#21 2007-10-05 15:44:52

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Manga i Anime VS Komiks i Bajka jaka jest różnica?

rexo napisał:

Moim zdaniem większość anime, ma jakieś przesłanie, wizję autora, pewien pogląd na świat lub konkretny problem.

Moim zdaniem to zdanie można przyłożyć do absolutnie każdego (nawet nie większości, ale <każdego> ) filmu rysunkowego i live action, wskazywanie takiej różnicy między jednym a drugim jest imo zupełnie bezzasadne.

Ostatnio edytowany przez Freeman (2007-10-05 15:49:18)

Offline

#22 2007-10-05 15:45:40

Sobol15x
Użytkownik
Skąd: Zielonka
Dołączył: 2007-01-19

Odp: Manga i Anime VS Komiks i Bajka jaka jest różnica?

Manga jest rodzajem komiksu jak już bodajże #Freeman przytoczył. Tylko tyle, że manga jest 'wydawana tylko' w Japonii oraz ma 'specyficzną kreskę'. Przeczytaj sobie rozdział np. "Death Note", "Bleach'a", czy "Eyeshield #21", a potem takiego Thorgala.
Anime to dla mnie coś więcej niż jakaś tam bajka dla dzieci z 4 klasy podstawówki. Obejrzyj sobie np. "Beyblade", a potem "One Piece". Chociaż to zły przykład, bo "One Piece" > all.


Kogucik zesrał się na wietrze. Opryskał Zbysława na swetrze.
Za x - pocałujcie w dupe nas
Za x - pocałujcie w trąbke nas
Za x - pocałujcie Tadzia w Tadzia
W Tadzia nie wypadzia!

Offline

#23 2007-10-05 15:53:33

zmora150
Zbanowany
Dołączył: 2007-01-15

Odp: Manga i Anime VS Komiks i Bajka jaka jest różnica?

a ja wam mowie ze taki sam lub podobny temat był 2-3 miesiące temu smile i jak kto poszuka to zobaczy jak ostatni post wyglądał smile_big no chyba ze mylę forum smile_big

Offline

#24 2007-10-05 16:21:42

vpirate2
Zbanowany
Dołączył: 2007-08-28

Odp: Manga i Anime VS Komiks i Bajka jaka jest różnica?

anime wogole jest bardziej ambitniejsze mimo wszytko lol

Offline

#25 2007-10-05 16:34:21

Sobol15x
Użytkownik
Skąd: Zielonka
Dołączył: 2007-01-19

Odp: Manga i Anime VS Komiks i Bajka jaka jest różnica?

Żebyś się tą wypowiedzią nie przeliczył. "Muminki" też były robione przez Japończyków. Czy też "Pokemon'y", które są ewidentnym przykładem 'ambitnego' anime.


Kogucik zesrał się na wietrze. Opryskał Zbysława na swetrze.
Za x - pocałujcie w dupe nas
Za x - pocałujcie w trąbke nas
Za x - pocałujcie Tadzia w Tadzia
W Tadzia nie wypadzia!

Offline

#26 2007-10-05 17:05:37

berith14
Użytkownik
Skąd: ???
Dołączył: 2007-05-17

Odp: Manga i Anime VS Komiks i Bajka jaka jest różnica?

rexo napisał:

Moim zdaniem większość anime, ma jakieś przesłanie, wizję autora, pewien pogląd na świat lub konkretny problem.

Co do różnicy pomiędzy anime, a kreskówkami to podstawową jest to, że anime ma określoną fabułę więc nie można obejrzeć np. najpierw ostatniego odc. później oglądać od środka i zakończyć pierwszym. W kreskówkach nie ma zazwyczaj takiego ograniczenia bo autor ogranicza daną myśl w 1 odcinku. A przy okazji autor kreskówek kieruje je zazwyczaj do dzieci by rozpoznawały podstawy moralne takie jak "co jest dobre, a co nie", a anime kierowane jest do osób, które to już wiedza (co nie świadczy, że tylko takie osoby oglądają anime).

Ostatnio edytowany przez berith14 (2007-10-05 17:07:38)

Offline

#27 2007-10-05 17:07:25

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Manga i Anime VS Komiks i Bajka jaka jest różnica?

berith14 napisał:

Co do różnicy pomiędzy anime, a kreskówkami to podstawową jest o, że anime ma określoną fabułę więc nie można obejrzeć np. najpierw ostatniego odc. później oglądać od środka i zakończyć pierwszym.

W takim Lucky Star lub Fullmetal Panic? Fumoffu! nie widzę przeciwwskazań:D, a np. takie X-men Evolution ma fabułę i nie wyobrażam sobie oglądania tego od końca.

Ostatnio edytowany przez zergadis0 (2007-10-05 17:09:04)

Offline

#28 2007-10-05 17:09:17

rambo
Użytkownik
Dołączył: 2005-04-13

Odp: Manga i Anime VS Komiks i Bajka jaka jest różnica?

Sobol15x napisał:

Żebyś się tą wypowiedzią nie przeliczył. "Muminki" też były robione przez Japończyków. Czy też "Pokemon'y", które są ewidentnym przykładem 'ambitnego' anime.

strzał w 10 ~Sobol15x;)

Offline

#29 2007-10-05 17:28:51

Tenshi1991
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-05-19

Odp: Manga i Anime VS Komiks i Bajka jaka jest różnica?

Anime i Manga posiadają dość niezwykły klimat i kreskę, której słowami nie można opisać. Jeżeli oglądasz anime ~Ptaku powinneś sam zauważyć różnicę.

Offline

#30 2007-10-05 17:41:34

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Manga i Anime VS Komiks i Bajka jaka jest różnica?

Tenshi1991 napisał:

Anime i Manga posiadają dość niezwykły klimat i kreskę, której słowami nie można opisać. Jeżeli oglądasz anime ~Ptaku powinneś sam zauważyć różnicę.

Kotopies i Jakub Jakub też posiadają niezwykłą kreskę jezor Ona jest po prostu specyficzna, jak w każdym kraju i u każdego rysownika. To samo tyczy się klimatu.

Tak w ogóle, to każde z was podające co raz to "nowe" rzeczy wyróżniające M&A od K&K trafia kulą w płot. Ponieważ wszystkie te cechy odnoszą się do każdego rodzaju twórczości, o które toczy się ta "dyskusja".

Ostatnio edytowany przez Quithe (2007-10-05 17:45:41)


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#31 2007-10-05 18:11:58

pitersan
Użytkownik
Dołączył: 2007-09-14

Odp: Manga i Anime VS Komiks i Bajka jaka jest różnica?

Ja wam powiem że właśnie ta kreska, ten różnorodny styl czyli nie każde anime tak samo wygląda są fajne. Ale szczególnie doskonałe podkłądy dźwiękowe są wyznacznikiem anime.
Mangi nie czytam bo mnie nie interesują. Znaczy trochę przeczytałem po polsku ale ogólnie nie mam na to chęci.

Offline

#32 2007-10-05 18:29:13

rexo
Użytkownik
Skąd: Radomsko/Wrocław
Dołączył: 2005-07-19

Odp: Manga i Anime VS Komiks i Bajka jaka jest różnica?

Freeman napisał:

Moim zdaniem to zdanie można przyłożyć do absolutnie każdego (nawet nie większości, ale <każdego> ) filmu rysunkowego i live action, wskazywanie takiej różnicy między jednym a drugim jest imo zupełnie bezzasadne.

Ok rexio też miał bardzo ważne przesłanie smile. Jak zwykle lubisz się uczepić smile_big. Uważam, że różnica poziomu przesłania w anime i 'zwykłych' kreskówkach jest dość wyraźna - o to mi chodziło smile. W rexiu też można doszukiwać się sensu, no ale wybacz dla dzieci ~5-10 letnich nie tworzy się na wysokim poziomie. IMO anime mają dość ważne przesłanie, może nie wszystkie, ale wiele. A kreskówki, szczególnie te nowoczesne... jeśli uważasz, że mają - to spoko, takie jest Twoje zdanie smile.
Specjalnie podkreśliłem "Moim zdaniem", aby nikt się nie czepiał jezor. Niestety nie podziałało smile_big.

edit:
No tak i Power Rangers też miało przesłanie jezor

Ostatnio edytowany przez rexo (2007-10-05 18:44:43)

Offline

#33 2007-10-05 18:47:27

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Manga i Anime VS Komiks i Bajka jaka jest różnica?

rexo napisał:

Ok rexio też miał bardzo ważne przesłanie smile. Jak zwykle lubisz się uczepić smile_big. Uważam, że poziom przesłania w anime i 'zwykłych' kreskówkach jest dość wyraźny - o to mi chodziło smile. W rexiu też można doszukiwać się sensu, no ale wybacz dla dzieci ~5-10 letnich nie tworzy się na wysokim poziomie.

Wybacz, ale imo zwłaszcza to podkreślone zdanie to bzdura (a już tym bardziej przy Reksiu jako przykładzie). Odnośnie doszukiwania się "przesłania" w anime, to mówiąc szczerze, w większości oglądanych pozycji nie dostrzegam niczego wybitnego w tym względzie, a to z tej prostej przyczyny, że anime w zdecydowanej większości właśnie to produkcje czysto rozrywkowe i doszukiwanie się w nich ukrytego drugiego, trzeciego i n-tego dna to wynik pewnego "zapatrzenia się", innymi słowy - wkręcania sobie czegoś, co nie istnieje. Imo. Jakie przesłanie miał Samurai Champloo, Cowboy Bebop, jakiś Macross, jakiś Gundam, DB czy Naruto, Elfen Lied czy Full Metal Alchemist?

rexo napisał:

IMO anime mają dość ważne przesłanie, może nie wszystkie, ale wiele. A kreskówki, szczególnie te nowoczesne... jeśli uwazasz, że mają - to spoko, takie jest Twoje zdanie smile.

Z tego zdania wynika, że kreskówki (te nie-japońskie) twoim zdaniem przesłania nie mają. No cóż, ja mam wrażenie, że z Iron Gianta czy Incredibles, czy z nowego Ratatoullie, czy wielu filmów z wytwórni Walta Disneya dziecko (w naszym kręgu kulturowym) młodsze i starsze wyniesie o wiele więcej, niż ze zdecydowanej większości anime.

rexo napisał:

Specjalnie podkreśliłem "Moim zdaniem", aby nikt się nie czepiał jezor. Niestety nie podziałało smile_big.

Ja się czepiam, a ty jesteś dziwny. Napiszesz "moim zdaniem" i już nikt nie może ci odpowiedzieć? Wyraźnie pomyliłeś miejsca.

Offline

#34 2007-10-05 18:59:19

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Manga i Anime VS Komiks i Bajka jaka jest różnica?

No nie powiedziałbym że Elfen Lied i Fullmetal Alchemist nie mają żadnego przesłania (a to że nie jest ono dosłownie powiedziane to inna sprawa).

Offline

#35 2007-10-05 19:08:04

rexo
Użytkownik
Skąd: Radomsko/Wrocław
Dołączył: 2005-07-19

Odp: Manga i Anime VS Komiks i Bajka jaka jest różnica?

Heheh Freeman <3 smile.
Jasne, że może odpowiadać, każdy może smile. Nie mówiłem, że każde anime ma przesłanie, np DB jest skierowane właśnie do dzieci, choć swojego czasu sam lubiłem obejżeć smile, natomiast FMA i EL uważam, że mają. Jest wiele rozrywkowych - zgadza się, lecz w dużej ilośći anime znalazłem jakiś sens, czy też przekaz smile. Także nie twierdze, że żadne kreskówki nie mają. Odpal sobie TV i zobacz co leci, dla mnie żenada. Jeśli ogladałeś dużo anime, i nie znalazłeś w nich większego sensu - trudno, nikt Ci nie kazał. Ja osobiście gdy oglądam, analizuje wszystko. Poza tym, każdy odbiera na swój sposób konkretne rzeczy.
Znamy Twoje zdanie na ten temat, a także moje smile, niech każdy osądzi sam. Ja nadal uważam, że anime są bardziej wartościowe smile.

edit:
~zergadis0 dokładnie.
Ja także uważam, że mają, ale nikt nikomu nie każe szukac sensu w anime.
To raczej indywidualna sprawa.

edit2:
a to, że jestem dziwny to wiem, i bardzo się cieszę z tego powodu! Bardzo mi dobrze z tym smile_big i w cale nie chce być 'jak inni'! okej

Ostatnio edytowany przez rexo (2007-10-05 19:11:40)

Offline

#36 2007-10-05 19:14:30

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Manga i Anime VS Komiks i Bajka jaka jest różnica?

rexo napisał:

Ja nadal uważam, że anime są bardziej wartościowe smile.

Nie, moim zdaniem z twoich poprzednich postów wynika jasno, że uważasz inne filmy rysunkowe za w ogóle pozbawione wartości, a to jest różnica.

zergadis0 napisał:

No nie powiedziałbym że Elfen Lied i Fullmetal Alchemist nie mają żadnego przesłania (a to że nie jest ono dosłownie powiedziane to inna sprawa).

Ja też nic takiego nie powiedziałem.

~rexo - a mógłbyś mi w kilku słowach przedstawić przesłanie, jakie odczytałeś z Full Metala i Elfen Lied?

Ostatnio edytowany przez Freeman (2007-10-05 19:18:10)

Offline

#37 2007-10-05 19:19:53

rexo
Użytkownik
Skąd: Radomsko/Wrocław
Dołączył: 2005-07-19

Odp: Manga i Anime VS Komiks i Bajka jaka jest różnica?

Freeman napisał:

Nie, moim zdaniem z twoich poprzednich postów wynika jasno, że uważasz inne filmy rysunkowe za w ogóle pozbawione wartości, a to jest różnica.

Dobrze, że "twoim zdaniem" smile. Bo ja nigdzie tak nie napisalem. Większość oczywiście tak.

obawiam się że w kilku się nie zmieszczę...
...bo w samym FMA jest kilka, głównie chodzi o to, że ludzie pragną stać się cały czas silniejsi co ich gubi, i że ślepe dążenie do władzy i 'mocy' niszczy nas samych... jak wiele można stracić...
Uważam, że w kilku słowach nie da się ująć przesłania z FMA i EL.
a co sprawdzasz mnie? śmieszy mnie troszke Twoje zachowanie smile. Chciałem zakończyć kolejną bezsensowną rozmowę z Tobą ale jezor niestety.

Ostatnio edytowany przez rexo (2007-10-05 19:29:51)

Offline

#38 2007-10-05 19:24:31

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Manga i Anime VS Komiks i Bajka jaka jest różnica?

rexo napisał:
Freeman napisał:

Nie, moim zdaniem z twoich poprzednich postów wynika jasno, że uważasz inne filmy rysunkowe za w ogóle pozbawione wartości, a to jest różnica.

Dobrze, że "twoim zdaniem" smile. Bo ja nigdzie tak nie napisalem. Większość oczywiście tak.

Już mi się nie chce cytować z twoich poprzednich postów, bo i tak będzie jak w tym temacie o partii ANSI, gdzie pisałeś, że zburzyłbyś wszystkie kościoły, ale chciałeś tymi słowami wyrazić, że byś ich nie zburzył.

Jakbyś mógł tylko dwa słowa w kwestii tego przesłania...

Offline

#39 2007-10-05 19:32:15

rexo
Użytkownik
Skąd: Radomsko/Wrocław
Dołączył: 2005-07-19

Odp: Manga i Anime VS Komiks i Bajka jaka jest różnica?

Jak nie umiesz 'wyczuć' żartu no to sorki smile. Ja większość rzeczy które pisałem i piszę często, są dość żartobliwe oczkod. (chodzi mi o kościoły)
Ale spoko smile jak zwykle się uśmiałem smile_big dzieki smile.

(przesłanie masz wyżej)

Ostatnio edytowany przez rexo (2007-10-05 19:33:40)

Offline

#40 2007-10-05 19:40:46

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Manga i Anime VS Komiks i Bajka jaka jest różnica?

rexo napisał:

a co sprawdzasz mnie? śmieszy mnie troszke Twoje zachowanie smile. Chciałem zakończyć kolejną bezsensowną rozmowę z Tobą ale jezor niestety.[/i]

Przepraszam, że nie jestem hihi szesnastolatką, nie piszę "dzienx" i "sorki", a używam za to zdań wielokrotnie złożonych, w których jednakże unikam stosowania emotek co dwa słowa. Wtedy na pewno mógłbyś prowadzić "sensowną" rozmowę. Przepraszam z grzeczności, bo w życiu bym się nie zamienił. A, jeszcze jedno - przepraszam też, że chciałem po raz kolejny rozpocząć z tobą sensowną rozmowę, bo jak zwykle - niestety - nie wyszło.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024