#21 2007-12-12 22:26:50

Rekid
Użytkownik
Skąd: Ełk
Dołączył: 2005-10-04

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Jestem przeciwny. Dlaczego ?? Powody podali inni.


SZUKASZ INNYCH SPOSOBÓW ZARABIANIA PIENIĘDZY, ZGŁOŚ SIĘ DO MNIE !


rekid.gif >>> ANIME I KOMIKSY

Offline

#22 2007-12-12 22:29:52

rexo
Użytkownik
Skąd: Radomsko/Wrocław
Dołączył: 2005-07-19

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

"Nigdy w życiu!"

So say we all! jezor

Offline

#23 2007-12-12 22:30:32

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

'Od fanów dla fanów. Nie na sprzedaż' mówi chyba samo za siebie?
Swoją drogą napisy są własnością twórców, więc decyzja jest autonomiczna.

Jako początkujący tłumacz zamieszczam tutaj, z tego względu, że w sumie jakaś frajda, ktoś może skorzystać i zajęcie typowo 4fun, a nie zarobkowe.
Zresztą dialogi są mimo wszystko własnością autorów i nawet pomimo, że tłumaczenia najczęściej są na podstawie ang hardsubów, to jednak prawo dosyć jasno precyzuje tą kwestię.
A i robienie tego za free wydaje mi się bardziej na miejscu niż sprzedawanie.
Dodatkowo należałoby wziąć pod uwagę polskich dystrybutorów - może nie są tak czepialscy jak Gutek, ale kto wie czy by się nie oberwało, gdyby ktoś zaczął czerpać korzyści z tego.
Jako użytkownikowi w sumie mi to lata koło @. Mogę oglądać na softach, mogę na hardkach - bez różnicy i w życiu bym nie wpadł na to, żeby kupować fanowskie napisy.
To już wolę oryginalne DVD, nawet biorąc pod uwagę lekką niszowość tego gatunku w Polsce.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#24 2007-12-12 22:34:48

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

śmiech na sali jezor niech robia sobie taki serwis czemu nie ale dlaczego zaraz maja udostepniac napisy z ansi? Kto bedzie chcial i tam bedzie dodawac swoje napisy nie widze w tym problemu.
W sumie mozna tu odczuc ze nie wszystkie napisy sa tu mile widziane wiec jestem za powstaniem nowego "ansi"


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#25 2007-12-12 22:35:36

Anarchy Maniek
Użytkownik
Skąd: Galway
Dołączył: 2006-08-18

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

PRZECIW!!!! ( chyba komuś życie nie miłe skoro wyjeżdża z takimi pomysłami jak go znajdą fani to na łacinie sie nie skończy xD )

Offline

#26 2007-12-12 22:39:18

bojer
Użytkownik
Skąd: Elbląg [MinO]
Dołączył: 2006-11-19

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

And this are mighty words.

Jestem przeciwny działaniom typu: My na naszej stronie damy wasze napisy a w zamian będziecie mieć reklamę.
W skrócie mówi to nam: My damy wam reklamę, a wy dacie nam materiały do strony.

Jeśli by strona już istniała etc to jako tłumacz zastanowiłbym się gdzie wrzucić napisy i czy mi to odpowiada. W tej chwili pryw wiedzie ANSI, warunki są tu dobre, projekt żywy, aktywny i atmosfera doskonała. W tej chwili nie ma lepszego miejsca w sieci do publikowania pl napisów do anime.

Tworząc serwis o prawie identycznym zadaniu i znaczeniu co ANSI to stąpanie po kruchym lodzie i wyzwanie dla naprawdę doświadczonej grupy ludzi. A to, że regulamin będzie "legalny" i władze strony nie usuną, nie znaczy że on sam tego nie zrobi ze względu na niewielką popularność.

Tak czy inaczej nie widzę żadnych plusów takiego rozwiązania, mimo że na pewno jakieś są, chodź nie uważam by były zbyt wymierne.

To moje zdanie i każdy może się niezgodzić itd itp.

Offline

#27 2007-12-12 22:45:18

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

[cytuj](16:53:15) rozmowca: chcial bym otworzyc wlasna strone z napisami + forum
(rowniez o tej tematyce)  chcialem sie spytac czy mogl bym udostepniac na
swojej stronie wasze napisy w zamian za reklame oraz pod kazdymi napisami
podpiety link z waszej strony a jesli uda mi sie moj plan, w pozniejszym
okresie porozmawiamy o wynagrodzeniu, chce dodac ze strona bedzie legalna
(prowadze rozmowy z prawnikiem na ten temat) on napisze mi regulamin i nie
ebdzie lamala zadnego polskeigo prawa[/quote]
sorry ale jakoś mi się to skojarzyło z tym: smile_big
[cytuj]The Cylons were created by Man.
They Evolved.
They Rebelled.
There are many copies.
And they have a Plan.[/quote]
Tak na serio: ciekawe ile konfliktów byłoby gdyby "ten" plan wypalił.
Tłumacze otrzymaliby wynagrodzenie za swoją pracę czy wytwórnie, czy dystrybutorzy na danym terenie, czy twórcy [tutaj jak anime czy film to kto? producenci?]?
baka


10721827ve.gif

Offline

#28 2007-12-12 22:46:03

assa124
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-19

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Jeżeli ktoś chce stworzyć taką stronę to wolna droga, ale niech nie wykorzystuje czyjejś pracy!
Twórcy tej strony nieźle się napracowali przy tworzeniu jej. Jeżeli ktoś chce coś takiego zrobić to niech sam sobie tłumaczy. Istnienie takiej komercyjnej strony mogłoby jedynie zaszkodzić ANSI, (tak jak w przypadku napisy.org), w końcu nikt nie będzie się pytał czy administratorzy ANSI i tłumacze mieli z tego korzyści finansowe czy nie, wszyscy moglibyśmy mieć problemy. Z pozycji tłumacza nie chcę, aby moje napisy były umieszczane gdzieś indziej, umieszczam je tylko tutaj i chcę żeby były tylko tutaj! Niech ANSI pozostanie "od fanów dla fanów"

Offline

#29 2007-12-12 22:55:39

Wasiu
Użytkownik
Skąd: Gdynia
Dołączył: 2005-07-25

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

~Kisiel ciekawie porównał smile_big ANSI musiałoby uciekać przez całą World Wide Web jezor pojawiać się i znikać na wielu serwerach (nie obyłoby się bez ofiar smile)

Ja także jestem przeciw takim działaniom, powody były, powtarzać nie będę.

Ostatnio edytowany przez Wasiu (2007-12-12 22:57:39)

Offline

#30 2007-12-12 23:02:58

Tulix
Użytkownik
Skąd: ~~Tarnów
Dołączył: 2006-12-05

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Byłoby ok, jakby mi ten koleś zapłacił za udostępnione napisy.
(Moje tłumaczenie Tororka sprzedam mu za... powiedzmy pięciopak Dębowego Mocnego.:-D I może sobie używać do celów komercyjnych, a jak nie to figa! jezor2)

Offline

#31 2007-12-12 23:42:53

Cain
Użytkownik
Dołączył: 2006-04-17

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Chyba wszystko zostało powiedziane.

Dla jasności:
Robię napisy za darmo i udostępniam za darmo (za pośrednictwem ANSI). Nic od nikogo nie chcę, ale nie chcę też żeby ktokolwiek czerpał z tego korzyści.

ANSI jest tylko jedno, żadnych podróbek!


Niczego nie jest mi szkoda, nic z tego czego jeszcze mi brak!
Starczy, gdy kocham, huczy las i wieje wiatr.

Offline

#32 2007-12-12 23:49:46

Potatoe
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-03-16

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

powiem tylko tyle, że jestem przeciwny... ale też najwięcej do powiedzenia mają autorzy napisów, w końcu to Wy tworzycie sporą część tej witryny (strony?), to dzięki wam masa ludzi polsce może oglądać anime ktoę nie zostało wypuszczone w tv... Swoją drogą jak wielu użytkowników zauważyło stwierdzenie: Od Fanów dla Fanów" umieszczacie w swych dziełach nie bez powodu smile


Przysłowie stare acz prawdziwe:
"Obowiązek cięższy niż góra.
Śmierć lżejsza od pióra."

Offline

#33 2007-12-12 23:51:37

sadakot
Użytkownik
Dołączył: 2006-04-23

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Ja też jestem na nie.
Po co wrzucać napisy na 100 różnych stron, skoro mogą być wszystkie na jednej? animesub.info jest jedyne i niepowtarzalne, jest nasze (mam na myśli fanów m&a) i co najważniejsze, nie potrzebuje żadnej reklamy. Ktoś chce się chyba dorobić/rozleklamować cudzym kosztem.

Ostatnio edytowany przez sadakot (2007-12-12 23:52:14)


猫が大好き!!!

Offline

#34 2007-12-12 23:54:46

khadzad
Użytkownik
Skąd: POZNAŃ
Dołączył: 2006-11-04

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

To nie ma szans:/ jaki sens prowadzić serwis PŁATNY skoro jest serwis BEZPŁATNY z wysoką renomą etc.

Offline

#35 2007-12-12 23:55:59

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Nie chce mi się wszystkiego czytać, ale powiem TAK!

Żartowałem:D

Mowy nie ma, napisy są robione dla przyjemności, przyjemności oglądania, tłumaczenie i TYLKO DLA ANSI!:)

Offline

#36 2007-12-12 23:58:46

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Czy to nie byl jakis bot?
BTW Wiecej kasy mu przyniesie, jak zalozy konkurencje dla gejury albo gejowo.pl niz serwis z napisami do animcow.
No i zawsze bedzie mogl poznac jakichs nowych, ciekawych ludzi ;]

Offline

#37 2007-12-12 23:59:04

Belraist
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-21

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Heh, A ja to bym zostawił w taki sposób z tym serwisem, że to Ansi się do niego odezwie po pewnym czasie od założenia (jeśli wyrazi taką chęć). Czyli serwis się rozwija, staje się Wielkim projektem, który ma się dobrze - Ansi się odzywa - jeśli bedzie chciało. Druga opcja jest taka, że servis po założeniu się nierozwija, staje się jedną z wielu brzydkich kup jakich wiele, a Ansi nic to nieobchodzi.

Wchodzi, też opcja, że Ansi w razie dołączenia nawet do Wielkiego projektu mogłoby upaść wraz z tym Wielkim Projektem. Przygład: napisy.org

PS: A gdzie wyczytaliście, że te udostępniane napisy w tamtym servisie mają być płatne ? Bo chyba ślepy jestem.

Ostatnio edytowany przez Belraist (2007-12-13 00:00:55)

Offline

#38 2007-12-13 00:13:22

Tachikomas9
Użytkownik
Dołączył: 2007-08-14

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Też mi się pomysł nie podoba, zaraz ruszy w TV że powstają nowe niekontrolowane strony z nieoryginalnymi napisami na których ktoś tam zarabia pieniądze. Policja co by podbić statystyki weźmie się za tą scenę i może akurat paść na ANSI, kto by tego chciał?

Offline

#39 2007-12-13 00:13:27

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Całego wątku nie czytałem. Komuś chyba się wydaje, że jest niebywale chytry, przebiegły, kuty na 4 nogi, szpakami karmiony, z niejednego pieca chleb jadł itd., itp., oraz że on akurat nie musi kraść pierwszego miliona, bo mu przyniosą w zębach. Takim światopoglądem pachnie mi ta propozycja.
Przeciwny jestem zakładaniu komercyjnego klona animesub.info. Nawet niespecjalnie mi zależy na tym, żeby strona była znana (jeśli ktoś szuka pol. subtytli do anime, to i tak tu trafi).

Offline

#40 2007-12-13 00:23:36

Shinma86
Użytkownik
Skąd: Poland, England
Dołączył: 2007-04-09

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

@Kane, myślę, że już masz odpowiedź jezor

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024