#1 2007-09-20 15:23:40

Naten
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2007-09-20

[AnS] Suzumiya Haruhi noYuuutsu

Witam,
poszukuję napisów do anime podanego w tytule posta. Znalazłem na stronie suby do innej wersji próbowałem zrobić ich synchro ale nie daję rady. Wyżej wymieniona wersja jest w języku japońskim [cóż za zaskoczenie ^^] z wbudowanymi napisami po hiszpańsku. Może ktoś byłby mi w stanie podrzucić napisy w języku eng/pl generalnie preferował bym eng. Za jakąkolwiek pomoc wielkie dzięki.
Jeżeli to ma pomóc to odcninki są w formacie avi i mają po 230 mb. [ 24 fps ]

Ostatnio edytowany przez Naten (2007-09-20 15:28:38)

Offline

#2 2007-09-20 15:44:49

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: [AnS] Suzumiya Haruhi noYuuutsu

Jeśli to kwestia fpsów, to otwórz je SubEditem i (z FPSem niepasujących napisów) eksportuj do formatu SRT.

Jeśli to nie pomoże, to tu masz poradnik synchronizowania.

Offline

#3 2007-09-20 16:08:27

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: [AnS] Suzumiya Haruhi noYuuutsu

Podobno na DVD wydano wersję Suzumiyi, w której jest więcej gadania, niż w wersji TV. Jeśli masz tę wersję, to zmiana fps, przesunięcie itp. proste zabiegi mogą nie wystarczyć - nie obejdzie się bez tłumaczenia tych dodatkowych tekstów.

Offline

#4 2007-09-20 16:15:58

Naten
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2007-09-20

Odp: [AnS] Suzumiya Haruhi noYuuutsu

dzięki za pomoc pójdę za radą Sir_Ace i pobawię się w to. Tak sie zastanawiam czy nie ma jakiejś dobrej stronki z angielskimi napisami do anime ? ? ewentualnie jak nie dam rady poprostu poszukam wersji tej do której są już napisy na stronie, lub eng sub.

edit:
Z synchro raczej nic nie wyjdzie ;/ mam wrażenie, że tak jak ~Obiwanshinobi napisał może brakować sporej cześci teksty, ale pewny nie jestem. Hiszpańskiego i japońskiego nie znam, więc ustawienie tych napisów jest dla mnie wręcz niemożliwe. Chyba nie pozostaje nic poza dorwaniem innej wersji...

Ostatnio edytowany przez Freeman (2007-09-20 21:11:02)

Offline

#5 2007-09-20 17:57:28

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: [AnS] Suzumiya Haruhi noYuuutsu

Naten napisał:

Chyba nie pozostaje nic poza dorwaniem innej wersji...

No to polecam ten serwer - duży transfer i napisy z ANSI pasują.

Offline

#6 2007-09-20 18:54:18

Naten
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2007-09-20

Odp: [AnS] Suzumiya Haruhi noYuuutsu

Dzieki wielkie chociaz preferuje BC to jednak sie chyba skusze na ftp tym razem :]
Wlasnie sciagnalem 1 odcinek sa angielskie napisy, wiec bosko jak dla mnie smile_big jeszcze raz wielkie dzieki ^^

Ostatnio edytowany przez Naten (2007-09-20 19:37:49)

Offline

#7 2007-09-20 20:31:37

mastah
Użytkownik
Skąd: Sopot
Dołączył: 2005-01-26

Odp: [AnS] Suzumiya Haruhi noYuuutsu

Ja bym jednak proponował komuś przetłumaczyć tą wersje dvd xD posiadam rawy od APeopleRaw w bardzo ładnej jakości i czekają dłuugo na nagranie. W napisach, które są na ANSI brakuje wielu kwestii. Ja z Japońskiego niestety nie daje rady przetłumaczyć:> Może ktoś zna jakąś grupe co wydała tą poszerzoną wersje Haruhi z ang subami chociaż? Wtedy mógłbym spróbować sam coś zdziałać.

Offline

#8 2007-09-20 20:43:00

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: [AnS] Suzumiya Haruhi noYuuutsu

mastah napisał:

Ja bym jednak proponował komuś przetłumaczyć tą wersje dvd xD posiadam rawy od APeopleRaw w bardzo ładnej jakości i czekają dłuugo na nagranie. W napisach, które są na ANSI brakuje wielu kwestii. Ja z Japońskiego niestety nie daje rady przetłumaczyć:> Może ktoś zna jakąś grupe co wydała tą poszerzoną wersje Haruhi z ang subami chociaż? Wtedy mógłbym spróbować sam coś zdziałać.

Jeśli zamierzasz uzupełniać istniejące przekłady, zacznij od spytania o zgodę tłumaczy. Chyba że jesteś zdecydowany tłumaczyć od podstaw. Na AniDB jest informacja o jakichś DVD-rypach z ang. napisami.

Offline

#9 2007-09-21 22:34:07

mastah
Użytkownik
Skąd: Sopot
Dołączył: 2005-01-26

Odp: [AnS] Suzumiya Haruhi noYuuutsu

Obiwanshinobi napisał:
mastah napisał:

Ja bym jednak proponował komuś przetłumaczyć tą wersje dvd xD posiadam rawy od APeopleRaw w bardzo ładnej jakości i czekają dłuugo na nagranie. W napisach, które są na ANSI brakuje wielu kwestii. Ja z Japońskiego niestety nie daje rady przetłumaczyć:> Może ktoś zna jakąś grupe co wydała tą poszerzoną wersje Haruhi z ang subami chociaż? Wtedy mógłbym spróbować sam coś zdziałać.

Jeśli zamierzasz uzupełniać istniejące przekłady, zacznij od spytania o zgodę tłumaczy. Chyba że jesteś zdecydowany tłumaczyć od podstaw. Na AniDB jest informacja o jakichś DVD-rypach z ang. napisami.

Jeśli bym chciał zamieścić na ANSI podrasowane tłumaczenie to bym się o zgode zapytał. Jeśli bym jej nie uzyskał no to bym sobie zrobił tłumaczenie na właśny użytek, którego i tak nikt by mi nie sprawdził^^ taaa lubie czasem działać poza prawem...

Ostatnio edytowany przez mastah (2007-09-21 22:42:15)

Offline

#10 2007-09-21 23:24:22

Cain
Użytkownik
Dołączył: 2006-04-17

Odp: [AnS] Suzumiya Haruhi noYuuutsu

Mógłbym uzupełnić, nie ma problemu. Ze względów techniczych kiepsko u mnie ze ściąganiem. Więc jeśli naprawdę komuś zależy i ma wersję ang dvd i byłby w stanie podesłać ten 1 DVD (bo chyba aż tyle to zajmie:P) to jak najbardziej mogę uzupełnić tłumaczenia.

Chociaż miał tam hardek PL wychodzić... Na razie cicho o nim...

Tekstu jest serio dużo więcej?

Ostatnio edytowany przez Cain (2007-09-21 23:26:29)


Niczego nie jest mi szkoda, nic z tego czego jeszcze mi brak!
Starczy, gdy kocham, huczy las i wieje wiatr.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024