#81 2008-03-27 23:10:55

shiba
Użytkownik
Dołączył: 2006-06-25

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

ktoś tłumaczy może movie:d który wyszedł

Offline

#82 2008-03-27 23:47:18

turunks
Użytkownik
Skąd: Silesia
Dołączył: 2004-11-26

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

[cytuj]ktoś tłumaczy może movie:d który wyszedł[/quote]
no stary....przejżyj wątek "czy jest cos co chcielibyscie przetłumaczone oprocz naruto"....tam jest pełno takich próśb, a zarazem wyjaśnień, ze film bedzie przetłumaczony !

A co do anime to podtrzymuje swoje zdanie o nim, a wiec jest to bardzo dobra seria, wzruszyłem sie w ostatnim odcinku, moment przedstawienia scenicznego Nagisy, a potem wyznanie miłości były po prostu piękne smile....tak wiec ciesze sie, ze bedzie 2-ga seria smile

Offline

#83 2008-03-27 23:57:24

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Już jest pierwsze promo, wprawdzie 15-sekundowe, ale jest:D.

Ostatnio edytowany przez zergadis0 (2008-03-27 23:57:51)

Offline

#84 2008-03-28 00:09:36

Michaello
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-19

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

zgadzam się z ~turunks co do ostatniego odcinka smile_big 1 serię jeszcze raz obejrzę, następnie jeszcze special i kinówka, a potem 2 seria smile_big:D

Offline

#85 2008-03-28 00:42:18

Deshirey
Użytkownik
Skąd: Wągrowiec | Kuruoshii Anime
Dołączył: 2006-08-28

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

zergadis0 napisał:

Już jest pierwsze promo, wprawdzie 15-sekundowe, ale jest:D.

Najs! smile_big Dzięki za link! Teraz to już mamy raczej niepodważalny dowód na to, że powstanie drugi sezon Clannad. smile

Zjadacz napisał:

Oby Deshi nie zaprosił do korekty, oby Deshi nie zaprosił do korekty...

MUAHAHAHAHAHAHA! szalony smile_big

Skoro już obejrzałem całą serię, mogę też wyrazić swoją opinię. Jestem z tej serii bardzo zadowolony. Naprawdę w pełni spełniła moje wymagania, które jej stawiałem zważając na to, że jest to następca słynnych serii Air i Kanon. Kreska jak już przyzwyczaiło nas Kyoto Animation prezentuje naprawdę wysoki poziom. Postacie są animowane bardzo dokładnie i są dopracowane w każdym szczególe. Zwłaszcza te oczy... smile_big Jedynie tła i krajobrazy mogłyby być nieco lepsze, ale również reprezentują dobry poziom. Muzyce również nie mam nic do zarzucenia. Podobne gatunkowo utwory występowały także w ścieżkach dźwiękowych do Air i Kanon. Podobnie jest właśnie w Clannad. Muzyka znakomicie spełnia swoją rolę i utwory są bardzo dobrze dopasowane do określonych sytuacji w anime. Wątek fabularny także mi się spodobał. Nie jest może aż tak rewelacyjny i na pewno w innych anime można się doszukiwać lepszych, ale osobiście jestem z niego zadowolony. Na pochwałę zasługują także elementy humorystyczne, zwłaszcza parodie gier RPG, ale i nie tylko one. Zakończenie serii również w pełni mnie usatysfakcjonowało i cieszę się, że tak zgrabnie udało im się zamknąć wszystkie najważniejsze wątki, gdyż początkowo miałem obawy, że mogą zakończyć serię jakoś niemrawo. Ale na szczęście moje obawy okazały się niepotrzebne.

Cóż mogę więcej powiedzieć... Czekamy na drugi sezon! smile

Ostatnio edytowany przez Deshirey (2008-03-28 00:45:29)

Offline

#86 2008-03-31 09:07:18

DaBiDo
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2007-03-10

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Witam! Mam pytanie.
Z racji tego, że nie oglądam aniem na bieżąco, tylko jak wyjdzie cała seria (wyjątkiem był Claymore).Teraz dopiero zabieram się do Clannad, które tak ściągałem przez ostatnie miesiące /podobnie jak inne anime).

Tak więc zastanawiam sie, co obejrzeć pierwsze Clannad Movie (który wyszedł wcześniej, więc logicznym było by oglądnąć pierwszym) czy TV Series? Nie wiem właśnie, co jest w filmie, przed czy po a może to samo tylko skrócone, a nie lubię sobie psuć oglądanie, wiec jak ktoś oglądał i to i to, to czy mógłby powiedzieć?

Dzięki!

Offline

#87 2008-03-31 09:42:39

fushigi_subs
Użytkownik
Dołączył: 2007-12-27

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Film tak jak anime, powstał na podstawie gry. W kinówce są zawarte dość mocno zmienione (i skrócone) wydarzenia zarówno z pierwszej części anime, jak i z drugiej. Wniosek jest prosty - jeśli nie  chcesz sobie robić spoilerów, najlepiej poczekaj z filmem do zakończenia drugiej serii anime. Ale powiem szczerze, że ja bym radził zobaczyć film po pierwszej serii anime, ponieważ zmiany względem filmu są dość znaczne :p. Nawet zakończenie będzie inne smile.

Offline

#88 2008-03-31 12:12:03

DaBiDo
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2007-03-10

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

~fushigi_subs dzięki smile Popełniłbym błąd, bo właśnie od filmu chciałem zacząć. Zrobię jak radzisz, obejrzę po I serii smile

Pozdrawiam
PS Dzięki za napisy

Offline

#89 2008-03-31 14:23:03

s4ng0
Użytkownik
Dołączył: 2008-03-12

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Świetne anime, ale jest kilka sprzeczności. Na okładce do nowej serii Clannad Furukawa i Tomoya żyją razem, urodziło im się dziecko i jest już dość duża kiedy ona cały czas żyje, a w Movie umiera zaraz po porodzie.
Jednak jest to bardzo dobre anime. Jak u mnie drugie miejsce ogólnie.

Offline

#90 2008-03-31 15:14:47

Michaello
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-19

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

s4ng0 napisał:

Świetne anime, ale jest kilka sprzeczności. Na okładce do nowej serii Clannad Furukawa i Tomoya żyją razem, urodziło im się dziecko i jest już dość duża kiedy ona cały czas żyje, a w Movie umiera zaraz po porodzie.
Jednak jest to bardzo dobre anime. Jak u mnie drugie miejsce ogólnie.

Bardzo cenzura dziękuje za spoiler.

Offline

#91 2008-03-31 15:39:36

neverar
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2007-10-06

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

W serii II Nagisa podobno zapada w śpiączkę od razu po połogu, wie ktoś jak było w grze?

Ostatnio edytowany przez neverar (2008-03-31 16:10:12)

Offline

#92 2008-03-31 15:55:45

kiczowatykoles
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2007-07-23

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

s4ng0 napisał:

Świetne anime, ale jest kilka sprzeczności. Na okładce do nowej serii Clannad <ciach> Jednak jest to bardzo dobre anime. Jak u mnie drugie miejsce ogólnie.

ZABIC C[cenzura]A!!!!!

Ostatnio edytowany przez kiczowatykoles (2008-03-31 15:58:57)

Offline

#93 2008-03-31 16:49:47

pool1
Użytkownik
Skąd: Siemianowice Śląskie
Dołączył: 2006-05-02

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Idę stąd bo chciałem tylko zobaczyć coś na temat serii, którą właśnie zaczynam i wpadłem na minę, żeby to koniec poznać przez przypadek grrrr....

Jak na razie jestem przy 6 odcinku i zapowiada się nieźle, chociaż tematyka jakoś zbytnio zalatuje Kannonem,... No nic, zobaczymy smile

Offline

#94 2008-03-31 18:02:57

fushigi_subs
Użytkownik
Dołączył: 2007-12-27

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Bez obaw, będzie bez spoilerów smile.

pool1:
Nie poznałeś zakończenia anime, tylko zakończenie filmu - oby dwa się różnią oczkod. Fabuła filmu jest bardzo mocno okrojona - dostosowana do długości filmu - tylko 90 minut. Jest to REINTERPRETACJA Nagisa route, czyli koncentruje się na Nagisie i Okazakim, pomijając całą resztę haremiku Okazakiego smile_big. Mnóstwo rzeczy zostało pozmienianych względem gry, nawet niektóre postaci mają inne charaktery niż w grze (patrz Kyou, Ibuki Kouko). Także zakończenie zostało zmienione (można powiedzieć - obcięte).
Natomiast anime jest znacznie bardziej podobne do gry. Zawiera większość wątków z gry (arców, m.in. Fuuko, Kotomi, a także identyczną jak w grze interpretację Illusionary World). Fabuła jest znacznie bardziej rozbudowana i uwaga: zakończenie będzie inne - oczywiście nie napiszę jakie, jeśli ktoś jest zainteresowany, niech poszuka na youtube "True Ending Clannad" smile.

[cytuj="neverar"]W serii II Nagisa podobno zapada w śpiączkę od razu po połogu, wie ktoś jak było w grze?[/quote]
Nieprawda oczkod. Żadnej śpiączki nie będzie. W grze też nie było.

Ostatnio edytowany przez fushigi_subs (2008-03-31 18:04:55)

Offline

#95 2008-03-31 19:26:21

pool1
Użytkownik
Skąd: Siemianowice Śląskie
Dołączył: 2006-05-02

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Widocznie źle przeczytałem, po prostu to było tak niechciane, że po pierwszych kilku wyrazach, które same wpadły mi w oczy, czytać przestałem jezor

Ogólnie sens ten sam, z resztą film też planowałem obejrzeć jezor

Offline

#96 2008-04-05 20:14:59

turunks
Użytkownik
Skąd: Silesia
Dołączył: 2004-11-26

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

dzisiaj obejżałem sobie ten film....jest po prostu piękny smile. Kreska, efekty, gra światła i cienia świetnie sie prezentują i są bardzo nastrojowe. Co do postaci to charaktery mają troche podrasowane w stosunku do serialu i wg mnie wyszło to im na dobre - Nagisa jest bardziej pewna siebie, Sunohara poważniejszy, podobnie jak sam Okazaki. Rodzice Nagisy wydają sie jeszcze bardziej kawaii smile. Mimo paru śmiesznych momentów film jest bardziej poważny i z wiadomego powodu tragiczniejszy od serii, ma te cechy za które pokochałem chociażby AIR-a (w dwóch momentach pojawiły mi sie łzy w oczach). Twórcy naprawde sie postarali i mam nadzieje, ze jest to zapowiedź drugiego sezonu, który bedzie utrzymany w podobnym klimacie smile. Moja subiektywna ocenka to 10/10 smile. Polecam oczkod

Offline

#97 2008-04-12 20:20:36

shirouchi
Użytkownik
Dołączył: 2008-02-22

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Obejrzałem sobie na razie serial i taki średni. Ładna kreska ale nic poza tym. Niektóre odcinki ciekawsze, ale większość bardzo nudna i jakby tego było mało to takie bardzo bajkowe anime, że dziejące się niby w zwykłym świecie a zarazem prawie wszystko takie nierealistyczne.
Ja nawet lubię w anime słodkie dziewczyny ale w tym przypadku to już nawet nie było fajne. Szczególnie Nagisa była nieudana.

Offline

#98 2008-04-12 20:35:09

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

shirouchi napisał:

Obejrzałem sobie na razie serial i taki średni. Ładna kreska ale nic poza tym. Niektóre odcinki ciekawsze, ale większość bardzo nudna i jakby tego było mało to takie bardzo bajkowe anime, że dziejące się niby w zwykłym świecie a zarazem prawie wszystko takie nierealistyczne.
Ja nawet lubię w anime słodkie dziewczyny ale w tym przypadku to już nawet nie było fajne. Szczególnie Nagisa była nieudana.

Tom, tak z czystej ciekawości spytam - ile ty masz kont?


"Skazany na zajebistość"

Offline

#99 2008-04-13 04:44:32

penTak
Użytkownik
Dołączył: 2008-02-12

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Anime świtne smile śliczna kreska [ehh te oczy] miłe zakończenie, trzeba tylko czekać na II serię... a i obejrzeć the movie jezor
ps: hmm nie wiem czy ktos juz słucha clannad OST aleeeee albo ja jestem głuchy albo mam jakieś wybrakowane pliki... nie ma tam jednego kawałka jezor a mianowicie z końcówki ep18 [mecz tenisa] ... moze jakis zakazany utwór czy coś smutny


hanusia.png

Offline

#100 2008-04-13 08:40:47

Deshirey
Użytkownik
Skąd: Wągrowiec | Kuruoshii Anime
Dołączył: 2006-08-28

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

penTak napisał:

ps: hmm nie wiem czy ktos juz słucha clannad OST aleeeee albo ja jestem głuchy albo mam jakieś wybrakowane pliki... nie ma tam jednego kawałka jezor a mianowicie z końcówki ep18 [mecz tenisa] ... moze jakis zakazany utwór czy coś smutny

Żaden zakazany utwór. smile Ten utwór akurat ukazał się w albumie Clannad Image Vocal Album. Łap -> [URL=http://www.sendspace.com/file/x3mzti]Riya - Over[/URL] smile

Ostatnio edytowany przez Deshirey (2008-04-13 08:41:35)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024