#101 2008-04-13 10:41:12

shirouchi
Użytkownik
Dołączył: 2008-02-22

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Przeczytałem to co inni napisali w tym temacie i z niektórymi negatywnymi opiniami mogę się zgodzić, ale na pewno nie jest prawdą to że Air był takim podobnym anime. Akurat może to 13 odcinków miało na to wpływ ale tam jakoś nie można się było do niczego przyczepić i tamto anime było bardzo przyjemne w odbiorze bez takich bzdur jak w tych następnych produkcjach.
Co do muzyki to opening średni za to ending bardzo mi się nie podobał. Za to również nie mogę się zgodzić że kreska była nie ładna bo akurat to najlepsza część tego anime. Śliczne postacie właśnie zachęcały do oglądania Clannad.
Muzyka zarówno w Kanon 2006 jak i Clannad stoi na niższym poziomie niż w Air. Rytmy nie są złe ale takie zwyczajne i mało się wyróżniające gdyż w Air było wyraźnie słychać oprawę dźwiękową i była dużo lepsza.
Humor w Clannad było go faktycznie najwięcej i często nawet potrafił rozśmieszyć chociaż wygląd postaci i ogólna atmosfera tego anime nie pasuje do bycia komedią.

Offline

#102 2008-04-14 17:46:20

pool1
Użytkownik
Skąd: Siemianowice Śląskie
Dołączył: 2006-05-02

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

To ja też dorzucę swoją opinię.

Air to było dla mnie cudne anime i bardzo żałowałem, że miało tylko 13 odcinków, muzykę z serii do dzisiaj wspominam, w szczególności motyw przewodni. Kanon również przypadł mi do gustu, chociaż było w nim trochę zbyt namieszane. Jak jest z Clannad, trudne pytanie.

Po pierwsze muszę stwierdzić, że trochę się zawiodłem, zbyt dużo wątków, które w momencie swojego zakończenia tak jakby przechodziły do historii, w sensie jakby nigdy się nie wydarzyły, no może prócz jednego, którego wdrażanie na siłę w późniejszych odcinkach po prostu doprowadzało do wściekłości. Muzyka też niezbyt przyjemna, przypominała gorsze aranżacje utworów z Kanona, jednym słowem nothing special (no może poza Dango dango smile_big).

Mimo tego jednak Cannon w miarę polubiłem. Kreska bardzo ładna, przedni humor i świetna kreacja głównego bohatera (męski humor rodem z Kanona to duży plus), no i rodzice też fajowi oczkod


Zaraz po zakończeniu serii sięgnąłem po film, który sto razy bardziej trzymał się kupy i po prostu bardziej do mnie przemawiał, szkoda tylko że czas trwania zmusił producentów do obcięcia wątków, bo przez to scenariusz strasznie ucierpiał. No i w tym przypadku muzyka wiele lepsza, nie czuje się stylizacji Kanonowskiej pod żadnym kątem.

Offline

#103 2008-04-14 19:06:41

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Muzyka w Airze lepsza od Clannada? Nie wiem, jakoś jak dla mnie jeżeli chodzi o muzykę to Clannad TV >> Kanon 2006 >> Air TV > Air Movie > Clannad Movie (pierwszego Kanona nie biorę pod uwagę, bo nie oglądałem).

IMO ogólnie wciąż najlepszy jest Kanon, a dopiero za nim są Air i Clannad (reasumując mają u mnie taką samą ocenę, choć cenię u nich inne elementy - Clannad za humor, postaci i muzykę, a Air za tła i wyciskanie łez, Kanon pozostaje bezkonkurencyjny, bo ma i humor i wyciskanie łez:D, oprawa A/V sumując też jest najlepsza).

Ostatnio edytowany przez zergadis0 (2008-04-14 19:51:33)

Offline

#104 2008-04-14 19:40:15

pool1
Użytkownik
Skąd: Siemianowice Śląskie
Dołączył: 2006-05-02

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Różni ludzie różne gusta. Dla mnie Air był lepszy od kanona dlatego, że nie dawał sobą tak bardzo odczuć, że powstał na podstawie gry. Fakt, serie oglądałem już jakiś czas temu, ale w kanonie no i teraz w clannadzie denerwowało mnie to, że w 24 odcinkach zamknięto kilka historii, gdzie każda była powiązana z głównym bohaterem, który historię rozwiązywał do końca i od razy zaczynał nową. Poza tym ja z reguły wolę dramaty niż komedie a synteza tych dwóch rodzajów często mnie już tak nie rusza.

Aha, oczywiście mam na myśli cały czas Aira w wersji odcinkowej, bo film nie podobał mi się w ogóle.

Co do muzyki w Clannadzie, to prócz endingu była ona jakby to powiedzieć typowo z gry, niezbyt wysokich lotów, za to muzyka z Aira dała się zapamiętać, przynajmniej mnie smile

Offline

#105 2008-04-14 19:58:38

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Ja właśnie w Airze miałem wrażenie schematu "rozwiązujemy problem jednej dziewczyny, a potem mniejsza o nią", natomiast właśnie w Kanonie i Clannadzie wszystkie postacie grają dużą rolę tak samo na końcu jak i na początku:P.

Offline

#106 2008-04-15 11:20:13

shirouchi
Użytkownik
Dołączył: 2008-02-22

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Kanon 2006 oczywiście był wspaniałym anime dorównującym Air, ale nie mogę powiedzieć że był lepszy. Bo nie był. W Kanon 2006 bardzo wzruszający wątek z Makoto a w Air z Misuzu. A w Clannad nic takiego nie było. Muzyka do anime Air wzięta prosto z gry i muszę przyznać że to jedna z najlepszych ścieżek dźwiękowych jakie powstały do anime. Muzyka w Kanon i w Clannad jest również bardzo dobra, ale jakoś się nie wyróżnia specjalnie.
Film kinowy Clannad był lepszy w wielu aspektach jedynie ta smutna sztuczna i nieprzekonywująca końcówka była najgorsza. O wiele bardziej przekonywujące było to co działo się z Misuzu w Air.
Poza tym film był lepszy od serialu. Zmieniono trochę oprawę dźwiękową. Wreszcie Nagisa zachowywała się normalnie(jak również inni chociaż oprócz tych 2 dziewczyn prawie nic innego nie było). Świetny był ten jej występ na przedstawieniu co w serialu było beznadziejne. W filmie to jakby ona starała się bardziej zaprzyjaźnić a nie odwrotnie.
Więc film był bardzo dobry.

Offline

#107 2008-04-15 15:13:31

KamilXardass
Użytkownik
Dołączył: 2008-01-03

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Teraz czytam wasze opinie bo ostatnio ogladałem Clannad i bardzo mi się spodobał a szcególnie ostatni film kinowy ale wy piszecie ,że Kanon 2006 i Air lepszy.A tych dwóch anime nie widziałem a chciałbym sobie nadrobić prosze podajcie mi linki do torentu lub do jakiejś innej strony online bo z chęcią obejrze.

A i chciałbym sie zapytać co sądzicie o True Tears dla mnie to im nie wyszło anime kojowe.

Ostatnio edytowany przez KamilXardass (2008-04-15 15:20:49)

Offline

#108 2008-04-15 15:28:29

Michaello
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-19

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

~KamilXardass  nie ten temat na takie pytania

Offline

#109 2008-04-15 16:37:57

KamilXardass
Użytkownik
Dołączył: 2008-01-03

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

to poproszę o link do tematu albo linki na pm.

Offline

#110 2008-04-18 22:26:20

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Kolega z YT poprosił, żebym upnął, więc upam: remixy dwóch utworów z Clannada. A nóż widelec komuś się spodobają. KLIK Mi do gustu przypadł pierwszy z nich, poza początkiem i takim brzęczeniem w tle jezor Ale później utworek jak najbardziej smile


"Skazany na zajebistość"

Offline

#111 2008-05-21 00:59:38

Heliar
Użytkownik
Skąd: P-ń
Dołączył: 2007-08-23

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Obejrzałem najpierw serie TV, a potem natchniony rzekomą kontynuacją, obejrzałem film. Tylko dlaczego nikt do jasnej anielki wyraźnie nie zaznaczył, że to inny gatunek, z typu wyciskacz łez. Nie lubię takich filmów, szczegulnie przed snem. Mam takie pytanko, nie wiem gdzie to czytałem, ale ponoć ma wyjść druga seria, czy jest to coś pewnego??

p.s.

Jeśli ktoś gustuje w gatunkach takich jak film Clannad to polecam "Kimi ga nozomu eien", albo dłuższe nieco anime "Nana". No i tu się pojawia kolejne pytanie czy druga seria Nany w ogóle wyjdzie?

Ostatnio edytowany przez Heliar (2008-05-21 01:04:41)

Offline

#112 2008-05-21 01:31:29

Deshirey
Użytkownik
Skąd: Wągrowiec | Kuruoshii Anime
Dołączył: 2006-08-28

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Heliar napisał:

Mam takie pytanko, nie wiem gdzie to czytałem, ale ponoć ma wyjść druga seria, czy jest to coś pewnego??

Tak, to prawda, drugi sezon ukaże się na 100%. smile Oto dowód: Clannad: After Story

Offline

#113 2008-06-01 17:51:37

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Ba i wszyło na to że nawet i zobaczyłem to anime... a mówiłem ze po Air i Kanon 2006 nie tknę dalszych produkcji tego typu tego studia. Taaa jednak ktoś stwierdził że mimo że tamte mi się nie podobały to o Clannad będzie mi trudno powiedzieć coś niepochlebnego. Kurde ta osoba miała racje(w pewnym sensie). Mam co do tego anime mieszane uczucia i spróbuje powiedzieć o co mi chodzi.
Oprawa Audio&Video :
+ Wysoki budżet robi swoje, gra świateł i kolorów do tego staranie robione tła i an wet ludzie w tle wyglądają porządnie. Postacie też bardzo ładne i dobrze zaanimowane. Komputerowy szkliw jest obecny i widoczny jednak wygląda przyzwoicie. Udźwiękowienie też bardzo dobre, muzyka dobrana odpowiednio do tego co sie dzieje na ekranie (np. mecz koszykówki czy akcja w sportowym składziku). I te cholerne ED jest genialne nauczyłem się tej pioseneczki na pamięć i śpiewam sobie w łazience (to chore i nie mogę przestać). Spódniczki i stroje od W/F żądzą (zwłaszcza te spodenko majteczki od W/F'u)
+/- trochę mnie śmieszy wykorzystywanie renderingu niemal w wszystkich detalach,(np. zwykłe motyli fruwające gdzieś tam), ja rozumie ze budżet niemały tylko żeby aż tak się chwalić możliwościami. Poza tym  niektóre sceny wyglądają jak screeny z gry galge, tylko tekstu na dole brakowało.I kolejna troszkę śmieszna rzecz to sceny których chyba miano nam przypomnieć że bohaterki mają biust
Postacie:
+ o dziwo mimo ze mamy tu mnogość lasek nie są one głupimi kukiełkami, a sama Nagisa jest hmmm normalna. Ale i tak najważniejszą postacią jest Tomoya, to z jego perspektywy oglądamy historie. Pierwszy raz mam tak że mogę w pewnym stopniu zrozumieć postać, po raz pierwszy mogę sie utożsamiać w pewnym stopniu z postacią z anime. Co ważne nie jest to postać kopnięta w rozum, jest on świadomy tego co sie dzieje w około iw ie jak postępować. I chyba rzecz bardzo istotna w tym anime postacie mają rodziny, życie osobiste i nie noszą przez 23 odcinkową serie dwóch kompletów ciuchów. Podejście do małoletnich też przyzwoite.
+/- To tak naprawdę nie jest wada jednak jest to irytujące. Mnogość dziewcząt działa na moje niezdecydowanie (na szczęście nie bohatera), kto by potrafił dokonać wyboru? Mniamuśne bliźniaczki czy przewodnicząca samorządu szkolnego( po tym jak założyła okularki wymiata) a może Kotomi (moja faworytka) itd.
Scenariusz:

Pokaż spoiler

Buuu trudna sprawa. pierwsze odcinki napawały mnie mieszanymi uczuciami, z jednej strony zapowiada sie szkolny romans z nutką komedii jednak z drugiej strony mamy ukłon w stronę Kanona 2006 i tu wkracza Fuu-chan (czy jak jej było, dziewczyna ta żyję ale jest duchem, jest ale jej niema. TO JEST GŁUPIE i niedorzeczne psuje cały klimat, nawet samo rozwiązanie tego wątku było niedorzeczne. A żeby było zabawniej późniejsze docinki wyglądały tak jakby chciały przekonać widza ze tamto sie nie wydążyło i ma o tym zapomnieć bo to był błąd twórców. Zacząłem sie obawiać że anime skończy jak Air czy Kanon 06, Z czasmem jednak było już lepiej watek z Kotomi był trochę naciągany mimo to strawny. Potem już było tylko lepiej. I 22 odcinek, ładne kocham cię (w Japonii całowanie sie to chyba jakiś zakazany owoc). Jednak 23 odcinek był niepotrzebny tylko trochę mnie zniechęcił bo całe te zawstydzenia itp. są irytujące. Wstawki romantyczne dość często nużą i nie ciekawią (jednak są wyjątki), za to wstawki komediowe (czasami absurdalne) po prostu wymiatają, od dawna  się tak nie śmiałem podczas oglądania anime.
Ogólnie wszytko by było cacy gdyby nie duchowe pierdoły, nudny dramatyzm. Na szczęcie postanowiono że bohater będzie miał jedną dziewczyna a reszta to przyjaciółki (nie licząc bliźniaczek) .... wszytko ładnie cacy (no prawie)

Ogólnie jestem miło zaskoczony anime mi się podobało, kilka wątków domaga rozwiązania i miejmy nadziej odpowiedzi przyniesie drugi sezon. (oglądałem z dystansem, wręcz z kijem w ręku poszukując czegoś co mi się nie podoba a tu niespodzianka). To tyle w skucie co chciałem powiedzieć.

Ostatnio edytowany przez Zgrzyt (2008-07-18 16:01:08)

Offline

#114 2008-06-01 18:05:49

rezor1991
Użytkownik
Skąd: wziąć na piwo?
Dołączył: 2008-03-11

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Deshirey napisał:
Heliar napisał:

Mam takie pytanko, nie wiem gdzie to czytałem, ale ponoć ma wyjść druga seria, czy jest to coś pewnego??

Tak, to prawda, drugi sezon ukaże się na 100%. smile Oto dowód: [URL=http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=5841]Clannad: After Story[/URL]

to żadna 2 seria tylko OAV i do tego jesli ktos ogladal zwykly clannad to niezle zamieszane... cala historia toczy sie zupelnie inaczej, jedynie ostatnie 20 min wnosi cos nowego bo przedstawia dalsze losy Tomoyi...


100x100

Offline

#115 2008-06-01 18:30:57

Deshirey
Użytkownik
Skąd: Wągrowiec | Kuruoshii Anime
Dołączył: 2006-08-28

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

rezor1991 napisał:
Deshirey napisał:
Heliar napisał:

Mam takie pytanko, nie wiem gdzie to czytałem, ale ponoć ma wyjść druga seria, czy jest to coś pewnego??

Tak, to prawda, drugi sezon ukaże się na 100%. smile Oto dowód: [URL=http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=5841]Clannad: After Story[/URL]

to żadna 2 seria tylko OAV i do tego jesli ktos ogladal zwykly clannad to niezle zamieszane... cala historia toczy sie zupelnie inaczej, jedynie ostatnie 20 min wnosi cos nowego bo przedstawia dalsze losy Tomoyi...

Skąd masz pewność, że będzie to seria OAV, skoro na AniDB nie ma jeszcze co do tego żadnej konkretnej informacji, a na Anime News Network napisano, że będzie to telewizyjny sequel? Poza tym skąd możesz wiedzieć jak kończy się ostatnie 20 min Clannad: After Story, skoro nawet nie znamy jeszcze konkretnej premiery tego tytułu? smile
No offence. smile

Offline

#116 2008-06-02 09:27:17

Deviant
Użytkownik
Skąd: 沖縄本島
Dołączył: 2008-05-08

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Napisze to tylko raz

Clannad jest wspaniałym anime, cudowna kreska, piekna fabula, czasami bardzo zabawne a czasami wzruszajace.

u mnie numer 1 wsrod anime ktore ogladalem.



z czystym sumieniem moge polecic clannad kazdemy,


A ja teraz czekam na drugi sezon ^_^


drugi sezon bedzie After story Arc,
OAVka to nie bedzie.

a skad mzona wiedziec o czym w przyblizeniu bedzie After story arc ?
Wystarczy ogladnac Clannad The Movie. ktory powstal przed Seria TV, i ma w sobie School life arc jak i After story Arc.

a co do OAVki to ukaze sie ona 16 lipca wraz z wydaniem ostatneigo dvd z pierwszej seria clannad,
i ma mowic o tym co zobaczymy w drugiej serii.
ale niektore zrodla glosza ze bedzie to odcinek specjalny w ktorym Sakagami Tomoyo bedzie opowiadac o swojej przeszlosci

Ostatnio edytowany przez Deviant (2008-06-02 09:36:12)


or2yv7gv3.gif

Offline

#117 2008-06-02 13:30:16

fushigi_subs
Użytkownik
Dołączył: 2007-12-27

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Zapowiedź drugiej serii PL:
http://pl.youtube.com/watch?v=rTLzqkSuMUQ

Ostatnio edytowany przez fushigi_subs (2008-07-18 15:01:50)

Offline

#118 2008-06-02 14:44:13

Shinichi
Zbanowany
Dołączył: 2008-05-21

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Clannad było całkiem znośne ale jednak znacznie gorsze od poprzednich produkcji tego studia czyl Air i Kanon 2006.
Ale nie jest tak źle zwłaszcza dzięki kresce na wysokim poziomie. Największą wadą tego anime jest to że przez większość odcinków było nudne. Dramatyzm jednak częściej jest pozytywną cechą w anime bo dzięki temu dłużej się o nim pamięta.

Offline

#119 2008-07-18 14:20:31

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Tak na wszelki wypadek jak ktoś by nie zauważył - w końcu wyszedł drugi special yahoo, i jest to chyba mój ulubiony odcinek w tej serii w ogóle smile_big (100% Tomoyo!)!

Offline

#120 2008-10-03 22:59:34

kiczowatykoles
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2007-07-23

Odp: Wasze opinie o "Clannad"

Przypadkiem na fansub.tv natrafiłem na pierwszy odcinek Clannad ~After Story~.

torrent od grupy AQS & Sprocket

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024