#1 2007-10-31 15:40:24

Diabetik
Użytkownik
Dołączył: 2007-09-04

Wasze opinie o "Clannad"

Niedawno zaczęło wychodzić nowe school anime pod tytułem "Clannad"
Zastanawiam się jakie są wasze opinie na temat tego anime.

Mi osobiście się podoba[okej], choć narazie zastanawiam się kto tam jest najnormalniejszy;)

Offline

#2 2007-10-31 15:43:56

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Czytam nazwę tematu, oo, czegoś się dowiem, a tu: "Mi osobiście się podoba...", co to jest? Opin? Błagam, niech ktoś napisze coś sensownego, bo...:)

Offline

#3 2007-10-31 16:08:41

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Póki co świetna komedia, nawet przy Minami-ke (które jest gatunkowo bardzo fajną, ale typową komedią) się tak nie śmiałem jak przy czwartym epku:D. Trzeba jednak pamiętać, że Clannad jest następcą Aira i Kanona, więc najprawdopodobniej klimaty się jeszcze zmienią w takim stopniu, że o ile teraz można popłakać się ze śmiechu, o tyle potem będzie można się popłakać ze smutku.
Grafika - z miejsca pochwała za poprawę rysunków postaci w stosunku do Aira i Kanona. O ile w tamtych pozycjach tła powalały (przynajmniej w Air, w Kanonie 2006 też były świetne, ale bardziej techniczno-realistyczne niż artystyczne), o tyle postacie wyglądały tak sobie (no, w Kanonie zdarzały się przebłyski geniuszu, ale niewiele ich było). Natomiast Clannad jest tu tytułem absolutnie pierwszoligowym - nie wiem czy którakolwiek z obecnie emitowanych pozycji ma lepszą animację. Niestety jeżeli z kolei chodzi o tła - można powiedzieć że seria przeszła niewielką ewolucję wsteczną. Nie mówię, że są kiepskie, wciąż są porządne, i raczej trudno je stawiać poniżej kategorii bardzo dobrych, ale do dokładności teł w Kanonie 2006 i artystyczności w Airu sporo brakuje.
Muzyka - opening jest świetny, imo obecnie jedynie Shakugan no Shana Second może się pochwalić lepszym, z endingiem niestety gorzej, imo strasznie dziecinny i przesłodzony, jako utwór w sumie nie jest zły, ale totalnie nie wpadł w mój gust. Natomiast bgmy - chyba nie ma obecnie serii z lepszymi BGMami, rewelacyjnie trzymają klimat, nie zapadają jakoś bardzo mocno w pamięć, ale naprawdę jest to kawał świetnej roboty. Również seiyuu są świetnie dobrani.
Ogólnie moim zdaniem jest to jedna z dwóch najlepszych obecnie emitowanych serii zostawia w tyle nawet Shanę, jedynie ef - a tale of memories może się z nią równać.

Offline

#4 2007-10-31 16:32:33

m(e)st
Użytkownik
Skąd: Legnica
Dołączył: 2006-02-06

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Obejrzałem pierwszy odcinek i nie mam zamiaru oglądać następnych, animacja jest okropna, nie mogę patrzeć na to anime. To co się działo w pierwszym odcinku to nuda, te 20 minut było męczarnią, schematy, nuda, nic śmiesznego, nuda i durna rodzina, nuda, szczerze odradzam to anime każdemu, lepiej już obejrzeć drugi raz School Rumbla czy FPM Fumoffu to były komedie.

Ostatnio edytowany przez m(e)st (2007-10-31 16:33:41)

Offline

#5 2007-10-31 16:39:46

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

m(e)st napisał:

Obejrzałem pierwszy odcinek i nie mam zamiaru oglądać następnych, animacja jest okropna, nie mogę patrzeć na to anime. To co się działo w pierwszym odcinku to nuda, te 20 minut było męczarnią, schematy, nuda, nic śmiesznego, nuda i durna rodzina, nuda, szczerze odradzam to anime każdemu, lepiej już obejrzeć drugi raz School Rumbla czy FPM Fumoffu to były komedie.

Tyle że wiesz, jak Clannad ma pójść w stronę Kanona i Aira (co na 99.9% zrobi), to nie ma sensu porównywać tej serii z School Rumble i FMP Fumoffu bo nie będą one miały NIC wspólnego pod względem klimatu i fabuły z Clannadem. Co do animacji - a które serie są twoim zdaniem dobrze animowane? Co ci się konkretnie w animacji nie podoba? Bo okropna animacja to już szybciej jest w podanym przez ciebie School Rumble (całe szczęście fabułą nadrabia) niż w Clannadzie.

Ostatnio edytowany przez zergadis0 (2007-10-31 16:40:36)

Offline

#6 2007-10-31 16:48:49

bojer
Użytkownik
Skąd: Elbląg [MinO]
Dołączył: 2006-11-19

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

@~m(e)st -> To nie ma byc komedia... A co do animacji - podaj tytuł który uważasz, że ma wedle ciebie dobrą animację, przy której ta jest "okropna". Ja ze swojej strony mogę podać Kumo no Mukou, Yakusoku no Basho, którego m.in. bg sa rewelacyjne. A ze zlych: "tanie" animacje Azumangi i Zetsubou Sensei, chociaz w tych wypadkach animacja jest czescia klimatu anime.

Studio Key, odpowiedzialne za ta produkcje, a znane z tytułów jak już zergadis wspomniał, Air i Kanon, ma taką a nie inną "metodę" na opowiadanie historii.
Mi osobiście animacja w anime nie robi różnicy, chodź nie powiem aby była tu zła - mi się podoba.
Cała oprawa dźwiękowa jest rewelacyjna, od tego proszę odjąć ending, który hmmm... wielu osobom nie przypadnie do gustu.

Co do samej historii: Po obejzeniu prac studia Key mozna sie spodziewac rozwoju wypadkow... jednak zawsze jest cos co nas zaskoczy smile
Character design'erzy odwalili kawal dobrej roboty przy opracowywaniu postaci, zarowno pod wzgledem rysunku jak i charakteru.

Pomimo kilku zbędnych przedłużeń, czas odcinka zaspokaja "potrzeby" czyli odcinek zazwyczaj nas nie nudzi, i nie ma tam braku akcji...
W 1 odcinku mamy troszeczke "na sile" przedstawione postacie, jednak pozwala to na luzniejsze sytuacje w kolejnych odcinkach.

Podsumowujac: Polecam serie kazdemu, kto preferuje gatunki Drama + Romance, z przeplatana komedia.

Ostatnio edytowany przez bojer (2007-10-31 16:49:50)

Offline

#7 2007-10-31 17:10:21

wiluS
Użytkownik
Skąd: Andrychów
Dołączył: 2006-05-06

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Generalnie same projekty postaci są w stanie przyciągnąć widza. Po Clannad sięgnąłem z uwagi na bardzo dobry remake kanon'a. Po 4 odcinkach mogę powiedzieć, ze akcja rozwija sie z każdym odcinkiem. Zaczęło sie naprawdę słabo. Momentami było intrygująco ale tekst  o upośledzonej ręce po prostu zwalił mnie z nóg. Nawet ja nie wymyśliłbym czegoś bardziej kiczowatego. Sam Uwe Boll by sie nie powstydził.
Po tygodniu dostałem kolejną porcje ciepłych kluch, tym razem słodkich i zjadliwych. Po paru sesjach dochodzę do wniosku, że w tytule drzemie jakiś potencjał czego dowodem może być zabawny czwarty ep. Oby tak dalej.

Ostatnio edytowany przez wiluS (2007-10-31 17:11:00)

Offline

#8 2007-10-31 17:10:47

Yngoth
Użytkownik
Skąd: Toha Heavy Industries
Dołączył: 2007-07-12

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Właściwie to zergadis0 i bojer dokładnie opisali tą serię, wszystko się zgadza smile
Ale ze swojej strony dodam jeszcze tylko, że to jest obecnie... (dziwne określenie, ale tylko to przychodzi mi do głowy smile) "najprzyjemniejsze" anime smile_big
Dawno już żadne anime przy oglądaniu nie sprawiało mi takiej radości! Nie wiem, może to wina mojego obecnego nastroju, za jakiś czas może się to zmienić, ale i tak polecam wszystkim fanom gatunku smile

Offline

#9 2007-10-31 18:34:26

Diabetik
Użytkownik
Dołączył: 2007-09-04

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

m(e)st napisał:

Obejrzałem pierwszy odcinek i nie mam zamiaru oglądać następnych...

Gdybym miał oceniać serie po pierwszym odcinku[bzdura] to zapewne darowałbym sobie wiele anime które potem okazywały się bardzo dobre.

Obejrzyj następne ep. to może zmienisz zdanie.

Offline

#10 2007-10-31 18:39:09

iglasty
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2005-06-29

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

czyli warto ssać?


I love spaghetti but I got shhit on it!

Offline

#11 2007-10-31 18:53:30

Mavet
Użytkownik
Skąd: Krakow
Dołączył: 2005-05-02

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Radze ci tak ssac jak nigdy ^_^ jak poprzednicy mowili Clannad ma pozostac w klimatach Kanona 2006 i Aira i to mu sie udaje ... ah przypominam sobie slodka muzyke z kannona kiedy ogladam clannad imho do grafiki moge sie przyczepic tragiczna w kannonie to lepiej wygladalo . powiem tak WHERE IS HD?!?! :/ i ta rozdzialka .bleh  ale fabulka spoko


spoiler spoiler spoiler :

Ta reka to akurat mnie nie ruszylo ale za to pijany ojciec tak...

/eeendddd

Offline

#12 2007-10-31 18:59:24

iglasty
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2005-06-29

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

no to nie ssam... nie lubie czekać na kolejne odcinki:) zessam sobie jak zssubują wszystkie epy:)


I love spaghetti but I got shhit on it!

Offline

#13 2007-10-31 19:44:35

animetwelve
Użytkownik
Dołączył: 2007-09-20

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

A to anime wyszło w całości że powstał ten temat? Bo po co gadać o anime które dopiero wychodzi.

Offline

#14 2007-10-31 19:49:45

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

animetwelve napisał:

A to anime wyszło w całości że powstał ten temat? Bo po co gadać o anime które dopiero wychodzi.

Bleach wychodzi i o nim jest temat. Jak Claymore i Death Note wychodziły to też o nich rozmawiano podczas emisji. Czemu więc byśmy mieli nie rozmawiać o wciąż wychodzącym Clannadzie?

Offline

#15 2007-10-31 21:19:44

turunks
Użytkownik
Skąd: Silesia
Dołączył: 2004-11-26

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

narazie ot takie sobie anime, choc ma coś w sobie smile. Opening przypomina mi Air'a. W sumie myśle, że sie rozwinie akcja smile

Offline

#16 2007-10-31 21:26:41

Spinifer
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-10-22

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

O ile miedzy Air'em a Kanonem 2006 była jakaś różnica to miedzy Kanonem a Clannad'em nie widzę żadnej.
Mogli by się postarać i wymyślić coś bardziej odkrywczego. Jak na razie wygląda to tak jakby na siłę chcieli zrobić kase po sukcesie poprzednich serii ale zobaczymy co będzie dalej, nie ma co oceniać anime po zaledwie 4 epkach.
Na tle innych aktualnie emitowanych seriali Clannad moim zdaniem wypada świetnie.

Ostatnio edytowany przez Spinifer (2007-10-31 21:33:25)

Offline

#17 2007-10-31 21:31:19

Deshirey
Użytkownik
Skąd: Wągrowiec | Kuruoshii Anime
Dołączył: 2006-08-28

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Na to anime czekałem ponad 2 miesiące jak tylko ukazała się o nim wzmianka na AniDB. Jako fan Air i Kanona, po prostu nie mogłem przejść obojętnie obok kolejnej produkcji ze studia Key. Animacja po raz kolejny stoi na bardzo wysokim poziomie, choć wydaje mi się, że w Air, tła były zdecydowanie bardziej dopracowane. Za to do animacji postaci nie mam najmniejszych zarzutów, wszystkie postacie są bardzo dopracowane. No i ten styl rysowania oczu... cudny smile Kolejną dużą zaletą są charaktery każdej z postaci. Nie znajdziemy w tym anime dwóch identycznych osobowości i to mi się bardzo podoba. Muzyka w tle również idealnie trzyma klimat anime. Podobne klimaty muzyczne sprawdziły już się w wyżej wspomnianym Air i Kanon i również spisywały się bardzo dobrze. Fabuła na razie się rozwija, więc trudno o niej powiedzieć coś więcej, choć kilka wątków już znamy.

Warto wspomnieć też, że anime Clannad (zresztą Air i Kanon również) powstał na podstawie japońskiej gry komputerowej z gatunku Visual Novel o tym samym tytule, która w Japonii również zdobyła wielką popularność.

Mavet napisał:

Radze ci tak ssac jak nigdy ^_^ jak poprzednicy mowili Clannad ma pozostac w klimatach Kanona 2006 i Aira i to mu sie udaje ... ah przypominam sobie slodka muzyke z kannona kiedy ogladam clannad imho do grafiki moge sie przyczepic tragiczna w kannonie to lepiej wygladalo . powiem tak WHERE IS HD?!?! :/ i ta rozdzialka .bleh  ale fabulka spoko

Eclipse wypuściło już ponownie pierwszy epek w rozdziałce 1024x576 smile

zergadis0 napisał:
animetwelve napisał:

A to anime wyszło w całości że powstał ten temat? Bo po co gadać o anime które dopiero wychodzi.

Bleach wychodzi i o nim jest temat. Jak Claymore i Death Note wychodziły to też o nich rozmawiano podczas emisji. Czemu więc byśmy mieli nie rozmawiać o wciąż wychodzącym Clannadzie?

Dokładnie. Zgadzam się z zergadis0. Dopóki anime nadal wychodzi można dyskutować o bieżących odcinkach, a gdy już wyjdzie całość, można wyrazić swoją opinię na temat całej serii.

Offline

#18 2007-10-31 22:10:46

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Deshirey napisał:
Mavet napisał:

Radze ci tak ssac jak nigdy ^_^ jak poprzednicy mowili Clannad ma pozostac w klimatach Kanona 2006 i Aira i to mu sie udaje ... ah przypominam sobie slodka muzyke z kannona kiedy ogladam clannad imho do grafiki moge sie przyczepic tragiczna w kannonie to lepiej wygladalo . powiem tak WHERE IS HD?!?! :/ i ta rozdzialka .bleh  ale fabulka spoko

Eclipse wypuściło już ponownie pierwszy epek w rozdziałce 1024x576 smile

niestety ale 1024x576 to nie HD, a tylko PALowskie 16:9... a do tego, jakby nie było, to upscale...
a co do opóźnienia wersji widescreen, to jakimś cudem tylko BS-i nadaje Clannad w 16:9... co moim zdaniem jest dość dziwne, bo przecież takie MBS/TBS nadaje np. Gundama 00 w HD... ale nvm...

a co do samego Clannad, to takie nijakie... ale zobaczymy co będzie dalej...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#19 2007-10-31 22:29:30

Mavet
Użytkownik
Skąd: Krakow
Dołączył: 2005-05-02

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

ja mam nadzieje ze wypuszcza lepsza wersje daltego przerwalem ogladanie na 3 epie clannad -.-

Offline

#20 2007-11-01 00:02:08

m(e)st
Użytkownik
Skąd: Legnica
Dołączył: 2006-02-06

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Dobra animacja jest np w Seirei no Moribito, Tengenie czy Darkerze, a tu wszystko jest okropne smile_big graficznie i do tego denne postacie.

[cytuj]Obejrzyj następne ep. to może zmienisz zdanie.[/quote]

Wole obejrzeć co innego, żal mi czasu na to anime smile

Ostatnio edytowany przez m(e)st (2007-11-01 00:03:02)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024