#1 2005-10-12 17:02:47

mbell
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Noein ~ Mou Hitori no Kimi e

Witam
O tym, że seria jest genialna jestem już pewien na 100% . Akcja nie jest magiiczna ale SF, a podejmuje temat światów ( wymiarów alternatywnych które ja w anime nazywam Rzeczywistościami. W tym miejscu zamierzam umieszczać przypisy i przemyślenia jakie najdą mnie na temat tej historii.

Odcinek 1.

Homeroom
w Polsce nie ma odpowiednika, to czas pomiędzy zakończeniem zajęć a godziną podstawienia szkolnego autobusu.
Wszelkie klasowe sprawy załatwia się właśnie wtedy.

Cramschool
to prywatna szkoła prowadząca kursy przygotowujące|do egzaminów na konkretne uczelnie, dość powszechna w krajach Azji.

Odcinek 2.

Entropia
Prawo E. mówi, że każdy zamknięty układ fizyczny dąży do równowagi.
Jeśli skupimy w jakimś miejscu pewną ilość energi naturalne będzie że zacznie się ona rozpraszać gdyż ukąd dązy do przywrócenia stanu początkowego.
Postać mówiąc, że poziom entropii rośnie ma na myśli, że zapas energi niezbędnej do tego aby synchronizować pole czasoprzestrzeni niebezpiecznie maleje.

"Nasze połączenie z tą rzeczywistoiścią jest niestabilne..."
W anime wykorzystuje się pomysł istnienia Rzeczywistości( Swiatów , Wymiarów ) równoległych . Prawdopodobnie bohaterowie są w stanie dokonywac przejścia pomiędzy takimi Rzeczywistościami.

"Wygląda na pocisk ESP, |w kontinuum czasoprzestrzennym jest dziura!"
Jak wiadomo przestrzeń ma 3 wymiary. Teoria względności łączy przestrzeń i czas uznając czas za jeszcze jeden z wymiarów czyli przestrzeń jest czterowymiarowa. Pod pojęciem K.C. rozumiemy naszą rzeczywistość w której żyjemy gdyż określają nas wszystkie cztery wymiary. Przestrzeń i czas są odkształacane przez wielkie masy( np czarne dziury) . Skoro są odkształcalne to może też być możliwe rozdarcie takiego K.C. Jakie są skutki ... ???

"W tej sytuacji zależność |przyczynowo-skutkowa może zostać naruszona!"
Zależność jest oczywista umierasz=nie żyjesz. Jak widać uszkodzenie kontinuum Czasoprzestrzeni może zakłócić takie zależności. A w pierwszej kolejności powoduje utratę synchronizacji połączenia pomiędzy różnymi Rzeczywistościami, Brak synchronizacji = widzimy efekty : spowolnienie , zatrzymanie czasu, rezonans czasoprzestrzeny.

Karas i spółka (Ptaki)
Wygląda na oddział żołnierzy komandosów. Prawdopodobnie są ludzmi lub innymi istotami z innych Rzeczywistości.
Są na jakims statku, możliwe że to Rzeczywistość stworzona sztucznie. Padają nazwy takie jak Lacrina i Shangri-la
ale niewiel jeszcze wiadomo na ich temat .

Smocza Obręcz
To nadal jest tajemnica, tak samo jak dziwny głos który słyszy włąścicielka Obręczy. Obiekt porządania Karasa i jego mocodawców.

Pozdrawiam.
I proszę o komentarze


gg - już działa
Google+     m.bellon.atas@gmail.com
Aktualnie oglądane :
* Usagi Drop * Ao no Exorcist * Tiger & Bunny

Offline

#2 2005-10-13 08:43:57

synibos
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2005-05-10

Odp: Noein ~ Mou Hitori no Kimi e

{EDIT} oczkod

Offline

#3 2005-10-17 16:59:17

mbell
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Noein ~ Mou Hitori no Kimi e

[edit]


gg - już działa
Google+     m.bellon.atas@gmail.com
Aktualnie oglądane :
* Usagi Drop * Ao no Exorcist * Tiger & Bunny

Offline

#4 2005-10-17 17:03:39

amarthar
Użytkownik
Skąd: Chorzów
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Noein ~ Mou Hitori no Kimi e

> No i KARAS, nie wiem czy to imię ma jakieś znaczenie w np mitologi
> japońskiej ale to już drugi film z bohaterem o tym imieniu.

Nie ma zadnego znaczenia. Karasu to po japonsku kruk.

A wogole to ja sobie poczekam na wersje AnY&Nanashi.

Offline

#5 2005-10-26 12:39:45

Small
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Noein ~ Mou Hitori no Kimi e

mbell będzisz chciał zabrać się za tłumaczenie tej serii (24ep).
Też obejrzałem i bardzo mnie zainteresowała, zaintrrygowała momentami kreska przypomina mi mange FLCL, jak również w anime były takie ostre kreski twarzy i sylwetki.

Offline

#6 2005-10-26 13:05:31

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: Noein ~ Mou Hitori no Kimi e

No nie zebym sie czepial, ale jezeli chodzi o Noein (bo wlasnie taki jest temat) to jak by nie patrzec to mbell juz zrobil tlumaczenie do 1 epka i to nawet na podstawie 2 grup smile_big I dokladnie tak samo jest w przypadku Jigoku Shoujo gdzie do 1 epka napisy autorstwa Wanderer sa juz od 18 pazdziernika smile_big


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#7 2005-10-26 14:54:10

Small
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Noein ~ Mou Hitori no Kimi e

He, moja wina nie zanotowałem tego bo w tym czasie nie byłem na stronie więc nie zauważyłem. Moja wina:P

Offline

#8 2005-10-26 16:14:54

pancor
Użytkownik
Skąd: Mielec
Dołączył: 2004-10-15

Odp: Noein ~ Mou Hitori no Kimi e

Noein jak i Jigoku Shojo jest świetne
nie moge sie doczekac kolejnych odcinkow przetlumaczonych, bo w rawach ogladalem juz zarowno jednej jak i drugiej serii 3 epy smile_big
ale w Noein kreska, openiong, dynamika scen po prostu rozbraja, wypas!

Offline

#9 2005-10-26 19:43:05

Uruner Red
Użytkownik
Dołączył: 2005-09-07

Odp: Noein ~ Mou Hitori no Kimi e

Tak szczerze mówiąc, to ta seria do mnie nie trafia... szczegóły rzeczywiście są dopracowane ale to że :"Postacie są narysowane w pewien lekko uproszczony i zdeformowany sposób" jest niedopowiedzeniem ... w pewien sposób można powiedzieć że twarze postaci w tej serii są "karykaturowe" - zdecydowanie za mocno zdeformowane że aż to razi w oczy na początku epka... co prawda w trakcie oglądania oko się do tego przyzwyczaja, i podkreśla to indywidualność bohaterów(i to jest o wiele lepsze niż gdy w jakiejś serii twarze zwykłych bohaterek są tak ładne(i podobne) że trudno je od siebie odróżnić), ale i tak takie coś mi nie podpada. W niektórych miejscach staje się wszystko za bardzo nierealistyczne(za dużo kolorów, że aż to gryzie oko) a i fabuła nie wciąga mnie aż tak... nie wiem czemu aż tak się zachwyciliście tą serią bo jak dla mnie ona odpada - niebęde jej oglondał.

to samo co w komentarzu 1 epka oczkod

Offline

#10 2005-10-26 20:14:09

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Noein ~ Mou Hitori no Kimi e

Ja przyznaję, że z serii nowego sezonu Noein zapowiada się najciekawiej, a że mimo wszystko póki co jest jakieś takie takie sobie, to nie najlepiej świadczy o nowych seriach w ogóle... (imo). A co do rysunków i animacji, to owszem, są dość "oryginalne", ale to, że "lekkie uproszczenie" wręcz poprawia odbiór, to jest z pewnością niedopowiedzenie, jak napisał Uruner Red. Bo chwilami rysunki były tak koszmarne, że oczom nie wierzyłem (rozmowa detektywów w samochodzie, i "atak" tego gościa na dziewczynę, gdy miała wizję niebieskiego śniegu itd itp). Tak kontrastowały z niektórymi innymi ujęciami i grafiką komputerową, że aż kłuło w oczy. Mam nadzieję, że sobie już odpuszczą takie eksperymenty w następnych odcinkach.

Offline

#11 2005-10-27 17:11:31

mbell
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Noein ~ Mou Hitori no Kimi e

Wcale nie jest takie sobie. Natomiast ponieważ anime zachacza o SF i problemy światów równoległych byłbym wdzięczny za uwagi do mojego tłumaczenia w szczególnosci co do używanych zwrotów i innych.
Pozdrawiam


gg - już działa
Google+     m.bellon.atas@gmail.com
Aktualnie oglądane :
* Usagi Drop * Ao no Exorcist * Tiger & Bunny

Offline

#12 2006-09-13 19:53:47

mbell
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Noein ~ Mou Hitori no Kimi e

Witam
Oto ukończone zostały napisy do wszystkich odcinków Noein.
Tych co jeszcze nie widzieli zachęcam do oglądania.
mbell


gg - już działa
Google+     m.bellon.atas@gmail.com
Aktualnie oglądane :
* Usagi Drop * Ao no Exorcist * Tiger & Bunny

Offline

#13 2006-09-13 20:19:52

ralphkun89
Użytkownik
Skąd: Mikołów
Dołączył: 2005-11-16

Odp: Noein ~ Mou Hitori no Kimi e

tak, tak, tak, tak!! Czekałem na te napisy już chyba ze dwa miesiące albo i więcej skończyłem na 23, a że mam dvdripa bez hardsuba nie mogłem zobaczyć ostatniego epka i szlak mnie trafiał. Ale teraz nadeszła ta chwila, zabieram się za oglądanie. Dzięki Mbell

EDIT:
Niepotrzebnie się napaliłem bo nie ma jeszcze napisów do [l33t-raws] baka[placze]
Muszę jeszcze poczekać:(

Ostatnio edytowany przez ralphkun89 (2006-09-15 10:52:24)

Offline

#14 2006-09-19 23:39:20

Destenis
Użytkownik
Dołączył: 2005-09-30

Odp: Noein ~ Mou Hitori no Kimi e

Ja juz jakis czas temu "skonczylem" te serie smile Fajniutkie anime chociaz jak dla mnie lekko , za bardzo przewidywalna ;/ Tak czy siak Polecam smile_big

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024