#1 2005-10-05 21:56:59

Mors
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-02-05

Nagrywarka

No, więc prosiłabym o pomoc, bo jeśli chodzi o sprzęt komputerowy to moja wiedza jest minimalna;)
Nagrywarka mi się psuje i chciałabym kupić nową ale.. nie mam pojęcia, na co zwracać uwagę przy kupnie( oprócz prędkości zapisu i odczytu). Czy nagrywarka DVD odtwarza CD?. A jak wygląda sprawa z nagrywaniem? ( niektórzy mają podzieleni na CD i DVD ale czy tak jest zawsze?)Wiem, że pytania mogą wydawać się komuś śmieszne, ale naprawdę nie wiem^^ Jakby ktoś służył dobrą radą to thxXD

(jeśli dałam to w złym miejscu to przepraszam;)

Offline

#2 2005-10-05 22:10:13

myslo
Użytkownik
Skąd: Kraków / Chełm
Dołączył: 2005-01-31

Odp: Nagrywarka

Polecam NEC 3540A - super nagrywarka, do tego tania i może nagrywać wszystkie DVD (tzn tanie też). Każda nagrywarka DVD odtwarza CD (i ma funcję ich nagrywania). Kategorycznie odradzam LITE ONa !

Offline

#3 2005-10-05 22:17:27

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: Nagrywarka

Ja posiadam nagrywrke dvd od LG i jestem z niej dosc zadowolony, choc raz na jakis czas zdaza sie ze po nagraniu niestety nie mozn zgrac danych spowrotem na dysk. Ale w sumie to jestem z niej dosc zadowolony


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#4 2005-10-05 22:17:54

live_evil
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-09-17

Odp: Nagrywarka

Jesli chodzi o nagrywarki DVD to nie ma obecnie moim zdaniem wiekszych roznic miedzy roznymi modelami. Ja osobiscie zdecydowalem sie na Benqa DW1640 (to samo co jeden z modeli Plextora) i jestem z niej zadowolony.

P.S Nagrywarka DVD powinna rowniez zarowno odtwarzac i nagrywac CD choc wiem, ze np moj kolega ma ze swoja z tym problemy (Samsung). Ja osobiscie na moim modelu sie z tym nie spotkalem.
Pozdro

Offline

#5 2005-10-05 23:01:00

Dambo
Użytkownik
Skąd: Sosnowieś
Dołączył: 2005-05-01

Odp: Nagrywarka

ja osobiscie mam lite-on'a i nie narzekam nagrywa odtwarza wszystko na wszystkim podobno sie ciut jebia ale nie jest to az tak wielki problem bo lite-on daje zawsze nowa:) wczesniej mialem 1633 zjebala mi sie w dziwny sposob (gdzies po okolo pol roku uzywania) po prostu nagle przestala dzialac podczas nagrywania i echo napiecie bylo ale nic juz nie czytala oddalem i za jakis tydzien dostalem nowiutka 1693 bez zadnych doplat wiec ja na lite-on'a nie narzekam moze jedynie troche za glosna ale da sie zyc:)

Offline

#6 2005-10-05 23:08:57

shinma
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2004-08-25

Odp: Nagrywarka

podzielam zdanie @myslo ale miej na uwadze to ze ten model jak i poprzedni 3520A (ktory osobiscie posiadam) ma gorsza korekcje bledow przy odczycie plyt CD niz Lite-On ale za to Lite-On ma gorszy zapis DVD i jest cholernie glosny a NEC cichutki nawet przy transferze 10 MB/s. wiec mozesz wybrac miedzy gorszym odczycie CD (NEC) lub gorszym zapisie DVD (Lite-On).

Offline

#7 2005-10-06 00:06:54

Naruto9
Użytkownik
Dołączył: 2005-02-12

Odp: Nagrywarka

Ja mam nagrywarke DVD z LG i nie narzekam. Ale musisz jeszcze zwrócić uwagę na to czy system ci uciągnie taką nagrywarke, bo czasem mogą być problemy. Najlepiej to jak sie spytasz w sklepie powinni ci doradzić.

Offline

#8 2005-10-06 00:13:38

takeo
Użytkownik
Skąd: Kielce
Dołączył: 2005-04-12

Odp: Nagrywarka

Co do dobrych i tanich nagrywarek DVD to masz tak naprawde wybór między NEC a LG. Ja osobiście posiadam NEC ND-3540A i jestem bardzo zadowolony. Co do głośności tego napędu to nie powiem aby był jakoś specjalnie cichy (zalezy jaką płytke się mu zapoda). Płytki DVD wypala b. dobrze. Co do korekcj błęów DVD b.d. zaś płyt CD dałbym ocene dobrą. A jeszcze jedna uwaga kupując NECa nie dostajesz oprogramownia do wypalania (ale to raczej nie problem). Co do LG posiada podobne parametry co NEC z tym że: ma dodatkową możliwość nagrywania płyt DVD-RAM (nie spotkałem jeszcze osoby używającej tego), posiada oprogramownie i nowocześniejszą stylizacje panela przedniego (ja tam wole prostote smile Poza tym wybór należy do ciebie. Pozdrawiam.

Offline

#9 2005-10-06 00:16:06

myslo
Użytkownik
Skąd: Kraków / Chełm
Dołączył: 2005-01-31

Odp: Nagrywarka

Również jestem szczęśliwym posiadaczem 3520A. Co do korekcji błędów to się zgadza, ale po wgraniu nowego biosu problemik powinien zniknąć teoretycznie - nie próbowałęm.

Offline

#10 2005-10-06 00:32:21

AKUMA
Użytkownik
Skąd: Wziąć na flaszkę ?!
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nagrywarka

Zdecydowanie polecam LG GSA-4163B Nagrywarka numer jeden we wszystkich testach oczkod Bez wątpienia sie na niej nie zawiedziesz chyba jako jedyna z dostępnych nagrywarek w polsce nagrywa płyty DvD RAM. Pod tym LINKIEM masz dokładny opis nagrywarki.

A tak p[ozatym to polecam stronkę http://www.cdrinfo.p znajdziesz tu wiele ciekawych rzeczy o nagrywarkach oczkod

Offline

#11 2005-10-06 00:34:33

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nagrywarka

a ja podam ci lnke do specjalistow www.cdrinfo.pl zadaj tam to pytanie lub poczytaj forum i wszystkie twoje watpliwosci sie rozwieja


ara ara...

Offline

#12 2005-10-06 06:37:45

Sir Mavins
Użytkownik
Dołączył: 2004-11-21

Odp: Nagrywarka

LiteON?
Jakas bzdura!
Mam 2 napedy tj firmy, w tym jedna nagrywrke i jestem zadowolony.
Nie ma dvd, ktorej nie odczytaja i w zasadzie dvd, ktorej nie nagra.
Co do głośnosci...
A kogo to obchodzi?
W biurze nie pracuje, to mi nie przeszkadza.
Zreszta, nie jest tak glośna jak mowicie, poza tym można pc wyciszyc i ok.

Offline

#13 2005-10-06 11:48:48

RA6
Użytkownik
Skąd: Vladislavia
Dołączył: 2005-07-27

Odp: Nagrywarka

Ja posiadam BenQ 1620 i LG 4163 co do nagrywania to różnie z tym bywa. Zależnie, z jakiego fabu płyta dvd pochodzi. Niektóre płyty lepiej pala się na BenQ niektóre na LG. Jeśli chcesz szybko nagrywać x12-x16 polecam BenQ jeśli x8 to minimalnie lepiej wypada LG ale to zależy od płyty. W każdym razie na gorszych nośnikach minimalnie lepiej jest na LG. Miałem NECa i Plextra i powiem tak NEC nagrywa ok ale miał problem z czytaniem tłoczonych i zabezpieczonych płyt cd i dvd. Plextr znów za drogi i nie taki rewelacyjny. Ze wszystkich nagrywarek najlepiej na najsłabszych nośnikach nagrywa NEC potem Plextor, LG i BenQ. LiteONa mam zwykły napęd i mówię głośne to, ale bdb odczyt naprawdę zniszczonych płyt, nie ustępuje nagrywarką.

Offline

#14 2005-10-06 12:33:02

takeo
Użytkownik
Skąd: Kielce
Dołączył: 2005-04-12

Odp: Nagrywarka

AKUMA napisał(a):

> Zdecydowanie polecam LG GSA-4163B Nagrywarka numer jeden we wszystkich
> testach oczkod Bez wątpienia sie na niej nie zawiedziesz chyba jako jedyna
> z dostępnych nagrywarek w polsce nagrywa płyty DvD RAM. Pod tym
> LINKIEM
> masz dokładny opis nagrywarki.
>
> A tak p[ozatym to polecam stronkę
> http://www.cdrinfo.p znajdziesz tu
> wiele ciekawych rzeczy o nagrywarkach ;)Nie wiem o jakich testach mówisz bo ja takich nie widziałem by LG GSA-4163B było najlepsze.

Swego czasu przeglądałem fora zagranicze (jak kupowałem nagrywarkę to unas nie było nic na temat modelu który mnie interesował) porównujące właśnie te dwa modele (najciekawsze były testy wypalnych płytek gdzie była podana konfiguracja sprzętu, rodzaj nośnika, oraz prędkości wypalania) i nie było zdecydowanego faworyta. Jednak NEC wyprzedzał w więkrzości przypadków jakością wypalanych płytek co do czsu zapisu tu to raczej był lepszy LG . Nie moge podać linka do tego forum bo było to dawno a spisik stron straciłem wraz z systemem zly

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024