#1 2005-10-06 00:46:28

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Problem z PDF

czy ktos przypadkiem nie wie w jaki sposob wyciagnac z pliku pdf czcionke tam uzyta?? Mam sobie ksiazke ale nie chce jej drukowac 1 do 1 (a tylko taka jest mozliwosc w adobe reader) wiec chcialem przekopiowac tekst do word'a. No i sie posypalo bo w tekscie zabraklo polskich liter, nie mam zamiaru poprawiac 300 stron tekstu. Pomozcie.


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#2 2005-10-06 11:01:52

takeo
Użytkownik
Skąd: Kielce
Dołączył: 2005-04-12

Odp: Problem z PDF

Ja np. pliki pdf brałem na rozpoznanie tekstu FineReader 6.0. O ile się nie myle to Adobe Reader 7.0 ma bardziej zawansowane możliwości edycyjne tekstu możesz to sprawdzić. Ale jak ci się nie chce to napewno FineReader 6.0 się da. Jezeli masz inny program do rozpoznawania tekstu który nie ma możliwości otwierania PDF to zawsze możesz plik skopiować jako obraz a następnie go zapisać w formacie czytanym przez program. Powodzenia.

Offline

#3 2005-10-06 13:09:28

amarthar
Użytkownik
Skąd: Chorzów
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Problem z PDF

W Acrobat Reader wchodzisz do File -> Document Properties -> Fonts. Patrzysz na nazwy czcionek i szukasz ich w necie jezor
Polecam sprawdzic strone dafont.com

Offline

#4 2005-10-06 15:47:14

mruq
Użytkownik
Skąd: Świebodzice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Problem z PDF

Jeżeli literki zostały zastąpione "kszakami" to sprawa jest prosta, wystarczy użyć funkcji "znajdź i zamień" w wordzie. Wpisujesz dany symbol i polską literę która ma go zastąpić. Klikasz aby zamienił wszystkie i po sprawie. Nie wiele z tym roboty, a nie trzeba ściągać jakiś tam czcionek jezor.

Offline

#5 2005-10-06 16:00:16

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: Problem z PDF

takeo => a co do zabawy w Fine Reader'ze to jeszcze zobacze co sie da z tym zrobic

amarthar => to jakie sa uzyte czcionki to ja juz wiem, ale watpie zebym znalazl je w necie bo pewie ktos je specjalnie zrobil dla danego projektu.

mruq => co do krzaczkow to niestety tak nie jest, bo po wklejeniu tekstu do word'a wszystkie polskie literki zastapione sa przez podkreslnij "_" wiec funkcja znajdzi i zamien wszystko nie wchodzi w gre.


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#6 2005-10-06 17:35:04

amarthar
Użytkownik
Skąd: Chorzów
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Problem z PDF

> amarthar => to jakie sa uzyte czcionki to ja juz wiem, ale watpie
> zebym znalazl je w necie bo pewie ktos je specjalnie zrobil dla danego
> projektu.

A co ci szkodzi sprawdzic?

Offline

#7 2005-10-06 21:35:19

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: Problem z PDF

ehh sprawdzilem i to chyba nie to, po chwili studiowania dochodze do wniosku ze to zwyczajna Times New Roman tyle ze w opcjach jest zaznaczone ze ma wlasne kodowanie ?? No nic a na stronie tez nie znalazlem smutny


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024