tyaaa to wiem ale w kmp 3 klikniecia i mam to co chcialem.
[cytuj]Istnieje wiele programów do tego. Zobacz np. na GTW. [/quote]
Ok dobra tu lecimy ze screenami bo chyba nie ktorzy mi tu nie dowiezaja co nasza vista 64 bit robi. :
http://img126.imageshack.us/img126/1293/aegisbc4.jpg
http://img511.imageshack.us/img511/2336 … tlezx7.jpg - napisow mi nie widzi to samo dzieje sie czasem w subedicie ale o tym pozniej
Subedit : 1 problem z http://img514.imageshack.us/img514/3830/subeditvo6.jpg - tu nie widze napisow a opcja Przezroczyste Napisy tutaj nie dzialaja.
2 problem : tutaj musze go opisac kiedy wlacze jakis film to do piero po restarcie moge ( to zalezy) wlaczyc inny film ? a czemu ? bo jak kllikam otworz film to nic sie nie dzieje wiec tu screen nie pomoze.
3 Problem :Access violation at address 77E7A75E in module 'kernel32.dll".Read of address 000000001.  tutaj zdjecia nie mam nie chcialo mi sie juz resetowac kompa etc ale to sie pojawia jak wlaczam film MKV wystarczy jak dam alt i dam ok , 2 razy i znika ale upierdliwe . W sumie ktos tu juz mowil o tym bledzie.
jak by ktos mowil jak rexo ze nie mam patcha to juz nie wiem jak mam wam pokazac : ttp://img50.imageshack.us/img50/3296/subedit2am3.jpg macie tu tego patcha i juz dawno zainstalowany...

dobra moze fakt kmp player nie jest dobrym do sprawdzania fpsow ale podobno jednemu kolesiowi co ma ten sam film od TV Japan i te same napiski chodza bez problemu ;o w kazdym odtwarzaczu (xp) ...anyway dobra widac ze vista mnie nie lubi . trudno. jak jeszcze raz powiecie ze nie umiem synchra robic to sie zastrzele przeciez juz nie raz czytalem faq i przeciez jestem tu dlugo ludzie pomyslcie...Ale dzieki chociaz za rady. widac wina visty end.

Ostatnio edytowany przez Mavet (2007-11-04 21:04:13)

Offline

#59 2007-11-04 22:20:59

RA6
Użytkownik
Skąd: Vladislavia
Dołączył: 2005-07-27

Odp: Problem w Subedicie

Zrób sobie wirtualizacje xp lub usuń VISTE i zainstaluj Linux.

I ludzie mówią że V...A to cud Orzeszki a L...X to zło.

Offline

#60 2007-11-05 00:17:36

Mavet
Użytkownik
Skąd: Krakow
Dołączył: 2005-05-02

Odp: Problem w Subedicie

RA6 napisał:

Zrób sobie wirtualizacje xp lub usuń VISTE i zainstaluj Linux.

I ludzie mówią że V...A to cud Orzeszki a L...X to zło.

Mowisz tak jak kolesie z neostrady co do nich dzwonilem
"a nie moze pan zmienic systemu ? fuj"[cholera]

dobra koniec offtopa.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024