#21 2007-11-05 20:19:12

rexo
Użytkownik
Skąd: Radomsko/Wrocław
Dołączył: 2005-07-19

Odp: Własny odtwarzacz filmów!

Biblioteki... oczywiście po to wymyślono programowanie obiektowe, które stało się codziennością dla każdego programisty oczkod. Po co pisać od nowa coś, co już jest. I Hybrid zapewniam Cię, że od zera nie napiszesz. A odnośnie tego, że szukasz kogoś kto zna tylko: składnie i "myki" + logiczne myślenie to wiesz oczkod...
Ja już jestem programistą od jakiegoś czasu, poznałem parę jęzorów jezor i mniej więcej wiem jak to wygląda jezor.
Poza tym jezor nie ma "visual studio 2006" jezor jest tylko 2005 i 2008, no chyba, że o czymś nie wiem jezor.
To wszystko co piszesz wydaje się piękne i proste. Ale jeżeli to ma być optymalne i szybkie, zapewniam Cię że żaden amator kwaśnych jabłek tego nie zrobi jezor.
Optymalizacja to jeden z niezłych kąsków do zgryzienia, a cała algorytmika to już wogóle. Tego ludzie się uczą latami oczkod. Żeby powiedzieć, że coś się umie - trzeba znać już troszkę algorytmów, etc...
To nie jest takie prościutkie. Ja, kiedyś dawno, temu zaczynałem od Delphi ;P (wcześniej jeszcze od Basica na commodore xD), i żaden język pascalo-podobny nie jest dobry do produkowania optymalnych programów, szczególnie w przypadku złożonych algorytmów.
Pisanie playera w ANSI C mija się z celem, ja użył bym c++ lub czegoś 'bardziej' obiektowego. Choć sam c++ jest całkiem przyjemny i pozwala na pisanie bardzo wydajnego kodu. Ale jeżeli piszemy pod Windows, nie wiem czy bym się nie skusił na .Net oczkod. Dlaczego? Wszystkie nowe windy, będą to bardzo dobrze supportowały oczkod a te które są robią to całkiem nieźle.

Mały offtopsmile_big
Jak ktoś jest zainteresowany technologią .Net
To zapraszam na wykład: "Język C# - Wprowadzenie cz.1" (2x 45 min)
Termin: ŚR 19:00, Budynek C-3 Politechnika Wrocławska

Offline

#22 2007-11-05 20:24:31

cabal512
Użytkownik
Skąd: Wejherowo
Dołączył: 2005-11-20

Odp: Własny odtwarzacz filmów!

... a może by tak "nakładkę" na mpc?? albo combo mpc i subedita?? ...w mpc brakuje mi głównie zmiany pozycji napisów i dopasowywania ich do filmu kombinuje

Offline

#23 2007-11-05 21:22:52

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Własny odtwarzacz filmów!

sory za offtopa, ale:

cabal512 napisał:

w mpc brakuje mi głównie zmiany pozycji napisów i dopasowywania ich do filmu kombinuje

[URL=http://img219.imageshack.us/img219/4181/snap1yx8.png]snap1yx8.th.png[/URL]


K5Cqyo6.png?1

Offline

#24 2007-11-05 22:20:30

Feniks_Ognia
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2005-08-17

Odp: Własny odtwarzacz filmów!

Życzę powodzenia bo plan IMO Ambitny jak Mont Everest!!!!!

Ogólnie SubEdit najbardziej mnie bolało (jak go używałem) to słaba jakoś wyświetlania anime, zawsze jak w nim coś powiększałem miałem wrażenie że traci na jakości bardziej niż w innych programach smutny. Zawsze mnie dziwiło jak można SubEdita jako domyślny program do oglądania używać (porażka imo) lecz do edycji napisów i tworzenia w szczególności mDVD super.

Panowie Hybrid chciał ulepszyć SubEdita o możliwość korzystania z każdego rodzaju napisów a nie zmieniać cały program. Choć może korzystanie z lepszej bazy kodeków by sie przydało. Jak jeszcze jego pomysł da się zrealizować bez fachowej pomocy to już ingerencja w cały program i zmienianie tak wielu rzeczy jakie niektórzy sugerowali bez fachowej pomocy raczej sie nie uda.

Tak czy siak powodzenia.

Offline

#25 2007-11-06 00:09:11

cabal512
Użytkownik
Skąd: Wejherowo
Dołączył: 2005-11-20

Odp: Własny odtwarzacz filmów!

thx ~FAiM za info respekt na pewno skorzystam... btw po raz kolejny dowiaduje się na anfo czegoś nowego o player-ach których używam na co dzień, dziękoowa jeszcze raz smile

Offline

#26 2007-11-06 00:12:35

Hybrid
Użytkownik
Dołączył: 2006-07-31

Odp: Własny odtwarzacz filmów!

Po pierwsze mamy do dyspozycji baaaardzo starą wersje subedita, wiec dluuga droga przed nami, po drugie nie lubie kozystac z bibliotek nie OpenSource bo nie mam podgladu na algorytm, jesli bedzie dzialal wolno to niby jak go zoptymalizuje? I jak ja to mówie:
jeśli mam dostęp do każdego pixela na ekranie i każdego bajtu na dysku to nic nie jest niemożliwe.
A co do optymalizacji to po pierwsze nie jest rzecz ktorej sie można nauczyć, to rzecz którą sobie trzeba wyrobić. "Rzecz logiczna".

A plan wcale nie jest ambitny, ambitny by był jakby całkość od poczatku do konca napisać w ASM... to by był mount everest.
A tak to jest całkiem prosty projekt odkąd renderowaniem zajmuje sie windowsowy mediaplayer. Kiedyś z nudów napisałem sobie playera jak winamp o mozliwosciach porownywalnych z winampem 2.91. I jak sobie teraz tak myśle to filmowy player moze byc jeszcze prostszy, troche bardziej algorytmowy, troche bardziej matematyczny ale to w zasadzie wszystko.
W kazdym razie potrzebuje ludzi. A co do nakładek, przerobek itd to poprostu odpada bo chce zrobić WŁASNY PLAYER. A nie coś w stylu "MPC II" czy "Super Subedit player".

Offline

#27 2007-11-06 01:04:38

rexo
Użytkownik
Skąd: Radomsko/Wrocław
Dołączył: 2005-07-19

Odp: Własny odtwarzacz filmów!

Życzę powodzenia smile_big. Ale aby zrobić coś wydajnego i nadającego się do użytku trzeba mieć duże pojęcie + kupę czasu smile.
Pisanie "prostego" kodu nie przyniesie dobrych efektów. O ASM nie piszcie już więcej, on nie służy do pisania playerów!!! Wbijcie sobie to do głowy smile.
A renderowanie poprzez MP wg. mnie mija się z celem - bo robisz coś, co już jest w wielu wersjach. Obczaj sobie np. Mplayera smile, mnie bardzo się podoba sposób renderowania Mplayera, a dodatkowo możesz mieć wyrwany kawałek pliku avi, i tak go strawi, a przy MP możesz o tym zapomnieć smile.

Ostatnio edytowany przez rexo (2007-11-06 01:05:59)

Offline

#28 2007-11-06 01:24:10

Hybrid
Użytkownik
Dołączył: 2006-07-31

Odp: Własny odtwarzacz filmów!

Przeczytaj co napisałem.
MediaPlayer to rozwiązanie tymczasowe, na poczatek chce sie skupić na obsłudze każdego rodzaju napisów i dobrej edycji/tworzeniu tak jak to było w subedicie.
Pozniej redering przez karte graficzną w OGLu ale to dosc przyszle-przyszle plany

Offline

#29 2007-11-06 23:13:38

Rivlous
Użytkownik
Dołączył: 2007-06-08

Odp: Własny odtwarzacz filmów!

Hybrid, a odpowiesz na moje pytanie?
Dla ułatwienia przytoczę je:

Rivlous napisał:

@Hybrid
Masz zamiar stworzyć jakiejś miejsce (stronka czy cuś), w którym będzie można monitorować projekt? Cieszyłbym się gdyby, w razie czego, premiera nowego programu mnie nie ominęła..

smile_big

Offline

#30 2007-11-07 03:22:21

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Własny odtwarzacz filmów!

Hybrid napisał:

Przeczytaj co napisałem.
MediaPlayer to rozwiązanie tymczasowe, na poczatek chce sie skupić na obsłudze każdego rodzaju napisów i dobrej edycji/tworzeniu tak jak to było w subedicie.
Pozniej redering przez karte graficzną w OGLu ale to dosc przyszle-przyszle plany

Powoli dazyc do celu smile
btw. dla mnie SE ma jedna fenomenalna funkcje proste formatowanie (powiekszanie, zmniejszcznie, przesuwanie gora-dol) obrazu i napisow dlatego go uzywam smile

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2007-11-07 03:24:09)


ara ara...

Offline

#31 2007-11-07 03:34:30

rexo
Użytkownik
Skąd: Radomsko/Wrocław
Dołączył: 2005-07-19

Odp: Własny odtwarzacz filmów!

Powoli doążyć do celu, może oznaczać 3x tyle roboty, jakby od razu zrobić lepiej oczkod.
Dla takich projektów trzeba mieć konkretny plan i najlepiej specyfikację.
Ale "róbta co chceta" oczkod.

Offline

#32 2007-11-07 10:53:55

nazghoul
Użytkownik
Skąd: kraków, wadowice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Własny odtwarzacz filmów!

a nie lepiej byłoby zabrać się za kod mplayera?

Offline

#33 2007-11-07 13:45:26

rexo
Użytkownik
Skąd: Radomsko/Wrocław
Dołączył: 2005-07-19

Odp: Własny odtwarzacz filmów!

Napewno warto by go przejżeć oczkod.

Offline

#34 2007-11-07 23:17:56

Hybrid
Użytkownik
Dołączył: 2006-07-31

Odp: Własny odtwarzacz filmów!

co najwyżej przejrzeć, mowiłem że nie chce "robić czyjejś pracy", co najwyżej moge poogladać jak dany algorytm/problem jest rozwiazany w mplayerze itd. ale nic pozatym. Kopiowanie, edytowanie cudzego kodu nie wchodzi w gre poza prosta podstawą jaka jest stary subedit player.

Rivlous: jak już bedzie na tyle daleko to zapewne tak.

Offline

#35 2007-11-08 00:17:22

Cain
Użytkownik
Dołączył: 2006-04-17

Odp: Własny odtwarzacz filmów!

Mam nadzieję, że jeśli zaczniesz coś tworzyć, to nie będziesz się kierował tym, że istnieje tylko jeden, słuszny OS.

Ostatnio edytowany przez Cain (2007-11-08 00:18:34)


Niczego nie jest mi szkoda, nic z tego czego jeszcze mi brak!
Starczy, gdy kocham, huczy las i wieje wiatr.

Offline

#36 2007-11-08 00:27:08

Hybrid
Użytkownik
Dołączył: 2006-07-31

Odp: Własny odtwarzacz filmów!

nie uzywam systemow innych niz windows wiec jesli ktos bylby chetny skompilowac to na linuxa to czemu nie, ale raczej OpenSource to nie bedzie. Tzn bedzie mozliwe jego uzyskanie ale dopiero po podaniu mocnego argumentu, a nie ze : "tu mi coś nie pasuje dajcie mi kod to sobie to poprawie".
Narazie nikt sie nie zglosil wiec... 2ch ludzi potrzebuje, juz ktos sie mial pytac kogos? I co?

Offline

#37 2007-11-08 00:44:31

rexo
Użytkownik
Skąd: Radomsko/Wrocław
Dołączył: 2005-07-19

Odp: Własny odtwarzacz filmów!

Mam nadzieję, że wymiatasz z algorytmow i optymalizacji smile_big, bo jak chcesz robić wszytsko sam od początku ;P, to będzie conajmniej ciekawie.
Ja jeżeli chcecie moge czasami podziałać jako wsparcie techniczne oczkod, ale niestety nie mam czasu na taką robotę, może za rok jezor.
"robić czyjejś pracy" - i tak będziesz musiał, no chyba, że sam sobie napiszesz sterowniki ;P.
A nie wykożystać tego co już jest dobrze zrobione to jest - głupota smile.

Ostatnio edytowany przez rexo (2007-11-08 00:46:29)

Offline

#38 2007-11-08 08:15:15

Saeroth
Użytkownik
Skąd: Helheim
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Własny odtwarzacz filmów!

Cain napisał:

Mam nadzieję, że jeśli zaczniesz coś tworzyć, to nie będziesz się kierował tym, że istnieje tylko jeden, słuszny OS.

Nie widze sensu aby takie cos mialo sens powstania na Linuksa, jako ze od groma mamy swietnych Playerow ktore idealnie integruja sie z danym srodowiskiem.
A ich player bedzie opieral sie o windowsowe biblioteki zatem i je by trzeba bylo przeportowac,zlaszcza ze nie bedzie w pelni samodzielnym playerem.

Hybrid napisał:

Ale raczej OpenSource to nie bedzie. Tzn bedzie mozliwe jego uzyskanie ale dopiero po podaniu mocnego argumentu, a nie ze : "tu mi coś nie pasuje dajcie mi kod to sobie to poprawie".

A te zrodla nie sa czasem na GPL'u ? jesli tak to musisz je udostepnic

Ostatnio edytowany przez Saeroth (2007-11-08 08:16:05)

Offline

#39 2007-11-08 10:07:00

Cain
Użytkownik
Dołączył: 2006-04-17

Odp: Własny odtwarzacz filmów!

[cytuj]Nie widze sensu aby takie cos mialo sens powstania na Linuksa, jako ze od groma mamy swietnych Playerow ktore idealnie integruja sie z danym srodowiskiem.[/quote]
Ja widzę, bo brakuje mi bardzo playera pokroju SubEdit, w którym mogę łatwo stworzyc napisy bez korzystania z kilku narzędzi i ręcznego wklepywania klatek. Aegisub jeszcze nie działa stabilnie i świetnie. Ja tu co prawda nie mam nic do powiedzenia, ale chciałem zasygnalizowac problem.


Niczego nie jest mi szkoda, nic z tego czego jeszcze mi brak!
Starczy, gdy kocham, huczy las i wieje wiatr.

Offline

#40 2007-11-08 10:28:06

Saeroth
Użytkownik
Skąd: Helheim
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Własny odtwarzacz filmów!

Cain napisał:

[cytuj]Nie widze sensu aby takie cos mialo sens powstania na Linuksa, jako ze od groma mamy swietnych Playerow ktore idealnie integruja sie z danym srodowiskiem.

Ja widzę, bo brakuje mi bardzo playera pokroju SubEdit, w którym mogę łatwo stworzyc napisy bez korzystania z kilku narzędzi i ręcznego wklepywania klatek. Aegisub jeszcze nie działa stabilnie i świetnie. Ja tu co prawda nie mam nic do powiedzenia, ale chciałem zasygnalizowac problem.

Zanim wyjdzie ten ich player to Aegisub zaliczy kilka stabilnych wydan ;>

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024