#1 2008-03-18 22:13:37

franekhuta
Użytkownik
Skąd: Kraków/Biłgoraj
Dołączył: 2007-07-10

Program do zmiany nazw napisów

Wersja 2.0 -> Przejdź do postu

---------------------------------------------

Pobrałem ostatnio troszkę animców i oczywiście napisy z ANSI. Wszystko było fajnie dopóki nie przyszło mi zmieniać ich nazw.
Pomyślałem wtedy: przez ten czas co zmieniam te nazwy to bym co najmniej jeden odcinek obejrzał smile_big, tak nie może być.

Więc postanowiłem zaradzić temu i wykorzystując moje nadprzyrodzone zdolności programistyczne smile_big, napisać program który by to zrobił za mnie.

Trochę się pomęczyłem, ale w końcu wydziergałem i tym sposobem powstał program Sublimator
Później dodałem jeszcze opcję masowej zmiany nazw odcinków i trochę go uładniłem żeby nadawał się do ogólnego użycia.

Program wygląda tak:

pomoc8.jpg

Działa bardzo prosto. Wyświetla nazwy filmów i napisów w danym folderze, następnie zmienia nazwy napisów wyświetlonych po prawej stronie na nazwy takie jak są w tej samej linii po lewej stronie.

Nazwy odcinków zmienia w ten sposób że filmy wyświetlone po lewej stronie zmienia na nadaną przez nas nazwę w miejsce [NR] wpisuje numer odcinka, a w miejsce [CRC] może pobrać ze starej nazwy CRC jeśli ktoś lubi.

Poza tym wszystko jest bardzo pięknie opisane w pomocy (How to use it).


Pobrać można go stąd: Sublimator -> Wersja 2.5


Wystawiam go tutaj ponieważ uznałem, że takie arcydzieło smile_big nie może się zmarnować i jak już go wydziergałem to niech inni też będą mogli sobie z niego skorzystać.

---------------------------------------------

Wersja 2.0 -> Przejdź do postu

Ostatnio edytowany przez franekhuta (2019-06-23 12:30:34)


Sublimator 2.5 - Program do masowej zmiany nazw napisów
Temat na ANSI - Podziel się opinią lub zaproponuj zmiany

Offline

#2 2008-03-18 22:22:23

KAT
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Program do zmiany nazw napisów

Spoko.... tylko, ze cos takiego mozna zrobic np Total Commanderem... i wieloma innymi programami.

Offline

#3 2008-03-18 22:24:50

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Program do zmiany nazw napisów

Kiedyś też czegoś takiego używałem. Nazywacz się bodajże nazywało. Skończyło się na tym, że nie wiem, jakich grup mam część anime, a nawet przez nieuwagę nazwałem pliki w odwrotnej kolejności, i pierwszy odcinek był ostatnim, a ostatni pierwszym. jezor Teraz wolę oryginalne nazwy.

KAT napisał:

Spoko.... tylko, ze cos takiego mozna zrobic np Total Commanderem... i wieloma innymi programami.

Ale tutaj, z tego, co widzę, jest jednak jakaś innowacja, bo automatycznie nazywa i wideo, i napisy.

Ostatnio edytowany przez lb333 (2008-03-18 22:27:10)

Offline

#4 2008-03-18 22:35:35

Cain
Użytkownik
Dołączył: 2006-04-17

Odp: Program do zmiany nazw napisów

Zawsze popieram ludzi, którzy chcą coś zrobić, a nie tylko narzekać. Szczerze gratuluję.

Tylko nie wiem, czy nie zmarnowałeś czasu na napisanie tego programiku, bowiem istnieje coś takiego do masowej zmiany nazw. Nazywa się ReNamer. Potrafi zmieniać masowo nazwy nie tylko plików txt ale każdych jakie się mu napatoczą.

Jednak gratuluję pomysłu, pewnie niejednej osobie się przyda.

Ostatnio edytowany przez Cain (2008-03-18 22:36:03)


Niczego nie jest mi szkoda, nic z tego czego jeszcze mi brak!
Starczy, gdy kocham, huczy las i wieje wiatr.

Offline

#5 2008-03-18 22:49:29

Klapo
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-12-01

Odp: Program do zmiany nazw napisów

bardzo fajne, pewnie sie namęczyłeś ;p
gz pomysłu :p i wykonania !


klapos.png

Offline

#6 2008-03-18 23:09:41

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Program do zmiany nazw napisów

franekhuta napisał:

...

To dobre jest. Też bym chciał tak umieć "napisać se program" smile Fakt, że są już programy o takich funkcjach, ale w niczym to nie szkodzi.

Offline

#7 2008-03-18 23:14:00

s0n1c
Użytkownik
Skąd: Tokyo-3
Dołączył: 2005-09-24

Odp: Program do zmiany nazw napisów

Niestey program posiada bledy ktore skutecznie go eliminuja.
Zacznijmy od tego gdzie jest robiony backup? Mimo zaznaczenia opcji nigdzie go nie widze.
I najwazniejsze co mi sie rzucilo w oczy. Brak mozliwosci ustawiania kolejnosci zmienianych napisow.

Swoja droga wymienionego juz ReNamer'a to to raczej nie przebije.


KiXBu

Offline

#8 2008-03-18 23:27:43

franekhuta
Użytkownik
Skąd: Kraków/Biłgoraj
Dołączył: 2007-07-10

Odp: Program do zmiany nazw napisów

s0n1c napisał:

Niestey program posiada bledy ktore skutecznie go eliminuja.
Zacznijmy od tego gdzie jest robiony backup? Mimo zaznaczenia opcji nigdzie go nie widze.
I najwazniejsze co mi sie rzucilo w oczy. Brak mozliwosci ustawiania kolejnosci zmienianych napisow.

Co do backupu to widzę że się pomocy nie czytało smile_big. Jest to tylko kopia w schowku poprzedniej listy z napisami, którą można wykorzystać żeby sprawdzić co się źle zrobiło.
(w jakieś kopiowania plików nie chciało mi się bawić)

Kolejność ustawienia napisów owszem można zmienić wystarczy tylko metodą "wytnij i wklej" lub "zaznacz i przeciągnij" pozamieniać przed zmianą napisy z prawej strony


Sublimator 2.5 - Program do masowej zmiany nazw napisów
Temat na ANSI - Podziel się opinią lub zaproponuj zmiany

Offline

#9 2008-03-19 02:12:43

maniekes
Użytkownik
Skąd: wrocek
Dołączył: 2008-03-14

Odp: Program do zmiany nazw napisów

hm programik fajny widze poznajesz tajniki winapi =]
ale imo to mogles zamiast edita dac listboxa, i w nim taka zamiana miejsc jak np w usd jest, up down chodzisz gora dol normalnie, a ctrl+up/down przesuwasz dany kawalek wyzej nizej ew kilka zaznaczonych ;p [ wydaje sie pogmatfane ale to kilka linijek kodu oczkod ]
mogles tez dac zeby wyszukiwal naraz kilka rodzajow napisow np txt i ass ;p
pozdro dla ciebie ze chcialo ci sie pisac ;p
ja jestem leniwy i zawsze robie se pliczek .bat ktory edytuje nsp z zaznaczaniem blokowym xd
ps; ale moje najwieksze osiagniecie to edytor napisow na wince3.0 wiec co ja tam moge wiedziec...

Offline

#10 2008-03-19 13:55:37

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Program do zmiany nazw napisów

A projekt będzie rozwijany? oczkod Bo to pewnie wersja 0.1


10721827ve.gif

Offline

#11 2008-03-19 22:09:09

franekhuta
Użytkownik
Skąd: Kraków/Biłgoraj
Dołączył: 2007-07-10

Odp: Program do zmiany nazw napisów

maniekes napisał:

...
ale imo to mogles zamiast edita dac listboxa, i w nim taka zamiana miejsc jak np w usd jest, up down chodzisz gora dol normalnie, a ctrl+up/down przesuwasz dany kawalek wyzej nizej ew kilka zaznaczonych ;p [ wydaje sie pogmatfane ale to kilka linijek kodu oczkod ]
mogles tez dac zeby wyszukiwal naraz kilka rodzajow napisow np txt i ass ;p
...

Wyszukiwanie wszystkich formatów na raz to nie głupi pomysł i chyba nawet już wiem jak to zrobić, więc może gdzieś w niedługim czasie coś takiego się pojawi.
Co do tego listboxa to zupełnie nie wiem jak go się obsługuje więc jak na razie nic z tego, chyba że znajdę coś w internecie to zobaczymy.

Kisiel napisał:

A projekt będzie rozwijany? oczkod Bo to pewnie wersja 0.1

Jeśli rzucicie jakieś dobre i wykonalne pomysły to może jakieś nowe wersje się pojawią.


Sublimator 2.5 - Program do masowej zmiany nazw napisów
Temat na ANSI - Podziel się opinią lub zaproponuj zmiany

Offline

#12 2009-09-16 17:50:36

franekhuta
Użytkownik
Skąd: Kraków/Biłgoraj
Dołączył: 2007-07-10

Odp: Program do zmiany nazw napisów

I tak po 1,5 roku od zrobienia Sublimatora znów nie miałem żadnego ciekawego zajęcia, więc pomyślałem: dlaczego by nie usprawnić działania programu? smile_big

W ten sposób powstał Sublimator 2.0

A wygląda tak:

sub2.png

Nadal służy do zmieniania nazw napisów względem nazw filmów, lecz jest to dużo łatwiejsze.
Zamiana miejsc na listach polega teraz na zwykłym zaznaczaniu i przesuwaniu pozycji.

Najciekawszą według mnie opcją jest teraz autodopasowanie, które wyszukuje w nazwach numery odcinków, automatycznie je segreguje i zmienia nazwy.

Program jest oczywiście zabezpieczony przed błędami i ryzyko pomieszania plików jest znikome, szczególnie że każdą zmianę można cofnąć.

Żeby zapoznać się z zasadami działania programu zapraszam do pierwszego posta lub na wyśmienitą smile_big stronę programu: Sublimator 2.0

Sublimatora 2.0 można pobrać stąd: Pobierz ---> Nowa wersja 2.5: Pobierz

Mam nadzieję, że komuś się przyda.

----------------------------------------EDIT---------------------------------
Uwaga! Nowa wersja! Sublimator 2.5 -> przejdź do posta

Ostatnio edytowany przez franekhuta (2019-06-23 12:32:52)


Sublimator 2.5 - Program do masowej zmiany nazw napisów
Temat na ANSI - Podziel się opinią lub zaproponuj zmiany

Offline

#13 2009-09-16 19:01:15

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Program do zmiany nazw napisów

Tak z ciekawości - w czym to pisałeś (język i środowisko)?

Offline

#14 2009-09-16 20:26:16

Maku
Użytkownik
Dołączył: 2005-08-02

Odp: Program do zmiany nazw napisów

Mam propozycje.
Mógłbyś zrobić żeby kolumnę z liczbą porządkową dało się ją edytować.
tzn. jak mam nr powiedzmy 3 żebym mógł zmienić go na 7. i żeby to automatycznie zmieniało pozycje.
Byłoby to bardzo przydatne przy zmienianiu nazw tasiemców. Męczące byłoby przesuwanie pozycji nr 12 na np 300.



btw. program jest świetny

Ostatnio edytowany przez Maku (2009-09-16 22:15:45)

Offline

#15 2009-09-16 22:46:11

franekhuta
Użytkownik
Skąd: Kraków/Biłgoraj
Dołączył: 2007-07-10

Odp: Program do zmiany nazw napisów

Sir_Ace napisał:

Tak z ciekawości - w czym to pisałeś (język i środowisko)?

Pisałem go w Delphi 7.

Maku napisał:

Mógłbyś zrobić żeby kolumnę z liczbą porządkową dało się ją edytować.

Pomysł nie jest zły, jak tylko znajdę chwilę wolnego czasu coś z tym pokombinuję.


Sublimator 2.5 - Program do masowej zmiany nazw napisów
Temat na ANSI - Podziel się opinią lub zaproponuj zmiany

Offline

#16 2009-09-16 23:05:38

Heliar
Użytkownik
Skąd: P-ń
Dołączył: 2007-08-23

Odp: Program do zmiany nazw napisów

franekhuta napisał:

I tak po 1,5 roku od zrobienia Sublimatora znów nie miałem żadnego ciekawego zajęcia...

Temu to dobrze, a ja nie mam czasu na to, żeby spać oczkod oczkod oczkod

Offline

#17 2009-09-16 23:23:39

Maku
Użytkownik
Dołączył: 2005-08-02

Odp: Program do zmiany nazw napisów

mam kolejną sugestie żeby okno wyniki po kliknięciu się nie zamykało tylko podświetlało linię, będzie łatwiej szukać jakiś niezgodności.

Offline

#18 2009-09-16 23:43:12

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Program do zmiany nazw napisów

Świetna rzecz, ten twój programik. Mnie się z pewnością przyda smile


"Skazany na zajebistość"

Offline

#19 2009-09-16 23:46:29

Maku
Użytkownik
Dołączył: 2005-08-02

Odp: Program do zmiany nazw napisów

Boski co? w 30 min pozmieniałem nazwy kilku serii gdzie nazywaczem robiłbym to ze 2h i to jeszcze z dużym ryzykiem błędu. jezor

Offline

#20 2009-09-17 18:37:49

franekhuta
Użytkownik
Skąd: Kraków/Biłgoraj
Dołączył: 2007-07-10

Odp: Program do zmiany nazw napisów

Maku napisał:

mam kolejną sugestie żeby okno wyniki po kliknięciu się nie zamykało tylko podświetlało linię, będzie łatwiej szukać jakiś niezgodności.

Moim zdaniem, żeby zobaczyć że nie ma błędów wystarczy tylko chwilę spojrzeć i dlatego wtedy dobrze jest aby okno dało się szybko ukryć. Gdy widać że coś jest nie tak lub plików jest dużo można wcisnąć przycisk "Nie ukrywaj".

Myślę, że jedyne co można zrobić to aby dało się zaznaczyć linię po wciśnięciu tego przycisku.


Sublimator 2.5 - Program do masowej zmiany nazw napisów
Temat na ANSI - Podziel się opinią lub zaproponuj zmiany

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024