#61 2007-12-13 11:53:43

darkschab
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

szczerze to przydała by się druga dobra stronka z napisami smile
a to dlatego że nie raz było tak że chciałem zobaczyć jakieś anime a tu ANSI nie działa lub działa bardzo bardzo wolno

ale oczywiście autorzy powinni sami umieszczać tam napisy w innym wypadku jest to raczej niemożliwe oczkod

Offline

#62 2007-12-13 12:54:02

werewolf
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-04-02

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Przede wszystkim jeśli tamta strona byłaby naprawdę legalna a do tego miałaby z tego wpływy, może jakieś profity dla polskich wydawców, to ANSI bardzo szybko stałoby się niewygodną konkurencją.
Skoro można dostać te same napisy płacąc za nie i biorąc za darmo to chyba każdy weźmie je nie płacąc, tak?
W takim wypadku co robi właściciel strony której nie można zamknąć, albo raczej na której zamknięciu nikomu nie zależy? Odpowiedź jest oczywista, działa tak żeby zamknięto stronę nie komercyjną.
Oczywiście takie działanie będzie na rękę zarówno polskim dystrybutorom jak i właścicielowi tamtej strony.
Zamknięcie ANSI w tej chwili i tak nie odniesie żadnych skutków, bo odcinając ludzi od polskich napisów nie dadzą rady odciąć ich angielskich hardsubów, natomiast zamknięcie ansi kiedy będzie inny serwis płacący im za udostępnianie napisów do anime będzie im na rękę.
Więc najpierw bezproblemowo i za darmo zdobędą całe masy napisów a potem pozbędą się konkurencji. Takie jest moje zdanie...
Więc jestem na NIE:D

Offline

#63 2007-12-13 13:57:44

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Jak napisy do anime, to tylko ANSI. Jeśli ktoś realizuje się w tłumaczeniu filmów/seriali nie 'animowanych', to proszę bardzo, niech napisy tam zamieszcza...

Offline

#64 2007-12-13 14:02:32

Rammstein
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2005-10-09

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Zgadzam się, że wszystkimi, którzy są na nie !
Koleś chce na jakimś skrypcie zrobić stronkę, a potem czerpać z tego hajs :/
Uważa, że po co płacić tłumaczom za translacje skoro można brać sobie napisy z ANSI za free a potem sprzedawać :/
Dodatkowo czerpałby kasę z reklam na stronie i interes mu by się kręcił po najmniejszej linii oporu.
Ale wiecie. Ten koleś może sobie ściągać napisy z ANSI, pozmieniać je trochę, powywalać wstawki, gdzie podpisali się autorzy i wstawić własne widzi misie :/
Trzeba obserwować czy powstaje jakaś stronka z napisami ! Jeśli powstanie to niech tłumacze powyszukują napisy do serii, których je robili i porównają styl tłumaczenia. Jeśli będzie identyczny, albo baaaaaaaaaaaaaaaardzo podobny to będzie się trzeba tym zająć poważnie.

Od fanów dla fanów !!! Tej idei się nie łamie !!!
To tak jakby od mbella np. brał paczki z Anime, a potem chciał to sprzedawać na jakieś stronce w sklepie, który by zarejestrował i czerpałby z tego kasę dołączając do tego jeszcze napisy ! Tak jak robią to piraci z allegro :/

JESTEM NA NIE !!!!!!!!!!!!!!!

Offline

#65 2007-12-13 14:58:42

Rammstein
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2005-10-09

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Ale w sumie nie napisał, że strona będzie płatna i za napisy będą pobierane opłaty jezor
Ale niech napisy z Anime będą tylko na ANSI !
Będzie ład i prządek smile

Offline

#66 2007-12-13 15:14:41

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Skoro twierdzicie, że ten pomysł nie ma żadnego związku z pieniędzmi, to w takim razie jakiego rodzaju ma być to "wynagrodzenie"?

Offline

#67 2007-12-13 15:19:25

Ptaku
Użytkownik
Dołączył: 2007-10-05

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Hatake napisał:

Skoro twierdzicie, że ten pomysł nie ma żadnego związku z pieniędzmi, to w takim razie jakiego rodzaju ma być to "wynagrodzenie"?

Może w "naturze"[hehe][hehe][hehe][hehe]

Offline

#68 2007-12-13 15:22:59

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Hatake napisał:

Skoro twierdzicie, że ten pomysł nie ma żadnego związku z pieniędzmi, to w takim razie jakiego rodzaju ma być to "wynagrodzenie"?

Pewnie na tej samej zasadzie jak u księdza proboszcza... 'co łaska jednak nie mniej niż pięćset złociszy'

IMO pomysł naprawdę godny pożałowania, żeby chcieć zarabiać na innych... heh fajnie, że ansi by ewentualnie miało
kasę na rozwój...
Jednak cała reszta mogłaby się czuć oszukana na maksa w końcu to "nasze napisy" się tutaj znajdują...
Więc analogicznie nam też powinno się coś z tego należeć... można by powiedzieć...

Tak jak jest teraz jest dobrze czyt. 'od fanów dla fanów',
a jak przecież trza wspomóc ansi to z pewnością zawsze znajdzie się ktoś na forum kto z chęcią wspomoże serwis w myśl wcześniejszego stwierdzenia... smile_big

Offline

#69 2007-12-13 15:35:22

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Ptaku napisał:
Hatake napisał:

Skoro twierdzicie, że ten pomysł nie ma żadnego związku z pieniędzmi, to w takim razie jakiego rodzaju ma być to "wynagrodzenie"?

Może w "naturze"[hehe][hehe][hehe][hehe]

Od kobiety przyjmę zawsze. XD

Pomysł w sumie nie byłby zły, gdyby nie to, że:
1. dawać tę samą bazę subów, co ANSI.
2. jakieś "wynagrodzenia"
3. poza tym, co by ANSI miało po reklamie z jakieś startującej dopiero stronie, nic, ma odwiedzin już, że hoho - zresztą już to ktoś poruszał
Ja pasuję na taki pomysł, bo nie mam zamiaru być zamieszany w jakieś dziwactwa prawne typu regulamin tej strony pisany przez prawnika. <- co z tego.
Gdyby powstało coś na sposób drugiego ANSI, darmowe tłumaczenie do ściągnięcia, to nie miałbym nic przeciwko wrzuceniu tam też moich napisów, jednak teraz, nie. To w ogóle nieufnie wygląda. Kane, nie masz może większych szczegółów?

Offline

#70 2007-12-13 15:38:33

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

co Kane chyba juz masz calkiem wyrazny obraz tego co mysla o tym TLUMACZE. Przeczytalem tylko 1 i ostatnia strone tego tematu, ale ladnie widac ze wypowiadaja sie ludzie ktorzy tworza ANSI i wszyscy sa na nie. Jako i ja smile_big [chociaz jakas kopia bazy gdzies w Rosji, albo w Szwecji by sie przydala smile_big]


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#71 2007-12-13 16:03:43

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Freeman napisał:

Zresztą może rzeczywiście się boimy, że "nasze kochane ANSI przestanie istnieć"

Ja takowego strachu napewno nie odczuwam
[cytuj](najwyraźniej nie twoje, więc możesz tego nie zrozumieć).

Nie muszę być ani właścicielem ansi ani z nim sie identyfikować by to zrozumieć.
[cytuj]Coś w tym jest złego?

hmm może dlatego, że nie lubie działań monopolistycznych a to co tu sie dzieje to widac jak bardzo niektorzy dążą do stania się jedną hermetyczną grupą
[cytuj](Inna sprawa, że nie zniknie akurat z tego powodu, bo ów jegomość, który zagadał do Kane'a to ewidentnie ktoś z poważnym przerostem ambicji, choć intencje może mieć jak najbardziej szczere).

Bardzo niedawno Sergey Brin i Larry Page ogłosili, że zapiszą cały internet. Oczywiście zostali wyśmiani. Dziś ich firma jest więcej warta niż koncerny Disney i General Motors razem wzięte.


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#72 2007-12-13 16:10:54

katalizatorx
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2007-10-04

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

DiamondBack napisał:
Freeman napisał:

[cytuj]Coś w tym jest złego?

hmm może dlatego, że nie lubie działań monopolistycznych a to co tu sie dzieje to widac jak bardzo niektorzy dążą do stania się jedną hermetyczną grupą

Działań monopolistycznych[fuj]? To my jesteśmy ANSI to my tworzymy napisy które chcemy udostępniać tylko tu i żaden pałąg, lamer który chce zrobić nędzną kopie (coś z niczego) i brać za to jakieś wynagrodzenia tego nie zmieni.

P.S. nie wiem ale jakieś mam dziwne wrażenie, że w prawie każdym temacie ~DiamondBack próbujesz mieć inne zdanie niż wszyscy inni a zwłaszcza Freeman[brakslow]

Offline

#73 2007-12-13 16:29:37

Rammstein
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2005-10-09

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

[cytuj](16:53:15) rozmowca: chcial bym otworzyc wlasna strone z napisami + forum
(rowniez o tej tematyce)  chcialem sie spytac czy mogl bym udostepniac na
swojej stronie wasze napisy w zamian za reklame oraz pod kazdymi napisami
podpiety link z waszej strony a jesli uda mi sie moj plan, w pozniejszym
okresie porozmawiamy o wynagrodzeniu, chce dodac ze strona bedzie legalna
(prowadze rozmowy z prawnikiem na ten temat) on napisze mi regulamin i nie
ebdzie lamala zadnego polskeigo prawa[/quote]

Czy potraficie czytać ze zrozumieniem ???
Chyba nie :/ Koleś napisał "w późniejszym okresie porozmawiamy o wynagrodzeniu". Wynagrodzeniu dla ANSI za pozwolenie wrzucania napisów na jego stronkę, a nie wynagrodzenie dla niego jezor
Czytajcie ze zrozumieniem bo można fatalnie skończyć jezor
Ale i tak jestem na nie, aby wrzucał na swoją stronkę napisy z ANSI.
Niech zrobi stronkę -> robi napisy do filmów, seriali etc.
A suby do Anime niech będą tylko na ANSI smile
Taka moja opinia smile

Offline

#74 2007-12-13 16:34:27

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Lol, Rammstein, to chyba ty źle odebbrałeś/zrozumiałeś nasze posty. xD

Offline

#75 2007-12-13 16:35:39

Cardano
Użytkownik
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2005-11-27

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Jako, że zdanie osób tłumaczących anime jest znane, pozwolę sobie lekko odbiec od tematu.
POTEORETYZUJMY przez chwilę i wyobraźmy sobie taką sytuację:

Niedaleka przyszłość, w Polsce jakimś zrządzeniem losu wybucha moda na anime. Na pniu powstają kolejne wydawnictwa, coraz więcej anime jest licencjonowanych, stacje telewizyjne wykupują różne serie. Jednym z tak wydanych anime jest tytuł, do którego TY robiłeś napisy. Wydawnictwo, bądź tv zauważa, iż napisy są naprawdę dobre i chce je wykorzystać proponując dobre pieniądze, adekwatne do czasu spędzonego nad tłumaczeniem... Co zrobisz?

- udostępnisz im swoje napisy, tak po prostu (wszak zrobiłeś je nie dla kasy - "od fanów dla fanów, tej idei się nie łamie") i pozwolisz by ktoś nabijał sobie kiesę (wszak wyłożył kasę na licencję, tłoczenie płyt itp. więc myśli przynajmniej o zwrocie kosztów), a zadowolisz się wyłącznie nazwiskiem/nickiem na opakowaniu.

- udostępnisz napisy po uprzednim zainkasowaniu proponowanej kwoty.

- odmówisz (przecież nie robiłeś ich dla kasy) i tym samym owa firma zapłaci tłumaczowi (może nawet kumplowi z grupy fansuberskiej) za tłumaczenie danego tytułu.

Aaaa... I darujcie sobie odpowiedzi w stylu "to mrzonki, tak nie będzie".
Łatwo mówić o jakiś ideach typu "od fanów dla fanów" gdy nie ma się możliwości na tworzonych napisach zarobić.
Interesuje mnie co byście zrobili, gdyby taka możliwość się pojawiła?

Tak z ciekawości pytam, gdyż czytając ten wątek wielu z podpierało się hasłem "od fanów dla fanów", "nie dla kasy" i tym podobnymi...

Offline

#76 2007-12-13 16:38:41

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

DiamondBack napisał:

hmm może dlatego, że nie lubie działań monopolistycznych a to co tu sie dzieje to widac jak bardzo niektorzy dążą do stania się jedną hermetyczną grupą

przepraszam, ze zapytam, ale jak monopolizm ANSI wplywa na cokolwiek? Mniej sie tlumaczy? Tlumaczenia sa gorszej jakosci? Serwis ten jest tworzony przez wszystkich i albo mi sie wydaje albo rejestracja na stronie caly czas dziala. Wiec jaka moze byc tu mowa o hermetycznej grupie? Hermetyczne grupy to sie tworza w obrebie ANSI smile_big wszystkie grupy softsubowe. Moje zdanie jest niezmienne. Jestem na nie.

edit:
~Cardano, nie bardzo rozumiem twoje podejscie. Nie wiem czy jest ci znana sprawa Freeman'a i GITS'a. Problem z placeniem wydawal mi sie dosc oczywisty, ale widze ze jednak ludzie maja z tym problem. Nie bede go tlumaczyl bo niestety nie mam zupelnie czasu, ale na pewno znajdzie sie jakas dobra duszau ktora was oswieci.

Ostatnio edytowany przez waski_jestem (2007-12-13 16:43:11)


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#77 2007-12-13 16:43:11

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

~Cardano: racja:D Jak się pojawi możliwość zarobienia, to czemu by nie skorzystać:D

Offline

#78 2007-12-13 16:51:29

Cardano
Użytkownik
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2005-11-27

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

@Wąski_jestem - nie napisałem tego w kontekście typa, który rozmawiał z Kane, więc nie wiem o co chodzi z "moim podejściem". Po prostu wiele osób zadeklarowało tu robienie napisów dla idei, więc z ciekawości spytałem ile te idee są warte...

Offline

#79 2007-12-13 16:55:05

Rammstein
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2005-10-09

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

~Hatake nie mówię o waszych postach tylko o tym co ten koleś napisał :/
Koleś nigdzie nie napisał, że będzie brał za to kasę !
Rozumiesz czy nie koniecznie ?
Czy mam to narysować :> jezor
Ale i tak jestem na nie co faktu nie zmienia, że napisy do niego nie trafią smile

Offline

#80 2007-12-13 17:00:58

katalizatorx
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2007-10-04

Odp: Komercyjna kopia Animesub.info ?

Rammstein napisał:

~Hatake nie mówię o waszych postach tylko o tym co ten koleś napisał :/
Koleś nigdzie nie napisał, że będzie brał za to kasę !
Rozumiesz czy nie koniecznie ?
Czy mam to narysować :> jezor
Ale i tak jestem na nie co faktu nie zmienia, że napisy do niego nie trafią smile

Mi to możesz rozrysować plz[los]
Przecież typ skądś musi mieć kase żeby dać ją na ANSI a nie sądzę, że będzie robił bezinteresownie stronę i jeszcze ponosił koszta zapłaty za napisy skoro nic z tego nie będzie miał:-D

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024