#1 2007-12-12 20:57:56

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Komercyjna kopia Animesub.info ?

Witam,

jakiś czas temu przez gg odbyłem taką oto rozmowę:

[cytuj](16:47:45) rozmowca: jestes modetarorem strony z napisami do animow prawda?
(16:45:02) Kane: nie
(16:45:14) Kane: smile
(16:49:36) rozmowca: hmmm to pewnie pomylilem numery:)
(16:45:38) Kane: albo funkjce,
(16:45:47) Kane: jestem Administratorem Animesub.info
(16:50:12) rozmowca: rozumiem smile to w sumie lepiej:)
(16:50:25) rozmowca: mam pewna sprawe a wlasciwie propozycje
(16:47:55) Kane: tak ?
(16:53:15) rozmowca: chcial bym otworzyc wlasna strone z napisami + forum
(rowniez o tej tematyce)  chcialem sie spytac czy mogl bym udostepniac na
swojej stronie wasze napisy w zamian za reklame oraz pod kazdymi napisami
podpiety link z waszej strony a jesli uda mi sie moj plan, w pozniejszym
okresie porozmawiamy o wynagrodzeniu, chce dodac ze strona bedzie legalna
(prowadze rozmowy z prawnikiem na ten temat) on napisze mi regulamin i nie
ebdzie lamala zadnego polskeigo prawa
(16:53:41) rozmowca: strona bedzie rowniez o innej tematyce zwiazanej z
filmami
(16:53:56) rozmowca: seriale, filmy etc
(16:51:58) Kane: Napisy umieszczane na ANSI są własnością ich twórców więc nie
ma takiej możliwości
(16:58:25) rozmowca: a gdyby stworzyc na waszym forum taki temat i zeby
tworcy sie wypowiedzieli a w regulaminie dodac punkt ze te materialy beda
umieszczane rowniez dla mnie? Mysle ze jest to sprawa do ogarniecia a dla
was taka reklama rozniez bedzie atrakcyjna gdy strona bedzie miala sporo wejsc
(16:55:35) Kane: Temat owszem ciekawy, założę taki na dniach smile
(16:59:59) rozmowca: dziekuje bardzo bede zobligowany:)[/quote]

Nam tzn. Redakcji pomysł ten się nie podoba, z kilku powodów, których na razie nie przytoczę.

Chcielibyśmy najpierw poznać wasze (użytkowników/fanów/tłumaczy) zdanie na ten temat.


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#2 2007-12-12 21:08:10

hades 36
Użytkownik
Skąd: Augustów
Dołączył: 2005-09-15

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Jestem sprzeciw takim rzeczom. Sami decydujemy gdzie udostępniamy swoje napisy (o ile są zgodne z regulaminem).


1a35b97f0d5e1bdb.jpg

Offline

#3 2007-12-12 21:10:32

Krzyżu
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2007-05-20

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Według mnie pomysł z góry spisany na straty.

-Jako użytkownik: nie ma dla mnie to znaczenia, bo i tak będę raczej na pewno wchodził tylko na ANSI.
-Jako fan: w zasadzie, to samo co wyżej.
-Jako tłumacz: na razie w grę wchodzi tylko ANSI.


lastfmbuttonbykiokuh.png

Offline

#4 2007-12-12 21:10:32

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Ja bym sobie nie życzył wykorzystanie moich napisów w jakichkolwiek celach "finansowych" nawet jeśli ansi miałoby z tego profity, bo wolę złożyć się raz na jakiś czas, niż łamać własne zasady, dla których w ogóle tworzę napisy. To moje zdanie.


wladza1.png

Offline

#5 2007-12-12 21:19:09

Hiroyuki
Użytkownik
Skąd: Ząbki (ASG-Across)
Dołączył: 2004-11-02

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Moje zdanie jest takie:
Udostępniam swoje napisy na AnimeSub.info po to, żeby właśnie tu się znalazły - pośród tłumaczeń do innych Anime - i nigdzie więcej.
Gdybym chciał, oczywiście udostępnił bym je również na innych stronach, lecz ANSI nie ma pod tym względem konkurencji smile a mieszanie Anime z innymi serialami i filmami nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż są to różne kategorie kinematografii. oczkod Nie daj Boże gdyby taki "mieszany" serwis "poleciał" w niebyt jak ś.p. napisy.org, a razem z nim ANSI smutny


Tłumaczenia są jak kobiety. Wierne nie są piękne, a piękne nie są wierne.
ub-3.gif

Offline

#6 2007-12-12 21:19:41

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Dla mnie porażka. Gdzie się podziało hasło od fanów dla fanów? Nie będę w żaden sposób pomagał w tworzeniu napisów, za  które ktoś czerpałby profity - to się kłóci z moimi przekonaniami.


"Skazany na zajebistość"

Offline

#7 2007-12-12 21:24:27

Wojcirej
Użytkownik
Skąd: Dębica
Dołączył: 2007-05-11

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Dla mnie jako fana i użytkownika to jest wszystko jedno, i tak w poszukiwaniu napisów wchodziłbym na ANSI. A jako tłumacza to jestem przeciwny, bo skoro udostępniam napisy na ansi, to jakby 'tylko dla ansi'. Każdy, jakby chciał może sobie samemu udostępnić tam napisy swoje. A nie każdy by sobie życzył, żeby z jego napisów, za które nic nie bierze, ani nie ma z tego korzyści ktoś inny czerpał z tego zysk... innymi słowy: na NIE smile


...

Offline

#8 2007-12-12 21:25:48

Jaroo
Użytkownik
Dołączył: 2007-02-22

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Zjadacz napisał:

Dla mnie porażka. Gdzie się podziało hasło od fanów dla fanów?...

Jestem tego samego zdania.

Offline

#9 2007-12-12 21:45:13

ziom6270
Użytkownik
Skąd: Stachowizna
Dołączył: 2007-04-21

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Ja jako fan również uważam, że nie ma sensu tworzyć czegoś w stylu ANSI bo to i tak przegrana sprawa . Poza tym ANSI nie ma sobie równych.

Offline

#10 2007-12-12 21:49:54

Tommy
Użytkownik
Skąd: Rydułtowy
Dołączył: 2007-03-14

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

W sumie po co ANSI reklama? Jak szukasz napisów do anime to i tak na 99,999% wejdziesz tu. A jeśli szukasz do seriali i innych takich to szukasz gdzie indziej. Więc w sumie jako tłumacz i jako fan jestem przeciw. Bo poprostu niewidze sensu oraz jakaś obca osoba ma czerpać profity z naszych napisów. Jak dla mnie to już przegięcie.


tmpdk.png

Offline

#11 2007-12-12 21:51:47

DUDi
Użytkownik
Dołączył: 2006-06-01

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Jestem przeciw.

Offline

#12 2007-12-12 21:52:46

Shinma86
Użytkownik
Skąd: Poland, England
Dołączył: 2007-04-09

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Nie daj się Kane! To jak handel żywym towarem;) Fakt faktem niewiele mam do gadania, bo jak na razie udostępniłam tylko jeden napis, ale sama idea wiązania się umową z kimś, kto czerpie korzyści majątkowe z napisów, które ktoś stworzył bezinteresownie jest po prostu... Feee...!

Offline

#13 2007-12-12 21:54:18

Machi-chan
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2007-08-09

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Zrozumiałbym, gdyby wszystkie napisy z ANSI automatycznie były dodawane do programu Napi-projekt. To by bardzo ułatwiło szukanie.
Ale jakaś tania podróbka ANSI to nieporozumienie. Jeszcze gościu proponuje pieniądze. Nie wszystko można kupić. Gdzieś definitywnie zaginęła podstawowa idea od fanów dla fanów.

Offline

#14 2007-12-12 21:55:39

liia
Użytkownik
Skąd: Ostróda
Dołączył: 2006-06-16

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

[cytuj](16:53:15) rozmowca: chcial bym otworzyc wlasna strone z napisami + forum
(rowniez o tej tematyce) chcialem sie spytac czy mogl bym udostepniac na
swojej stronie wasze napisy w zamian za reklame oraz pod kazdymi napisami
podpiety link z waszej strony a jesli uda mi sie moj plan, w pozniejszym
okresie porozmawiamy o wynagrodzeniu, chce dodac ze strona bedzie legalna
(prowadze rozmowy z prawnikiem na ten temat) on napisze mi regulamin i nie
ebdzie lamala zadnego polskeigo prawa [/quote]
Zgadzam się z przedmówcami, a ponadto wydaje mi się, że pobieranie jakichkolwiek korzyści materialnych za napisy jednak będzie łamaniem prawa.


Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi. (Terry Pratchett - Maskarada)

Offline

#15 2007-12-12 21:58:35

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

1. Ten "rozmówca" to jakiś laik, nie mający większego pojęcia o tym, co sam mówi. Ma plan - goły i wesoły. Ta jego strona ma być poświęcona nie tylko anime, ale również filmom i serialom. Czyli musi być to naprawdę WIELKIE przedsięwzięcie (coś o wiele większego od ANSI); albo po prostu wszystkiego po trochu - czyli kupa. Jak dla mnie to drugie. Stąd (między innymi) mój wniosek w pierwszym zdaniu.

2. Od fanów dla fanów to jedno. To, że ktoś inny będzie czerpał korzyści materialne z moich tłumaczeń, to drugie. I to mi się w żadnym wypadku nie podoba. Nikt nie będzie puszczał moich napisów gdzieś w obieg po dennych stronach www. Jak zauważył ~hades 36, my sami (autorzy) o tym decydujemy.

3. Udostepnienie napisów z ANSI oznacza oddanie jakiemuś dziecku bazy danych tego serwisu. Potem może się okazać, że stron ANSI-podobnych z naszą bazą i naszymi napisami, urośnie jak chwastów. A to dziecko powie, że "ktoś mu się włamał" na jego 386-dx2 albo po prostu "stracił" to DB.


Krótko mówiąc: nie. I nie daj się @Kane podpuścić.


Btw, teoretycznie: Jan Kowalski pyta o to samo. @Kane zgadza się i przekazuje DB Kowalskiemu. Kowalski otwiera www i "sprzedaje" napisy z ANSI. Moje pytanie: co jeżeli owy Kowalski to sam @Kane albo ktoś najbliższy?
ANSI nie jest komercyjne i jest legalne. A jeśli byłaby inna strona www, lecz komercyjna, z tą samą bazą danych?.. Wówczas i ta strona i ANSI zostałyby prawdopodobnie zamknięte.

Ostatnio edytowany przez marcin2 (2007-12-12 22:19:00)

Offline

#16 2007-12-12 22:07:36

harnas02
Użytkownik
Skąd: Puławy
Dołączył: 2005-04-23

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Jako fan i użytkownik jestem przeciw. Po co nam reklama większa? Prawie każdy interesujący się anime internauta zna ansi, zreszta wystarczy wpisać na googlach "napisy do anime" i jako pierwsze będzie animesub.info . Ktoś próbuje się dorobić i wykorzystać wieloletnią działalność tłumaczy ANSI, mi się osobiście to nie podoba. Nawet bardzo.

Offline

#17 2007-12-12 22:15:59

Saeroth
Użytkownik
Skąd: Helheim
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Ja jestem przeciw.

Offline

#18 2007-12-12 22:17:39

Machi-chan
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2007-08-09

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Pamiętajmy po jakim kruchym lodzie stąpa ANSI. Napisy.org szybko przeszły do historii, a przecież dużo się nie różniły.

Offline

#19 2007-12-12 22:19:51

black_cygnus
Użytkownik
Skąd: Mazury [NnH]
Dołączył: 2007-01-15

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Zdecydowanie mówię NIE jako użytkownik. beznadzieja

marcin2 napisał:

Potem może się okazać, że stron ANSI-podobnych z naszą bazą i naszymi napisami, urośnie jak chwastów.

ANSI jest tylko jedno i niech tak pozostanie, żadnych kopii, żadnych podrób i innych takich chwastów nie zniosą moje oczy... ostrzezenie cholera klnie

Offline

#20 2007-12-12 22:20:33

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

So say we all!

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024