#1 2005-10-13 22:38:24

fillip75
Użytkownik
Skąd: Chełm
Dołączył: 2005-08-14

Mój pierwszy raz...

Jak to z wami było? Co zadecydowało o tym, że zaczęliście tłumaczyć anime? (Ciekawe o czym sobie pomyśleliście do tej chwili jezor) Ja sam nigdy, bym nie pomyślał, że skuszę się na tłumaczenie tekstu. Zresztą zawsze myślałem, że najlepiej tłumaczy się z pliku, a nie z obrazu. Wracając do wątku. Mój pierwszy raz to tłumaczenie serialu Cat Girl Nuku Nuku, ktoś stworzył napisy tylko do dwóch części, na całe szczęście były z subem niemieckim, czyli w tym języku, w którym czuję się najlepiej. Nie było łatwo, tak mnie ta seria zafascynowała, że postanowiłem ją przetłumaczyć, szkopuł w tym, że nigdzie nie mogłem znaleźć pliku .txt jak wcześniej wspomniałem sądziem, że w ten sposób tłumaczy się te seriale. Dopiero później przemogłem się i z allplayerem oraz kciukiem na spacji i otwartym "notatnikiem" tłumaczyłem dialog po dialogu. Nawet fajnie wyszło, tak przynajmniej sądzę. Taki oto był mój pierwszy raz. Gorzej z angielskim, ale skoro rozumiałem to co czytałem po angielsku, to też spróbowałem swoich sił w Tokyo Mew Mew, którego tłumaczenie kontynuuję po dzień dzisiejszy. Tak więc mój pierwszy raz, można rzec inicjacja w tłumaczeniu seriali nastąpił niecałe dwa miesiące temu. I nadal mnie to bawi, dzięki temu uczę się anglika, bo do tej pory to za Ch...iny nie chciało mi się wertować słowników. No, a jaki był wasz pierwszy raz?

Offline

#2 2005-10-13 23:05:48

Supprzem
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Mój pierwszy raz...

Uff odetchnąłem z ulgą. Po spojrzeniu na tytuł tego posta zdziwiłem się bardzo(lol);):P Sorry nie przeszkadzam. Do przetłumaczenia jednego anime zaciągnęło mnie to iż potrzebowałem do niego napisów a nigdzie ich nie było. Jakoś się za to zabrałem i po długiej walce mogłem oglądać dwa kolejne odcinki. Dość zgrabnie wyszło:)


mod-vs-spam.gif

Offline

#3 2005-10-13 23:07:17

kamehameha
Użytkownik
Skąd: Gdynia
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Mój pierwszy raz...

Mój pierwszy raz była... znaczy się były właśnie te napisy do Nuku Nuku, poprostu chciałem zrobić napisy. A później Suzuka ściągnąłem sobie dwa ep'ki, były głosy aby zrobić napisy, a nikt nie chciał zrobić napisów to zrobiłem,

Offline

#4 2005-10-13 23:07:52

voodoochild
Użytkownik
Dołączył: 2005-09-18

Odp: Mój pierwszy raz...

Ja zacząłem tłumaczyć Tajemnicze Złote Miasta( i to właśnie był mój pierwszy raz i mam nadzieję, że nie ostatnii) bo za cholerkę nigdzie nie mogłem do tego napisów znaleźć...no więc siadłem sobie wygodnie na krzesełku włączyłem subedit(zanim poznałem ten programik wszystko robiłem na piechotę tzn.otwarty notatnik i linijka po linijce) ale gdy nauczyłem się obsługi heh...to dalej poszło elegancko...niestety problemem jest to, że tłumaczę to ze słuchu dzwięk czasami szwankuje i to ostro i nie da rady przetłumaczyć niektórych kwiestii więc muszę improwizować(ale chyba to normalq przy tłumaczeniu?). Tłumaczę to anime bo po 1-"Nima" nigdzie napisów a sam ich szukałem i wiem jakie to frustrujące, po 2-to anime jest genialne, po prostu klasyk sam w sobie. Mało które ma taki klimat heh(może nie wszyscy to znają ale ci co znają wiedzą o czym mówię) i przypomnia mi w pewien sposób moje dzieciństwo smile.3- można sprawdzić i podszlifować w ten sposób swój język 4-sprawia mi to ogromną satysfakcję, a szczególnie gdy widzę, że komuś się to podoba i docenia to co robię.

Offline

#5 2005-10-13 23:08:17

Macias
Użytkownik
Dołączył: 2005-06-26

Odp: Mój pierwszy raz...

Offline

#6 2005-10-13 23:21:26

synibos
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2005-05-10

Odp: Mój pierwszy raz...

Mój pierwszy hym.... sumie to niewiem chyba z nudów tak mie naszło i potem jakoś się to potoczyło no i tyle:P

Offline

#7 2007-03-01 00:08:05

kensei_satori
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-10-14

Odp: Mój pierwszy raz...

zdecydowałem sie odswiezyc ten temat po przeczytaniu pewnego komenta autorstwa lb333 w temacie o p0rno xDDDDDDDDDD


Do not only follow the footsteps of your masters, but search what they were searching for...

Offline

#8 2007-03-01 00:13:53

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Mój pierwszy raz...

Wow, dobrze, że go odświeżyłeś, bo sam chciałem taki założyć... o napisach oczywiście. smile
I bym zdublował jezor

Ostatnio edytowany przez lb333 (2007-03-01 00:14:08)

Offline

#9 2007-03-01 00:15:45

kensei_satori
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-10-14

Odp: Mój pierwszy raz...

synibos napisał:

Mój pierwszy hym.... sumie to niewiem chyba z nudów tak mie naszło i potem jakoś się to potoczyło no i tyle:P

LOOOOL xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Do not only follow the footsteps of your masters, but search what they were searching for...

Offline

#10 2007-03-01 00:16:36

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: Mój pierwszy raz...

Byl juz taki temat :]

Offline

#11 2007-03-01 00:40:54

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Mój pierwszy raz...

Doskonale pamiętam mój pierwszy raz, w końcu czegoś takiego się nie zapomina. Liceum, jakieś 17 lat miałem chyba. Ona trochę młodsza, ale piękna i, że tak powiem, mająca wszystko, co potrzeba. Przyprowadziłem ją do domu i od razu skierowałem do swojego pokoiku. Wiem, że moi rodzice nie mieliby nic przeciwko niej, ale czułem w sercu dziwną niepewność. "Może jednak tego nie zaakceptują" - pytałem w myślach sam siebie. Przemknąłem z nią tak szybko, że tata nawet nie zdążył się jej przyjrzeć. A wiedziałem, że na pewno by mu się spodobała (o czym zresztą już niedługo miałem się przekonać, gdy wpadła w jego ręce).  Było późne jesienne popołudnie, coraz szybciej zapadał zmrok. Zamknąłem drzwi mojego pokoiku. Nie zapalałem światła. Wyciągnąłem dłoń i bez słowa  przytuliłem ją do siebie. Temperatura skoczyła w górę, nie wiedziałem, co zrobić z rękoma. Żadne z nas się nie odzywało, ale choć słabo ją znałem, wiedziałem, że taka właśnie jest. Cicha i posłuszna... I tak cudownie piękna... Te okrągłe kształty... Nie mogłem już się dłużej powstrzymywać. Zdecydowanymi ruchami zacząłem zdejmować z niej wierzchnie okrycie. Szybko, ale delikatnie, a w każdym razie tak mi się wydawało. Po chwili leżała przede mną, naga. Nie mogłem oderwać od niej wzroku. Musiała czuć to samo, bo zdawało mi się, że widzę w niej odbicie siebie... Serce chciało mi wyskoczyć z piersi, a z drugiej strony nigdy nie byłem tak spokojny, jak tego dnia, gdy patrzyłem na nią, tak kruchą, tak delikatną... Wiedziałem od razu, że nigdy nie mogę pozwolić, by coś porysowało ten nieskazitelny błysk, bo wtedy już nigdy by się przede mną nie otworzyła... Dotknąłem ją - delikatnie drgnęła, gdy mój palec przysunął się do jej dziurki. Teraz albo nigdy - wiem, to niedorzeczne, ale taka myśl przeszła mi wtedy przez głowę. Pchnąłem zdecydowanie, palec wszedł nią z zauważalnym trudem, ale nie było już odwrotu. Dosłownie podniosłem ją... i włożyłem moją z trudem zdobytą płytkę cd z anime Ninja Scroll do napędu w kompie, a potem obejrzałem i wziąłem się za napisy.

Ostatnio edytowany przez Freeman (2007-03-01 01:02:03)

Offline

#12 2007-03-01 00:44:17

kensei_satori
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-10-14

Odp: Mój pierwszy raz...

xDDDDD POST ROKU xDDDDDDDD stary rozwaliło mnie smile_big jasiu śmietana wymienka xD Swoją drogą nie widzialem NS, dobre to smile_big?


Do not only follow the footsteps of your masters, but search what they were searching for...

Offline

#13 2007-03-01 00:45:06

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Mój pierwszy raz...

Piękne smile

Offline

#14 2007-03-01 00:46:28

parara
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2006-02-28

Odp: Mój pierwszy raz...

Freeman,
genialne okej

Ostatnio edytowany przez parara (2007-03-01 00:46:56)


KDE4 ssie

Offline

#15 2007-03-01 01:05:04

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Mój pierwszy raz...

Hehe, intencję znałem od początku, ale i tak zacne smile

Offline

#16 2007-03-01 01:08:51

s0n1c
Użytkownik
Skąd: Tokyo-3
Dołączył: 2005-09-24

Odp: Mój pierwszy raz...

Ziew...
Oklepany schemat.
BTW. Jak juz jest taki temat, to zamykamy ten. (Dowcip spalony).


KiXBu

Offline

#17 2007-03-01 01:29:32

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Odp: Mój pierwszy raz...

Przeraziłem się jak temat zobaczyłem... ale jak już się zwierzamy:

Właściwie to na początku byłem sceptyczny, "na co to komu" myslałem i ten temat właściwie mnie nie interesował. Nie wiem czy była to presja otoczenia, czy może sam do tego dorosłem, ale tej letniej nocy nie zapomne nigdy. Właściwie to przedstawili nas sobie moji kumple dzień wcześniej.
Była zwykła imprezka, piwo, śmiech, jednak czegoś brakowało, wiec dzien po imprezie zabrałem ją na noc do siebie, kiedy skończyłem była juz 6 rano, prawie 11 godzin stukania, to było coś.
Następnego dnia znów była imprezka i kumple mogli już (razem ze mną) obejrzeć Love Hine ep 6 i 7 z napisami jezor


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

#18 2007-03-01 01:30:21

themic
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-02-01

Odp: Mój pierwszy raz...

Freeman <respect>... rewelka..
A ja siem raczej wypowiadać chyba nie będe...<bo i raczej nie warto...>
a co mi tam... z tymi tłumaczeniami to, jak to powiadają:
"1 raz z ciekawości
2 raz z miłości
3 raz z przypadku"

taa... można by to jakoś tak okreslić....


Ot taki sobie (nie)zwykły człowiek...:)

Offline

#19 2007-03-01 01:33:04

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Mój pierwszy raz...

japie***** ale ciśnienie mi skoczyło bo w innym temacie ktoś wspomniało tym tytutule LOL XD

Offline

#20 2007-03-01 01:36:39

themic
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-02-01

Odp: Mój pierwszy raz...

Freeman ja bym prosił o info Ninjia Scroll... to już chyba dość wiekowa produkcja co nie???
<qrna mam wrażenie , że to znam, czy słyszałem.... (dzwoni, tylko nie wiem gdzie)>


Ot taki sobie (nie)zwykły człowiek...:)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024